Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

reruna
29. dec 2010

@dusanab já dávám máslo nebo tuk rozpuštěné raději, protože moje pekárna začne hned míchat, ale vím, že jiné pekárny, třeba eta myslím, nejdřív asi 20 minut ohřívá a pak až začne míchat, tak to asi nemusí být tuk rozpuštěný úplně....
@erinka83 problém bílků jsem taky řešila, ale před Vánocema se mi jich sešlo více, tak byl biskupský bílkový chlebíček, ale jinak to taky nemám ráda - z 1-2 bílků nic neuděláš...asi a jinak gratuluju k těhu 🙂

jaja32
29. dec 2010

ahojte, urcite to tu uz letelo ale precitat nemam sancu 😕 drozdie co mi ostane mozem zmrazit?...myslim cerstve samozrejme. Ja som si navazila a dala do mrazaku, ale pouzijem az ked mi to schvalite. Ak je to v pohode, dam rozmrazene, alebo moze byt aj take mrazene?

A este pekne prosim, ak mate overeny recept na kysnuty zavin, poradte.

dusanab
29. dec 2010

@reruna no áno, mne najprv zo 20 minút zohrieva a až potom začne miešať takže ja si môžem dovoliť taký luxus ako nerozpustený tuk alebo @jaja32 aj zamrznuté droždie 😉 droždie môžeš kľudne zamraziť a môžeš ho tak mať aj rok. Tiež si nakúpim, naporcujem a dám zamraziť. Málokedy sa mi podarí vybrať ho skôr aby stihlo rozmrznúť 😀 Len po rozmrazení by sa malo použiť myslím do 24 hodín aby nestratilo na kvalite.

jaja32
29. dec 2010

@dusanab dakujem...mne tusim nezohrieva pekarnicka a hned pracuje, tak radsej najskor rozmrazim. Ja som si navazila a tak dala do mrazaku.

matja
29. dec 2010

dievčatá, prosím vás, kde tu v tejto diskusii nájdem nejaké základné rady? Sú tu niekde zhrnuté, alebo musím čítať všetko? To snáď nie 😀 Ďakujem.

dusanab
29. dec 2010
vinka
29. dec 2010

@dusanab ja bežne zamrazujem.Kupujem v polsku droždie 100 g za necelých 7 sk a tak ho kúpim viac,že mám aj na 2 mesiace.A do mrazáku.Ale ja to celé aj s tým papierom balím a ho na izbovej teplote rozmrazím a používam.Kedže pečiem chlieb každý den tak jedna kocka mi dlho nestojí. 😉

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janette4
30. dec 2010

@dusanab tie rožky vyzerajú super,my máme celkom slušnú spotrebu rožkov,takže hneď poobede vyšlem polovičiaka do obchodu na masť a skúsim.

janette4
30. dec 2010

ahojte.
Rada by som sa k vám pridala.na Vianoce som od manžela dostala pekáreň,takže od víkendu v jednom kuse len pečiem chlebíky.
Včera som robila tento:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11815
ale múku som si namiešala z chlebovej tmavej,chlebovej hladkej a špaldovej a dala som aj ľanové semienka a rascu.Asi som mala dať viac hladkej a menej tmavej a špaldovej,alebo viac vody,lebo je dosť hutný,ale chuťovo je výborný.Konečne si môžem dať doma zdravý chlebík za pár korún.

dusanab
30. dec 2010

no to som rada že sa vám toľkým tie rožky páčia 🙂 taký ohlas som ani nečakala 😀 😀

rivatha
30. dec 2010

Ahojte 🙂 Ja som dnes robila tento jogurtovy chlebik s lanovymi a slnecnicovymi semiackami a bol super. http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2492 Pouzila som polohrubu a chlebovu hladku. Raznu som si kupila, az ked sa uz piekol 😝

janina77
30. dec 2010

Ahojte, pridavam sa do klubu 🙂, tiez sme dostali pekarnicku od Jeziska 😉 .
Dnes som piekla prvy chlebik, podla receptu z MMB, len sa mi nepaci, ze korku mal z tych stran kde bol vo forme dost pripecenu, taku hrubsiu, a zvrchu nebol zapeceny vobec, skor len taky vysuseny.
Mam pekarnicku z Tesca XXL, neviem, cije to chyba pekarne, alebo som urobila nejaku chybu ja.
Poradite?

alami
30. dec 2010

sme sa tu rozrástli po vianociach, super, nech sa vám všetkým dobre vypeká 🙂
@janina77 zvrchu nepečie, niektoré pekárne zapečú aj zvrchu viac, niektoré menej, ak sa ti zdali boky moc, nastav si svetlejšiu kôrku, ale s tým vrchom neurobíš nič

alami
30. dec 2010

@jaja32 skvelé cesto na všetko sladké, aj na závin http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3470 - naplníš čím chceš, zvinieš, upečieš 😉 🙂

dannynka
30. dec 2010

@dusanab tie rožky sa chystam zajtra teda vlstne už dnes vyskusat :D drž palec 😉

a tiež vítam všetky nové pekarky s pekarničkamy 😀 😀 😀

jaja32
31. dec 2010

@alami dakujem, uz aj idem piect 🙂

janette4
31. dec 2010

@janina77 ja mám tiež tú XXL z Tesca a boky sú pekne upečené,vrch je bledý,ale je upečený.

@dusanab čím si potierala tie rožky?v tom recepte je že buď vajíčkom alebo mliekom s vodou.ja som potrela vajíčkom a trochu mi vadí tá koláčová vôňa z neho,keď by som ich ešte robila,potriem asi radšej tým mliekom.

duplicka
31. dec 2010

baby ako sa robi takyto vrch

lili01
31. dec 2010

@duplicka já myslím,že uděláš tenké rozválené válečky a pokladeš je přes sebe...tím by se měla vytvořit ta mřížka...to je můj názor,ale nikdy jsem to nedělala

holky nemáte některá recept na rohlíky??? nestíhám dočítat a chci po obědě udělat rohlíky na Silvestrovskou párty 😅 😀
děkuji
jinak ted peču chlebík....a jsem na vážkách,jestli se podaří.....protože recept byl z hladké mouky a já koupila tmavou chlebovou(tmavý chleba míchaný doma jsem ještě nedělala jen z kupované směsy jsm zkoušela) ,tak tam dala jen tu tmavou a slaninku na kostečky....no snad se nic nepokazí,těsto kyne a vypadá normálně 😅

lili01
31. dec 2010

@duplicka nevím,jestli jsem to napsala srozumitelně.....myslela jsem to tak,že ručně rozválíš válečky těsta na tenko a pokladeš je přes sebe,aby tovytvořilo mřížky a těsto se pak do sebe zapeče 😅

alami
31. dec 2010

@duplicka je na to špeciálny mriežkový valček, ak ho nemáš, ako ani ja🙂 Tak si rozvalkaj cesto, nakrájaj obdĺžniky a jednu polovičku obdĺžnika ponakrajuj nožom - narob tam nožíkom v jedniom smere zárezy. Do stredu tej nenarezanej polky daj náplň a preklop to touto narezanou a boky popritláčaj Dúfam, že sa to dalo pochopiť🙂

duplicka
31. dec 2010

@lili01 dakujem za odpoved, no mne to pride skor ako porezane cesto a natiahnute do sirky ze sa to roztiahne,ale nie som si ista preto sa pytam

jonki
31. dec 2010

chcela by som poprosit o radu....nepatri celkom do temy recepty ale skusim....mame pekaren moulinex ale nebol k nej hak na vyberanie miesidla....skoro vzdy mi ostane v chlebe...nemate nejaky tip ako to vyriesit...aby som naspodku chleba nemala dieru ako svet 🙂 ?

duplicka
31. dec 2010

@alami jejjj dakujem tak sme pisali v tom istom case, presne som si myslela,ze to tak je 😉 😉 😉 jasne ze valcek nemam 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
prave hladam nejaky dobry chlebik,lebo som uz minule pisala,ze moj dobry recept 5x po sebe zlyhal,tak som podozrievala pekaren ze nevyhrieva ale vcera som robila ceto pizza a ok a aj na rozky at len nemam odvahu na chlieb, moj muzik ze mam skusit iny recept,ze uz pekaren neche piect tento 😀 😀 😀 no mi dal 😒 😒 😒 😒 ja som mala jeden recept ale stale som ho obmienala hmmm a teraz asi fakt radsej iny 😲

janette4
31. dec 2010

@lili01 ja som včera robila tieto,čo sem dala @dusanab:
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3567

alami
31. dec 2010

@jonki hák je na vyberanie už z upečeného chleba, ak nechceš mať na spodu dieru, po poslednom miesení otvor pekáreň a hák (pred pečením) vyber

duplicka
31. dec 2010

@jonki ja ma hak a stale aj dieru, takze ak niekto poradi tak ja mne, este zo zaciatku sa obcas stalo,ze zostal hak v nadobe a potom som ho skusala naolejovat alebo ceoru natriet ,ale to zas len parkrat bola mini doera inac mam obrovsku. este ma napadlo nejako vybrat haky von este pred nejakym poslednym kysnutim,ale neviem presne nacasovat kedy uz nemiesi

duplicka
31. dec 2010

@janette4 a podarili sa ti, lebo aj mna lakaju, tak zeby rozky a nie chlieb 😀 😀

janette4
31. dec 2010

@jonki ani ja nemám ten háčik a háky mi ostávajú v chlebe.vraj sa dajú vytiahnuť po poslednom miesení,ale ja to neviem ešte vystihnúť,lebo k pekárni nemám ani časovú tabuľku.