Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lucka369
31. jan 2011

@modra1 ďakujem vyskúšam a napíšem 😉

reruna
31. jan 2011

@duplicka vyzkoušené několikrát a jsou moc dobré, super tip na postup, půlku plechu vždy zamrazím na příště a krém dělám jen obyč - 1 vanilkový puding v 750 ml mléka, cukr a rum http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3683

duplicka
31. jan 2011

@reruna dakujem 🙂 🙂 ,nabuduce skusim tieto co si mi sem dala, len ma odradzal ten zemiak 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 ,skusila som z mmb Dukátové buchtičky s vanilkovým krémom a podarili sa super 😉 😉 😉 😉 😉 😉

reruna
31. jan 2011

@duplicka já jsem tam ten zemák jednou ani nedala a bylo to taky ok....

duplicka
31. jan 2011

@reruna tiez ma to napadlo nedat,ale vahala som,tak som skusila iny. prave hladam nejaky zaujimavy chlebik,ale asi zas urobim klasiku 😒 😒 😒

zuzkat1
1. feb 2011

ahojte, tak zas som sa odhodlala ze budem robit doma chlieb🙂 neviete mi poradit aku muku mam kupit ked je v recepte ze muka typu 405, 1150, 550 atd...? dakujem🙂

dana3262
1. feb 2011

Ahoj! Poraďte mi prosím recept na tmavý chléb. Už jse 4 zakzila.. Pořád nemůžu najít správný recept. Mám svétlou a tmavou chlebovou mouku. Díky ☹

reruna
1. feb 2011

@zuzkat1 tak zrovna ty čísla, co jsi psala třeba vůbec neznám 😅 ... nejčastěji se na chleba používá hladká mouka T650. Hladká mouka 530 z Lidlu se dá taky použít. Hladká mouka chlebová penam je už nějak namíchaná a je bud světlá nebo tmavá, čísla nevím, ale taky ji používám, u nás se ta mouka T650 skoro nedá sehnat, jedině asi v Kauflandu. U nás všude seženeš hlavně hladkou mouku OO extra speciál, která ale na chleba není moc vhodná, dá se ale použít na rohlíky, vánočky atd. na bábovky, lité těsto, linecké atd. na zásmažku atd. takže ji taky mám pořád doma. Ve zdravé výživě kupuju celozrnnou pšeničnou mouku a když je recept na 5OO g mouky, tak míchám 350 g hladké chlebové světlé penam(nebo lídlácké 530, nebo pokud máš tak T650) a zbytek celozrnné mouky.

erinka83
1. feb 2011

Tak a můj absolutně NEJ chleba, co jsem kdy pekla a že už jsem jich pekla 😀 http://www.mamincinyrecepty.cz/chleb/lucenecky-... Já mám recept přímo z knížky od Momčilové, nechtěla jsem to tu vypisovat, tak jsem si našla odkaz 🙂
Peču teda v troubě, vody dávám jen 100 ml a stejně vždy dosypávám mouku. Do těsta dávám asi 150g žitné mouky, dělala jsem už i celozrnné, byl moc mňam. Zkoušela jsem pařený chleba už i z kukuřičné mouky a byla taky výborný, jiný než pařený už se mi ani nechce péct 😅
Tak jsem zvědavá, jestli vám bude chutnat, komu jsem dala recpet, tak chválil, kamarádka byla za hvězdu, prý lepší jak od pekaře 😀

zuzkat1
1. feb 2011

@reruna no ja mam tie cisla v recepte a teda som nevedala co dat ... niekde som vygooglila ze je to hladka muka a ze cisla oznacuju ako velmi hladka je🙂 a tak som dala hladku... chlieb vyzera byt dobry aj pekne narastol ale teraz teda neviem ci bude dobry... si ma moc nepotesila tou info ze hladku do chleba nie... 😒 no dam vediet aky bol...o par minut by mal byt hotovy

zuzkat1
1. feb 2011

@reruna no chlebik je dobry...chuti tak ako sendvicovy ale asi taky aj mal byt... vola sa ze francuzsky biely takze je to v poriadku🙂

reruna
1. feb 2011

@zuzkat1 no když těch čísel a druhů je fakt moc... někdo sem kdysi dával odkaz, kde byly všechny druhy pěkně popsané, na co je která dobrá... já jsem taky dělala chleba i z hladké mouky 00 extra, dokud jsem to nevěděla, ale jak píšeš, je to pak takový bílý chleba jako sendvičový... hlavně že se povedl a že chutná 🙂

zuzkat1
1. feb 2011

@reruna no hej je dobry, myslim ze on taky aj mal byt...tie francuzske a talianske chlebiky su vsetky take "bagetoidne"🙂 ale ked budem mat raz cas tak prelistujem tuto temu a pokusim sa najst ten popis muk...

matja
1. feb 2011

práve som dojedla toto: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2424 a môžem ísť spať 😝 Celkom dobrá pochúťka takto neskoro večer 😀

zuzkat1
2. feb 2011

@monni dakujem🙂

rivatha
2. feb 2011

@dana3262 Ahoj. Tento je perfektny http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3973 Ja davam niekedy aj viac tmavej a niekedy aj ovsene vlocky, kopu semiacok, uz ako vam chuti 🙂

rivatha
2. feb 2011

Dievcata, robila som vcera v pekarnicke ryzovu kasu a pochutka to bola 😎 Nabuduce skusim aj ovsenu. Super, ze sa nic nepripali a je to "bez roboty".

katy2
2. feb 2011

@rivatha super napad 🙂 ako si robila tu ryzovu? ja ju miluijem, ale nechce sa mi ju tak dlho miesat a cakat kym sa pripali....

jaja32
2. feb 2011

@rivatha no sup recept na kasu 🙂

rivatha
2. feb 2011

@jaja32 @katy2 Robila som podla tohoto receptu, len som na zaklade komentarov dala trolinku menej ryze. No asi o 10g len 😅 http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3817 Program lekvar mi trva 1.20, dala som este potom 10 minut aj pecenie, lebo sa mi zdala pririedka. Ryza bola hotova, makka, nebolo to uplne nutne, ale chcela som trochu hustejsiu kasu. Ona vsak este zhustne, ked trosku vychladne, tak mozno ani nebolo treba 😝 😀 To uz podla chuti kazdemu asi 😅

dannynka
2. feb 2011

@rivatha dakujem za tip,uz dlho som ju nerobila tak asi vyskušam zas 😉

dusanab
2. feb 2011

Ahojte dievčatá, pozerám že vypekáte odušu a skúšate nové super veci. Ja som stále na chleboch a pečive, sladké by sa u nás moc nejedlo takže experimentovať sa mi neoplatí 😒 Ale prišla som na to aký chlieb je ochotný jesť môj nevďačný syn aj doma. Pivový. Ten nemá problém jesť aj samotný, pri iných mu bolo treba nasilu dať do pusy aby okrem syra a mäsa zjedol aspoň kúsok chleba. Takže asi budem často piecť pivový chlieb. Včera som ho piekla v rúre a bol úplne fantastický.
Škoda že som nemala pekáreň kým bol krpec ochotný jedávať sladké kaše, skúsila by som keď tak chválite 😉

reruna
2. feb 2011

@dusanab a nemáš strach z toho piva tam...? možná se ptám jak blbec, ale ten alkohol, to se asi vypaří..že jo?

katy2
2. feb 2011

@rivatha dakujem, vyskusam 🙂

dusanab
2. feb 2011

@reruna no pravdu povediac nie je mi to celkom jedno keď je tam to pivo, ale dúfam že počas kysnutia a pečenia alkohol vyprchá....a zas nepečiem to tak často, radšej spravím pečivo, to je tiež ako - tak ochotný zjesť, ale pivový chlieb je pivový chlieb, malý alkoholik 😀 😀 a zas myslím že ten krajec chleba za deň mu až tak neublíži.

reruna
2. feb 2011

@dusanab no já myslím, že by to snad nemělo vadit, a asi to fakt vyprchá při tom pečení, ale jistá úplně si teda nejsem 😅

zuzkat1
2. feb 2011

prosim vas co je to suseny kvasok? mam v recepte ze suseny kvasok a este aj susene drozdie... da sa ten kvasok niecim nahradit?

zuzkat1
2. feb 2011

alebo keby ste mi vedeli poradit nejaky psenicno razny chlieb... dakujem🙂

zuzka72
2. feb 2011

Ahoj holky, prosím, chci si pořídit pekárnu, máte nějaký typ? Je jich moc na trhu a ztrácím přehled 😔 . Viděla jsem i s dvouma nádobami-to myslíte, že je dobrá věc, nebo je to k ničemu? Děkuji.