Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dusanab
2. dec 2010

@reruna 1 kocka droždia je na kilo múky. Teoreticky. Takže na pol kila by malo ísť pol kocky. Ja dávam na pol kila štvrť kocky a cesto je vždy super. Ale kvôli pomeru čerstvé - instantné sa držme toho že kocka droždia je na kilo múky 😉 takže už len pozrieť koľko múky má ísť do cesta a koľko sušeného droždia dávaš na také množstvo.

reruna
2. dec 2010

@dusanab většinou dávám na půl kila mouky 1 nebo 1,5 lžičky, tak já to risknu

divoska
2. dec 2010

@dusanab @reruna jo, u nas doma sa to totiz nikdy nerobilo, postrehla som to kedysi velmi davno u sesterky, a ti to z mrazaku davali do truby. tak mi to zostalo zafixovane ze sa to tak asi ma 🙂 a nejak som si domyslela ze keby som to do truby nedala tak by to nebolo teple chrumkave ale gumene 🙂 takze som to tych par razov v zivote spravila tiez 😅

dannynka
2. dec 2010

@mizulienka snad ano...lebo ja uz čakam a čakam a stale nic....ale v utorok slubil ze ich tento týžden pošle....tak snad dodrží slovo...

alami
2. dec 2010

človek chvíľu nie je doma a tu už aké debaty 😀 😀 😀
@reruna 1lyžička sušeného =1/4kocky čerstvého 🙂
@divoska ak si posleduješ tú mikrovlnku, nebudú gumové a je to fakt tak 1-2min, takže to nie je dlho sledovať. Alebo naozaj - večer vyber a ráno máš super pečivo 😉

alami
2. dec 2010

@zuzkat1 veď do pekárne to len nahádžeš a hotové vybrať hádam stihneš 🙂

horšie je to s tým ošatkovým chlebom, chce to čas, to nie je ako v pekárni - zapnem a robí sa a ja nikdy neviem s istotou, či budem najbližšie 3 hodiny doma 😅 😀 alebo sa zbadám neskoro a rátam, že už isto nebudem doma, alebo prídem domov neskoro a poviem si, že sa to bude dopekať do polnoci 😅 - ale stojí za to ten chlebík, je iný ako z pekárničky 🙂

divoska
3. dec 2010

@alami ok vykonam, skusim to najprv na max 500 na nejaku minutu a uvidime co to spravi. ale to si najprv musim urobit miesto v mraznicke 😀

reruna
3. dec 2010

@divoska já rozpékám přímo z mražáku 4 rohlíky na 420 - 1 minutu, tak to tak nějak zkus, uvidíš.
@alami už jsem si ty poměry droždí zapsala, a´t to pak nemusím hledat, dík. Čerstvé jsem ještě nikdy nezkoušela, a to seprodávají ty kostky droždí všechny stejná gramáž?

zuzkat1
3. dec 2010

dnes robim parene buchty...cesto v pekarni a v parnom hrnci to dorobim🙂 uz sa na ne tesim, dufam ze sa podari🙂

reruna
3. dec 2010

@zuzkat1 tak ať se podaří 🙂
já jsem dneska pekla briošky podle odkazu od mizulienky na předcházející straně, takto vyšlo, do půl dávky jsem dala 2 lžičky toho instantního droždí a asi to bylo dobře. Jaké jsou nevím, ještě jsou horké. Když děláte podle toho receptu vánočku, tak tam dáte i rozinky? A zkoušeli jste to někdo upéct celé v DP? Na program sladký nebo základní?

luthien.k
3. dec 2010

Holky, já vás obdivuju, jak pořád něco nového pečete, já to nestačím ani číst 😅 Já zatím jen ten dobrý, jednoduchý chlebík, ale už jsem dneska založila na kvásek, tak jsem zvědavá na kváskový 🙂 Manžel hlavně říká, ať hlavně neblbnu s tím sladkým, že budeme jak koule 😀

Můžete mi prosím dát odkaz na to těsto, ze kterého má @reruna ty krásně vypadající briošky?

@erikasadek, děkuju za recept na chlebík, vypadá docela exoticky, není tak trochu sladký???

reruna
3. dec 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12078
@luthien.k a jsou fakt dobrééééééééééééé

luthien.k
3. dec 2010

Tak jsem ten recept našla - necháte to při programu těsto dělat přímo v pekárně?

luthien.k
3. dec 2010

@reruna, předběhla jsi mě 🙂 Díky!!! Pekla jsem už mazanec podle odkazu zde a ten se moc nepovedl, byl tuhý a hutný...

reruna
3. dec 2010

@luthien.k zkoušela jsi tento mazanec? ten jsem pekla několikrát a je bezvadný, ale dávám tam 6 lžic cukru a celý vanilkový cukr, máme rádi sladší

reruna
3. dec 2010

@luthien.k zkoušela jsi tento mazanec? ten jsem pekla několikrát a je bezvadný, ale dávám tam 6 lžic cukru a celý vanilkový cukr, máme rádi sladší http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505

erikasadek
3. dec 2010

@luthien.k no je j eto brioska, ale kvaskova.. 😀 😀 😀 😀 ako si chcela, ak chces hodim ti recept na klasicky kvaskovy 😉

luthien.k
3. dec 2010

@reruna, přesně ten, nepovedl se mi, nevím, musím to ještě zkusit... Taky bych dala příště víc cukru 😉

@erikasadek, aha 😅 , tak to jsme si nerozumněly, já bych ráda zkusila nejdřív kváskový chleba klasický, to bys byla hodná!

erikasadek
3. dec 2010

@luthien.k ok hodim ti.. 🙂

vies co ja ho urobim tiez najprv a potom ti ho hodim.. ok??

mukky
3. dec 2010

ahojte,

ako sa Vám darí v pečení?Musím Váas dočítať.... 😎

dievcatá tak tie moje chlebíky a vianocky maju uspech čomu sa veľmi teším a dakujem Vám este raz za vsetky rady 😵 a ak mozem idem si po dalsiu 😀

Ci ste uz robili v pekárnicke bábovku a máte nejaký overený recept na nu?ja som bábovku este nerobila vobec...

dakuejm pekne za pripadnu odpoved

divoska
4. dec 2010

inak, robievate v pekarnicke aj take ako krupicovu kasu /vraj sa da?/ alebo dzem? funguje to? /bez roboty? 😀 /

divoska
4. dec 2010

a este sorry ze otravujem /v receptovej teme k tomu/ ale ked moulinex tak ktory vyuzijem viac? povodne som chcela ten s 12 programami, ale pozeram ze ten strieborny s 10 ma zas ine... aj ten dzem 🙂
http://www.mall.sk/domace-pekarne/moulinex-ow-2...
http://www.mall.sk/domace-pekarne/moulinex-ow-3...

alami
4. dec 2010

@divoska áno, robíme, ja som robila krupicovú aj ovsenú kašu v pekárni, robí sa dlhšie ako na platni, ale zas - bez roboty, vedela som, že kým si dokončím niečo rozrobené, bude kaša hotová, inak by som sa do nej pustila až neskôr...
na džem - fantastico - tak isto, trvá to dlhšie, ale absolútne bez roboty, už 2 roky som takto robila džemíky a sú úžasné. predtým som domáci džem nikdy nerobila - nechcelo sa mi pri tom stáť 😅
Rozhodne by som si brala pekáreň´s programom na džrm 😉

divoska
4. dec 2010

@alami co dlhsie, ved pri krupicovej stojim strasne dlho a mieeesaaaam jak truba, aj keby to bolo dlhsie netreba pri tom nonstop stat. mam este otazky ak mozem teda 😀 1.a na aky program sa robia kase pls? 2.pamatas kolko g cukru na kilo dzemu ide? lebo ked viac ako 40 tak to si asi rovno mozem kupovat v obchode. respektive fungovalo by to aj s menej cukrom? uz roky som hakliva na presladene lekvare, ci domace alebo kupovane. a presne, robila by som, ale nemam poriadne cas ani varit posledne roky nieto este dzemiky.... 3. a ten dzem by sa nedal na nejakom programe pekarnicky ktora nema vyslovene dzemovy program? bo cenovy rozdiel je tam znacny, ze ci sa mi to kvoli tomu dzemu vyslovene oplati, ty mas tu striebornu moulinexku?

alami
4. dec 2010

@divoska 1.kaše na programe džem, 2.džem sa na inom programe nedá - myslím si- potrebuiješ aby stále hrialo a miešalo a to robí len program džem a 3. nemám tú striebornú, ja mám značku vega z tesca, nič jej nechýba, majú ju tam aj teraz za 30Euro ak sa nemýlim, či ešte menej? 😕 mala som tú Moulinex požičanú doma, nech vidím rozdiel, chlebíky boli krajšie, viac nakysnuté ako v mojej, ale bola od mojej trochu hlučnejšia a horšie sa vyťahovala nádoba 😅 ale ak si budem kupovať novú, tak presnú tú striebornú moulinex si kúpim 😉

a k cukru - nejak nepamätám, ale ak polistuiješ na leto, v tejto téme, nájdeš to 😉 😅
ale - tie gelfixy čo idú do džemov sú rôzne - dajú sa robiť sladšie aj menej sladké džemy, keď si kúpiš 3:1 tak nie je moc sladký - takže môžeš robiť doma - budeš mať menej sladký 😉

alami
4. dec 2010

@divoska a tá zaváranina nebude to isté čo džem? 😕

alami
4. dec 2010
divoska
4. dec 2010

@alami jej dik, sakra stale zvazujem. hm, sak to ze ani srnka netusi s tym dzemom a zavareninou, preto sa pytam skusenych 😀 do tej vegy sa da spravit aj mensi chlieb? ja som tu bielu moulinexku totiz chcela najma kvoli tomu 500g, tu striebornu kvoli dzemu a teraz som z toho uplny jelen ze by som brala aj hentu 🙂

alami
4. dec 2010

@divoska vo vege je tá menšia nádoba, s jedným hákom. Ja osobne jej dávam teda zabrať a mám ju cez 3 roky a super slúži, ja som spokojná. Vyrába ju pre tesco eta
http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz...

divoska
5. dec 2010

@alami fakt to vyzera tak ze zavarenina je rovnaka funkcia ako dzem. inak bola som dnes kuknut v tom tescu ked si mi dala chrobaka do hlavy, ta xxl je v akcii lacnejsia za nejakych 36, a ta tesco mala je za 44. normalne rozmyslam ze zacnem takou nejakou. tou xxl urcite nie ta je obrovska, nasla som v nayke este jednu malu milu daewoo za 39 s rovnakymi funkciami, ale ziadna recenzia na nu nikde, tak neviem.
inak s tym gelfixom 3:1 super ma ani nenapadlo, bo ja fakt nemusim 1:1, by mi zuby vypadali