Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mukky
4. mar 2011

@dannynka ach to ma mrzí,skoré uzdravenie prajem...

mukky
4. mar 2011

@mizulienka 😀

mukky
4. mar 2011

@alami ahoj,
ako sa máte?
hmm...musís ich asi spraviť ked budu spinkať a papať potajomky 😨

mukky
4. mar 2011

@vesi tak daj potom vedieť aká bola pizza 😎

julienka
4. mar 2011

baby, mam otazku... mame dom. pekaren Moulinex home bread bagette... akykolvek chlebik v nej robim, maaalokedy vyjde fajny. Väcsinou je "zbity", taky tazky, absolutne nenadychane cesto.. a to robim stale podla receptov.. poradite, preco asi?

vesi
4. mar 2011

@mukky dám vedieť, zajtra ju robím 🙂

@julienka aké používaš droždie?

julienka
4. mar 2011

@vesi sušené, dr. oetker

vesi
4. mar 2011

@julienka pýtam sa preto, lebo ja mám moulinex XXL a zistila som, že úplne najlepšie sa mi darí so sušeným droždím z kauflandu s takou modrou lastovičkou. skús zmeniť droždie za nejaké iné, či bude výsledok rovnaký. a ked robíš len kysnuté cesto, tak vykysne dobre?

julienka
4. mar 2011

@vesi len kysnute cesto som este neskusala... jedine, co mi vyslo uzasne bol chlebik z navodu, ktory bol prilozeny - nieco ako vianocka - taky mliecny chlebik s hrozienkami - sladky. inac, slabotaaa :-/ dakujem ale za radu. Inac, tiez mame tu XXL

vesi
4. mar 2011

@julienka skús urobiť tento chlieb, myslím, že ten vyšiel zatiaľ každému a ked sa podarí, takmôžeš časť hladkej múky nahradiť inou, pridať semienka a pod. časom prídeš na to čo sa darí a čo nie 😉
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494

alebo skús cesto na hamburgerové žemle, tam uvidíš ako ti vykysne cesto. ináč sú výborné a robia sa jednoducho 🙂
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3597

daj vedieť či sa podarilo 🙂

a ešte skús múku preosiať 🙂

papko
4. mar 2011

@julienka ahoj, ja mám tiež moulinex XXL a som úplný začiatočník 😀
...ale sem-tam sem kuknem a kočky tu majú skvelé nápady, tak ma to nabudilo k pečeniu, ja tiež používam sušené droždie ako ty a skúsila som recept na super chlebík
http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=1&id=...
a je fakt, že je super a robím ho z rôznych múk, tak skús ak si ho ešte nerobila
🙂

papko
4. mar 2011

@vesi ahoj, kukám na recept na žemle, zas mám čo skúšať 😉
nikdy som kysnuté cesto nerobila som sa toho trošku bála 😅 , ale v pekárni je to pohoda 😀

vesi
4. mar 2011

@papko ja som nikdy nerobila kysnuté cesto, lebo sa mi nikdy nepodarilo, preto som si kúpila pekáreň a odvtedy vypekám všetko možné 😀 teda teraz už pomenej, lebo už pracujem a mám 2 deti, takže nestíham, ale musím povedať, že ked som začala piecť, tak rodinka si prišla na svoje 😀 aj MM ocenil, že to bola dobrá kúpa 😀

k týmto žemlam som robila aj opečené mleté mäso a spravila som normálne hamburgery mužovi do roboty, kolegovia mu nechceli veriť, že sú domáce, čo ti poviem, bola som za hviezdu 😀 😀 😀 a to človeka nakopne dalej vypekať 🙂

papko
4. mar 2011

@vesi tak také ocenenie poteší 🙂 a v pohode sa žemličky podarili podľa receptu, alebo si pridávala múku....

vesi
4. mar 2011

@papko vlastne sa nepamätám, už som ich dlho nerobila, ale to uvidíš sama, po prvom miesení, ked pekáreň oddychuje pozri na cesto ak je riedke, resp. veľmi lepivé, tak ho ešte popraš múkou, prípadne počas miesenia.

potom napíš ako sa podarili 😉

julienka
4. mar 2011

@vesi
@papko
dakujem kocky,isto vyskusam!!

mukky
4. mar 2011

@julienka ja mám tiez XXL baguette a chlebík sa mi darí,tuhší je samozrejme ked davam viac inej muky ako bielej...

vyskusaj napríklad tento moj receptík overený a vyskusaný ak chces:

525 ml vody
2,5 lyzice oleja
pol lyžičky octu
750 g hladkej muky /ja teraz dávam napríklad 600 g hladkej a zvysok do 750 g napríklad graham,celozrnu...spaldovu/
2 lyžičky soli morskej /moze byt aj obycajna/
1 lyžicka hnedého cukru /moze byt aj biely/
2 lyžičky suseneho drozdia /bud s lastovickuou,ale davala som aj tesco kludne/
alebo trosku vaccsiu stvrtku cerstveho drozdia
kmin,lanove semiacka,tekviicove,otruby...to davam ja,neviem ci davas aj semiacka

program 4,vaha chlebíka 100 g,korka stredna alebo tmavá
presne takto davam v poradí suroviny

mukky
4. mar 2011

@julienka oprava,vaha chlebíka 1000 g

papko
4. mar 2011

@mukky ahoj, program 4 - sladky 😨 ....

mukky
4. mar 2011

@papko ja mam na 4-ke zakladny biely chlieb

papko
4. mar 2011

@mukky prepáč, ale začiatočník, čo dodať 🙂 prišlo mi, že máme rovnakú pekáreň...
vyskúšame dáme vedieť, ďakujem 😉

mukky
4. mar 2011

@papko ja mam XXl baguette a tam ma 4 program ze je biely chlieb zakladny a ty?

inak aj vianocku a mazanec robim na 4-ke a nie na sladkom chlebe a su super

melpomene
4. mar 2011

@julienka chyba moze byt v drozdi...ja som pouzivala 7gramove drozdie z Tesca a vtedy som mala ten chlieb taky zbity...teraz som ho vymenila za 10g z Coop Jednota a chlebik je krasne nadychany tak ako ma...vyskusaj uvidis 😉

julienka
5. mar 2011

@melpomene dakujem za radu

julienka
5. mar 2011

@mukky Dakujem za receptik,urcite vyskusam 🙂 ked uz nevyjdu overene recepty,tak potom neviem... :( uz sme mysleli,ci nie je chyba v pekarni. no na zaciatok vymenime drozdie,snad pomoze 🙂))

melpomene
5. mar 2011

@julienka nemas zac...a mozno bude aj niekde chyba v recepte...ja som nasla vela receptov ktore vychvalovali do neba a boli o nicom...ja robim chlebik takto:
450 ml vody
2 lyzice oleja
2 lyzice octu
1 zarovnana lyzica rasce
2 a pol lyzicky soli
400 g hladkej chlebovej muky
200 g raznej muky (ak chces napr. graham chlebik tak potom das len 100 g raznej a 100 g grahamovej muky)
1 lyzicka kryst. cukru
10 g drozdia
Ja robim tento chlieb uz dobre dva roky a vzdy sa podaril.

vierka0
5. mar 2011

@melpomene ja robim veeelmi podobny recept, len pridam este 1 uvareny popuceny zemiak a slnecnicove semienka..ozaj dobry recept 🙂

melpomene
5. mar 2011

@vierka0 vidis semienka davam aj ja ked mam...a dakujem za skvely tip s tym zemiakom 😉 vyskusam pri najblizsej prilezitosti 🙂

vierka0
5. mar 2011

@melpomene s tym zemiakom je chlebik taky maksi aj viac vydrzi 🙂 mnami, asi idem dat piect 🙂

papko
5. mar 2011

@mukky ja mám na 1 biely, 2 francúzsky, 3 celozrnný, 4 sladký,...
a vianočku pečieš v pekárni, alebo si len urobíš cesto...ak v pekárni dáš recept 😉