Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mizulienka
3. jan 2011

@mukky aj ja som nad tym rozmyslala, ze pomiesat muky a prave dnes som nasla jeden recept...nech sa paci :0))
a ako pozeram, do tychto nejde mlieko, takze mozno nieco pre vas 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23368&ord...

fernanda5
3. jan 2011

@alami tak som si to všetko podrobne preskúmala....vyskúšam aj tvoj recept a budem sa modliť,aby sa to konečne podarilo.ďakujem krááááásne 🙂 ....veľmi mi pomáhajú diskusie a osobné skúseností nas žien.....

mukky
3. jan 2011

@mizulienka kráááásne 😅

len ta majoneza mi tam nejako divne znie...ale asi je to urcite dobre len zvlastne mi to pride...citit inu chut koli tej majoneze?ale vyzeraju mnamkovo 😅

mukky
3. jan 2011

@mizulienka jéj ty si poklad,dakujem 😅

dusanab
3. jan 2011

@mukky myslím že tú múku môžeš pomiešať, aj ja si občas miešam múku ako sa mi zapáči nech je v recepte čo chce 😉 chlebík s cesnakom som ešte nepiekla, ale mohol by byť veľmi dobrý, keď môže ísť cibuľa a rôzne iné bylinky....

alami
3. jan 2011

@mukky ale pije sójové, nie? aj môj... Urob zo sójového 😉

mizulienka
3. jan 2011

@mukky a tu je ten postup na zmotanie rozkov, aj ja sa na rozky chystam, len neviem kedy 😀

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2434

tak nech sa vydaria 🙂

mukky
3. jan 2011

@alami nie,soju nedavame,lebo dr nevedela identifikovat vysledky 😠 ci je na nu alebo nie je alergický,vysli vysledky ze aj je aj nie je 😕 😕

ale vianočku som robila z ryzoveho mliecka a bola ako z normalneho 😅

dusanab
3. jan 2011

@mukky nejaké divné s tými výsledkami, nie? 😖 buď je alebo nie je alergický 🤐
@mizulienka no áno tam som to videla v tom recepte že sa to potiera pred pečením aj po ňom, akurát som zabudla kde to bolo a hľadala som na dáme 😀 😀

alami
3. jan 2011

@mukky ahá...nám vyšla alergia na mlieko kravské, takže pije sójové...
alebo tam daj vodu miesto mlieka a máš, rožky z obchodu na isto nie sú s mliekom 😉

mizulienka
3. jan 2011

@mukky na ten zasnurovany citronovy chlieb sa uz chystam strasne dlho, chcela som ho urobit dnes, ale musim si najprv prichystat ten lemon card, joj slinky sa mi zbiehaju 🙂

dannynka
3. jan 2011

@matja prvu varku rozkov som robila z 12-ks boli mensie tak som z druhej spravila 9 a to boli baculky chutne 😀 😀 😀

@dusanab este raz vdaka za tip na tie rozky odteraz budem obit castejsie ziadna robota s nimi neni a aj cestícko fajnove nelepivé 😉
@mizulienka piekla bol mnaaaaam len som mohla tu slaninku a cibulku najskvor osmazit na oleji a az potom pridat ale aj tak bol super a zjedol sa este v ten den 😝
@alami ten kvasok som uz aj ja kukala na ceskom MMB ale tiez sa toho bojím čo by s toho bolo 😕 😕 😅 🤐

dannynka
3. jan 2011

@divoska kráásna vianočka a určite aj chutná mnam 😵

@mukky su to sadlove rožky čo dávala recept @dusanab

@mizulienka krásne pletienky asi vyskusam zajtra aj ja 😀

matja
3. jan 2011

Ďakujem za vaše odpovede, ešte mi ostala jedna nezodpovedaná otázka, či robí niekto chlebík aj z menej ako 500 g múky (500 gramový alebo 750 gramový chlebík).

@dusanab - áno, ďalšie chlebíky sa mi už podarili, len je nám to veľa taký veľký chlieb a v mrazničke stále nemáme miesto, musíme pojesť mäso, čo tam máme a potom sa pustím aj na rožky a budem skladovať v mrazničke.

Máte niektorá osvedčený recept na lúpačky?

matja
3. jan 2011

@mukky - ja som našla takýto recept, kde ide cesnak aj iné bylinky a chcela by som ho spraviť:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11815
Robil ho už niekto z vás?

luciferova
3. jan 2011

@alami preco by sa ti mal podarit humus? vacsi humus su tie chlebove zmesy podla mna... skus a uvidis, vela stastia 🙂

a rimsky si kde kupila? my sme mali, ale krpec praskol vrchnu cast a bez toho je to nepouzitelne...voda vyteka...

janette4
3. jan 2011

@matja ja som ho robila a bol fantastický.a tá vôňa po celom byte.....!

alami
3. jan 2011

@luciferova skúsim, už som sa rozhodla, som to včera do noci ešte študovala na nete 😅 ja len nechápem...urobím, kŕmim, po pár dňoch sa dá použiť do chleba - ale - koľko dať do toho chleba a čo zo zvyškom, stále kŕmiť - zlatý to výraz 😀 , čo som sa včera na tom smiala...a kol do kola kŕmiť a odoberať do chleba? nie je to divné, že bude jeden tak dlho, nejaký chlap tam písal, že ho takto má pol roka... lebo som najskôr myslela, že po čase vyhodiť, teda mať rozrobených niekoľko, aby som vždy nejaký mala k použitiu, ale to už som pochopila že to je hlúposť 😅 😀
rímsky som dostala od segry pod stromček
práve sa v ňom pečie mazanec 🙂

janette4
3. jan 2011

ja som dnes robila vianočku,ale nechcelo sa mi babrať s cestom,tak som ju v pekárni aj upiekla.nabudúce si asi nájdem viac času a spravím niektorú z tých vašich osvedčených.ozaj,tie sa musia robiť v rúre,alebo ich tiež môžem nechať upiecť v pekárni?
robila som túto:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11175
Foto radšej nebudem dávať,lebo mi popraskala a nechápem prečo,ale zo spodu prihorela.ale chuťovo je dobrá.teda,keď odrežem spodnú kôrku. ☹

luciferova
3. jan 2011

@alami ano, aj nam tak vydrzi pol roka. do chleba das potom take 2 lyzice 🙂

alami
3. jan 2011

@luciferova super, dík za radu 🙂

mukky
3. jan 2011

ahojte,

cesto na rozky uz kysne,som zvedava co z toho bude a ci sa mi podaria...

@dusanab urobila som to cesto s masťou 😎 /teda este sa robí/ co si robila ty tie rozteky a potom vyskusam aj ostatne receptíky,aj bez mlieka...

divoska
3. jan 2011

@mukky dik davam vzdy cerstve drozdie, na susene som si zatial netrufla aj ked mam kupene do zasoby ze keby mi doslo normalne @dannynka nabuduce vyskusam tu tvoju, ale potrebovala som si splnit vianocny rest tak som spravila tuto 😀 a jo chutna je, naviac sa mi paci ze neni umelinova ale citit chute, ale absolutne skvele je to ze na to mozes roztierat maslo do nemoty a drzi, bez toho aby sa ti rozdrobila pod nozom po prvom pohybe a musela si tam toho masla nakydat stvrtku 😀

modra1
3. jan 2011

@alami _dík. Hm, uvidím, neznášam dávať do čudných nádob papier na pečenie 😝.

dusanab
3. jan 2011

Babulky a neviete ako to vymyslieť s tými zvyšnými bielkami z tých rožkov? Jeden ešte miniem na potretie ale ten druhý....nechce sa mi každú chvíľu piecť bielkový chlebíček 😀 😀

alami
3. jan 2011

@dusanab ja som to vyhadzovala 😅 ja som mala také cesto oblúbené rodinné na všetko sladké kysnuté a išli tam 2 žĺtky, dávala som si vždy tie bileky do uzavretej flašky do chladničky, ale nakoniec som to vždy vyliala...inak, nejaké tie kokosové pusinky či ako sa to volá sú z bielkov...
@modra1 robila som dnes ten mazanec, papier som dala poriadne a krásne som ho od tiaľ vybrala, včera som z chlebom ttrochu bojovala 😅 😀 takže ja odporúčam len si ho tam pekne dať 😉

mukky
3. jan 2011

ahojte,
tak rožky su práve dopečené,su vynikajuce 😅 aj vynikajuco nezdravé 😀 ,budem musiet skusiť aj tu variantu bez masti 😅

vyslo mi 13 kuskov,ale su aj mensie aj vacsie...

@dusanab a daval jednu lyzicku soli?mne sa zdaju menej slané,ja by som este trosku pridala,bala som sa ze budu slane od masti ale nie....a mm si pochutnal velmi na nich,ja som si len kusla ale asi pojdem aspon jeden si dať 😀

vuzualne nie su pekné ale nabuduce to bude lepsie.....len skoda ze malý ich nemože.ale skusim aj tie bez mliecka...robila si aj také?

dusanab
3. jan 2011

@alami ja som skúsila bielky aj zamraziť, vraj sa to môže a vraj sa dajú po rozmrazení aj vyšľahať tak som to riskla a naozaj sa dajú vyšľahať 😉 ale nemôžem všetko mraziť, na to mám malú mrazničku.
@mukky už neviem koľko soli tam písali ale vždy dávam o čosi viac ako je v receptoch písané, takže ak bola lyžička je dosť možné že som dala 1,5 lyžičky 😀 hlavne že vám chutili 🙂 😉

modra1
3. jan 2011

@matja _ja robím zo 400g. Prečo?