Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

divoska
19. jan 2011

ja dnes rozmyslam nad smotanovym osuchom. mozem to capnut vsetko do pekarne aj ked vo vsetkych receptoch je separatne zarabanie kvasku? ale tak zase hadam na hodinu a pol programe ceasto to vykysne aj tak?

mizulienka
19. jan 2011

@janette4 paradzina 😀 ta vianocka...mnam uplne nadychana, no super 🙂

dannynka
19. jan 2011

@mizulienka a podla akeho receptu si robila tu vianočku? ja som sa tiez dneska chystala ze urobím detom ale nakoniec som spravila palacinky a dcerka si rozkazala rožky 😀 😀 😀 😀

dannynka
19. jan 2011
janette4
19. jan 2011

@mizulienka som rada,že sa vydarila a že chutí. 🙂

@dannynka krásne rožky.Baby,vy tie rožky máte také krásne.jak z obchodu.Robila si tie sádlové?

mukky
19. jan 2011

ahojte dievcatá,

neviem najst narýchlo tu vianocku co robieva @lumi 😅 ,ja robievam inu ale ked ju tolko chvalite by som rada skusila aj novy receptík....

v sukromnej teme je dobre to,ze su tam podtemy a tam by sa davali len recepty a clovek by mal prehlad 😀

mukky
19. jan 2011

@janette4 ahoj este ta stihnem?? 😀 idem kuk tie tvoje skoricove kolaciky,bolo to dobre?zeby som spravila pre mm ale asi nemam cukru dost skoricoveho.....ja som volakedy jedavala kokosove ,to sme pocas skoly na ne chodili do potravín na desiatu tak tie mi chutili

mukky
19. jan 2011

@janette4 aj ty si robila tu vianocku co lumi a ostatne dievcence sa mi vidí,nie?

mukky
19. jan 2011

@dannynka a to video?? 😀 ,krásne rozky ako vzdy 😅

mukky
19. jan 2011

@janette4 krásne su tie osie hniezda 😅 ,idem kuk recept

inak mm uz nechce aby som nieco piekla,ani pecivo 😀 ,lebo pribral uz 2 kg 😀 ,ale na rano by chcel vianocku 😀

mukky
19. jan 2011

@janette4 mala si aj skoricu alebo len skoricový cukor?

mizulienka
19. jan 2011

@dannynka tuto vianocku, tentokrat som ju robila celu v pekarni, bola som velmi leniva na zapletanie 😝

vianočku tiež z MMB:
100g hl.múky T650
400g polohr.múky
1/2vanil.pudingu
1vanil.cukor
3PL cukru(dávam viac,aby bola sladká)
1KL soli
100g masla
300ml mlieka
1PL rumu
1žĺtok
5-6g suš.droždia
hrozienka
program:sladký chlieb,900g
Hrozienka dávam po zapípaní.

janette4
19. jan 2011

@mukky dávala som škoricu a hnedý cukor.v tom recepte píše, že jej vyšlo 12ks,mne teda vyšlo podstatne viac,vyše 30ks.a boli fantastické.

alami
19. jan 2011

@janette4 tie škoricové sú fantastické, ja ich robím pravidelne, my to milujeme, ešte som robila aj také, čo sa piekli na cukre, roztopilo sa to v rúre na karamel, mňam 🙂
žienky, ale vám to pečie 😅 ja žiaľ nestíham ☹
@dannynka rožky máš zas úchvatné 😉
@mukky aj MM má také brucho ako nikdy predtým 😅 😀

mizulienka
19. jan 2011

@mukky hmm ja lumi nepoznam, ci len preklep? 😉

mukky
19. jan 2011

@mizulienka jáááj alami 🙂.lumi je iná kamoška 😀

janette4
19. jan 2011

to malo byť asi alami,že @mukky ? 😀

mukky
19. jan 2011

@janette4 áno 😀

ci pána 😀 ,o chvilu idu hniezda do truby 😀

co budeme robiť zajtra?? 😀

mukky
19. jan 2011
janette4
19. jan 2011

@mukky robila si tieto ovocne,či klasické?

inak,ja už som asi chorá,každý deň rozmýšľam,čo budem piecť. 😀

mukky
19. jan 2011

@janette4 tie čo ty ak nevadí 😀 ,len som nemala skoricu,ale 4 skoricové cukre...a zbytok bol hnedý....

a ty to aj ješ co upecieš? 😀 lebo ja chválabohu 😀 ani nie 😀 ,som pribrala - 1 kg 😀 zatial 😀,ved v nasej témicke potom popíšeme 😎

a idem na cukor cez týzden aj tak 😀

ale toto este nie je upecené a uz to rozvoniava 😅 aj ja som uz zavislak 😀

janette4
19. jan 2011

@mukky nooo papám,ale s mierou 😀 obyčajne pečiem sladké,keď majú prísť naši,oni sú na sladké také "kobylky" 😀 Jasné,že nevadí.koľko ti ich vyšlo?

mukky
19. jan 2011

@janette4 uz som zabudla kolko,potom spocitam,asi 17?ale su tam aj také mensie trosku,tie krajné...

s tým cestom sa inak krásne pracovalo 😅 ,len som musela podsypat sa trosicku lepilo na zaciatku....ja som dala Heru do cesta,a normalne drozdie....a hnedy cukor na cesto pod cukor uz ale maslo.....a dosiel mi uz cukor 😕 😕 ,mam len praskovy a inikedy mi 1 kg cukru vydrzalo pol roka 😀 😀 😀 a teraz? 😀

mukky
19. jan 2011

@janette4 no a kukla som aj ine recepty a nedavala som to na hrnceky ale supla som tam pol kila muky a akurat cukru som davala na hncek..a ty?

mukky
19. jan 2011

@mizulienka to je tá vianocka co uz robili viac krát tu dievcence?

mukky
19. jan 2011

@janette4 keby ma len tie kríže tak strašne neboleli celé dni a noci ako ma bolia.....to som predtým v tehu vobec nepoznala....

hniezda su už v rure...

janette4
19. jan 2011

@mukky toje tá vianočka,čo som sem dávala ja 😀
tej múky inak vychádza okolo 1kg,keď si to zrátaš,že 41/2hrnčeka.aj mne sa s tým cestom veľmi dobre robilo.najprv to v pekárovi vyzeralo,že to ani nekysne,ale keď som to vyklopila tak paráda,jemnučké.keď si nemala škoricu,mohla si dať aj kakao.

janette4
19. jan 2011

@mukky aj mňa hrozne bolia kríže ☹

mukky
19. jan 2011

@janette4 kakao bolo minule v tých pudingošoch,vcera sa dojedol posledný kusok 😀 a mm velmi nemá rad kakaove a coko veci,preto som nedala...ale neva,ja som dala tie skoricove cukre a uvidím ake to bude,ci to bude cítiť...

ja som kukala aj na ten recep a dala som teda 500 g muky

a to si mala kolko decové hrnceky? 😕 😀 😅