Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vinka
8. jan 2011

@imzadi panasonic.A fakt musím ju pochváliť.Mne ide pekárnik aj 3 krát denne.Už vrzga ale ťahááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀

lukika
8. jan 2011

baby prosím aké cesto dávate na parené buchty otáznik alami dávaš to ktoré na knedľu len bez soli otáznik lebo ja robievam tú istú knedľu ako ty len neviem či mám urobiť také cesto aj na parené buchty

alami
8. jan 2011

@lukika pozri 1-2strany do zadu som ručne písala recept na najlepšiu knedlu - skús ten recept, ale asi dvojitú dávku, aby vám to nebolo málo a soli len minimálne a pridaj si kopcom lyžicu ml.cukru

alami
8. jan 2011

@lukika a vieš čo, idem si ich aj ja urobiť na obed 😅 super, normálne sa teším 🙂 mńam

lukika
8. jan 2011

@alami díky moc idem na to

matja
8. jan 2011

baby, ked vidim, ako a co stale vypekate, mam tu otazku co @divoska, ako to robite, ze to potom na vas nevidno 😀 namotavate ma teraz na parene buchty 😠 no ale snazim sa odolat, ved som chcela robit lupacky 😝

lukika
8. jan 2011

@alami a ako dlho to potom paríš otáznik menej ako knedľu asi že otáznik

lukika
8. jan 2011

cesto sa mi pekne mieša už sa tešim mňam

alami
8. jan 2011

@lukika buchty sa paria 15min (knedla 20 min

alami
8. jan 2011

@matja kto ti povedal, že to na nás nevidno? 😀 😀 😀 😀 😀

lukika
8. jan 2011

@alami to je rýchlosť odpovede som to nečakala díky

alami
8. jan 2011

@lukika robíš jednu či dve dávky?

divoska
8. jan 2011

cca na kolko a ako dlho robievate tie majo pletenky?

lukika
8. jan 2011

@alami robila som jednu dávku lebo dojedáme ešte zo včera a dnes som parené chcela len tak na prilepšenie naše deti to ľúbia

alami
8. jan 2011

@lukika som sa pýtala, lebo ja som z 2 dávok robila a ledva mi to pekáreń ťahala, tak som to musela rozdeliť dať vymiesiť na 2x a dať jedno kysnúť do misky. Takže radšej robiť len z jednej - no ale nám by bola jedna dávka málo, Ale ja mám malú pekáreň - jednohákovú.
Boli fajné. nabudúce ale dám trochu menej múky, na buchty môže byť cesto asi ešte trochu redšie.

matja
8. jan 2011

baby, dá sa robiť niečo so sladkým nevykysnutým cestom? Asi blbá otázka, že? 😅

matja
8. jan 2011

k tej prvej otázke čakám odpoveď inú ako "vyhodiť" 😀

a ešte čosi: od pondelka bude v lidli akcia na zmes na pečenie chleba za 0,99 €, používate ju niekto? Myslíte, že sú to kvalitné zmesi?

luceeea
8. jan 2011

my kupujeme zmes na pecenie chleba, je to asi kilove balenie, do pekarne sa odsype len polovica a prida sa voda a moze sa piect. len pridavame trosku viac vody ako je v navode. a chhlieb je po upeceni fajny. je to lepsie ako zvlast kupovat kazdu surovinu a nie vzdy sa podari odmerat presne mnozstvo toho a tak

masinka
8. jan 2011

ja som dostala pekaren pod stromcek, zatial nerobim vlastne experimenty, len som ju testovala so zmeskami z Lidla a chlebik bol super, hlavne ten slnecnicovy 🙂

reruna
8. jan 2011

@brusinka.pusinka ahoj, dělala jsem ten cibulový chleba, co jsi dávala recept pár stránek dozadu a nepovedl se , úplně se propadl, no možná by se i tak dal sníst, ale nebyl vůbec dobrý, v tom receptu je opravdu jen 1/4 lžičky soli a celý balíček droždí? není to vůbec slané a propadl asi proto, že to bylo moc droždí...škoda, celkem jsem se na něj těšila, přišli jsme o večeři, ale mělo mi to být divné hned, do toho super chlebíku dávám lžičku soli a lžičku droždí.
Tak jsem si spravila chut a udělala te´d ještě mazanec, at máme na snídani

gloria78
8. jan 2011

ahojte, aj ja mám pekáren len od vianoc 😉 a lidl zmes je fajn, len "chlebová múka" PENAM je na nič 😠 😠 😠 poslušne hlásim, ostal z toho len lepkavý tunel 😠 a tá polkilová zmes čo v tescu predávajú, z toho vyšla len taká väčšia žemla 😒 , takže: zatial najlepší bol podla receptu od pekárne, len som namiesto predpísanej hrubej dala polohrubú 😉 a keď natrafím na grahamovú, budem to miešať.....a tak 🙂

reruna
8. jan 2011

@luceeea @masinka taky jsem začínala na směsích z Lidllu, jsou fajn, ale když jsem si tu četla ty super recepty, tak mi to nedalo a začala jsem zkoušet, zatím se mi vždy všechno vydařilo - až te´d na ten cibulový chleba ☹

reruna
8. jan 2011

@gloria78 chlebovou mouku penam používám a nemám problém, zkus recept na super chlebík str. 200 odkaz od alami, určitě se vydaří

masinka
8. jan 2011

dala som si tuto temu do oblubenych a zacnem skusat vase receptiky - uz sa tesiiiiiiiiiiiiiim 🙂

mukky
8. jan 2011

ahojte dievcatá,
som sa chcela opýtat mate nejaký overený receptík na pizzu a robíte cesto v pekárnicke?

jaja32
8. jan 2011

ahojte, dnes som piekla "vyborne pletenky", celkom sa podarili.... 🙂 Dakujem za recept, ktory ste sem dali.

alami
8. jan 2011

@mukky ja som používala múku na pizzu, ale žiaľ, už ju nejak v kauflande nemajú, tak ju robím z hladkej špeciál:
PIZZA
300g hl.múky špeciál
130 ml vody
lyžica oleja
lyžička soli
trošku kr.cukru pod droždie
1/4 droždia
program cesto
ja robím dvojitú dávku, po vykysnutí natenučko vytiahnúť na tvar pizze, najlepšie je na to omáčka RED PESTO - tesco, vyhriať rúru maximálne ako sa dá a piecť na maxime

divoska
8. jan 2011

tak ja som z pletienok spravila rozky, a nejake su tuhe, asi preto ze som zbytocne experimentovala a dala hladku chlebovu mozno, nabuduce uz experimentovat nebudem. alebo preto ze som po vykysnuti to cesto este dost hnietila na stole? ale robila som len z polovicnej takze pohoda

andrejkaz
8. jan 2011

ahojte baby.Mozem vas poprosit nemate nahodou niektora recept na cisto razny chlieb,pre pekarnicku,...nasla som len take na pecenie v rure....nesmie tam byt vsak vobec pouzita psenicna muka,kedze brat ma alergiu na psenicu,tak zhaname vzdy cisto razny chlieb a tu v MT je s tym velakrat dost problem...som rozmyslala,ze by sme mu mohli doma nejaky upiect.Vopred dakujem 🙂

dannynka
8. jan 2011

@gloria78 ja používam múky Penam a nemám problem 😉 ale ja vzdy pomiešam viac druhov muk na jeden chleba tak asi aj preto 😀 😀 😀

@matja na tie zmesky z lídlu aj ja pojdem 😀 😀 😀 tiež ked som začínala som si kupila a spokojnost....hlavne ta ciabatta 😝 potom sa mi pár krat z tej zmesky nepodaril ale to aj baby písali ze ím tiez,tak som prestala kupovat ale vyskusam zas ked je v akcii 😀

@alami akurat som sa vratila s kauflandu a objavila som tam muku T-650 nevies mi poradit aky je rozdiel medzi nou a tou 00 extre či ako sa to vola? tuším si to minule spomínala 😉