Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

janette4
5. jan 2011

@brusinka.pusinka hm, a čo je podmáslí po slovensky? 😨

brusinka.pusinka
5. jan 2011

@janette4 kefír , kyška nebo něco takového 😉 😵 prostě kyselé mléko 😀

janette4
5. jan 2011

@brusinka.pusinka už som googlila, v podstate acidko. 😀

brusinka.pusinka
5. jan 2011

@janette4 😀
jinak jsem dělala i tuto brokolicovou sekanou a je užasnááá 😉
Suroviny:
1 brokolice
100 - 200 g pokrájeného měkkého salámu
100 g nastrouhaného Eidamu
1/2 cibule
2 stroužky česneku
2 lžíce olivového oleje
3 vejce
1 lžička Solamylu (bramborový škrob)
2 lžíce dětské krupičky
2 lžíce strouhanky (i více podle potřeby)
podle hustoty trochu mléka
sůl, majoránka, pepř, drcený kmín
Nastavení pekárny: Program Pečení
Postup:
Brokolici krátce povaříme, necháme okapat.
Dáme do mísy, rozmačkáme, přidáme všechny suroviny a přendáme do formy bez hnětacích metel.
Zapneme program Pečení.
Po ukončení píchneme špejli, pokud je na ní nalepené těsto, program Pečení zapneme znovu a už hlídáme.

alami
5. jan 2011

@janette4 podmáslí = cmar.
@brusinka.pusinka akurát pred pár dňami som pozerala túto sekanú na dáme, tak super, aspoň budem vedieť, že je to dobré 🙂

vinka
5. jan 2011

@brusinka.pusinka dík,že si si spomenula na nás.No je pravda,že som tam už dlho nenakukla lebo som vás nestíhala čítať a potom som si myslela,že už asi nikto nebude vedieť kto som 😀 😀 😀 Ale ked si ma vymákla tak isto prídem pokukať 😀

daducha
5. jan 2011

Ahojte,

tak podarila sa nielen vianocka,ale aj chlebik p.Frantiska a prave som dopiekla na ranajky cesnakove pletenky.Robila som ich grahamove a su bozske.Dufam, ze takto vydrzia az do rana.
Inak poviem Vam, moje deti nikdy nezjedli tolko chleba ako teraz ked ho peciem doma.Ten dnesny bol hotovy poobede o tretej a chcela som ho nechat na rano.No, iba chcela 😠 , uz z neho nie je nic.Normalne ho ani nicim nechce natriet a suchy ho jedia.Ked to tak pôjde dalej, peciem dva denne 😀 😀 😀 .Som zvedava ako to budem stihat popri peceni tôrt 😅 .

daducha
5. jan 2011

@mukky robila som tu tvoju vianocku,hlavne kôli tomu mlieku, no ja si nemôzem pomôct, citim ho tam a mne teda vôbec nechuti - myslim to mlieko.Deti ju vo velkom bastia, no nabuduce ju urobim s vodou.A syn ma zdrbal 😀 ,ze kde su hrozienka, hlavne ze ich vzdy vybera 😉 😉

divoska
6. jan 2011

@daducha no sak, nemal so vyberat 😀 @janette4 tiez som cmar kupovala prvy krat v zivote kvoli chlebu ale jo je to nejake lahsie acidofilne v podstate, respektive inu konzistenciu to trochu ma. maju ho vsade len treba dobre kukat. uz som aj zincicu kupila reku vyskusam ale asi len na pitie ale este je stale v chladnicke

matja
6. jan 2011

ahojte, vopred sa ospravedlňujem, že možno budem dávať otázky, ktoré sa tu už zodpovedali, ale na posledných stranách som odpoveď nenašla. Chcela by som skúsiť tie majonézové pletienky: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12030
1. Je niečo špecifické, na čo si treba dávať pozor, alebo stačí postupovať iba podľa receptu?
2. Akú múku ste dali? Špeciál alebo chlebovú T650? Zamiešal tam niekto aj celozrnnú múku?
3. Čím ste ich potreli?
4. Keď ste ich uplietli, nechali ste ich ešte nakysnúť, alebo ste ich dali rovno do rúry?

Ďakujem 😉

reruna
6. jan 2011

@matja postupuj podle receptu, kdyby se ti těsto zdálo řídké, přisyp trošičku mouku, kdyby tuhé, přidej trošičku mlíka, ale nemusíš, po upletení jsem potírala vajíčkem a nechala ještě na plechu kynout tak 15 minut, mouku jsem dávala normální hladkou OO speciál.

divoska
6. jan 2011

slahne maaaa ja uz nikdy nevyberiem ten hak asi, dnes som sa o to zas isla pokusit tesne pred pecenim a cele mi to splaslo asi o stvrtinu. zacalo sa piect tak som zvedava ci to este naboptna alebo smola. dokelu a zrovna som nasim slubila polku ku gulasu ked sa tu stavia zachvilu

alami
6. jan 2011

@divoska ježín a prečo pred pečením, to je jasné, že ti to splasne, musíš ich vybrať pred kysnutím, nie z nakysnutého cesta vyberať 🙄
@matja majolku si nechaj predtým pri izbovej teplote, nech ju nedávaš do pečenia studenú z chladničky

divoska
6. jan 2011

@alami predtym som zas vyberala pred kysnutim a splacol aj tak lebo tam boli este 2 tie kratke miesenia a vykysol az do bubliny asi. teraz tiez bol skoro az von, ale nakoniec to dopadlo relativne dobre, zase sa dvihol, sice nie tak az jak predtym ale aspon to nesplaclo pocas pecenia co by sa mozno aj tak stalo

alami
6. jan 2011

@divoska no tak ja by som sa radšej vykašlala na tie krátke miesenia, vybrala to pred tým, teda bude miešať, ale bez lopatky, teda nebude 😅 , ale z nakysnutého by som rozhodne nevyberala, už sa vtedy nesmie ani otvárať pekáreň, nie to niečo s tým ešte robiť

divoska
6. jan 2011

@alami jo sak to, ale mne splacol aj ked som vybrala pred tymi mieseniami lebo zas nakysol moc a ked sa zacalo piect a neotvarala som tak sa prepadol aj tak. zahada... je trosku hutnejsi ale jedly 😀 nabuduce to zas necham uplne tak, vtedy sa mi vzdy podari najchlebovejsie.

vinka
6. jan 2011

Ja som nevyberala ani nevyberám háky a nikdy mi to nevadilo. 😉 A to mám už druhy pekarnik. 😉

reruna
6. jan 2011

já mám jen 1 hák a taky nevyndávám, no a co, tak je tam malá dírka.... 😅

dannynka
6. jan 2011

napodobne ani ja som este ani raz nedavala von háky a mám dva načo 😀 dierka nám nevadí 😉

inak akurat sa mi miesi cesto na majolkove pletenky,len som si tam dala grahamovu muku a uvidím ci nespravím len rozteky :D inak vcera som s toho cesta robila cesnakove uzle a do rana ostal iba jeden 😝

dannynka
6. jan 2011
alami
6. jan 2011

@dannynka waw, krásne 🙂 🙂 🙂

ja hák vyberiem, ak som akurát pri pekárni keď domiesi, ale nikdy mi preto nesplasol, ja si myslím, že ti vtedy splasol pre iné
@divoska napr si vtedy mala viac droždia, že tak nakysol, keď je veľa droždia, rýchlo nakysne a splasne.

baby, ja som dnes urobila neskutočne dobrú knedľu, už som robila veľakrát, zdali sa mi super, ale dnes som trochu podľa seba upravila recept a bola úplne najsuper 🙂

brusinka.pusinka
6. jan 2011

i my dopekly ty Majolenkové pletenky 😉 jsou mňam 😀

dannynka
6. jan 2011

@alami dakujem 🙂 a ak mozes prezrad nám tvoje tajomstvo na dobrú knedlu 🙂

dannynka
6. jan 2011

@brusinka.pusinka mnáám vyzeraju super 😉 až sa mi slinky zbiehaju na tie moje 😀 som zvedava čo spraví ta grahamova muka s nimi 😅

brusinka.pusinka
6. jan 2011

@dannynka no já se také zvědava jak se ti povedou jdu do toho aj já 😉 a děkuji 😉
ty tvoje na foto jsou uplně jak by je dělali v pekárně užasnééééé 😉 pochvala velká 😉

alami
6. jan 2011

MOJA NAJSUPER KNEDĽA 😅 😀

250ml mlieka
1 vajce
350 g polohrubej múky
100g hrubej múky
1/2 kl cukru
necelá 1kl soli
1/2 kocky droždia

vyšli dne menšie knedle
program cesto, rozdeliť na 2 bochníky, upraviť do tvaru knedlí, nechať pod utierkou ešte 15min podkysnúť, pariť 20minút, odokryť, popichať vidličkou nech nespľasne, hotovo.

brusinka.pusinka
6. jan 2011

@alami opsané hned jak bude omajda vyzkouším , my zatím děláme klasické knedlíky co mě naučila babinka 😉

mukky
6. jan 2011

ahojte dievcata neviete mi poradit ci ten odlozený start sa dá v pekarnicke pouzit aj na program cesto??zeby som to tam teraz nahádzala ale zacalo by mi to robiť az o hodku? 😕

mukky
6. jan 2011

hmm,uz som si to prečítala v knihe,nedá sa tam ten odklad štartu použiť 😢

mukky
6. jan 2011

@daducha hlavne že deťom chutila 😀 ,tak skus bez mliečka a pridaj vodu,alebo skus dať pol na pol...ja dám malemu brusnice najblizsie do vianočky,tie musíme papkať...hrozienka som mu nedala,ale nám dávam

a vy máte tiez na mliečko alergiu?