Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dannynka
14. jan 2011

@imzadi 🙂 🙂

@mizulienka presne tak 🙂

mizulienka
14. jan 2011

@dannynka vianocka bola fajna, ale ostanem pri tej od alami, ta je taka jemnejsia, to bude aj tou polohrubou mukou asi 😵

janette4
14. jan 2011

ahojte.

@mizulienka ako dopadla nakoniec vianočka?ja som tento recept našla na mmb pri jednej vianočke,ako zlepšovák.v tom pôvodnom recepte bola len hladká múka a nepáčilo sa mi to.bolo to dosť husté,v ten deň sa dala jesť,ale na druhý už nebola dobrá.jedna pani tam písala,že ona ju robí takto,s tou polohrubou,lebo že polohrubá je vzdušnejšia a je pravda,že keď mi kysne,mám ju až po sklo a to robím najmnešiu900g.

ja akurát pozerám niečo sladké,že by som spravila na víkend
@brusinka.pusinka kráááásne buchty si spravila,normálne rozmýšľam,že ich spravím.koľko sa potom pečú v rúre?

Bože baby,ja len opisujem recepty,neviem,kedy ich všetky vyskúšam.ale musím si užiť chlebík,kým ho môžem.
@matja podľa mňa áno.ja som akurát v týždni pozerala cmar,čo by vlastne malo byť podmáslie,ale nemali,ale mám doma acidko,tak hádam by som mohla dať to. 😒

janette4
14. jan 2011

@mizulienka skús ju nabudúce s tou polohrubou,fakt je to lepšie.

mizulienka
14. jan 2011

@janette4 urcite vyskusam s tou polohrubou mukou, lebo ako pises, ona je taka dost hutna, ta z polohrubej muky bola taka vzdusnejsia...
a inac ked pisu podmasli, ja davam acidko 😝

reruna
14. jan 2011

Tak já jsem dneska dělal tento, http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505 místo másla a sádla jsem dala heru, protože jí mám doma hodně a dala jsem jen 250 ml mléka, protože psali, že je hodně řídký, ale i tak jsem přisypávala mouku, vyšel dobře, chutná dobře, je méně sladký, jo chutná i malýmu, někdy ho zase udělám a zkusím z másla, ta hera je tam cítit
a tento mazanec dělávám taky, dávám celý vanikový cukr a 5-6 lžic cukru a je taky fantastický http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2497

reruna
14. jan 2011

@janette4 a proč bys už chleba nemohla?

janette4
14. jan 2011

@reruna lebo keď budem kojiť,nechcem jesť kysnuté veci,aby mimčo nebolelo bruško

matja
14. jan 2011

@reruna - mne sa práve robí ten druhý mazanec, na ktorý si dala link, len som nevedela, či môžem pridávať toľko múky, neprečítala som si komentáre, že aj ostatní pridávali múku, tak dúfam, že mi neprepadne. Ešte zatiaľ len kysne.
Môžeš potom porovnať mazanec č. 4 a č. 13, keď ich oba poznáš? Ďakujem.

divoska
14. jan 2011

@janette4 to by si nemohla jest nic. ak ste mali s malym problem, hadam uz teraz mat nebudete. ale kvasne procesy mozu vadit tebe v zaludku neprenasaju sa na babo predpokladam, ale stretla som sa s tym uz ze si baby odopierali. na druhu stranu poznam zas len take co si vsetko pomaly zakazali ale rozky a chleba zrovna jedli ;)

janette4
14. jan 2011

@divoska ja som si aj pri malom dávala zo začiatku pozor a postupne som jedla všetko.

reruna
14. jan 2011

@janette4 aha, no já jsem si dávala pozor první tři měsíce, nejedla jsem pečivo čerstvé, ale aspoň den staré...
@matja no mě chutnají oba, rozdíl je, že v mazanci č.4 není vajíčko a dělala jsem vždy z másla, takže mi chutnal asi více, než ten mazanec č. 13, ale ten jsem dělala z hery, takže s máslem by mohl být lepší... se sádlem asi nebudu zkoušet...

alami
14. jan 2011

@matja mne zas viac chutí mazanec 13 ako 4, ale oba sú výborné, dosypávam aj ja múku, cesto je redšie, je to v pohode ak si dosypeš 😉
bože, si mi narobila chute s mazancom, asi idem hneď a zaraz piecť aj ja 😅

žienky, ja idem o týždeň s malým na 3 týždňové liečenie, však ja budem mať absťák z nepečenia ☹ 😅 neexistuje nejaké vreckové balenie domácej pekárne? 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mizulienka
14. jan 2011

@alami aj pre mna je uz den taky nudny, ked nepeciem 😀 ach jaaj, to su zavislosti 🙂
tak nech ti to s malym rychlo ubehne a nech vam liecenie urobi dobre 😵

alami
14. jan 2011

@mizulienka ďakujem. verím a dúfam, že sa mu polepší 🙂

matja
14. jan 2011

jáj, tak môj prvý mazanec sa vydaril, je mňam a môj malý bude mať zajtra premiéru sladkých raňajok, ináč mu sladké vôbec nedávam 😅 Ale dala som tam trstinový cukor, nech je to trošku "zdravšie" 😀
taká som rada, lebo pokusy o kysnuté cesto a jeho následné pečenie v rúre sa mi nedarili, tak som si povedala, že musí vyjsť aspoň to, čo urobím v pekárničke. Keď sa trochu premôžem a vráti sa mi chuť, tak zase budem skúšať pečenie pečiva v rúre. 🙂

mukky
14. jan 2011

ahojte,

este som nestihla dočítať ,idem o chvilu robiť "masťové rožky",cestícko už je hotové.....

a som sa chcela opýtať lebo uz si to nepamatám,som dnes kupila aj normalne drozdie nesušené,kolko mi treba z neho dať aby to bolo = jednej lyžicke sušeného?

droždie má 42 g,ale dala som este sušené kým nviem odpoved..a je to rozdiel,vy co peciete,co myslíte?susené alebo je lepsie cerstvé?to asi normalne len pridam do DP do pekarne,vsak?tak ako je ....či?

neskor Vas dočítam...

divoska
14. jan 2011

@janette4 ja vsetko, akurat doteraz som sa snazila nie citrusy, morske ryby a orechy kedze alergeny, decentne strukoviny ale uz aj take jem zase castejsie. jedine co sa mi zdalo ze mal koprivku bolo ak som zjedla moc maku. ale pecivo normalne

mukky
14. jan 2011

akurát som dopiekla 😅 tie vynikajuce sadlové rožteky 😅 a už premyslam co spravím zajtra 😀

janette4
15. jan 2011

ahojte.

@mukky u vás tie rožteky fičia,že?

ja som včera robila pudingoš.v pekárni som si dala spraviť cesto,zatiaľ som si spravila náplň,potom už len naplnila a upiekla.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21990

mizulienka
15. jan 2011

@mukky dobry cas si mala na pecenie tych rohlikov, ja som sa uz vtedy na treti bok otacala 😀
@janette4 ja som ten pudingos robila minuly vikend, ja ho mam strasne rada, ak niekto poznate lemon curd, tak ja som urobila ten pudingos jeden s klasika naplnou a druhy s tvaroh v kombinacii s lemon curdom, mnam 😵

duplicka
15. jan 2011

baby mate nejaky dobry recept na pecene buchty, neviem nic najst:((

reruna
15. jan 2011

@mukky super rohlíky, jak z ochodu
já jsem dneska dělala poprvé na oběd kynuté knedlíky a super vyšly, tak mám radost, všem chuntalo

duplicka
15. jan 2011

@reruna dakujem skusim aj to teraz som nasla http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12408 tak snad budu ok

skusali ste uz niekedy toto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2477 vyzera zaujimavo,len nemam odvahu 😀 😀

matja
15. jan 2011

dievčatá, keď sa prepadne chlebík kvôli väčšiemu množstvu vody alebo droždia, tak v ktorej fáze pečenia? Máte to odsledované?

janette4
15. jan 2011

@mizulienka čo je lemon card? 😨

@matja mne sa prepadali úplne prvé chlebíky.väčšinou chvíľu po tom,ako sa začal piecť.

ja dnes pečiem už druhý chlebík.doobeda som robila super chlebík,boli tu moji rodičia,tak som im ho hneď dala a teraz robím ten taliansky bylinkový z mmb,ale trochu som si ho upravila,lebo sa mi tam nezdal ten pomer tekutín,múky a droždia

matja
15. jan 2011

@janette4 - dobre si urobila, že si si upravila recept. Toto bol môj tretí chlebík, ktorý som piekla, ale nevyšiel mi, toho droždia tam je veľmi veľa a ešte som nemala skúsenosti. Napíš potom, ako ti chutil. Ja som tam dávala aj časť celozrnnej múky a pravdu povediac už ho robiť asi nebudem. Som zvedavá, ako ti bude chutiť, keď si si upravila množstvá.

ja som práve spravila tento chlebík: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3550 a vyšiel mi veľmi dobre, napriek tomu, že je polovica múky celozrnná, je celkom jemný, nie taký hutný. Som zvedavá, aký bude zajtra.

janette4
15. jan 2011

@matja ja som ho tiež už raz robila.prvý deň bol celkom dobrý,ale na druhý bol nič moc,dosť suchý.teraz som tam dala 50g tmavej múky,50g grahamovej a 400g hladkej.a tekutín tam bolo len 150ml a 6PL mlieka,čo sa mi zdalo málo,tak som dala 350ml, a kvastníc len 1,5kl.sama som zvedavá,ako dopadne.