Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

anamor
20. máj 2008

vesi ja uz chem, ale mala stale nie 😅

anamor
20. máj 2008

vidim teraz zedaniela aj wighy maju starost o moje tehu.... dufam, ze uz pojdem a zo tyzden sa neprihlasim 😝 uz spolieham aj na dnesny spln a skarede pocko a neviem ci sa to spusti 😠 a vdaka za palceky, potrebujeme to

vesi
20. máj 2008

anamor 😀 tak nech si do rána v dvoch kusoch, rýchlo a bezbolestne 😉

kočky a do tých croissantov dávate aké droždie? kolko mám dať sušeného? mám pekáreň len na 1kg chleba, nezdrhne mi to cesto, ked tam dám 40g čerstvého? knedľa mi vykypela aj z polovičnej dávky čerstvého...

lusil2005
20. máj 2008

ja som dnes na skusku kupila zmes z lidlu. ked sa mi baaars nebude chciet, skusim.

dani ako si dopadla s croissantikmi? ja som dnes v peceni mala den debil. najprv som zabudla na plnene rozteky v trube (obidva plechy) takze mam takych mulatov, potom sa mi akosi nepodaril recept na oskvarkove pagaciky. tak mame oskvarkove krekry 😅 a vecer, ked som isla robit na zajtra pre kamosku k narodeninam bananovu roladu, vsetko som mala rozlozene ze zacnem, a zistila som ze nemam banany 😖 no kaslem na to, aj zajtra je den 😝

vesi
21. máj 2008

kočky, prosím, prosím ako je to s tým droždím?
do tých croissantov dávate aké droždie? kolko mám dať sušeného? mám pekáreň len na 1kg chleba, nezdrhne mi to cesto, ked tam dám 40g čerstvého? knedľa mi vykypela aj z polovičnej dávky čerstvého... 😕

danielala
21. máj 2008

Vesi, ja som dala celé čerstvé droždie (42 g) a priznám sa, nechala som ho kysnúť po uplynutí programu ešte hodinku v pekárni, takže vybehlo až cez vrch nádoby (mám nádobu na 1,5 kg chleba), alebo sa samozrejme dajú dať 4 lyžičky sušeného droždia. Podľa mňa máš len dve možnosti: buď urobiť cesto z polovičnej dávky, alebo dať celú a chodiť cesto kontrolovať, aby neprekyslo a keď už bude navrchu, vybrať von a nechať dokysnúť inde.

Lusil, v taký deň je najlepšie ničoho sa nechytať ☹ , to poznám. Pagáče sú najlepšie, keď sa použije vačšia formička, vtedy sú krásne nadýchané. Croissanty sa podarili, chutia výborne aj dnes, i keď zbabelo priznávam, že k plneniu nedošlo, ani k použitiu pravítka, ale aj bez pravítka boli pekné.

vesi
21. máj 2008

dani, dakujem 🙂

lusil2005
21. máj 2008

dani to nic, naplnis nabuduce. oni su dobre aj neplnene. som rada ze sa podarili.
tie pagaciky som robila aj vacsie aj mensie, ale nechceli vobec kysnut. ked si predstavim ze som posledne svadobne vino kvoli nim otvorila... (do receptu isli dve lyzice a ja uz som ine nemala 🙄 )
mozno skusim ten tvoj recept dani. tie sa tiez tak rozvalkavali a prekladali? alebo ako si ich robila?

jajax
21. máj 2008

katy2,dodatocne dakujem za link na zapecene cestoviny.ta stranka nema chybu,nechapala som-co vsetko sa da robit v pekarni.vcera som skesila skverky a nakoniec dopadli super aj ked som musela dat program marmelada 3 krat.ale stalo to za to ,ze som to mala uplne bez roboty.urcite to budem este robit.

lusil cez vikend sa chcem pustit do tych kroazanov tak dam potom vediet.

lusil2005
21. máj 2008

jajax fakt si topila skvarky v nej? 😀 som uz pocula ze sa to da. budem niekedy si musiet na pagaciky vytopit 😝

jajax
21. máj 2008

lusil pozri sem http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=5308.... si cas a prelistuj vsetko.stoji to za to.

lusil2005
21. máj 2008

jajax ja mam skoro vsetky recepty z tejto stranky. ale prelistovat vsetko - to bude trvat 😀

avuska19
21. máj 2008

baby na akom programe pečiete ten mazanec?a aký je postup?chcem to teraz skúsiť.

crysmile
21. máj 2008

no ahojte babeny.. takze ja som dnes skusala mazanec a dopadlo to rovnako ako s tou vianočkou.. okno by sa s tym dalo rozbit.. fakt neviem v com robim chybu, ale asi v tom, ze kolko davam tuku.. aj ked to odvazim, je to vzdy rovnako.. ubita buchta..

anamor
21. máj 2008

caute moje, tak ja stale nič 😠
uz som leniva a deprimujuca, ze chliebo som piekla iba lidlovsku zmes viaczrnny, ale nam ten chuti, takze je mnam.

crysmile ani mne sa ten mazanec nevydaril, vianocka ano,lebo som ju piekla v rure.

avuska19
21. máj 2008

😒 pripájam sa ktým, ktorým sa slávny mazanec nie celkom vydaril,teda naspodku bol akýsi hustý a mastný,tvrdý.V čom je chyba?

lusil2005
21. máj 2008

ja neviem 😕 mne sa mazanec vydaril. ale nebol taky perfektny ako ta vianocka zo strany 14 😵

avuska19
21. máj 2008

pečieš ju v rúre?

eveen
21. máj 2008

chcem sa vas opytat, ze kolko to ma spotrebu el. energie taka pekaren.....ma odhovaraju ze to vela zerie 🙂

jajax
21. máj 2008

eveen,mna kolegyna tiez odhovarala,ze sa to neoplati,tak som si specialne kvoli nej zacala pisat co som kedy upiekla a kolko ma to stalo aj s elektrikou.za dva mesiace sme na chlebe usetrili vyse osemsto korun.fakt je ze chleba mame velmi radi a odkedy mame pekaren tak mame vecsiu spotrebu,ale rozhodne to nie je zbytocnost,co mi potvrdia urcite vsetky zavislacky .

lusil viem ze je tam tych receptov vela,ale fakt som bola prekvapena co sa da v pekarni robit.tie skvarky boli ozaj super,prave mi muz nadava ze uz nie su.

jajax
21. máj 2008

teda nenadava mi,len je sklamany ze sa uz zjedli.

jajax
21. máj 2008

lusil prepac, muz ma vyrusil a zabudla som ti napisat recept na skvarky.1 kg slaniny pokrajas na mensie kocky-asi 1 krat 1 cm,das to do pekarne a nastavis program na marmeladu(alebo lekvar,pripadne dzem).tento prgram treba po skonceni opakovat este raz.pri mojej pekarni Bifinett este dva krat.ked chces mozes slaninu hned na zaciatku posolit.chvilu pred koncom nalejes trosku mlieka.

lusil2005
21. máj 2008

avuska tu predtym som piekla aj v rure aj v pekarni. a nebolo to uplne ono. tuto som zatial piekla len v pekarni a je uuuzasna. aj chutovo, aj strukturou. makucka, nadychana. len ju treba piect na programe "zakladny" nie "sladky". najblizsie sa chystam upiect ju v trube. tak dobra vianocka stoji za zapletenie.

jajax hehe teraz som dopozerala tie "ostatne" recepty. najviac ma ocarili tie zapekane cestoviny a francuzske zemiaky. aj ten bramborak nevyzera zle. no a samosrejme skvarky. urcite ich spravim.

danielkaaaa kde siiiii ked lusil potrebuje postup na skvarkove pagacikyyyy!?!?!?

alami
21. máj 2008

eveen, moja žerie 600Wh, to znamená, že ak kWh stojí prinajhoršom 6Sk - podľa toho aký "program" máš od elektrární, ale cena je medzi 2 - 6Sk, tak ak 6 tak jeden chlieb žerie elektriku len asi hodinu - inak kysne atď...takže je to 0,6 x 6 teda 3,6 Sk!!!!!!!
do základného chleba ide pol kg múky + 1/4 droždia to je spolu asi tak 7Sk - teda celý chlieb za 10Sk 😉

martinaema
21. máj 2008

ahojte baby. Občas si čítam vaše debaty aj ked nepatrím do krúžku pekárok - ALE! O pár mesiacov ma čakajú okrúhle narodky a ja už všemožne naznačujem, čo by som si želala. Ak to nepochopia, poviem to natvrdo - chcem pekárničku, len neviem, akú si vybrať. Ponuka je veeeľmi široká a ja sa v tom až tak neorientujem. Máte už skúsenosti, tak mi skúste poradiť, na čo prihliadať, čo je zbytočné atď.

alami
21. máj 2008

základný rozdiel je asi len vo veľkosti chleba - niektoré sú len na menší, ale mne to stačí, iné aj na vačší - ale tie veľkosti neviem. ale pozri si sem:http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php

ja som toho moc nenapiekla, ale počkaj si tu na lepšie pekárky 😉

lusil2005
21. máj 2008

podla mna treba brat ohlad hlavne na velkost nadoby. tie male pekarnicky na max. 900g ti nespravia cesto napr. na plech buchiet alebo na vacsiu vianocku. proste to prekysne. niekedy prekysne aj vo velkych pekarnach 😅

inac teraz maju dost tych pekarniciek. v naydome dostali moulinexky xxl, ety siesty, aj panasoniky. a v tescu maju tych siest tiez dobre zasoby. je v akcii. ale aj tak stoji tolko isto ako v naydome - 2500 😅

anamor
22. máj 2008

dobre ranko, co sa tyka energie - ak niekto planuje fakt pekarnicku vyuzivat urcite sa oplati, my to tiez vidime najma teraz, ked ide chlieb strasne hore.

crysmile
22. máj 2008

tak ja idem dnes risknut tu vianocu zo strany 14.. ale ak sa zase nepodari, tak ja budem riadne nestastna.. proste mi tieto sladke recepty vobec nejdu.. najma take, v ktorych je Hera alebo olej a vazia sa.. v tomto recepte na vianocku sa olej a aj Hera dava lyzicami, tak dufam ze sa mi to uz konecne podari.. prave som vybrala drozdie z mrazaku, tak uz len cakam kym sa mi roztopi a idem na to.. na tom mojom vcerajsom mazanci si pochutnaju asi prasiatka.. 😠

lusil2005
22. máj 2008

crys drzim palce. hlavne ju rob na programe "zakladny". nie sladky.