• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poraďte recepty pre domácu pekáreň

27. februára 2017 
@janette4 to je taky citronovy krem, mne velmi chutil, mozes ho davat asi vsade, do kolacov, lievancov, zamiesat do slahacky, palaciniek...je fakt dobry :slight_smile:
podla toho som si ho vyrobila, ale je dostat aj v potravinach Marks & Spencer.

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23263&order=1&user=34442
15. jan 2011 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janette4 ahoj,

no fičia :grinning: ,robila som ich asi 4 krát....a ficia takým sposobom ze ja si vzdy dam ked su este teplé len tak s maslom a soľou,zvysok dojedá mm,alebo pomrazím a mm dojedá neskor.....
15. jan 2011 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ahoj,u mna je taký cas normálny :grinning: ,ja žijem v noci :grinning:
15. jan 2011 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janette4 nefotila si ten pudingoš?ja nie som velmi na kolace,ale za vyskusanie by to stálo......mm by si iste pochutil
15. jan 2011 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna dakujem,myslím ze vcera sa mi podarili najviac....boli take vacsie a nie tenké ,som nechala aj dlhsie este cesto po vybratí z DP kysnuť aj som ich robila vacsie....
15. jan 2011 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duplicka áno tieto :sunglasses:
15. jan 2011 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kopírujem este raz svoju otázku zo vcera,mozno mi niekto odpovie :sweat_smile: :grinning:

som sa chcela opýtať lebo uz si to nepamatám,som dnes kupila aj normalne drozdie nesušené,kolko mi treba z neho dať aby to bolo = jednej lyžicke sušeného?

droždie má 42 g,ale dala som este sušené kým neviem odpoved..a je to rozdiel,vy co peciete,co myslíte?susené alebo je lepsie cerstvé?to asi normalne len pridam do DP do pekarne,vsak?tak ako je ....či?

15. jan 2011 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka a je tem krém taký chutný aj z obchodu?by som ho omrkla....
15. jan 2011 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky ja som nasl anieco take na dame, skus pozriet :slight_smile:

http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=24
15. jan 2011 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky ja som ten z obchodu nejedla, iba som si pamatala, ze ked som bola v anglicku, tak tam spominali ten lemon curd...ale tento, co som robila podla MMB je velmi chutny a je to rychlovka...

tu je recept aj na ine kolace s lemon curdom, na tie sa tiez chystam...

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=27567&order=1&user=8602
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13349&user=8602
15. jan 2011 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky 1/4 kostky čerstvého droždí by měla být 1 lžička instantního
15. jan 2011 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky a kdy spíš?
15. jan 2011 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janette4 Ja som pri bylinkovom dodrzala mnozstvo muky aj tekutin, dala som len menej drozdia a bol fantasticky. Pocas miesenia sa mi zdal hustejsi, tak som dala ozaj kvapku vody. Chystam sa ho robit zajtra na jednu oslavu a preratat ho na 1250g, tak som zvedava, co sa podari :sweat_smile:
15. jan 2011 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky nefotila,ale vypadá tak ako na tom obrázku a je super.keď som ho robila prvý krát,doniesla som ochutnať susede a tá mi nechcela veriť,že som to nenechávala kysnúť,skvelé jemné cesto
1kl sušeného je asi 1/4kocky čerstvého.ja dávam obidvoje navrch na múku
15. jan 2011 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha ten môj bude za pol hodinku upečený,tak som zvedavá.zatiaľ vypadá super,krásny vysoký a voniaaaaaaa.

@mizulienka ten lemon card vyzerá super,hneď v pondelok ho budem robiť.strašnú chuť si mi s ním spravila,ja také veci milujem.
15. jan 2011 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takze tieto buchticky sa vydarili vyborneeeee, uz je po nich :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12408
15. jan 2011 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky tak uz sa mi robia som zvedava ako ich potocim ,lebo uz som robila ine ,ale ten tvar mi akosi nevysiel :sweat_smile: :sweat_smile:
15. jan 2011 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janette4 nie je to tazké spravit?zajtra maju prist svokrovci :grinning: idem kuk este raz recept
15. jan 2011 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duplicka rožky? :sweat_smile: potom odfot a nech sa vydaria :sweat_smile:
15. jan 2011 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky ano rozky, tie este len kysnu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ,tak snad budu ok,lebo som dala maslo, kedze sadlo nemam
15. jan 2011 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duplicka ja som buchty este nikdy nerobila,ani nejako nemam predstavu ako sa tvaruju :grinning: ,ale ja sa nebojim ziadnej novej výzvy :grinning: ,musím vyskušať :grinning: :grinning:

ja ani som nikdy nebola na kolace,len po porode sa to trosku zmenilo a ocas si zobnem :grinning:
15. jan 2011 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky vôbec to nie je ťažké.ja som na kysnuté cesto ľavá,ale toto je úplne super.
15. jan 2011 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duplicka juj skoda ze si nedala masť :frowning2: ,chutovo neviem ci to bude ono...ale ved skusis nabuduce s mastou :sweat_smile:
15. jan 2011 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janette4 :grinning: ja som tioez este nerobila nikdy predtým také cesta :grinning: ,ale raz treba zacat noi nie??idem na ten recept,mm sa bude smiat ze zase budem kuchtit :grinning: a predpokladam ze tam ide puding :grinning: a ten doma nemam,pojde na nakup :sweat_smile:
15. jan 2011 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janette4 sla si presne podla receptu???
15. jan 2011 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky áno,idú tam 2čokoládové pudingy.ja som minule nemala,len kakaové,tak som dala tie a trochu várovej čokolády.
@janette4 Parada! Tak dobru chut :slight_smile:
malý je u babky so sesternickou sa hraju tak mam cas nejaký na kuk nových receptov a ten pudingos sa mi pozdava,zeby svokrovcom aj mm chutil...
15. jan 2011 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky no som zvedava kedze su bez masti,hmmm, tak napisem a mozno radsej necvaknem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
no ja peciem len od kedy mam deti :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: radsej doma ako kupne :wink:
15. jan 2011 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky áno,podľa neho
15. jan 2011 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok