Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

sirinka
12. jan 2011

@alami aj mne uz sa ten pernik dopiekol, tvar sice nema bohvieaky, az moc vyskocil, ale uz cakam kedy vychladne a ochutname 🙂

alami
12. jan 2011

@sirinka ako dlho sa ti piekol, mne bol po hodine ešte tekutý, tak pečiem ´dalej

sirinka
12. jan 2011

@alami piekla som 70 minut, to este nebol hotovy vnutri, tak som pridala 20 minut a je ok....

alami
12. jan 2011

@sirinka aj bábovka sa tak dlho pečie, bála som sa toho riedkeho cesta, ale hádam bude dobrý, vonia nádherne, deti sa chodia pýtať, čo pečiem 😵

duplicka
12. jan 2011

baby ja mam moulinex bagetkovu a prave peciem celozrnny a minule som vybrala haky ale pred pecenim cize splasol a musela som pockat kym sa zas dvyhol,mam aj tabulku,ale tam nie je presny rozpis kedy kysne atd, cize neviem kedy vybrat, abys a miz as nestalo to iste

neviete kedy vybrat aby to bolo pred kysnutim

dannynka
12. jan 2011

@alami tento mi vyšiel podla mojích predstav a aj chutovo...je mnam 😉 dnes som dala pri pečení aj vodu a ked som preklapala chleba tak som to robila tak ze som na vrch osatky dala plecha tak rychlo pretočila aby nesplasol...neviem či som to napísala zrozumitelne 😀 😀 😀 😀 😀

maminkatn
12. jan 2011

xi,,,xi,ja tu sme spolu,,,aj ja som robila dneska,v osatke,,,ale,trosku,,som ho pripiekla,,,ale mm,,povedal,,ze je vyborny..on ma rad,,take pripecenejsie,,,,myslim,,xlebiky,,ja pecivo.. 😉 😉 😉 😉

daniz
13. jan 2011

Ahojte tak cesto na langoše sa podarilo, boli vynikajúce... robila som tento : 1/2 kg múky,250 ml mlieka, 1/2 droždia, 1/2 KL cukru,
1,5 KL soli a jednu pochúťkovú smotanu. Najprv do pekárničky dám mlieko+droždie+cukor, potom múku a nakoniec soľ a smotanu. program cesto /dough/.

brusinka.pusinka
13. jan 2011

ahojky holky tak dneska už se zadělává ten podmáslový 😀 😀 😀 pak odfotím a napíši jak chutná 😉 snad se povede 😉 😝 😝 😝 😝

janette4
13. jan 2011

ahojte.
@brusinka.pusinka ktorý podmáslový robíš?ja sa tiež chystám,ale kočky ich sem dali už toľko,že si neviem vybrať.
ja som v týždni robila ten bylinkový z MMB a vianočku.tu sú moje výtvory:

brusinka.pusinka
13. jan 2011

@janette4 Jurův podmáslo-jogurtový chléb
* 300 ml podmáslí
* 150 g bílého jogurtu
* 25 g másla nebo margarinu
* 400 g polohrubé mouky
* 100 g špaldové mouky
* 6 g sušeného droždí
* 2 čajové lžičky soli
* 2 čajové lžičky cukru
* 2 čajové lžičky kmínu
* Program Klasik, kůrka tmavá, velikost malá.

krásné to máš u nás se nestačila vánočka ani vyfotit syn ji byl schopný sníst naposezení 😉 😀 😀 😀 😀 😀 Zítra nebo jěště večer chci dělat kynuté buchty, těsto nechávám kynout v pekárně a buchty pak peči normoš v troubě 😀

imzadi
13. jan 2011

tak holky, jeste si na svou pekarnicku musim pockat, bohuzel se dopravce zpozdil, takze asi az v pondeli... 😝 ale nakoupila jsem dnes v kauflandu ruzne druhy mouk, seminek, hrube soli, atd. tak se tesim 🙂 koukala jsem i na to podmasli, je spravne, ze je zakysane? jeee, zavidim vam ty vase vytvory 😀

mukky
13. jan 2011

ahojte,

@alami pekný chlebík ten zemiakový,podla ktorého receptu si ho robila?A z kolko muky? 😅

mukky
13. jan 2011

@dannynka pekný chlebík 😅 ja som dnes tiez chcela opat skusiť v rure ale mm ze nech dnes ak by som mala chut spravím rožky....tak ked moj malý pomocnícek vstane ideme robiť rožteky 😀

mukky
13. jan 2011

@dannynka no prosila si mm o to video??? 😀 😀 😀 ze ci sa nezlakne ze ake video preboha chces natociť 😀 😀

ale jasne ze nemusís,to bol len taký nápad,tie rozky Tvoje su naozaj krasne 😅 ,robis z viac ako z 500 g muky?Lebo ich asi robis z hrubsiehi cesta co som si vsimla....ja z tensieho a potom nie su take velké ,tak skusim aj ja takto ako ty...

mukky
13. jan 2011

@reruna na tej pizzi bolo oblozenie ktoré mam najradsej,takze:pretlak,šunka,tuniak vo vlastnej šťave,vela cibule na kružka,cesnak,slanina,kukurica a kopec syru...

a ostalo mi z cesta este,supla som ho do chladnicky a na druhý den spravila prvý krat pizzu aj malemu,taku zdravsiu verziu tak tam mal len tuniacika,cuketu a paradajky,chutila mu velmi,dala som si foto aj do fotoblogu 😅 😀

mukky
13. jan 2011

dievcatá uz som popletená z tých receptov,ktorý je prosím Vás na to majonezove pecivo?

dannynka
13. jan 2011

@imzadi v kaufe majú aj hrubú sol ? 😲 a ja ju nemožem nikde zohnat pojdem Tam kuk 😉
@mukky ešte ee nusím ho spracovat 😀 😀 😀 a robím s 500g muky a idem Ti dat link na to majolkove 😀

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12030

5katarina7
13. jan 2011

ahojky,mne práve kysne chlieb v ošatke,tak som zvedavá ako sa mi podarí,lebo prvýkrát som mala takú placku.No aj teraz sa mi zdá to cesto trošku riedke,ma šlak trafí,keď sa mi rozkvecne na plechu 😀

imzadi
13. jan 2011

@dannynka jojo meli a dokonce nekolik druhu za ruzne penizky 🙂

dannynka
13. jan 2011

@imzadi som tan dnes bola skoda ze som to tam nepokukala 😒

dannynka
13. jan 2011

@5katarina7 tak daj do pekača tam Ti nema kam ujst 😀 😀

brusinka.pusinka
13. jan 2011

tak já jsem nasraná holky chleba se dopekl vystydl a říkám fotnu ho a šla jsem dát malou na nočník a když jsem se otočila slyším zvuk kráječe a syn uřízl celý vrch chleba . a já ho chtěla vyfotit mě picne 😒 😠 je to hold nenažranec nenažraný 😉 ale je dobrý tak alespoň co z něj zbylo 😉

mizulienka
13. jan 2011

dievcata, nasla som celkom dobru stranku, pokukajte 😉

http://www.bucifousek.webgarden.cz/sladke-nejen...

alami
13. jan 2011

@brusinka.pusinka 😀 😀 😀 😀 pekne si ukrojil 😀 😀 😀 😉 ja že sa ti nepodaril, ale toto je naopak znak, že musí byť výborný 🙂

brusinka.pusinka
13. jan 2011

@alami no my mluv jsem mu říkala že ho nejdřív fotnu ale asi zase neslyšel jako každej chlap slyší jen to co chce 😀 😀 už je ho polovina 😉

janette4
13. jan 2011

@brusinka.pusinka aspoň vieš,že bol výborný. 😵
ja som poobede dopiekla super chlieb,bola u mňa kamarátka,tá sa ho nevedela dojesť,krájala som jej ho taký vlažný,hrozne jej chutil.

divoska
13. jan 2011

@brusinka.pusinka no sak chlapi su kyseliny. hlavne v puberte 😀 zozeru aj co nevidia 🙂

mizulienka
13. jan 2011

@janette4 krasny chlebik, podla akeho receptu si ho robila? 😉
@brusinka.pusinka presne ako dievcata pisu, musel byt vyborny, ked sa nanho syn tak vrhol 😉

mukky
13. jan 2011

@janette4 krásne výtvory 😅 ,ktoru vianočku si robila?