Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

naty21
26. máj 2008

ja mám na vás skúsené pekárky jednu otázočku 🙂 čo mám alebo nemám dávať do chleba, aby sa mi pri krájaní nemrvil 😉 teraz som robila chlieb z hladkej /350g/ a celozrnnej /150g/ múky. poradíte mi?

danielala
26. máj 2008

Anamoooooooor, akurat som vcera na teba myslela, ze ked nepises, urcite uz rodis a ty tu este pobehujes s bruskom ☹ !

Lusil, malá je rozkošná a tie zlate satocky v štýle čínska princezná - aj ja chcem takééééé. Malá sa mi akurát zobudila z nočnej mory, tak tu s ňou buntoším a čítam vás.

Katia, presne ako píše Vesi, asi treba dosypať múku, aby sa cesto nelepilo a hlavne nepridávať viac droždia ako má byť. Ja do všetkých receptov musím prisýpať múku, neviem či mám zlú váhu, alebo vždy pre istotu uvedú o pár ml tekutín viac, lebo je oveľa jednoduchšie do cesta dosýpať múku, ako dolievať tekutiny.

katia7
27. máj 2008

ahojte tak druhy pokus vyzera trochu lepsie ale stale je trochu prevaleny,skusim teda prihodit muku ale kolko tej muky mam asi pridat napriklad ked ma ist 500 g,asi sa pytam blbosti ale kysnute cesto som skusala robit asi dva krat takze ani poriadne neviem ako ma vyzerat 😖 a este jedna otazka,stale mam vrch velmi svetly aj ked dam ze tmava korka da sa s tym nieco robit? vdaka 😀

danielala
27. máj 2008

Katia, s tym bledym vrchom sa u slaných receptov nič robiť nedá, akurát si na to zvyknúť, prípadne zasypať vrch pred pečením nejakými semienkami či ovsenými vločkami ako kamufláž, alebo nastaviť farbu kôrky na bledú, vtedy je ten farebný rozdiel menší. Múku začneš dosýpať po chvíli miesenia, keď už je zjavné, že cesto je lepkavé - pri miesení sa lepí na steny nádoby a keď sa ho dotkneš prstom, zostane ti na ňom nalepené cesto, proste opatrne sypeš dovtedy, až kým cesto nie je lepivé a v každom prípade s tým treba skončiť v okamihu, keď sa cesto vytvaruje do tvaru gule a pobieha tak po nádobe.

Naty, nemám skúsenosť s mrvením, ale skús doliať do cesta trochu oleja, ak ho v recepte nemáš uvedený.

vesi
27. máj 2008

katia, presštuduj si túto stránku
http://domacipekarny.dama.cz/rady.php

a tu je video postup ako by to malo vyzerať. http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=269

wighy
27. máj 2008

ahojte baby tak ja teraz idem piect pernik v pekarni drzte palce 😉

vesi
27. máj 2008

wighy, hod sem recept 😉 ježiš, ja budem tlstá.... 😠 😝 😀

wighy
27. máj 2008

vesi tento
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3621

inak uz sa pecie a kraaasne vonia ale dala som viac cukru ako bolo v recepte 😀

lusil2005
27. máj 2008

ja prvy krat peciem na programe "toast" - ciabattu zo zmesi z lidlu. tak som zvedava. inac dnes sa chystam skusit tu marmeladu z jahod. v zivote som marmeladu nerobila. tak hadam to vyde 😀

wighy
27. máj 2008

no pernik dopeceny, aj ochutnany mnaaaaaaaaaaam ale nie je taky pekny hnedy a ani taky vysoky ako ked svokra piekla ale je mozne ze som robila iny recept 😀 😀 😀

crysmile
27. máj 2008

baby ahojte, dajte nejaky tip na chlebik, ale kde nemusim varit zemiak...

avuska19
27. máj 2008

ahoj crysmile, mne sa osvedčila veka,je jednoduchá,podarí sa a chutí!

310 ml mlieka
2 L oleja
1 lyž.soli
1lyž. cukru
350 g hl.múka
150 g polohr.múka
1,5 lyž.droždia al.menšia polka čerstvého

program:základný

katia7
27. máj 2008

no ahojte tak mazanec konecne kraaasny gulatucky,dakujeeeem za pomoc 😀 😀 😀

cairka
27. máj 2008

crysmile, ja som akurát dokončila ten biely chlieb na dame č. 16 - je krásny a vynikajúci, možno troška sladší, asi dám menej cukru nabudúce. Ale zatiaľ najlepší,ale tiež bolo treba dosypať dosť múky

lusil2005
27. máj 2008

dani inac tie satocky su z H&M. mali vselijake farby. tieto dostala natalka od sesternice. dakujeme za pochvalu 😵
"kvazi ciabatta" hotova, je to taky dobrucky makucky chlebicek 😀 mnam. len nabuduce dam bledu korku namiesto tmavej.

avuska ta veka ked ju upeciemv pekarni, aj chuti ako veka? teda myslim konzistenciou. snazim sa totizto najst nieco co by sa aspon trosku podobalo toastovemu chlebu. 🤐

avuska19
27. máj 2008

ale ano, je to niečo medzi kupovanym sendvičom a pečeným chlebíkom 🙂 nám rozhodne chutil najviac.

avuska19
27. máj 2008

teraz skúšam zemiakový chlebík.makový závin nebol podľa mojich predstáv, asi veľa tekutín.

danielala
27. máj 2008

Lusil, a čo ten lekvár? Ako dopadol? Ináč keď robíš korpus na tortu, tak si to necháš vymiešať v pekárni? Na programe nekysnuté cesto?

danielala
27. máj 2008

Lilikééééééééééééééééé, už mám tú formu na pirôžky, od babky, ona to nikdy nepoužila, tak mi ani nevedela ukázať, ako na to. Na tom linku, čo si dala, to nejaká tetka predvádza, ale len do fázy plnenia, ako to prosím ide ďalej? Prekryjem tú plnkou naplnenú formu ďalšou vrstvou cesta, znovu povaľčekujem a cesto sa tým spojí? Potom už len jednotlivé guličky povytláčam? Treba ich potom ešte nejako doformovať, alebo nahádzať rovno do vody tie malé "ufá"? Variť kým vyplávajú hore?

lusil2005
27. máj 2008

dani myslim ze uz len povytlacat a varit. len neviem ako dlho 😅
dzem som este nerobila. zatial su jahodky velke krasne neobite, tak papame cerstve. potom ked uz budu trosku maksie - o taky den/dva, tak skusim ten dzem.
a korpus som miesala normalne rucnym slahacom (hanba mi!) 🙂 lenze tie korpusy som robila tri a nechcelo sa mi zakazdym umyvat a znova spinit pekaren. dnes som upiekla len jeden chlebik 😔 hrozne. uplne nenaplneny den 😀

lilike
28. máj 2008

daniela,ta teta co to predvadza to predvadza az dokonca,asi ti nefunguje poriadne to video.Ano treba to pokryt dalsou vrstvou cesta a poriadne povalcekovat valcekom,potom otocit a oni povypadavaju same,alebo im pomozes prstom,ale ked poriadne pomucis tu formu nez tam das cesto tak to pekne same poodpadava,doformovat ich netreba,maju uplne pravidelny tvar ako ty hovoris do "ufa" 😀 tak pyrozkom zdar a pekarnam zvlast 😀

lusil2005
28. máj 2008

juuuj dankaaaaa! takato si ty iniciativna?!? no teraz uz len nieco upiect a odfotit! dnes sa chystam na sekanu, tak drzte palec 😝 urcite coskoro pridam fotecky

lusil2005
28. máj 2008

oki. pridane 🙂 sice dva dni stare vytvory, ale aj tak su mnam

danielala
28. máj 2008

Lilike, ďakujem, idem sa do toho pustit až v sobotu, dnes je tak nááádherne vonku, že je to hriech trčať doma a malá ma aj tak nič nenechá robiť, lebo sa tu ide uzúfať z tých zubov, čo sa jej tlačia 😖 .

Lusil, nevieš prečo z toho albumu nejde skopčiť link na konkrétnu fotku? Lebo keď dám skopčiť odkaz, tak ma to vždy vyhodí na najnovšiu fotku a nie na tú konkrétnu. To mi pripadá dosť nepraktické. Tie zapekané cestoviny vyzerajú supéééér. Dáš recept (aj akú omáčku si do nich robila)? Lebo akurát tu hypnotizujem brokolicu, že čo s ňou. Vďakááá.

crysmile
28. máj 2008

cairka ahoj, ten chlebik co si piekla je aj moj najoblubenejsi a najviac mi chuti..
avuska, akurat som dala zamiesit na tu veku, dufam ze sa podari.. 😉
ked budem mat cas, tak odfotim.. 😉

avuska19
28. máj 2008

veľa zdaru! 😵 😎 inač ten makový závin môj milovaný priam zbožňuje, vraj je výborný,spapal ho skoro celý na raňajky.A včerajší zemiakový chlebík je tiež príma. 😨 😨

crysmile
28. máj 2008

no uz sa to akurat miesi, je z toho pekna gula.. dufam ze sa to dobre upecie..
ja robievam ten biely rascovy, ale nedavam 500g hl. muky, ale len 350 a ostatok bud grahamovu alebo raznu alebo spaldovu a ten je super, mam ho uz zamrazeny, na horsie dni..

tami712
28. máj 2008

ahojte,
už ste to tu niektorá spomínali, ale nechce sa mi spätne hľadať - recept na žemle na hamburger a môžete pridať aj tipy ako robíte mäsko do hamburgerov.
Ďakujem 🙂

lusil2005
28. máj 2008

no omacka tam nieje ziadna. ani nebolo treba - boli dost stavnate.
normalne som klasicky uvarila cestoviny, zcedila, premiesala s olejom, vajickami (o jedno viac ako je v recepte cize 5) a korenim, no a vrstvila do pekarne: cestoviny, vrstva nakrajanej slaninky, vrstva brokolice, vrstva kukurice, vrstva syra, zas vrstva cestovin, slanina, brokolica, kukurica, syr a zakoncila som zas cestovinami. pecies 1:20 a poslednych 10 minut das na platky nakrajany syr navrch. inac nevyslo mi do popisu ze je to recept cislo 839 z damy 😅

lusil2005
28. máj 2008

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3597
zemle

masko - mlete maso osolis, okorenis, ja davam aj cesnak a trosku sojovej omacky ale vraj origos maso na hambace ma byt len osolene a prikorenene. no a spravis si z toho take fasirky, ktore podberackou rozcapnes na placky a na troske oleja opecies alebo ogrilujes niekolko minut z jednej a potom z druhej strany.
odporucam:
na spodnu polovicu zemle dat dressing na hamburger - zmiesana horcica s tatarskou omackou, na to najemno nakrajana cibulka, na to nakrajany ladovy salat, platok paradajky, platok kyslej uhorky, na to masko, na to toastovy syr a zas zemla. a ked to chces mat uplne ze najsamsuper, tak tie polovice zemle z vnutornej (rozrezanej) strany chvilu opec na panvici kde si piekla masko. bude to uplne ze mnam!