Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

zuzkat1
7. feb 2011

ahojte🙂 normalne stracam motivaciu lebo moj mm ohundral doteraz kazdy chlebik, myslim ze sa vsetky podarili - skusila som uz 4 druhy mne aj chutili,ale on ze ten kupovany je lepsi🙂
inak robili ste uz niektora domaci kvasok?

stanulik9
7. feb 2011

@zuzkat1 ja som robila naposledy presne podľa receptu tento http://vareni.dama.cz/index.php?a=ukaz&recept=3973.
MM skonštatoval, že je ako z obchodu...

zuzkat1
7. feb 2011

@stanulik9 🙂 tento som robila🙂 podla mna bol vyborny... dakujem

danula.ch
7. feb 2011

@reruna dakuejm za info, urcite vyskusame, prave recept od eriky som chcela asi najviac 😵

papko
7. feb 2011

Ahojte, aké máte skúsenosti z múkou z Lidlu? Mám pekáreň moulinex ....baguette, skúsila som a teda nič moc 😝

zajo79
7. feb 2011

@papko nic moc muka, alebo nic moc pekaren?

sirinka
7. feb 2011

@papko ja mam tiez tuto pekaren a s mukou s lidlu som spokojna... 🙂 aj s pekarnou...

papko
7. feb 2011

@zajo79 🙂 nič moc chlebík, či pekáreń to ešte neviem posúdiť, skúšam prvý krát...

papko
7. feb 2011

@sirinka prosím a ako si si navolila pečenie, skúšala som pšenično-ražný celozrnný chlebík

sirinka
7. feb 2011

@papko na cabiattu som dala francuzsky, na sedliacky klasiku...a na chlebik cisto s celozrnnej muky tam mas tiez program...ale ja nerobim taky, vzdy pridavam aj hladku obycajnu muku, miesam to...a ked mas tie lidl zmesi, tak tam davam iba 750g velkost...
a tiez vzdy davam pomer mlieko + voda, nie iba cisto vodu...

papko
7. feb 2011

@sirinka tak program som trafila 😅 tiež som dala veľkosť 750g (pol kila múky) v akom pomere dávaš, hladkú múku + múka Lidl, prepáč, ale nejako so mimo 😅

sirinka
7. feb 2011

@papko ked davam zmesku tak uz nepridavam inu muku...
iba ked idem podla nejakeho receptu, tak pomiesam muky....napr. 350g hladkej a zvysok nejaka celozrnna....

papko
7. feb 2011

@sirinka ďakujem 🙂

dora01
7. feb 2011

ahojte, ked miesate tu muku napr. pol na pol hladka a celozrna, date to na program zakladny alebo celozrnny? mam tiez moulinex home bread, diki moc

sirinka
7. feb 2011

@dora01 ja by som asi dala zakladny....

matja
8. feb 2011

@dora01 - ja dávam základný program
@papko - zmesi z lidlu dávam občas - slnečnicový chlieb a celozrnný. Treba dať ale určite menej vody ako je v návode

baby, dá sa v DP urobiť aj ryža? Keď sa dá mliečna, možno by sa mohla dať aj obyčajná, čo poviete? Skúšal niekto?

reruna
8. feb 2011

@matja tak to rýže by mě nenapadla...na jaký program bys to chtěla dělat?
mě se už 2X za sebou nepodařil mazanec č 1, dělala jsem ho už mockrát a vždycky super nadýchaný a ted už mi 2X nevykynul, chuťově pořád dobrý, ale takový "ubitý", mám teď polohr. mouku z lidlu.....tak že by tou?

matja
8. feb 2011

@reruna - neviem, na akom programe, mliecna ryza sa robi na programe lekvar. To mi len tak napadlo, mozno blbost 😀

son1cka
8. feb 2011

Ahojte, prepacte, ze som vam sem vtrhla, len by som sa chcela spytat, ci sa neda na pekarnicke - mam Silvecrest z Lidla, vypnut to pipanie, co sa ozyva, ked sa maju vsypat prisady event. na konci pecenia.. 😅

zuzkat1
8. feb 2011

@son1cka na mojej sa to vypnut neda,ale ja mam inu...preco to chces vypynat?

zuzkat1
8. feb 2011

prosim vas neviete kde kupim kukuricnu muku? nikde neviem zohnat 😒

reruna
8. feb 2011

@zuzkat1 ve zdravé výživě, aspo'n u nás běžně mají

zuzkat1
8. feb 2011

@reruna aha tak to musim vypatrat nejak ytaky obchod🙂 ja som v zdravej vyzive este nikdy nebola🙂 dakujem

son1cka
8. feb 2011

@zuzkat1 ja pecem takmer kazdy den, a ked to zacne pipat, skoro vzdy mi to zobudi malu.... 😠 Mame kuchynu hned vedla spalne a aj ked zavriem dvere, tak to je dost pocut. 😒

zuzkat1
8. feb 2011

@son1cka jaj no moja sa na to nezobudi..ale ona ma otvorene okno tak asi to prehlusi hluk z ulice🙂 no s tymi potravinami neviem ako, ale ja ked sa bojim aby ju to nezobudilo tak zvyknem minutu pred dopecenim vypnut

vesi
8. feb 2011

Dievčence, prosím Vás kde nájdem recept na pudingoš?

adamko05
8. feb 2011

@vesi ale je ich viac, ten prvy link, ten som robila... vydaril sa ako na obrazku http://www.mimibazar.sk/recepty.php?strana=2&hl...

vesi
8. feb 2011

@adamko05 ďakujeeeem, cez víkend vyskúšam 🙂

papko
8. feb 2011

@matja ďakujem, cca o koľko menej...