Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
25. máj 2008

ja mam asi vikend "blbec".vcera ten arabsky chlieb a dnes kroazany.uz ked sa miesilo cesto,zdalo sa mi riedke.ale poucena vcerajskom som to nechala tak.krasne vykyslo,len bolo lepkave.potom sa mi cela hera nalepila na valcek,nechcela sa mi spojit s cestom a vyliezala zo vsetkych stran.nevzdala som sa a nakoniec sme mali skarede,ale chutne kroazany.az na ten vzhlad boli skoro ako z obchodu.
nevykrajovala som trojuholniky,ale som cesto rozdelila na dva kusy,rozvalkala na koleso a rozkrojila na osem dielov(tak robim kysnute rozky).
urcite ich ich budem este robit,ale treba davat viacej dzemu-dala som malo,bala som sa ze vytecie.
lilike ta forma sa mi velmi paci,je to super vec.ked pojde niekto do ciech,dam si kupit.

lusil2005
25. máj 2008

jajax to maslo treba brutal pomucit ked ho rozvalkavas na kocku. no ale hlavne ze chutili 😀

boze ja som prepchata este od vcera. jedna oslava a mozem tyzden dietovat. asi zacnem zas kojit 😀

jajax
25. máj 2008

pomucila som to ozaj poriadne,ale asi bola ozaj prilis mäkka,lebo mi aj z cesta vyliezala zo vsetkych stran.nevadi hlavne ze su dobre.

jajax
25. máj 2008

kocky nutne potrebujem pre kolegynu recepty na bezlepkovu dietu.mate nieco okrem damy?pomozte prosim 😵

jajax
25. máj 2008

mate niektora vegu pekaren?na dame o nej nie je skoro nic napisane.od stredy bude v tescu v akcii a suseda by ju chcela kupit.

naty21
25. máj 2008

no tak tá pekareň je super 🙂
danielala, dnes som robila tvoj recept na chlebik s pivom, je výborný. chcela by som vás poprosiť o recept na celozrnný chlieb

jajax
25. máj 2008

ak chces skus mrecept co som pisala na 14-tej strane,len 200g hladkej muky nahradis celozrnnou a pridas slnecnicove alebo ine semienka.v ziadnom pripade nedvaj nikdy len celozrnnu muku.chlieb je potom ubity.

lusil2005
25. máj 2008

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3550
toto tu pastovala danielala a ja som ho predvcerom skusila. dnes som ho musela piect znovu lebo sa po nom len tak zaprasilo. je fakt super. a este aj tento je fajn:
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3913

jajax
25. máj 2008

ten semienkovy vyzera super.kde si kupila zitnu muku?

jajax
25. máj 2008

lusil,na aky velky chlieb je ta vega?na dame pisu 900g a v letaku 1,3kg.

lusil2005
25. máj 2008

jajax ja netusim. ja mam etu siestu.
a zitna = razna. maju ju tusim aj v tescu. inac - tiez som az pred tyzdnom zistila ze zitna muka je vlastne razna 😀

danielala
25. máj 2008

Lusil, počuj ty si majster pekár (či cukrár?), tie ružičky 😲 😲 😲 óóó 🙂 . Tak to ja by som akurát tak možno z moduritu zvládla 🙄 .

Lilike, vďaka za recept, ani som netušila, že sú slané, presne také niečo som hľadala! Hneď si ten recept skopčím do receptára. Najbližšie určite tie pirôžky vyskúšam a dám vedieť.

Naty, to ma teší, že už ste sa s pekárňou zžili a frčíte. Celozrnný chlebík môžeš urobiť z akéhokoľvek receptu tým, že polku múky nahradíš celozrnnou, či už pšeničnú, špaldovú alebo ražnú (alebo z každej trochu). Viac ako polku (t.j. 250-300g) hladkej múky ale nenahrádzaj celozrnnou, lebo ti chlebík nebude držať.

Jajax, ja som tú Heru vaľkala ešte studenú a robilo sa s ňou fajn, nabudúce skús tak, ak sa ti ešte vôbec bude chcieť ísť do croassantov 😀 . Jajax, žitná múka je ražná múka a majú ju napr. v Kauflande.

lusil2005
25. máj 2008

dani ale ved s tym sa robilo uplne presne ako s modulitom. urcite by si to zvladla aj z toho "marcipanu" 🙂

matar
25. máj 2008

dievčatá, ked vás tak čítam, vypekala by som stále, ale nemám pre koho ☹ ja sa musím krotiť, muž taký veľký jedá k nie je a dcérka nezje skoro nič. ☹
ale dnes sme mali sviečkovu prvý krát s domácou knedlou a bola suprovááááááá. len trošku tvrdšia, akoby hustejšia, ale super. zjedla sa len taký fukot 😀

jajax
25. máj 2008

lusil prepac,otazka ohladne vegy bola urcena naty.

dani urcite budem kroazany este robit.aj ked neboli pekne boli super.

budem musiet ten zrnieckovy chlieb vyskusat.chcem skusit konecne aj zemiakovy,len neviem od radosti ktory.

danielala
25. máj 2008

Lusil, o tom pochybujem a hlavne obdivujem tú trpezlivosť - upiecť trojdruhovú tortu, vyrobiť marcipán, vymodelovať ružičky, urobiť polevu, vyzdobiť - v akom znamení si sa ty narodila, že si taký trpezlivý detailsta, žeby Panna?

Matar, aký recept na knedľu si mala - ten z Dámy? Mala by byť makkulinká. Nechala si ju ešte po uváľaní chvíľku dokysnúť pod utierkou? Mne sa osvedčilo dávať 300 g hrubej a 200 g polohrubej múky, vtedy je ideálna. Dávam aj vajce, aj olivový olej. Ak bola hutnejšia, tak zrejme nebola dostatočne vykysnutá, ale hlavne, že chutila 😵 😵

Tiež čumákujete Let´s dance?

naty21
25. máj 2008

jajax ja nemam vegu 😀 , ja mam moulinex 🙂

naty21
25. máj 2008
lusil2005
25. máj 2008

dani neee az taku trpezlivost to nechcelo kedze sme to piekli so sesterkou a jej detmi. ja mam trpezlivost uplne bozsku, ale musi ma to co robim uplne pohltit. to dokazem presediet dni nad tym. jak ked ma chytila mania zdobenia kochlikov servitkovou metodou. teraz to tu mame jak v dzungli a kochliky vymalovane obrazkove - no krasa. inac - som vahy 😀
ale moj zmysel pre detaily velmi trpel pri zasahoch tych stvor a patrocnych deti do dekoracie torty 😀 no ale povedala som si ze hlavne ze to bolo pecene s laskou 😀

alami
25. máj 2008

jajax ja mám vegu - som spokojná. čo chceš vedieť presne?
bezlepkové recepty sú tu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jajax
25. máj 2008

naty ano tu som myslela.vies nieco o nej?

alami
25. máj 2008

jajax - k tej veľkosti chleba - asi je z tých menších, neviem aké sú vačšie ale táto má len jeden hák a vačšie majú 2. Ja som pri kúpe o tom netušila, takže som sa nad veľkosťou ani nezamýšľala, ale táto mne úplne stačí. inak - dá sa prepínať na 2 veľkosti - v návode píše veľkosť1. - 750g a veľkosť2. 1080g
pri programe cesto píše, že všetky zložky na cesto nesmú mať viac ako 1kg
ak máš konkrétne otázky tak davaj 😉

alami
25. máj 2008

Ale nie je na nej program na bezlepkový chlieb - ak takú potrebuje. Ja ho pečiem na základnom programe.

lusil2005
25. máj 2008

no na sieste tiez nieje program na bezlepkovy ale pisu ze bezlepkovy sa ma piect na programe "sprint" co trva necele dve hodiny.

matar
26. máj 2008

daniela, hej z dámy. asi som to potom nechala málo dokysnuť. inak nedala som vajce a dali sme len polohrubuy muku. nabudce teda vyskušam podla teba. môj muž totiž povedal, že už knedlu kupovať nebudeme 😉

alami
26. máj 2008

dajte link ktorú knedlu ste to robili, vyskúšam aj ja. A postup. Len dať vypracovať cesto a potom čo? ste to parili?v obyčajnom hrnci na tom podstavci na parenie?

dnes som po1.x využila odložený štart a vychutnávala si na raňajky teplý chlebík. 😵 Ale to nebolo nič v porovnaní s vôňou čo ma privítala, keď som rozlepila oči v posteli 😀

wighy
26. máj 2008

alami ja som robila tuto a potom som to klasicky dorobila nad parou

baby mam otazku mozne pre niekoho sisnutu ale ja fakt neviem co je podmaslie v plno receptoch je pisane ze cca 350ml podmásli 🙄 🙄

jajax
26. máj 2008

alami dakujem ti pekne.bezlepkovy nepotrebuje(to potrebuje ina a uz si nejaku pekeren kupila) ale nemohli sme onej dokopy nic zistit

jajax
26. máj 2008

ak mate radi zemlovu knedlu tu je vyborny recept http://bucifousek.webgarden.cz/slane-nejen-pecivo
toho cesta vyzera malo,ale ked sa da varit tak uzasne narastie.

lusil2005
26. máj 2008

wighty podmasli je cmar. normalne to najdes pri acidofilnych mliekach.

knedla: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3468
program cesto, potom si to rozdelis na tri mensie bochnicky, vytvarujes sulec z kazdeho z nich (nedaj sa pomylit velkostou, ono to poriadne napuchne a mozes to varit, alebo robis na pare - to som robila ja - cez hrniec v ktorom je trocha vody natiahnes utierku alebo gazu a priviazes gumickou.