• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poraďte recepty pre domácu pekáreň

9. júla 2017 
objednané :wink: aj mame :grinning: ja som nám obom oválne 1,2 kila, väčší chlieb nepečiem a mama tiež asi nie (moc to asi nepochopila cez telefón čo som jej všetko narozprávala o veľkostiach :grinning: :grinning: ) a objednala som si aj tie plátenky, možno nevyužijem ale keby čosi mám :wink:
dannynka tak si skús vybrať podľa toho čo sem dala babatko37, mne prišlo presne to isté (aj tá istá úžasná gramatika :rolling_eyes: )
10. nov 2010 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. nov 2010 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka si mi narobila chute, už cestíčko na vianočku kysne :sweat_smile: :dizzy_face:
10. nov 2010 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab uz som písala znova a prisla som na to ze som to poslala na zly mail tak preto mi neodpísali :sweat_smile: :sweat_smile: Tak teraz uz snad to bude rychlejsie lebo som ím aj hned napísala co by som chcela :grinning: :grinning: :grinning:
ozaj a načo su tie platenky??
10. nov 2010 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka a čo ja viem na čo sú plátenky? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: asi aby sa cesto neprilepilo na tú formu, na tom plátne bude asi múka lepšie držať a cesto sa neprilepí tak ľahko....možno :wink: Ale musí to ísť aj bez plátenky len bude treba asi dôkladne vysypať múkou ten priestor medzi tými prútmi. Veď uvidíme. To fakt bude treba ešte hodinu nechať cesto kysnúť v tej forme? Stále nad tým rozmýšľam (tak to tam v receptoch písali, nie?), a nebude to dlho? Dve hodiny v pekárničke, hodinu tam, hodinu piecť....ale už sa teším na experiment :wink: :grinning:
10. nov 2010 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ste ma nakazili tymi osatkami :wink: aj ja chcem...viete mi poradit, ked peciem ten 750g chleba, aku velku potrebujem, staci mi ta 1,2kg? dik
11. nov 2010 o 06:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka vraj k múke x2 = veľkosť ošatky, teda 750x2=1500, teda veľkosť 1,5 kg
ja ako som pozerala, lepšie ak sa kysnutím nenaplní celá ošatka, ako keď z nej bude kypieť (ťažko sa ti bude preklápať na plech)a keď už budem robiť (serkať sa) s takýmto chlebom, tak radšej nech je väčší a polku dám do mraziaka ako s takým pod jeden zub :sweat_smile: :grinning: takže ja som si tú 1,5 kg
@dusanab myslíš, že treba nechať v pekárni na celom programe kysnúť? chvíľu možno v pekárni a potom by som už do ošatky a tam nechať nakysnúť. však ešte naštudujeme :slight_smile:

včera som tú vianočku, na vrch som dala oriešky, vyzerala božsky. Len som išla uspať malého a zaspala s ním, tak som sa jej nedočkala,...ale zato mám fajné raňajky pred sebou :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. nov 2010 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami chcem cez vikend vyskusat z toho vianockoveho cesta urobit take tie plnene rozky, do jednych dam nutelu a do druhych neviem co...ma napadlo, ze nejaky vanilkovy krem nejaky,alebo mate niekto nejake ine napady? :wink:
asi aj ja vezmem tu 1,5kg, som zvedava ake to bude piect taky chlieb :dizzy_face:
11. nov 2010 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka aj zopár tých briošiek vyskúšaj z toho cesta, tak ako je v recepte, tie boli tiež fantastico :slight_smile:

ja sa tiež neviem dočkať :slight_smile: inak, to sa nepečie v tom, to sa len necháva nakysnúť, - ja len že keď píšeš, že ako to bude piecť :sweat_smile:
my sme mali super recept starý rodinný na strašne dobrý zemiakový chlieb, tak sa teším, že vyskúšam. V pekárni keď som ho robila, tak nebol dobrý, čítala som, že recepty z rúry nie sú do pekárne a naopak, lebo je tam iná vlhkosť, takže treba aj iný pomer tekutín a múky
11. nov 2010 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami ahaaaaa takže nová vedomosť na ktorú sa neoplatí zabudnúť :wink: to budem musieť pozrieť nejaké nové recepty. Prípadne sa podelíš o svoj recept ak nie je tajný? :wink: Ja som objednávala tú 1,2 kila ošatku kvôli tomu že nepečiem chlieb z viac ako pol kila múky a nikdy nemal viac ako kilo (ani kilo dokonca nikdy nemal :wink: ) tak uvidíme. Keď sa pečie chlieb v rúre treba dať viac vody alebo menej? :confused:
11. nov 2010 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ozaj babulky kam potom plánujete dávať kysnúť cesto v ošatke? Teraz dávam pečivo nakysnúť do rúry, ošatku tam asi nebudem môcť strčiť, že?
11. nov 2010 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte pekárky :slight_smile:
ja cesto nenechávam v pekárni až do konca programu vykysnúť, vyberiem ho cca po hodine kysnutia a potom dám do ošatky a tam nechám kým mi znova nedokysne, urobí ako keby takú čiapku :grinning:
a dôležité je tú ošatku poriadne vysypať múkou, aby bola vo všetkých medzerách a po vykysnutí dám navrch plech s papierom na pečenie a opatrne a rýchlo preklopím naopak :wink:
@dusanab kysnúť to môže normálne vonku, ja nedávam do rúry :wink:
11. nov 2010 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tami712 ďakujem :slight_smile: takže približne koľko nechávaš ešte dokysnúť v ošatke? Tú hodinu čo písali v receptoch?

taaaaaaakže keď mám program cesto ktorý trvá 1:50 koľko z toho kysne? :grinning: :grinning: budem musieť odstopnúť....
11. nov 2010 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab jasné, že dám receptík. cesto v ošatke volne na linke, pod utierkou - tak ako nechávam čokoľvek, čo kysne mimo pekárne, napr aj vianočku po zapletení. to ty dáš do rúry a trochu ju zohreješ, či ako???
11. nov 2010 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab časovú tabuľku k pekárni nájdeš na nete, nemám teraz po ruke, ale na programe cesto to kysne cez hodinu, veď to ti zas netreba tak presne vedieť :slight_smile:

dnes som robila zas knedľu od zuchy, super je :slight_smile:
11. nov 2010 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami áno zohrejem rúru na 50 stupňov a šup pečivo na +- 20 minút, vyberiem, natriem, medzitým sa zohreje na požadovaných 170 a už sa pečie :wink:
ináč vy musíte mať skvelé deti keď sa vám chce ešte aj knedľu doma robiť, mne sa pri tej mojej potvore nechce nič čo nie je nevyhnutne potrebné :grinning:
11. nov 2010 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab ja už mám deti mimo dom :sweat_smile: malý v škôlke veľký v škole :slight_smile:
inak, knedla je robota na 10 minút, - 5 min čo ju dám do pekárne a 5min čo vyberiem cesto z pekárne, urobím 2 bochníky a strčím do parného hrnca :sweat_smile: :slight_smile:
11. nov 2010 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takúto stránku poznáte? http://www.chleba.sk/
11. nov 2010 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Myslím že kedysi dávno (začiatkom roka keď sme kúpili pekáreň :grinning: :grinning: ) som tú stránku našla ale už som na ňu aj zabudla.... Dievčatá a aký je rozdiel medzi cestom čo sa pečie v pekárni a v rúre? Kam treba dať viac čoho? To som zatiaľ nikde nevidela.... :confused: :frowning2:
na zajtra mi upiekla mraznička buchty :grinning: :grinning:
11. nov 2010 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab to už ti neviem povedať, však sa drž receptov a máš :wink: pogooglime, nájdeme, naučíme sa :slight_smile:
11. nov 2010 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab ja pečiem v rure ... iba v rure, v pekárni vynimočne.... a ničoho viac moc nedavam, aky je recpt... alebo ten klasicky 500 g muky, 300 ml (voda, mlieko), sol, kmín, cukor, kvasnice... a už to len kombinujem :wink:
práve teraz pečiem s celozrn. mukou a aj vločky som dala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. nov 2010 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adamko05 jeeeeej tak to je super, za niektorými receptami by mi bolo normálne aj ľúto :grinning: :grinning: takže nezmením nič a uvidíme ako to všetko nakoniec dopadne :wink:
12. nov 2010 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab a prečo ideš piect v rure??
chleba v pohode pečiem, všetky.... párkrat som sa "okabal" - vianočke... som našla aj riedke cesto, čo iba v pekárni treba...
12. nov 2010 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adamko05 nooooo kvôli zmene :wink: :grinning: :grinning: skúšala som takú chlebovú pletienku a tá sa piekla v rúre a malo to neskutočne úžasnú chlebovú chuť, úplne inú ako chlebík z pekárne....aj tie sú dobré, netvrdím že už v pekárni nebudem piecť, ale občas treba zmenu :wink:
12. nov 2010 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab MM z pekárne chlebík zjedol.... ale on vravel, že mu dako vadí ten "tvar".... ale v pohode, jedol.... a potom som skusila v rure a to aj kôrka bola ako z obchodu... tak odvtedy, už je to viac ako rok, neviem či som piekla ale 3krát v pekárničke, to len ked som ozaj nestíhala, že som musela odbehnut, tak som nechala všetko na pekáren.... takto je s tým viac "práce", ale nam tak chutí a doma to krááááásne vonia, viac po chlebíku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ako ked sa pečie v pekárni
12. nov 2010 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adamko05 tak preto čakám na ošatku a vyskúšam v rúre :wink: jarmok ľudových remesiel už začal, boli sme doobeda pozrieť čo budú ponúkať ale pršalo :frowning2: a stánkov bolo ešte málo a ani som žiadnych (ako sa volajú tí ktorí pletú z prútia? :confused: ) nevidela :frowning2: takže na ošatku si ešte musím počkať. Zato pečené prasiatko voňalo po celom meste :grinning: :grinning:
12. nov 2010 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab neboj, vydarí sa aj bez ošatky :wink:
12. nov 2010 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adamko05 keď ja chcem aby mal aj pekný tvar, keď budem mať viac skúseností bude aj bez ošatky :grinning: :grinning:
ty si už profesionálka, ja ešte nie :wink:
12. nov 2010 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab ale kdeee??? profesionalka isto nie... to su tu ine :wink:
12. nov 2010 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
huraaa uz mi odpísali z ošatiek juchuuuu :grinning: :sunglasses:
12. nov 2010 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok