Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

matja
4. jan 2011

@divoska - nie je náhodou žitná a ražná múka rovnaká? Žitná - český názov, ražná - slovenský? Alebo sa mýlim?

alami
4. jan 2011

@lili01 hodina ti možno bude málo na bábovku, pichni si do nej, ak nebude zapni pečenie ešte raz a posleduj, kedy treba vypnúť
@matja presne ako píšeš, žitná= ražná

alami
4. jan 2011

@reruna zatiaľ som ju vždy v rúre, ale isto sa dá aj v pekárni, ja by som dala na základný, tak pečiem aj mazanec

divoska
4. jan 2011

@matja tusim to je ine, ale mas pravdu myslela som chlebovu svetlu a chlebovu zitnu. raznu som este nezohnala

reruna
4. jan 2011

@alami já to zkusím asi na ten základní, přece jen je s tím tak méně práce, vždycky není čas na pletení a pečení v troubě, to jen když chci, aby to vypadalo. 🙂 ...

janette4
4. jan 2011

baby,ja som z tých múk debil.dneska som bola v kauflande a nevedela som sa z nich vysomáriť.nakoniec som kúpila pšeničnú grahamovú a ražno-pšeničnú,ale mali ich strašne veľa a nechápala som,ktorá je aká.
a ešte mám otázku:keĎ je v recepte napísané len hladká múka,myslí sa hladká chlebová alebo obyčajná hladká T-650ka? 😕

reruna
4. jan 2011

@janette4 řekla bych že T650

alami
4. jan 2011

@janette4 hladká chlebová a hladká T650 je to isté. Iná je hladká špeciál 00. Ak ide o chlieb, ide tam hladká T650, ak je to skôr svetlé pečivo - žemle, rožky, koláče - tam ide hladká špeciál 00

alami
4. jan 2011

@janette4 ešte k tým múkam, sú kadejaké zmesy - ražno pšeničná, pšenično ražná, zmes na chleba Zlatka atď atď, chlebová neviem aká zmes...ja toto nič nekupujem, ja kupujem jednodruhové a z tých si dám do chleba koľko z ktorej chcem. V tých čo som vymenovala je rozdiel akurát v pomere, v akom to tam namiešali.
Kúp si: T650 - viac kg naraz, to potrebuješ do každého chleba a k tomu si kúp napr pšeničná celozrnná, ražná celozrnná, špaldová, grahamová - to je ten základ, čo absolútne stačí. ostatné sú len zmesky týchto istých.

divoska
4. jan 2011

ja som prve dva chleby robila z hladkej 00 a podarili sa inak aj tie. odkedy som zohnala hladku chlebovu psenicku tak uz zas hladku davam len tu

daducha
4. jan 2011

Ahojte,

tak som sa dnes pustila do vianocky, este hooodinu a pol musim byt hore kym bude hotova ☹ aby som ju vybrala.Tusim pri tom zaspim 😝 .Slubila som ju detom na rano, tak dufam ze sa podari.Inak pred chvilou som dostala skoro sok, ked po asi hodinovam kysnuti zacala zase miesit - na programe sladky .Tak dufam, ze to tak ma byt,zda sa ze dalej kysne tak som zvedava ...

@alami chcem sa opytat, ked uz som kupila tie zmesi, mam ich este miesat aj s hladkou chlebovou?

vinka
4. jan 2011

@daducha ale zmes je už hotová tam ide tuším už len voda.Ale neviem na isto nekupovala som to.No ja som dnes robila briožky na zajtra ráno no fantázia

alami
4. jan 2011

@daducha ja by som asi hej, aby si vedela isto, že je tam aj tá chlebová a že ti to isto dobre nakysne. Alebo pozri čo to obsahuje, ak je tam väčšina hladkej múky, tak nemusíš.

alami
4. jan 2011

@daducha ja mám toto pri pečení chleba v rúre, kým sa k tomu dostanem, je dosť hodín a potom kým sa to nakysne, upečie...treba čakať, strážiť. celý ten proces treba byť vlastne doma a to je náááročnééé 😅 😀 to je teda výhoda u pečenia v pekárničke
@vinka hovorili sme o zmesi múk, nie o tých hotových zmesiach...a aké briošky si piekla?

vinka
4. jan 2011

@alami aha.Tak zas som niečo nepochopila. 😀 No presne tú čo ty si robila pletenku z toho?Si hodila link z mimibazaru 😉

alami
4. jan 2011

@vinka...tak tie sú božské 🙂

dannynka
4. jan 2011

ahojte 🙂 tak ja som robila tie majolenkove pletenky,su perfišne do večera neostala ani jedna takze zajtra sa bude robit druha várka 😀 😀 😀

mizulienka
5. jan 2011

@alami @vinka ktore to su pletenky? 🙂
ja som robila tie majolenkove, mne sa zdaju uplne super, ale mojmu mm sa zdaju ze moc hutne, ze nie su take nadychane 😠 no aspon ze maly ich jedol, ze mal az hrce za usami 😀

vinka
5. jan 2011

@mizulienka to sú na sladko.Vianočku môžeš s toho robiť alebo briožky. tu je link http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12078

divoska
5. jan 2011

do kelu uz nech je leto a ovocie na lekvar. toto je doba... jeden dzem mi zacal kysnut /kupeny pred vianocami.../ druhy je taky tvrdy ze sa neda roztierat, treti sladky jak hovno z nutrie /nemohla som si odpustit tento vyraz 😀 /, clovek aby si fakt vsetko vyrabal... to je teda spolocensky pokrok.... obchody preplnene sajrajtom. /moja oblubena tema/. neva robim jogurty, chlebik, skusim rozky, knedle a zachvilu hadam aj lekvar. este keby som si mlieko a syry mohla sama vyrabat a vsetko ovocie a zeleninu rast a nic mi nechyba ku stastiu 😝

reruna
5. jan 2011

@mizulienka ty majolkové by měly být nadýchané... možná si přidej trochu mlíka, zkontroluj při míchání, jestli se ti nezdá moc husté těsto, já jsem trošínku mlíčka přidávala, ono ne vždycky se to povede navážit všechno přesně a každá mouka jinak váže tekutiny... ty majolkkové jsou u nás veeeeelice oblíbené a dělala jsem je dokonce už i z light majonézy a taky super

reruna
5. jan 2011

@divoska jestli letos budou meruňky, jakože loni nebyly vůbec.... tak taky zkusím v pekárně džem

mizulienka
5. jan 2011

@reruna dakujem ti za tip 🙂 ono to je asi aj tak, ze moj mm je velmi priebercivy 😠 ani vianocka, co robim mu nejak extra nejde a pritom vsetci co ju jedli vzdy chvalili...ma to stve, ale co uz s nim 😖
uz sa tesim, ked budu deti vacsie a budem vypekat pre nich, lebo mna to strasne bavi, ale nema to u nas kto jest, len ja so starsim, ale sak aj to je nieco 😉

mukky
5. jan 2011

ahojte,

@daducha ahoj,tak ako sa podarila vianočka? 😅 ,ktorý recept si nakoniec robila?

vinka
5. jan 2011

@divoska ak máš fest hustý lekvár len prilej trochu horúcej vody a riadne metličkou rozhabarkuj(neviem či je to napísane spisovne) 😀 😀 😀

mizulienka
5. jan 2011

dievcata, minule sme sa bavili, ze co so zvysnymi bielkami, nasla som jeden recept, mozno pomoze 🙂)

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=26295&use...

janina77
5. jan 2011

ahojte,
nemate niekto dobry receptik na cibulovy chlieb? Pocula som, ze je to vraj velmi fajny chlebik, len nemam recept...

janette4
5. jan 2011

@janina77
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13645
Ešte som ho nerobila,ale chystám sa.ale robila ho kamoška a im chutil.len ja by som ho asi upiekla v DP,nechce sa mi s tým paprať.

brusinka.pusinka
5. jan 2011

@janina77- 250 ml vlažné vody, 1/2 lžičky octa, 1/4 lžičky soli, 1/2 lžičky cukru, 1 cibule (nakrájená a osmahnutá na oleji), 500 gramů hladké mouky, 1 sáček sušeného droždí (10gramů)
Postup:
Všechny suroviny dáme do pekárny v uvedeném pořadí a zapneme na základní program. Cibulku po osmažení nechávám na papírové utěrce odmastit je pak lepší křupavější v chlebíku 😉
@vinka ahoooojky zlatko jak se máte 😉 jsem tě na červencovkách dlouho nekukala 😉

brusinka.pusinka
5. jan 2011

holky u nás už pul roku frčí tento podmáslový pečeme každej tejden 😉 😉 syn by ho dokázal sníst sám na posezení 😉 😀
Podmáslový chlebík: 😉
Suroviny:150 ml vlažné vody
100 ml podmáslí
1/2 lžičky cukru
1 lžička soli
1 lžička kmínu
300 g hladké mouky
150 g žitné chlebové mouky
1 lžička sušeného nebo 1/4 čerstvého droždí
Program Základní / stupeň propečení kůrky Střední