Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

imzadi
20. jan 2011

@janette4 tak se mi super chlebik nepovedl ☹ nevykynul...pri hneteni nevznikla jakoby zadna koule ale zustalo to jako mazlave testo....pritom jsem presne dodrzela hmotnosti ... pouzila jsem susene drozdi dr.Oetker...nejake rady? 😕

mukky
20. jan 2011

ahojte,idem robiť pagáče 😀

idem kuk nejaké dobré cesto na ne...
@janette4 dnes nepečieš? 😀

stardust
20. jan 2011

@janette4 obycajny psenicny stoji tak vela?

janette4
20. jan 2011

@stardust no u nás klasický chleba v obchode toľko stojí.vo veľkých hypermarketoch sa dá kúpiť aj lacnejší,ale tie na dedinách a malých mestách nie sú 😒 😝

@imzadi ako to,že sa nepodaril,išla si podľa receptu? 😨

@mukky sladké nie 😀 idem len chlebík spraviť.

janette4
20. jan 2011

@mukky a čo dobré ideš piecť?

alami
20. jan 2011

viete čo baby, ste ma naštvali, som hladala parťáčky na pečenie a spomínala na staré dobré časy, keď sa tu vypekalo a teraz tu nebolo nikoho,...a teraz to tu ožije, keď ja odchádzam a absolútne nestíham...a môžem len slintať, ako vy pečiete 😠 beda vám, ak vás to nadšenie do 3 týždňov prejde, kým sa vrátim 😠 😉 🙂 a všetky dobré recepty prosím uchovajte 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵

mukky
20. jan 2011

@alami och ja čítam a až mi mraz prebehol po chrbte že preboha sa hnevás 😕 😅 😀 ,jasne,uschováme 😅 a kde ides??budeš tu velmi chýbať...

stardust
20. jan 2011

@janette4 zasnem nad tou cenou... u nas stoji priemerny chlieb u pekara do troch eur a to je ten chlieb celozrnny, viaczrnny, tmavy a blablabla. V supermarketoch su lacnejsie, ale nedosahuju taku kvalitu ako u pekara.
@imzadi nezabudaj, ze kvasnicky su zive tvory a tak isto ako my, neznasaju horucavy a cim su starsie, tym su menej vykonnejsie. Susene kvasnice su tiez zive organizmy, len inaktivovane...

reruna
20. jan 2011

@imzadi tak to nevím, co se stalo, mě se povedl vždycky a už jsem ho pekla strašně mockrát.... droždí používám v bílém obalu s modrou vlaštovkou, mají ho třeba v albertu... neměla jsi studenou vodu nebo mléko? nedala jsi třeba sůl do kontaktu s droždím?

mukky
20. jan 2011

@janette4 ved pagáče 😀

janette4
20. jan 2011

@mukky nooo,tie by som si dala,tie ľúbim.zas budú susedia slintať 😀

@alami a kam chceš zmiznúť?

alami
20. jan 2011

@mukky
@janette4 v utorok ráno odchádzam s malým do tatier na3 týždne na liečenie, tak tento týždeň mám perný, všetko v robote postíhať + všetko čo treba doma zariadiť 😝
ale kuchynku tam budem mať, žeby som zobrala pekáreň so sebou? 😅 😀 😀 😀 😀

imzadi
20. jan 2011

@janette4 jojo podle receptu, jen jsem pouzila 400 g hladke chlebove mouky penam a 100 g celozrnne...

@reruna mleko i voda bylo pokojove teploty, ale asi jsem udelala tu chybu, ze jsem mouku, sul a kmin smichala predem, nalila na vodu a na to data ty kvasnice...to je teda asi blbe 😕

janette4
20. jan 2011

@imzadi možno bola chyba,že si tú soľ zmiešala s tou múkou a pravdepodobne sa moc skoro dostala do styku s kvasnicami.ja dávam soľ do tekutín na spodok,potom múku s rascou a navrch kvasnice.alebo kočky myslím,že dávajú aj tak,že dajú múku,do jedného rohu spravia dierku,dajú soľ,zakryjú.a do druhého kvasnice.

mukky
20. jan 2011

@imzadi ahoj,to ma mrzí že sa chlabik nepodaril ale skusaj dalej,skjus zajtra presne podla navodu a iste sa podarí,mne vysiel tento recept vzdy a asi to bude preto ako
@janette4 píše...

mukky
20. jan 2011

@alami hádam si oddýchneš aj ty na liečení a malému to pomože...ale nic vázne s malým,nie?ja som bola ako dieťa v Lučivnej a Horovciach ak som to spravne napísala...

ved zober DP so sebou,jasnačka 😀

mukky
21. jan 2011

ja este stále dopekám poslednu varku 😝

mukky
21. jan 2011

tak dopečené,nabuduce zacnem skor 😀 ešte horuca dalsia polovica je na plechu,su mnamkové,len skvarky mohli byť viac ochutené...no a urcite by som dala viac soli ako uvadzal recept,asi zalezi od slanosti skvariek..

kinok
21. jan 2011

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

alami
21. jan 2011

@mukky no ty si riadna nočná sova a to som si myslela, že ja bývam dlho hore no ale o druhej som ešte nepiekla, ha som hore tak do pol druhej 😅 😀 ale piecť by som už vtedy nezvládla 😀 😀 😀
pagáče ti vyzerajú super 😵
malý má astmu+alergie, takže to ideme dať pod kontrolu trochu, lebo je to s ním katastrofa 😖 ☹ verím, že nám tam pomôžu a teším sa na oddych 🙂

reruna
21. jan 2011

@alami ať to malýmu pomůže a až se vrátíš odpočatá, tak se vrhneš do pečení
@imzadi řekla bych, že smíchání mouky se solí byla ta chyba, nasypej nejdřív sůl, pak teprve mouku a nahoru droždí, jinak ten poměr celozrnné a hladké je ok.... vyzkoušej znovu a to by v tom byl čert, aby to nevyšlo...

reruna
21. jan 2011

@mukky krásné pagáče, ale takhle pozdě bych to teda nedala, já už jsem ve 22 Ko

janette4
21. jan 2011

@mukky no parááááádne sa ti podarili.tvoj manžel ťa musí na rukách nosiť,každé ráno čerstvé niečo napečené. 🙂
ja idem robiť ten chlebík,večer sa mi už nechcelo.

@alami ja som tiež silný astmatik a alergik,takže viem,o čom hovoríš.Neboj,Tatry mu podstatne polepšia,škoda,že len na chvíľu.Ideálne by bolo,keby tam človek mohol byť pol roka.ale aj ty si aspoň oddýchneš a prídeš odpočinutá a naštartovaná na pečenie aj pekáreň zoderieš 😀

janette4
21. jan 2011

@brusinka.pusinka robím ten tvoj podmáslový chlebík...zatiaľ to vyzerá dosť divne,som zvedavá,čo z toho nakoniec bude 😒

beaska
21. jan 2011

chcem si kupit pekarnicku prosim o radu, da sa v pekarnicke nastavit program len na zamiesenie cesta, popripade nakysnutie? vyuzila by somto napr pri langosoch. dakujem za radu

janette4
21. jan 2011

@beaska áno dá.

mukky
21. jan 2011

@alami no som 😀 a dakujem 😀

no tak to ma mrzí...len nech mu to pomože....a ty si oddýchneš..
@reruna 😀 dakujem,ja chodievam spavať tak okolo 2-3 hod. 😀 /dufam že mama nečíta 😀 ,ale čo už,som zvyknutá,v noci mám cas pre seba 😅 /

mukky
21. jan 2011

@janette4 😀 nejako ma nenosí 😀 ,teraz akurat maluje obývacku,ja idem maleho dať spinkať a nakuknem este...

mukky
21. jan 2011

som si myslela že už dnes nebudem nič piecť,ale celá rodina mi tak vychvalila tie pudingoše 😀 že idem ich dnes robit a budem davať jeden puding cokoladovydo jednej časti a druhý vanilkový do druhej a tak prepletať,nemuselo by to byť zlé..

drobcek ide poobede k babke na pár hodín sa pohrať so sesternickou tak to spravím cez den 😀