Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vinka
5. sep 2010

@adamko05 ja by som to reklamovala.ja som tak reklamovala moulinex 3 krát pretekalo a nakoniec vrátili mi peniaze.Doplatila som a kúpila som si panasonic 😉

prsky
5. sep 2010

@junovka gratulujem 🙂

adamko05
6. sep 2010

no, tak, našla som včera všetky podklady, dnes som napísala na stránku reklamáciu, som zvedava... šak snad pár dní bez pekárne prežijem... 😖

vinka
7. sep 2010

@adamko05 no mne bolo ťažko lebo syn bol naučený aj na knedlu domácu.A vždy sa pýtal kedy vrátia pekárnik lebo,že ten kupný chlieb mu nechutí 😉

dusanab
7. sep 2010

@vinka si si ich rozmaznala svojim pecenim 😀 😀 mne krpec pecivo nechce, ziadne 😒 ani z obchodu 😒 (trosku predsa len utecha) ale kupila som sendvicovac a uz mu celkom zachutilo 😀 asi som mala skorej kupit. Ja som chcela robit syrove rozky ale zistila som ze nemame syr 😀 😀 neviem co upeciem, asi chlieb cmarovy 😀

monas007
9. sep 2010

ahoj holky, tak copak ? nepečeme 😀 😀

babatko37
9. sep 2010

Ahojte, od Vás som ešte nemala recept, ktorý by mi nechutil (a to som dosť prieberčivá). Prosím Vás, poraďte mi nejaký osvedčený na oškvarkové pagáčiky. Také z čias našich starých mám. Ďakujem.

vinka
9. sep 2010

@babatko37 to by som chcela aj ja taký recept.ja dnes pečiem rožky a makovník nemám torty tak pečiem rožky 😀 😀 😀

vesi
9. sep 2010

@babatko37 tak taký recept by som brala aj ja 😀

mizulienka
10. sep 2010

@babatko37 a ostatne pekarky 🙂
ja som taky jeden nasla na mmb, ale nemam ho vyskusany, tak nerucim za kvalitu 🙂
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14167

inac ja som vcera prvy krat piekla zemiakovy chlieb, nepamatam uz presne, kto tu daval recept, ale bol fantasticky, este sme nemali taky dobry chlieb, fakt super 🙂 dakujem.

alami
10. sep 2010

@mizulienka ten s cmarom? od zuchy? už si naň práve varím zemiaky 🙂 🙂 🙂

mizulienka
10. sep 2010

@alami myslim, ze je od zuchy, ano ten s cmarom...tento

zemiakovy chlieb:
200ml cmar (podmaslie), 150ml voda, 2 lyzice octu, 450g muka T650, 50g razna muka, 100g nastruhaneho zemiaku uvareneho v supke, 2 lyzicky soli, 1,5 lyzicky susenych kvasnik, 1 lyzicka cukru, rasca.
Program zakladny chlieb. Pocas miesenia prisypat 4 lyzicky (kavove) ovsenych vlociek jemne mletych.

fakt vynikajuci, mnam, idem si dat 🙂 len nabuduce dam troska menej soli, mne je dost slany.

dusanab
10. sep 2010

Ahojte pekarky, prosim vas, vy co peciete chlebik v rure, aky je postup pecenia? Ja som skusala raz a nedopadlo to prilis dobre 😖 ale rada by som vyskusala. Dakujem 🙂 😉

@mizulienka ja som dala soli podla receptu a nezdalo sa mi vela, ale kazdy mame inu chut....tiez ho na ranajky dorazime a peciem novy 😀 ja som zas dala trosku menej octu, zdalo sa mi dost vela dve lyzice a je to ok. aspon podla mna.

mizulienka
10. sep 2010

@dusanab jasne, kazdy mame svoje chute 😉 ja doma solim minimalne, tak pretp 😵

zucha
10. sep 2010

@mizulienka ano, je to ten odo mna 😉 Kludne mozete dat 100-110g toho zemiaku. Mne sa ta sol zda v pohode, ale fakt zalezi od chute. Ja do kazdeho chleba davam tie dve lyzicky.

Inak minule som skusala nieco jednoduchsie, tiez zemiakovy chlieb so susenou zemiakovou kasou.
A tiez fantasticky 😵
Len som si presne nenapisala pomer tekutin, takze nabuduce si to zapisem a hodim sem. Ale bolo to priblizne takto:
200ml cmar, 200ml voda, 1lyzica octu, 360g T650, 100g zitna muka, 40g prasok susenej zemiakovej kase, 2 lyzicky susenych kvasnic, 2 lyzicky soli a trosku cukru.
Cesto by malo byt trosicku redsie, takze pocas miesenia treba skontrolovat. Tekutiny sa nedaju dobre odhadnut kvoli typu zemiakovej kase. Preto to pokladam za recept pre nie uplne zaciatocnicky.
Pol hodinu pred skoncenim som vrch potrela cistou vodou. To postekalo aj po okrajoch a zas potrela po 15 minutach.
Korka na bokoch bola ohromne chrumkava 😉 aj ked bola na strednom stupni.

alami
11. sep 2010

@zucha chlebík naozaj výborný, mne ale vadí "vôňa" toho cmaru, preto mi aj ten predtým cmarový nechutil, ale inak je ľahučký, fajnový. Skúsim si ho sparviť s mliekom miesto cmaru a bude fantastico 🙂

alami
11. sep 2010

aby ste chápali - ja nemám rada kyslé mlieka, som myslela, že to tam cítiť nebude 😅 😀

alami
11. sep 2010

no a čo ma dnes naštvalo, tak slovenka vyrába len každé druhé číslo tielka, viete mi to vysvetliť? akože logiku...takže 104 je nám malé, 116 veľké a môžem si pískať - to isté olimu 😝

alami
11. sep 2010

som sa kopla baby, to malo byť do inej témy, sorry

babatko37
11. sep 2010

Dnes som robila oškvarkové pagáčiky, nám chutia.
Kto ich má rád, tento recept stojí za vyskúšanie, len ja by som už nabudúce dala menej oškvarkov. Ináč sú veľmi chutné.

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18543&str...

monr
11. sep 2010

tak ja som včera robila dukátové buchtičky, ledva zostalo na večeru, tak sa šikovno zjedli, cez týždeň budem musieť narobiť do mrazáku.
a minimálne raz týždenne fičí u nás makový a orechový závin, ale urobený takto. http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=540

zucha
11. sep 2010

@alami zaujimave, ja tam ten cmar vobec necitim. Ale asi ludia, co to vyslovene nemaju radi, tak to asi vnimaju inak 😕
Zas som skusala nieco nove s rozkami, co sme sa nedavno bavili. Takze teraz som to nechala kysnut cca 30 minut a potom urobila rozky a asi 2 hodiny nechala kysnut na plechu a NIE 😝 Stale nie su dobre. Tym dlhym kysnutim v tvare rozka by akoby stratili ten krasny tvar rozkov a to vnutro je akoby dokopy zliate - dobre vykysnute a jednotne.
Takze "tudy cesta nevede". Ale zas nabrali taku tu pravu velkost rozkov, z coho mi vyplyva, ze by treba cestu dlhsi cas na kysnutie. Ale asi nechat kysnut dlhsie este v celku a potom nejakych 45 minut v tvare rozka.
Vsak ja na to pridem 😉

monr
11. sep 2010

práve sa mi dopeká mazanec, juj ale sa teším.

mizulienka
11. sep 2010

@monr hodis recept prosim? 😉 dik

monr
11. sep 2010

@mizulienka http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505
už som robila viackrát, vždy je super.

alami
11. sep 2010

@zucha áno, to je tým, moja mama napr neznesie cesnak a všade ho cíti, aj keď je ho tam minimálne a ja si ho dám v takých mega množstvách... to je tým, že proste kyslé mlieko nemôžem. Ale musím uznať, že to bol naozaj vydarený chlebík, všetkým odporúčam. Ja si ho skúsim s tým sladkým mliekom 🙂

zucha
11. sep 2010

@alami skus, ale potom pridaj trosku masla alebo oleja. Lebo v kyslych mliekach je nieco tukovejsie a tak vtedy netreba 😉

alami
11. sep 2010

@zucha super, dík, však som sa čudovala, že nejde olej

mizulienka
11. sep 2010

@monr dakujem, vyskusam 🙂
mate niekto este nejaky dobry osvedceny chlebik? mam chut skusat 🙂 dakujem

mizulienka
11. sep 2010

dievcata vy ste tu skusenejsie...aky je rozdiel medzi brioskou, tu co sme piekli zo strany 200 nieco a medzi mazancom? 😕