Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dannynka
25. nov 2010
mizulienka
25. nov 2010

@dannynka dakujem velmi pekne 🙂 idem hned napisat, pokym deti spia...a objednavali ste s tymi sponami, ci iba take bez? ja asi objednam tu bez a potom mozno doobjednam so sponou...dik

dusanab
25. nov 2010

dievčatá ja sa hanbím ale ja som dnes napiekla pečivo v Tescu 😉 po celom dni som taká unavená/uchodená že sa mi nechce čakať hádam do pol jednej kým chleba vychladne 🙂

modra1
26. nov 2010

ahojte, aj ja sa chcem poinformovať o ošatkách. Akú veľkú odporúčate na chlieb z pol kila múky a z kila múky? Je potrebné ju vysypávať múkou pred tým ako sa tam dá cesto a drží tá múka na ošatke? Ako vychádazajú cenove a za ako dlho po objednaní vám prišli? Vopred vďaka za odpoveď.

jajdaelda
26. nov 2010

ahojky,tak se po delší odmlce hlásím...už začínám jíst pomalu opět čerstvé pečivo,tak se chystám začít píct...dneska dám jogurtový chlebík od @dannynka ..jen nevím,kolik toho droždí,ale dám půlku čerstvého,jako do většiny chlebů

o té ošatce jsem už také přemýšlela,jen se zeptám...to tam dáváte dokynout těsto z pekárny? 😅

dannynka
26. nov 2010

@modra1 ja som objednavala 14-teho novembra a este staole nemam doma ☹ ☹ ☹

@jajdaelda ja davam od oka kedze mam polkilove doma kvasnice 😅 😝 😀

jajdaelda
26. nov 2010

@dannynka 😀 😀 aha..tak jsem dala taky od oka 😀 a pečeš v troubě nebo v pekárně?

mukky
26. nov 2010

ahojte,

dievčatá rada by som sa opýtala ci už ste robili v pekárničke zemiakový chlebík alebo aspon s casti zemiačky či ste tam pridali...

lebo by som chcela aj nejaký nový vyskusať....receptov je viac...ja som myslela ze tam ide surový zemiak a citala som ze asi skor uvarený....

mali by ste nejaký overený receptík? 😅

ešte stále Vám neprisli tie ošatky? ☹

dakujem za prípadnu odpoved...

martina05
26. nov 2010

baby, ktoré pečiete briošu na pekárni eta harmony...aký program dávate??? Už 2x sa mi nevydarila 😔 😔

dusanab
26. nov 2010

@mukky Ahoj, do chleba sa dáva zemiak uvarený v šupke, nie surový 😉 samozrejme zemiakový chlieb sa v pekárničke dá robiť, nie je problém 🙂
napríklad:

Zemiakový chlebík
300 ml vody, 1 pol. lyz. oleja olivoveho /cesnakoveho/, 1 pol. lyz. octu, 1 kav. lyz. rasce, 2 kav. lyz. soli, 1 kav. lyz. krystal. cukru, 480 g hladkej muky T650, za hrst /aj dve/ ovsennych vlociek, uvarene a postruhane 2 stredne velke zemiaky, 1 bal suseneho drozdia alebo 1/2 polovica cerstveho drozdia namrvit
Kedysi sem Zucha dala recept na cmarový chlieb, v podstate je rozdiel v tom ak sa nemýlim tak tam ide namiesto čistej vody 200 ml cmaru (hocijakého kyslého mlieka) a 150 ml vody. A je neskutočne dobrý 😉 😀

vinka
26. nov 2010

@mukky no ja som už robila zemiakový a išiel tam varený prelisovaný zemiak 😉 Ale nemám recept lebo to som tu vyňuchala na nete 😀 😀

jajdaelda
26. nov 2010

@martina05 peču na programu 1, barva světlá,velikost 1 a a vyndavám tak 20-25 minut před koncem programu 😉

dannynka
26. nov 2010

@jajdaelda pečiem zatial v pekarničke,ked pride ošatka tak budem aj v trube 😉

mukky
26. nov 2010

dievcance som vedela ze sa mozem na Vás vzdy spolahnuť 😵

@dusanab dakujem Ti krásne,tento robievas?nie je tuhý?

ja by som aj taký okusila s cmarom,lenze malý nemoze nic mliečne 😔 ,vlastne koli nemu som si kupila pekarnicku,aby som mu mohla robit zdravé chlebíky 😵 a som veelmi spokojná,aj mm aj celej rodine chutí taký chlebík...

@vinka nabuduce receptík zapísať 😀 😅

jajdaelda
26. nov 2010

@dannynka Díky...taky jsem to nechala v pekárně.....tak uvidíme,co z toho vzejde,na jedné straně se mi to trošku propadlo ☹

dusanab
26. nov 2010

@mukky áno robievam, tuhý nie je, treba si proste ustriehnuť aká hustota cesta má byť, s vločkami môže byť trochu redšie cesto ako bez nich lebo vločky ešte nejakú tú vlhkosť do seba nasajú pri kysnutí 😉 takže treba len vyskúšať a zapísať výsledok🙂 Ani kyslé mlieko drobček nemôže? Veď aj so samotnou vodou je výborný chlieb 🙂

reruna
26. nov 2010

Ahoj, chci se zeptat, jestli se dá v pekárně dělat nechat udělat těsto třeba na linecké, medové perníčky, a jiné vánoční cukroví....

vinka
26. nov 2010

@reruna ano dá.Ja som si nechávala minulý rok takto miesiť cesto na perníky.A robila som ich pár krát. 😉

reruna
26. nov 2010

@martina05 briošku peču na základní, světlá kůrka, menší velikost 1,5 Lb a vydařila se vždy 🙂 program trvá 2 h 50min

reruna
26. nov 2010

@vinka super

reruna
26. nov 2010

@martina05 ale nemám eta harmony, tak dej nějaký podobný program

reruna
26. nov 2010

@mukky super chlebík 350 ml vody ( nebo 150ml mléka a 200 ml vody)
2 lžičky soli, 1 lžíce octa, 2 lžíce oleje, 1 lžička kmínu, 1 lžička instantního droždí, 500 g hladká mouka ( nebo mix já dávám 150 g celozrnné mouky a 350 g hladké chlebové). Program základní, kůrka světlá, váha 1 kg. Můžeme přidat 2 PL slunečnicových semínek, 3 PL lněných semínek. Do mléka můžeme přidat 2 najemno nastrouhané uvařené brambory. Zkoušela jsem to i s těma bramborama a musela jsem přidat trochu mouky, bylo to řidší. Tento je výborný, nemusíš dávat mléko, i tak je dobrý.

luthien.k
26. nov 2010

@mukky, včer jsem pekl ten chlebík, co dávl @reruna, pekl jsem ho poprvé, my, jk víš, máme lergii n BKM, tkže do něj šlo rýžové mléko v tom poměru, co píše rerun - byl fkt super!!! Jen jsem nedávl ocet, příště zkusím, to se dává kvůli chuti droždí, že? Tky semínk ne kvůli mlému, chutnl mu moc. I teď druhý den, t trošk, co zbyl, je dobrá, le hned těsně po vychldnutí byl nejlepší 🙂

Tk děvčt, chtěl bych zkusit nějký žitný nebo žitnopšeničný s kváskem, co mi pordíte???

P.S.: Omlouvám se z nečitelnost, nefunguje mi jedno písmenko n klávesnici... 😅

reruna
26. nov 2010

@luthien.k klidně dělej jen z vody, i tak je moc dobrý, a i jen z hladké mouky je dobrý a já taky nedávám semínka, aby to mohl i nejmladší a moc všem chutná. ten ocet se tam asi dává kvůli tomu droždí, není tam cítit ani ocet ani droždí.

luthien.k
26. nov 2010

@reruna, díky, zkusím jen z vody, byl myslím po tom mléce trošku nsládlý. Jo použil jsem 300 g přeničné hldké mouky plus 200g špldové hldké. Co myslíte, čistě ze špldy, šlo by to?

Jsem hlvně zvědvá n ten kváskový chlebík, @erikasadek???

dannynka
26. nov 2010

@jajdaelda pečies po prvy krat? ci uz si viac krat skusala?
@mukky ja som uz tiez skusala chlevňbík s uvareným zemiakom a bol mnam len recept som vtedy niekde vygooglila 😉

dannynka
26. nov 2010

@dusanab ozaj ako si zatal spokojna z ošatkou? mne ta moja zatial ešte stale neprišla 😠

modra1
26. nov 2010

@luthien.k @mukky
Síce to nie je recept na chlieb, ale sú to fajne bochníčky alebo komu sa chce s tým hrajkať aj pletenky:
pol kila múky (namiešať podľa chti, ja dávam celozrnú s hladkou asi tretinu ražnej+ovsenej
80 ml oleja
250 ml ovseného mlieka alebo vody (pre nealergikov samozrejme aj kravské)
40 g (1 kocka) čerstvého droždia
2 vajcia (1 na potretie - nie je nutné, aj bez toho sú normálne upečené)
1 lyžička soli, pol lyžičky cukru, kmín, mak ...., čokoľvek navrch.
Z mlieka, cukru a droždia sa urobí kvások, nechá sa vykysnúť na teplom mieste, potom sa prileje k ostatným surovinám v pekárni. Po vykysnutí cesto rozdelím na bochníčky, pečiem na teplovzdušnej funkcii 16 minút pri 200 stupňoch.

modra1
26. nov 2010

@reruna _všetko vianočné pečivo dávam zarobiť v pekárni.

modra1
26. nov 2010

@dusanab _tak ty máš ošatku, môžem ťa poprosiť o odpoveď? Dík
"Akú veľkú odporúčate na chlieb z pol kila múky a z kila múky? Je potrebné ju vysypávať múkou pred tým ako sa tam dá cesto a drží tá múka na ošatke? Ako vychádazajú cenove a za ako dlho po objednaní vám prišli? "