• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poraďte recepty pre domácu pekáreň

9. januára 2017 
@alami pouzivam program kde este pocas kysnutia chlieb 3x premiesava....bude to v pohode aj ked s cestom budem manipulovat uz pocas kysnutia? robis to takto?
31. dec 2010 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duplicka stiahni si z netu časovú tabuľku k svojej pekárni a budeš presne vedieť kedy a skús tento chlieb http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098 zaručene super chlebík :slight_smile:
@janette4 no ani ja neviem kedy vytiahnut :unamused: :unamused: :unamused: mam moulinex bagetkovu ,ale neviem to nacasovat a potom hundrem ,ze aka diera :unamused: :unamused:
@duplicka podarili sa.ale natierala som ich vajíčkom,nabudúce by som skôr mliekom alebo vodou,z toho vajíčka majú takú koláčovú vôňu.
@duplicka ono je víc způsobů jak na tu mřížku....ségra to dělá takto...ale vidím,že holky ti už psaly další rady
@jonki no - mne už potom nemiesi. Miesi raz, prestávka, druhý raz a dosť. Ale všeobecne platí, že po poslednom miesení sa môžu vybrať, tak by som to skúsila :wink:
31. dec 2010 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no to je ten super recept co bol doteraz stale ok ale uz asi 2 tyzdne ani nemam odvahu piect chleba kedze prave tento sa mi uz 5x po sebe nepodaril a predtym uz mozno 40x ano a suprovy bol dokonca aj na rychlom programe a tie posledne 5 ani na klasik ani na rychlom :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

hmmm tak hladam casovu tabulku na moulinex a neviem najst
31. dec 2010 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami vdaka za tip :wink: skusim to
31. dec 2010 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janette4 tak skusim mliekom :wink: :wink: :wink: :wink: dakujem
31. dec 2010 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lili01 :wink: :wink: :wink: aj tak dakujem ked sa nepodari jeden sposob tak druhy :wink: :wink: :wink:

ozaj nemate est enahodou dobry recept na listkove cesto
31. dec 2010 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka jasné jasné držím palčeky aby všetko dopadlo dobre :slight_smile:
@janette4 potierala som bielkom rozmiešaným s troškou vody a posypala rascou a makom a konečne mi to pekne držalo. Voňali rožkovo a nie koláčovo :wink:

Háky z cesta pri pečení chleba vyberám, keď mám 1:40 hod do konca začne posledný raz miešať a potom vytiahnem háky a diery nemám.
31. dec 2010 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab a akú máš pekáreň? no nabudúce skúsim teda len tým bielkom s vodou.ono sú chuťovo dobré,aj pekne držia,len mi vadí tá koláčová vôňa,čo spôsobilo to žĺtko.
31. dec 2010 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janette4 eta gemina
31. dec 2010 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab su perfektne som robila ze večer na očka a ledva mi z 12-ks ostali 4 :grinning: :grinning: :grinning:
31. dec 2010 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
31. dec 2010 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka krásne a vidieť,že chutné :wink:
31. dec 2010 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka Jeej, krasne rozteky. Niekedy musim aj take skusit.

31. dec 2010 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata, prosim vas, je v niecom problem, ak je chlebik akoby viac na jednej strane v pekarnicke? Uz asi nekysne, tusim sa uz pecie, no zda sa mi, ze nie je dobre rozlozeny na celu plochu. Dala som vela semiacok alebo aku mate skusenost s niecim takym? :confused: Uz sa mi upiekol aj pekny "pravidelny".
31. dec 2010 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka krásne si spravila a očividne aj dobré :grinning: som rada že vám chutili
@rivatha "problém" je len ten že keď sa ti posledný raz miešalo cesto tak ostalo viac na jednej strane a tak sa aj pečie. Po poslednom miešaní skús pozrieť či máš cesto rovnomerne rozložené a ak nie kľudne ho môžeš upraviť. Ja vyberiem háky, narovnám si cesto aby bolo všade rovnako a je to :wink: tiež som viac chlebov upiekla takých "hrbatých" :grinning: :grinning:
31. dec 2010 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab Mhmm, take nieco mi aj napadlo. Ked som chlebik vybrala, nie je hrbaty, akurat je akoby kratsi :sweat_smile: Ak po poslednom mieseni zacnem prvykrat sachovat s hakmi a narovnavat, nenarusim nejako proces kysnutia? :sweat_smile: Ale tak snad mi to pojde sikovno; namucim trochu ruky a skusim. Ked sa teda bude piect a budem domka. Dik :slight_smile:
31. dec 2010 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha Neboj sa nepokazí sa nič, to by uškodilo aj vyberanie hákov :wink: aj ja si cesto upravujem aby bol chlebík všade rovnako vysoký a vždy je to v pohode. Takže smelo do toho :wink: :slight_smile:
31. dec 2010 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
31. dec 2010 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

na Vianoce som dostala domacu pekarnicku Moulinex a k tomu aj hotovu zmes na zemiakovy chlebik.Je to 500g balenie a ja neviem ako nastavit velkost chleba na pekarnicke,mam tam 750,1000 a 1500.Idem to robit 1x a som z toho jelen.A este otazocka, ja by som chcela piect chlebik celozrnny, taky ten hutnejsi typ Kyjevsky,mate prosim nejaky osvedceny recept.Nemam rada tie paperove chlebiky, kde clovek je a je a stale je hladny.
Dakujem velmi pekne :slight_smile:
1. jan 2011 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha aj ja to tak robím ako @dusanab - teda ja nie preto, žeby bol hrbatý,mne sa to nerobí,... ale aby bol teda pekný :sweat_smile: , robím to mokrými rukami a potom na to posypem zvrchu semiačka a samozrejme, že mu to nevadí :slight_smile:
@daducha vitaj medzi nami, vhodný chlebík - čo ti ide na chuť si nájdi tu http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php?kat=48 - najlepšie z tých 5 hviezdičkových
základné rady o pečení http://domacipekarny.dama.cz/rady.php
hlavne: http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=13 a http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=24

na to 500g balenie si nastav pekáreň na 750
1. jan 2011 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zaujimave dik aj ja, ja som sa toho bala chytat dokonca odkedy mi tie dva chleby v polke prepadli radsej ani hak nevyberam, ale asi zas zacnem, kazdopadne naozaj az po poslednom sperkratkom hneteni a nie skor. zrovna skusam vianocku dufam ze sa podari
2. jan 2011 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami dakujem velmi pekne ,dnes rano som sa odhodlala na môj prvy,uz sa pecie, tak som zvedava ako dopadne
2. jan 2011 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
do keluuu mne sa ta vianocka nalepila hore na ten alobal, ale tak este ju peciem dalej tak uvidime :grinning:
2. jan 2011 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha tak potom napíš ako dopadol prvý chlieb.A uvidíš ako Vám bude chutiť.To preto,že bol robený doma :slight_smile: A ako Vám bude fantasticky voniať byt :grinning:
2. jan 2011 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja už chlieb doma ani tak necítim ale ked pečiem pečivo v rúre či sladké alebo slané je tak fantastická vôňa,že paráda. :grinning: :grinning: :grinning:
2. jan 2011 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha
@dusanab dakujem veru boli super,ledva nám na večer na očká ostalo :D a na druhý den som robila dalšiu várku :grinning: :grinning:

a pridávam aj fotto prveho tohtročného chlebíka :wink:
@divoska ako dopadla vianočka?
@daducha a ako chlebík dopadol?
2. jan 2011 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok