Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

divoska
13. dec 2010

@alami davala si tu niekde recept na tie medovniky? lebo to by bola jedina sanca ako by som bola ochotna ich spravit tento rok 😀 aj na tu babovku ktoru spomina @5katarina7 ? 🙂
vecer napisem viac

divoska
13. dec 2010

ja som tu vcera pisala litanie zrovna ked to odpojili 🙂 dnes cez obed mi to zas zamrzlo, hruuza. radsej som si to uz skopirovala
prikladam moje prve dva pokusy.
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2467

@alami dakujem za tu radu s tym dvojarebnym, aj ked bolot o cesto dost tuhe a nie zrovna najtekutsie podarilo sa.

treti pokus sa v strede prepadol
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2491
zmenila som recept namiesto zltkov som dala cele vajcia a dala som to piect na sladky chlieb, nie na mucnik, cize kyslo kyslo kyslo a pri peceni sa to prepadlo. cize poucenie dobuducna, vianocky a babovky zasadne na mucnik?

alami
13. dec 2010

@divoska toto je moja vlastná bábovka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=29906&use...
vyzerá komplikovane, ale naozaj nie je, práve som ju aj teraz dopiekla
ono je to normálny recept, malo by sa šľahať v mixéry a piecť vo forme, ale mne sa to zdá veľa špinavých riadov, tak som to skúsila takto. Jasné, žeby sa to dalo aj všetko nahádzať naraz a bolo by to ešte jednoduchšie, ale nebola by až tak dobrá a nie je to tak veľa dať si to tam postupne, teraz napr som to tam všetko dala postupne počas jedného programu cesto, nebolo ani treba zapínať opakovane. Vyskúšaj, je naozaj veľmi dobrá

alami
13. dec 2010

@divoska ja bábovku pečiem na prog.pečenie a vianočku na základnom

alami
13. dec 2010

inak, aj bábovku mrazím, dobre zabalím, dám ešte do krabičky a mám synovi na desiatu alebo na raňajky zas na niekedy 🙂 on ju zbožňuje

mizulienka
13. dec 2010

@dannynka aj mne dnes prisiel papierik o prebrati zasielky zo Sobraniec, takze osatka je uz na poste 😀

ujo nam urobil pekne Vianoce, dakujem mu 🙂))))
@divoska krasna babovka aj vianocka ti vysli, ja som robila tu babovku od alami a bola fakt super a vianocku robim tiez tu od alami v rure,uz inu asi ani nebudem skusat 😝

alami
14. dec 2010

@mizulienka a skús si niekedy aj ten mazanec č.13 z dámy 🙂

mizulienka
14. dec 2010

@alami ja somto uz minule chcela skusit, ale bolo tam napisane ze sadlo, je to tak? ma tam ist bravcova mast? 😕

alami
14. dec 2010

@mizulienka ja som dávala prvýkrát čisto maslo a potom mi napadlo, že sádlo asi nebude len masť, ale všeobecne tuk, takže druhýkrát som dala maslo + Heru

dusanab
14. dec 2010

@alami ja som bola doteraz presvedčená o tom že sadlo je masť 😕 to je tuk všeobecne? Nový poznatok 🙂 aspoň že už viem 😉

mizulienka
14. dec 2010

osatka uz doma 😀

alami
14. dec 2010

@dusanab ja neviem, no ale hádam tam nemala ísť masť 😀 😀 😀 ja som tiež myslela, že sadlo je masť, ale som si len tak domyslela, že hádam sa tým myslí v recept tuk.- Ale to je jedno, som to piekla s Herou a je fajný, tak kludne skúste 😉
@mizulienka tak peč a foť 😉 🙂 som zvedavá ako sa ti vydarí 🙂

reruna
14. dec 2010

Ahoj, tak sádlo je určitě vepřové sádlo - tedy po slovensky asi ta bravčová masť, máslo je něco úplně jiného, než sádlo, stejně tak Hera má jiné vlastnosti, má méně tuku a je to rostlinný tuk, ne živočišný. V receptu na mazanec č. 13 je sádlo, já jsem ho ještě nepekla, protože sádlo doma nepoužíváme, takže ho běžně doma nemám. Ale jak je vidět, tak se nic nestane, když se to nahradí máslem nebo Herou.

modra1
14. dec 2010

Bravčová masť je do pečenia celkom fajn, používam ju do vianočných medovníčkov, sú mäkké hneď. Hera je síce rastlinný tuk, ale obsahuje kravské mlieko - informácia pre alergikov na BKM.

dannynka
14. dec 2010

@mizulienka veru druhe vianoce 😀 😀 😀 uz sa mi robí cesto v pekarničke a potom šup do ošatky 😉 🙂

dannynka
14. dec 2010

už kysnéééé 🙂 🙂 🙂 🙂

reruna
14. dec 2010

kdo by se chtěl naučit, jtak plést vánočku ze 6 pramenů, tak tady je super video, zatím jsem to nezkoušela, ale najdu nějaké provázky a bude trénovat 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=ZpaOV_rQW5Q
divoska
14. dec 2010

ja neviem co robim zle po tej splasnutej vianocke mi dnes splasol v strede aj cmarovy chlieb, a to som ho piekla na zakladnom. mam dat viac muky? pretoze to nebol bochnik cesta, ale tuhsia hmota od zaciatku rozliata po celom obvode vanicky. cmar bol teply. zase kyslo kyslo kyslo a ked sa zacalo piect tak po 10 minutach cap dole.
takze uspesne k neuspesnym 2:2 sakra. inak @dusanab asi som neodpovedala zatial, s drozdim moze byt, ale ten par dnovy kvasok na ktory som na nete nasla navod sa mi moc nepaci 😀 inak vy drozdie hadzete do muky alebo mu tam pridate vzdy aj trochu mlieka a cukru aj ked nie je v recepte? v navode som zas citala ze sa nema dostat do kontaktu s vajcami a olejom, ale tak jak by som inak spravila to vianockove cesto..
konecne som dnes zohnala aspon hladku chlebovu a tmavu chlebovu. inak nic moc s tymi mukami v tych obchodoch....

reruna
14. dec 2010

@divoska http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=14 takže moc tekutin = propadlý chleba, zkus přidat mouku
droždí dávej až naposledy nahoru udělej si trošku důlek do mouky, aby nepřišlo do styku se solí atd. Suroviny házej do nádoby v pořadí jak je napsané v receptu a nic navíc už na droždí nedávej

alami
14. dec 2010

@divoska dole tekuté, hore múka, do múky jamka tam trošku kr cukru a na to droždie a zľahka zasypem múkou
nemáš pod pekárňou práčku? 😅 😀 lebo ja blbá som si bežne žmýkala a potom mi cesto padalo, teraz dávam bacha aby som neprala keď pečiem 😀 (práčku mám zabudovanú v linke)

no a ak nemš práčku v linke 😀 tak potom dozri, aby bolo cesto pekná guľa - dosyp múku ak treba
múka najlepšie v kauflande, ale už aj tam sa pokazili

5katarina7
14. dec 2010

@reruna super je to video,aj ja to budem skúšať 🙂 🙂 🙂

maminkatn
14. dec 2010

ahojko,,,babule,,,,tak aj ja som piekla,,,z osatky,,xlebik,,,vyborny,,,,ale plackaty,,teda nie moc,,,ale bol,,,,davala som,,zakladny recepis,,od alami,,,ale duplovana davka,,,,asi,je toho,,moc,,,,teda cesta,,na tu osatku,,inak,,osatka,je na kilo,,a,pol,,,muky,,teda som si myslela,,ze z kila muky,,,sa mi xlebik,,podari,,,hm,,hed som robila,,v pekaci,,vysiel,,mi,,lepsie,,,,,

dannynka
14. dec 2010

ahojte idem sa pochvalit s dnešným vytvorom a bol mnáááám 😉

cvikla969
14. dec 2010

ahojte,pekne prosim o radu.baby ja som nasim kupila pod stromcek pekaren ecg-1,3kg a chcela som aj dokupit taky startovaci balik muk drozdia a tak,no v tom navode som nenasla taky recept na nejaky klasicky tmavy chlieb,moj oco velmi tie celozrnne srandy nemusi,neviete mi poradit?a este jedna dost blba otazka kde tie muky s takymi cislami najlepsie zozeniem,nikdy som okrem klasickych muk inu nekupovala... 😅

dannynka
14. dec 2010
divoska
14. dec 2010

@alami @reruna jo tak to robim furt, preto nechapem. asi fakt mam divnu tu hladku muku obyc, tak jej treba pridat. lebo ani to neotvaram ani nic. inak ved to drozdie sa dostane do kontaktu s ostatnymi vecami hned ako sa to zacne miesat. ale davam do muky navrch a prikryvam. dnes som cukor nedala bo nebol v recepte ale kysne to fajn o to pokoj. fakt asi ta muka, a nema to byt rozknedlane. inak radsej to asi budem pocas miesania po krajoch zoskrabovat trochu ako na zaciatku. najprv som tomu neverila a oskrabovala to po bokoch varechou, dnes som to nechala napospas osudu a mam mukove celeh rohy /mozno to bola ta chybajuca.. 🙂/ btw dik za tip s kauflandom skusim, ale mame ho uuuuuplne total kilometre od ruky ale sak az niekedy zas pojdem @dannynka jak origos, aj ja take chcem vediet ;)

dannynka
14. dec 2010

@divoska dakujem 🙂 😉 je to jednoduche,pekarničku máš,este osatku a mozes aj ty vypekat 😀 😉

dusanab
14. dec 2010

@dannynka krááááásny chlebík, ako chutil? 😉 že je to iné ako z pekárne?
@cvikla969 ahoj, vitaj 🙂 nejaká inšpirácia:

Pivový pšenično- ražný chlebík, neskutočne dobrý!
250g hladkej muky, 250g raznej vyrazkovej muky, vacsia polovicka drozdia, 1/2CL cukru, 1CL soli, 1/2CL mletej rasce, 3dl piva, ovsene vlocky na posypanie

*♥* Zemiakový chlieb *♥*
400 ml vody, 30 g oleja, 1 čL octu, 2 čL soli, 1a1/2 čL cukru, 35 g čerstvého droždia, 200 - 300 g prelisovaných zemiakov (uvarených v šupke), 780 g hladkej pšeničnej múky T650

SEDLIACKY CHLIEB
250 ml piva,50 ml vody,2 čl soli,2PL oleja,rasca,500 g hl.muky ( ja som dala 400+100g celozrnnej),lanove semiačka,1/2 droždia

Cmarový chlieb
360 g podmáslie (cmar) alebo zakysanka, 1 PL octu, 1 PL oleja, 1 sušené droždie, 1 ČL cukru, 1 varený strúhaný zemiak (alebo 2 PL sušenej zemiakovej kaše bez mlieka), 380 g hladkej múky T 650 (môže byť aj obyčajná hladká múka), 120 g ražnej múky obyčajnej alebo celozrnnej, 2 ČL soli, 1 ČL drvenej rasce

Zemiakový chlebík
väčší zemiak, 230 ml vlažnej vody, 1 vajce, 1 1/2 č.l. soli, 1/2 p.l. kr. cukru, 2 p.l. oleja, 460 g hl. múky oo ex., 1 1/4 č. l . suš. droždia, štipka sódy bic., 1 č.l. rasce

Zemiakový chlebík
300 ml vody, 1 pol. lyz. oleja olivoveho /cesnakoveho/, 1 pol. lyz. octu, 1 kav. lyz. rasce, 1 kav. lyz. soli, 1 kav. lyz. krystal. cukru, 480 g hladkej muky T650, za hrst /aj dve/ ovsennych vlociek, uvarene a postruhane 2 stredne velke zemiaky, 1 bal suseneho drozdia alebo 1/2 polovica cerstveho drozdia namrvit


Chlieb zemiakový
50 ml vody
150 ml mlieka
1 PL olivoveho oleja
1 PL octu (nebude citit drozdie)
200 g hladkej bielej muky
200 g polohrubej bielej muky
1 stredne velky uvareny zemiak, samozrejme najemno popuceny
(alebo 100 g solamylu - to je vymysel mojho mangela, ze namiesto zemiaku-funguje to)
1 PL cukru
1 CL soli
rasca
0,5 kocky drozdia


300ml vody (ja davam 250ml a popripade este dolievam pri mieseni, aby vznikla ta gula - keby som sa drzala receptu, tak mam prepadnuty chlieb)
2 ČL cukru
2ČL soli
1ČL rasce
500g hladkej muky (alebo 400g hladkej a 100g grahamovej, spaldovej alebo celozrnnej)
1ČL sušeného droždia alebo 1/4 kocky klasickeho droždia
a este kadejake semiacka po zazneni signalu - sezam, lan, tekvicove a slnecnicove

a davam program Klasik, kôrku tmavu, velkost II..
mam pekarnicku Etu siestu

a z tohto receptu robim aj take celozrnne buchticky, to len hodim vsetko do pekarnicky, dam program Cesto a ked uz ho mam hotove, tak vyvalkam na hrubku vyse 1cm, pokrajam na kocky, natriem vrch vyslahanym vajcom, posypem semiackami a dam este na 20 min. podkysnut.. potom dam piect do klasickej rury na 170 stupnov - dokym nechyti krasnu zlatu korku.. odporucam ich, su fantasticke

Chutný zdravý chlebík
430ml vlažnej vody, 1 ČL mletej rasce, 2 vrchovaté ČL soli, 1 vrchovatá ČL cukru, 1 vrchovatá PL octu, 2 vrchovaté PL oleja (naj je olivový), 440g hladkej múky(ja som dala špeciál), 160g celozrnnej múky, 20g jemných ovsených vločiek, 1/2 kocky čerstvého droždia alebo 2 ČL sušeného droždia a semienka podľa chuti

zatiaľ by mohlo stačiť, som zas na notebooku a nemám ešte stále prehodené všetky veci z pc 😉 väčšinou sú to recepty z MK a MMB
S číslovanými múkami sa netráp, kľudne nech používajú hladkú T650 a ak chcú nech miešajú so špaldovou, grahamovou, ražnou,...všetky recepty čo v tomto fóre nájdeš majú ako základ hladkú múku T650, žiadne číslované z receptov k pekárňam. Veľa úspechov a dobrých chlebíkov 😉

divoska
15. dec 2010

@dusanab jeeeej dik moc @dannynka jo sak objednam to je z tej stranky kde ma tak vela roznych rozmerov ze

anpej
15. dec 2010

nemáte niekto recept na talianske pandoro?