Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mukky
15. jan 2011

@janette4 mam aj 3 ci 4 varove cokolady doma prvy krat v zivote 😀 ..len mm nema velmi rad cokoladove veci,dalo by sa aj s inym ho spravit?ale mozno nebude proti cokoladovemu,idem sa ho spytať 😀

janette4
15. jan 2011
mukky
15. jan 2011

@janette4 jezkove oci nie je to zlozite fakt? 😀 a tie vsetky suroviny idu do pekarnicky aj bielka vyslahane??

janette4
15. jan 2011

ja som to tam švihla najprv bez bielkov,nechala premiesiť,potom som tam dala aj tie bielka a keď to bolo všetko pekne premiesené,vytiahla cesto,naplnila a upiekla.on vyzerá dosť zložito ale nie je

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mukky
15. jan 2011

@janette4 fiha cely palmarin tam ide? mala len pol hery a pol palmarinu a masla kopec 😀 ,nic to,pojde mm do obchodu ked pojde po maleho.....

a 2 kocky celeho drozdia tam idu?mam nahodou 2 doma prvy krat 😀 jedno ma 42 g

mukky
15. jan 2011

@janette4 vzdy som sa zlakla ked tam islo viac surovin 😀 a nikdy som zlozitejsie veci nerobila...

janette4
15. jan 2011

@mukky kľudne tam švihni tú heru s palmarínom 😀 podľa mňa je to veľmi podobné,aspoň ja v tom rozdiel nevidím.

@rivatha ja som čisto celozrnný chlebík ešte nerobila,takže asi neporadím,ale našla som takýto:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11286

mizulienka
15. jan 2011

@mukky ozaj ten pudingos je jednoduchy, ani ja som nikdy nerobila kysnute cesta, ale od kedy som v tejto teme skoro kazdy den nieco robim 😉 mm uz zubaly zo mna 😝
ale mozem ja za to, ze pre mna to je neskutocny relax 😀
ten pudingos mozes robit s hociakym pudingom aky mas, videla som uz aj karamelovy, aj ten moze byt dobry 🙂
tak drzim palce nech sa ti vydari 🙂

mukky
15. jan 2011

@janette4 takze vlastne cesto uz mozem ist robit...na to mam vsetko...takze este raz,vsetko dat do DP aj 2 kocky drozdia?nie je to vela? 😀 dalkujem za odpovede 😅 a to drozdie tam nejako len rozmrvim,kvasok sa nerobi,ze?

mukky
15. jan 2011

@mizulienka presne aj pre mna je to relax 😀 😀 😅

mukky
15. jan 2011

@mizulienka o chvilu pride babo na svet,tolko casu uz nebude 😀 😅 😅

janette4
15. jan 2011

@rivatha a ešte takýto,ale ani jeden nie je čisto celozrnný.:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21968

janette4
15. jan 2011

@mukky droždie len rozmrv na vrch.držím palce,nech sa vydarí a všetkým chutí

janette4
15. jan 2011

@mizulienka ja vypekám a špekulujem od Vianoc,keď som dostala pekárničku.Manžel je tiež zúfalý,lebo doteraz som nikdy nemala takú spotrebu surovín,ako teraz 😀
@mukky u mňa toho času bude o chvíľu tiež dosť málo.ešte,že chleby sú jednoduché:nahádzať,zapnúť,vytiahnuť,zjesť 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette4
15. jan 2011

@mukky ako dopadol pudingoš? 🙂

janette4
15. jan 2011

@rivatha tak chlebík sa podaril,je super.dávala som aj ľanové a slnečnicové semienka a je fakt výborný.už ho budem robiť asi len v tej upravenej verzii.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matja
15. jan 2011

@rivatha - ja robievam zatiaľ celozrnné chleby tak, že dávam 250 g hl. múky a 250 g celozrnnej. Postupne zvyšujem a keď si manžel zvykne (doteraz celozrnné moc nejedával, tak nech nemá hneď taký šok), tak chcem dávať väčšiu časť celozrnnej ako hladkej múky. Čisto celozrnné chleby asi robiť nebudem, ani sa to moc v rôznych radách neodporúča, lebo sú moc hutné a mrvia sa. Na jeden chlieb, čo som dnes upiekla, som dala link na predchádzajúcej strane, je naozaj dobrý, nie je taký hutný, skôr jemný v porovnaní s inými celozrnnými chlebíkmi, len som zvedavá, aký bude na druhý deň.
Ale napríklad tá zmes z Lidla na celozrnný chlieb, tá obsahuje iba celozrnnú múku, obyčajnú nie a chlieb z nej je dobrý, robila som ho minulý týždeň.

janette4
15. jan 2011

@rivatha tiež som dala viac cesnaku,tuším 4väčšie strúčiky,múky tam idem myslím 480g a ja som dala 500g a vody s mliekom okolo 340ml.na semienka som aj ja maniak.

@matja ja tiež postupne zvyšujem podiel tmavej alebo celozrnnej múky v chlebe,manžel zatiaľ moc nebrble,tak si asi zvyká.musí,lebo iný chleba doma nemáme 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matja
15. jan 2011

@janette4 - ja som začínala s pomerom 100 g celozrnnej a 400 hladkej a postupne zvyšovala, tak som rada, že dnešný chlebík s rovnakým množstvom obidvoch múk 250 g chutil a môžem ostať už pri tomto pomere.
Môj manžel si tiež zvyká, ani nehundre (on chcel pekárničku, nie ja 😀), ale toho chleba neje nejaké prehnané množstvá 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mukky
15. jan 2011

@janette4 pudingos sa este len pecie,mam z toho zmiesané pocity 😀 ,neviem ci sa mi neroztecie puding,nevedela som aku hrubku cesta mam spravit a zda sa mi nejaky dlhy 😀 ,peciem momentalne na dvoch plechoch a jeden este mi treba potom dat piecť...

ty si robila v DP cesto?mne normalne to cesto vytlacilo dvierka pekarnicky 😕 😀 a musela som ho vybrat o 5 minut skor.....

matja
15. jan 2011

@rivatha - ja dávam chleby s celozrnnou múkou hneď v ten deň do mrazničky, prípadne si odložíme po jednom krajci na ďalší deň. Radšej potom vyťahujem z mrazničky a je ako čerstvý, lebo o 2 dni už tieto chleby nie sú moc jedlé ani pre mňa.

mukky
15. jan 2011

@duplicka ahoj,rozky sa vydarili? 😉

matja
15. jan 2011

mne ani mazanec na druhý deň už moc nechutil. Dnes som si ho radšej zaliala pudingom, už mi pripadal dosť suchý. Ja mám najradšej čerstvé pečivo a chlieb.

janette4
15. jan 2011

@mukky áno,ale ja som ho tam nechala len vymiesiť,nenechávala som kysnúť,lebo toto kysnuté netreba nechať kysnúť. ale keĎ tak krásne rástlo,určite je dobré. 😀 ono je toho fakt veľa,ja tiež pečiem na dvoch plechoch

mukky
15. jan 2011

@reruna spať budem ked budem stará a chorá 😀 a dakujem za to drozdie 😎