• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poraďte recepty pre domácu pekáreň

1. augusta 2017 
@janette4 tak se mi super chlebik nepovedl :frowning2: nevykynul...pri hneteni nevznikla jakoby zadna koule ale zustalo to jako mazlave testo....pritom jsem presne dodrzela hmotnosti ... pouzila jsem susene drozdi dr.Oetker...nejake rady? :confused:
20. jan 2011 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,idem robiť pagáče :grinning:

idem kuk nejaké dobré cesto na ne...
@janette4 dnes nepečieš? :grinning:
20. jan 2011 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janette4 obycajny psenicny stoji tak vela?
20. jan 2011 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stardust no u nás klasický chleba v obchode toľko stojí.vo veľkých hypermarketoch sa dá kúpiť aj lacnejší,ale tie na dedinách a malých mestách nie sú :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@imzadi ako to,že sa nepodaril,išla si podľa receptu? :fearful:

@mukky sladké nie :grinning: idem len chlebík spraviť.
20. jan 2011 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky a čo dobré ideš piecť?
20. jan 2011 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
viete čo baby, ste ma naštvali, som hladala parťáčky na pečenie a spomínala na staré dobré časy, keď sa tu vypekalo a teraz tu nebolo nikoho,...a teraz to tu ožije, keď ja odchádzam a absolútne nestíham...a môžem len slintať, ako vy pečiete :angry: beda vám, ak vás to nadšenie do 3 týždňov prejde, kým sa vrátim :angry: :wink: :slight_smile: a všetky dobré recepty prosím uchovajte :wink: :wink: :wink: :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. jan 2011 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami och ja čítam a až mi mraz prebehol po chrbte že preboha sa hnevás :confused: :sweat_smile: :grinning: ,jasne,uschováme :sweat_smile: a kde ides??budeš tu velmi chýbať...
20. jan 2011 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janette4 zasnem nad tou cenou... u nas stoji priemerny chlieb u pekara do troch eur a to je ten chlieb celozrnny, viaczrnny, tmavy a blablabla. V supermarketoch su lacnejsie, ale nedosahuju taku kvalitu ako u pekara.
@imzadi nezabudaj, ze kvasnicky su zive tvory a tak isto ako my, neznasaju horucavy a cim su starsie, tym su menej vykonnejsie. Susene kvasnice su tiez zive organizmy, len inaktivovane...
20. jan 2011 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@imzadi tak to nevím, co se stalo, mě se povedl vždycky a už jsem ho pekla strašně mockrát.... droždí používám v bílém obalu s modrou vlaštovkou, mají ho třeba v albertu... neměla jsi studenou vodu nebo mléko? nedala jsi třeba sůl do kontaktu s droždím?
20. jan 2011 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janette4 ved pagáče :grinning:
20. jan 2011 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky nooo,tie by som si dala,tie ľúbim.zas budú susedia slintať :grinning:

@alami a kam chceš zmiznúť?
20. jan 2011 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky
@janette4 v utorok ráno odchádzam s malým do tatier na3 týždne na liečenie, tak tento týždeň mám perný, všetko v robote postíhať + všetko čo treba doma zariadiť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale kuchynku tam budem mať, žeby som zobrala pekáreň so sebou? :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. jan 2011 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janette4 jojo podle receptu, jen jsem pouzila 400 g hladke chlebove mouky penam a 100 g celozrnne...

@reruna mleko i voda bylo pokojove teploty, ale asi jsem udelala tu chybu, ze jsem mouku, sul a kmin smichala predem, nalila na vodu a na to data ty kvasnice...to je teda asi blbe :confused:
20. jan 2011 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@imzadi možno bola chyba,že si tú soľ zmiešala s tou múkou a pravdepodobne sa moc skoro dostala do styku s kvasnicami.ja dávam soľ do tekutín na spodok,potom múku s rascou a navrch kvasnice.alebo kočky myslím,že dávajú aj tak,že dajú múku,do jedného rohu spravia dierku,dajú soľ,zakryjú.a do druhého kvasnice.
20. jan 2011 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@imzadi ahoj,to ma mrzí že sa chlabik nepodaril ale skusaj dalej,skjus zajtra presne podla navodu a iste sa podarí,mne vysiel tento recept vzdy a asi to bude preto ako
@janette4 píše...
20. jan 2011 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami hádam si oddýchneš aj ty na liečení a malému to pomože...ale nic vázne s malým,nie?ja som bola ako dieťa v Lučivnej a Horovciach ak som to spravne napísala...

ved zober DP so sebou,jasnačka :grinning:
20. jan 2011 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja este stále dopekám poslednu varku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. jan 2011 o 01:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak dopečené,nabuduce zacnem skor :grinning: ešte horuca dalsia polovica je na plechu,su mnamkové,len skvarky mohli byť viac ochutené...no a urcite by som dala viac soli ako uvadzal recept,asi zalezi od slanosti skvariek..
21. jan 2011 o 02:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
21. jan 2011 o 05:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky no ty si riadna nočná sova a to som si myslela, že ja bývam dlho hore no ale o druhej som ešte nepiekla, ha som hore tak do pol druhej :sweat_smile: :grinning: ale piecť by som už vtedy nezvládla :grinning: :grinning: :grinning:
pagáče ti vyzerajú super :dizzy_face:
malý má astmu+alergie, takže to ideme dať pod kontrolu trochu, lebo je to s ním katastrofa :confounded: :frowning2: verím, že nám tam pomôžu a teším sa na oddych :slight_smile:
21. jan 2011 o 07:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami ať to malýmu pomůže a až se vrátíš odpočatá, tak se vrhneš do pečení
@imzadi řekla bych, že smíchání mouky se solí byla ta chyba, nasypej nejdřív sůl, pak teprve mouku a nahoru droždí, jinak ten poměr celozrnné a hladké je ok.... vyzkoušej znovu a to by v tom byl čert, aby to nevyšlo...
21. jan 2011 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky krásné pagáče, ale takhle pozdě bych to teda nedala, já už jsem ve 22 Ko
21. jan 2011 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky no parááááádne sa ti podarili.tvoj manžel ťa musí na rukách nosiť,každé ráno čerstvé niečo napečené. :slight_smile:
ja idem robiť ten chlebík,večer sa mi už nechcelo.

@alami ja som tiež silný astmatik a alergik,takže viem,o čom hovoríš.Neboj,Tatry mu podstatne polepšia,škoda,že len na chvíľu.Ideálne by bolo,keby tam človek mohol byť pol roka.ale aj ty si aspoň oddýchneš a prídeš odpočinutá a naštartovaná na pečenie aj pekáreň zoderieš :grinning:
21. jan 2011 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brusinka.pusinka robím ten tvoj podmáslový chlebík...zatiaľ to vyzerá dosť divne,som zvedavá,čo z toho nakoniec bude :unamused:
21. jan 2011 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcem si kupit pekarnicku prosim o radu, da sa v pekarnicke nastavit program len na zamiesenie cesta, popripade nakysnutie? vyuzila by somto napr pri langosoch. dakujem za radu
21. jan 2011 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beaska áno dá.
21. jan 2011 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami no som :grinning: a dakujem :grinning:

no tak to ma mrzí...len nech mu to pomože....a ty si oddýchneš..
@reruna :grinning: dakujem,ja chodievam spavať tak okolo 2-3 hod. :grinning: /dufam že mama nečíta :grinning: ,ale čo už,som zvyknutá,v noci mám cas pre seba :sweat_smile: /
21. jan 2011 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janette4 :grinning: nejako ma nenosí :grinning: ,teraz akurat maluje obývacku,ja idem maleho dať spinkať a nakuknem este...
21. jan 2011 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som si myslela že už dnes nebudem nič piecť,ale celá rodina mi tak vychvalila tie pudingoše :grinning: že idem ich dnes robit a budem davať jeden puding cokoladovydo jednej časti a druhý vanilkový do druhej a tak prepletať,nemuselo by to byť zlé..

drobcek ide poobede k babke na pár hodín sa pohrať so sesternickou tak to spravím cez den :grinning:
21. jan 2011 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok