• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poraďte recepty pre domácu pekáreň

9. júla 2017 
@mukky :confused: to si mala od kiaľ recept? olej sa dáva tak 1Plyžica

recept si daj základný, ten čo som ti poslala link, alebo ten kmínový, čo je na dáme - tiež čo som ti poslala link s tými radami. neviem ako je to teraz s receptami z návodu, dakedy neboli dobré, že na tzápade sú iné múky a na naše slovenské tie recepty nesedia. len ich niekto preložil, ale neprepočítal množstvá na naše múky.
program by ti malo automaticky hodiť základný, na tom si to peč, kôrka - na moulinexe to je takým tým chlebom označené - to si daj napr na stredný a potom uvidíš, aký ti vyhovuje a štart a pečie sa :wink:
3. nov 2010 o 07:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, já jsem si už asi taky vybrala favoritku, a je jí Eta Delicca :slight_smile: Jinak by mě zajímalo, jestli některá pečete i kváskový chleba???
3. nov 2010 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
3. nov 2010 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
O Tobě to vím :grinning: Ale Ty tam sypeš ten kvásek sušený, že? To tady taky s tím naším dostupným někdo myslím zkoušel, ale to nešlo, já myslela z normálního, tekutého kvásku už rozdělaného :wink: Ale je tu pořád možnost, že mi ho pošleš :grinning:
3. nov 2010 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k tak ti dam recept ako na vec klasicky nie je problem.. :wink:
a ak nahodou tak ti poslem.. :slight_smile: to je druha moznost.. :grinning:
3. nov 2010 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k takto vyzera moj kvaskovy chlieb...
3. nov 2010 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erikasadek, už se mi sbíhají sliny:grinning: Pekárnu ale ještě bohužel doma nemám, ale brzo bude:slight_smile:
3. nov 2010 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k tak nech uz ju mas doma;. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: cim skor... :slight_smile:
3. nov 2010 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami ahoj,dakujem...chcem to opar skusit,takze ho mám nechať piecť na základnom?uz ja si nemám navoliť nič iné?ziaden iný program?
3. nov 2010 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami a droždie mám také susené,s lastovickou,to ste tuším spomínali nikede?to je dobré drozdie?celu noc som nemohla spať :grinning: ,ale skusim opať...
3. nov 2010 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, minule tu niekto daval recept na kysnute cesto na kolac....mate to prosim niektora ulozene, ja nie :angry: dakujem...
mam jeden tvaroh a neviem co s nim, myslela som nejaky kysnuty kolac s tvarohom, mate niekto lepsi napad? dik
3. nov 2010 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka mám lepšííííí, počkaj :wink: :slight_smile:
3. nov 2010 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nenašla som link, tak píšem

TVAROHOVÉ koláčiky

2dl mlieka
1 žĺtok
80g roztopeného masla
2PL cukru
300 g hl. múky špeciál
1/2 kocky droždia
trošku soli

to je cesto, šupneme do pekárne pripraviť
potom rozvaľkať, pohárikiom vykrojiť kolieska, nechať pod utierkou trochu podkysnúť, potom trochu vytvarovať rukou - posláčať stred - ako na tlačený koláčik, na vrch každého tvaroh na to trošku marmelády na stred a posypať posýpkou a na nejakých 10-12min dať piecť

tvaroh = 250g tvarohu +1kyslá poch. smotana + 60g pr.cukru + 1 bielok, trochu citr. kôry (vymiešať bielok s cukrom potom pridať ostatné)
posýpka na vrch: 50g masla, 60g hr.múky, 60g pr.cukru
3. nov 2010 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
robievala som ich aj bez posýpky a marmelády, teraz som prvýkrát takto - akurát tento víkend som ich robila a sú fakt super :slight_smile: už som ich tu spomínala, aj niekto už piekol a chutilo :slight_smile:

3. nov 2010 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami jej si super dakujeem, idem skusit :wink:
3. nov 2010 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami tvaroh robis s vajickom a vanil.cukrom?
3. nov 2010 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami super kolačiky dakujem za nápad urcite vyskusam :wink:

ja som dnes piekla buchty a vcera langoše robila :grinning: a čo zajtra poradte :grinning: :grinning:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=27462

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=810
3. nov 2010 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky vyskusaj ten chlebík od alami,tiez som robila vselijake ine ale nikdy sa mi nepodarili a od kedy som vyskusala tento tak uz len podla neho robím a len muku si obmienam a je veru super a vzdy as podarí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :wink:

myslela som tento co dala @alami link

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098

a tu je moj podla toho receptu

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1193185686017&set=a.1131094693781.15433.1719688147
3. nov 2010 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juuuj, ahoooooojteeeeee.... ja som vas nebola kuk sto rokov... nestíham....
ale šak, občas kuknem, čo nove ste napiekli
dari sa vam :dizzy_face:

taky "obyčajny chleba" - 300 ml vody (dam teraz už, ked som macherka 150 ml vody a cca 170 ml mlieka) a 500 g hl. muky, rascs, sol, droždie... to je náááj chlebík, obyčajny, ale mnam... ja občas zamením cca 100 g muky za inu a je zas "Novy" chlieb

som si práve nachystala suroviny na vianočku, budeme s chlapcami navečer piect :wink:
3. nov 2010 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jééééj dievcatá,nedávno sa mi dopiekol chlebík ten recept od
@alami :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a je skvelý ten chlebík,mnááááám,som neskutocne nadšená :grinning: aj mm :grinning:

a hned som vaciu stvrťku jednu zbalila pre babku a druhu pre mamu a mm im isiel ho teraz poroznasat do prace a babke domov :grinning: ,nech si pochutia :wink:
takze mne neostalo skoro nič :grinning: ,ale malemu na veceru bude :dizzy_face: a idem si dnes nakupiť rozne muky a semiacka a budem dnes opať piecť :grinning:

dievcatá dakujem :slight_smile: a neviet mi povedat kde asi na ktorej strane by som este nasla bábovku,alebo mate nejaky osvedceny recept?skusim si aj sama pohladat ale keby ste mi poradili by som bola vdacná :dizzy_face: :dizzy_face:

a to mozem stale piect chlebik na jednom programe aj ked mam program ze celozrny chlieb a dam tam taku muku?dnes este upeciem 1,5 kg chlebík :dizzy_face:
3. nov 2010 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka dakujem :dizzy_face: ,urcite ho pozriem :dizzy_face: tvoj receptík....takze mozem ho obmienat ten recept?lebo ja som dala 400 g hladkej muky a 100 spaldovej,trosku sa mi zda slansí,mm nie ale ja uz neviem ci som nedala nahodou 2 krat sol :grinning: od vytrženia :grinning: ,ale asi nie....

aj zemiak tam mozem pridať?aj vlocky a stale sa dobre upečie? :dizzy_face:

korka je chrumkavá,jedna basen som sj pofotila tak potom pridám :grinning:

este raz dakujem za rady :dizzy_face:
3. nov 2010 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka a pridala som este do neho jednu lyzicku cukru....ten tvoj receptík sa mi nechce ukazať... :frowning2:
3. nov 2010 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky super,jasne ze muku si mozes namiesat aku chces ale minimalne polovičku nechaj vzdy hladkej to ma @alami naučila :grinning: aby cesto pekne nakyslo :wink: a čo sa tyka toho linku to bol obrazok mojho chlebíka a asi preto ti to neukazalo lebo ta nemam medzi priatelmi :(
3. nov 2010 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adamko05 zaujimave vykrajovačky take by sa aj mne šikli asi napísem ježiškovi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. nov 2010 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu je ten moj chlebík :dizzy_face: :

3. nov 2010 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky supééér, múky ja miešam absolútne, teda nie len hladká + jeden druh, ale hladká + trochu špaldovej, trochu grahamovej, trochu celozrnnej pšeničnej, alebo ražnej.... Z grahamovej je super :slight_smile: teda sypem ich, kým nie je spolu 500g. Do tejto váhy dávam aj tie vločky, otruby.. Zemiak by som zatiaľ neskúšala, potrénuj najskôr bezzemiakové chleby :sweat_smile: so zemiakom je trochu problém, lebo každý je iný - veľkosťou aj obsahom vody, dobre je už mať trochu skúsenosť ako má správne cesto vypadať, aby si si potom odhadla správnu hustotu - nedá sa to len tak podľa receptu. Ak ti nedá a dáš ho tam, tak sleduj cesto a dosyp toľko múky, aby sa ti vytvorila pekná nelepivá guľa. - to platí na všetky chlebíky :wink:
@dannynka dík za pochvalu "môjho receptíku" :slight_smile:
@mizulienka v recepte je ako sa tu robí tvaroh kopírujem:
- tvaroh = 250g tvarohu +1 kyslá poch. smotana + 60g pr.cukru + 1 bielok, trochu citr. kôry (vymiešať bielok s cukrom potom pridať ostatné)

ja robím z hladkého, je to fajnové :slight_smile:
3. nov 2010 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky však je to pôžitok normálne, taký dobrý chlebík upiecť :slight_smile:
3. nov 2010 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami dakujem :slight_smile:
chcem sa este spytat, ozaj tam ide iba 300g hl muky? ja som dala 300g a krasne mi to vykyslo, vybrala som vanicku von z pekarnicky pichla do cesta a ono uplne splasno a ostalo na dne take peniste cesto :frowning2:
pridala som tam este muku a dala uplne od znova program cesto...tak som zvedava, co z toho bude, ale asi skor nebude :angry:
uz sa mi stalo, ze ked som piekla vianocku, cesto mi na prvykrat dobre nevykyslo, musela som dat program cesto 2x...mam moulinex home bread, mate s tym niekto skusenost? dik
3. nov 2010 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jój škoda, že si ho dala znovu, ono je presne také, ako si opísala a je to super, teraz neviem nanovo zmiesené :confounded:
3. nov 2010 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok