Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

sofinka18
16. mar 2011

@zuzkat1
@vesi
mozno ze dnes urobim na veceru pizzu.. tak vyskusam cesto 🙂 ako dlho sa tam robi cesticko?? hned ako skonci pekarnnicka je hotove na dalsie spracovanie??

zuzkat1
16. mar 2011

@sofinka18 u mna trva program priprava 1hodinu a 50 minut... tam sa to vymiesi aj vykysne takze ked skonci pekarnicka s pracou mozes s cestom hned robit

sofinka18
16. mar 2011

@zuzkat1 dakujem velmi pekne za radu 🙂 mas inac nejake grify 🙂 na pizzu ze co na nu speci davas ?🙂 nech sa inspirujem

sofinka18
16. mar 2011

@zuzkat1 dakujem velmi pekne za radu 🙂

vesi
16. mar 2011

@sofinka18 mne trvá program cesto 1hod 25min, potom môžeš hned pracovať s cestom. 🙂 ja dávam namiesto kečupu ako základ rajčinový pretlak, ten čo je balený v tetrapaku.

zuzkat1
16. mar 2011

@sofinka18 ja najprv potiem cesto olejom ktory je spec. na pizzu predavaju aj s bylinkami...ale ak nie je tak olej plus oregano uplne staci, na to davam par. pretlak vymiesany s cesnakom a na to podla chuti... najradsej mam salamovu - nejaka pikantna salama napr. scipak a kopec roznej zeleniny, paprika, paradajky, kukurica, hriby, a veeela syru na vrch🙂
podarila sa?🙂

zuzkat1
16. mar 2011

dievcata nemate nejaky recept na kaiserky alebo nejake podobne zemlicky?

alami
16. mar 2011

@zuzkat1 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15395 😉 sú výborné

@sofinka18 na pizzu ja dávam RED PESTO omáčku z tesca (červený sajrajt 😅 vo flaštičke ako detská výživa) už som tu raz dávala foto - na pizzu je to skvelé, je presne ako z pizzerky, v tescu je to kdesi pri tortillách a tých kadejakých mexických omáčkach - fakt odporúčam 🙂

inak, ak vám zostane časť cesta na pizzu, kludne môžete nechať stáť v chladničke, nič sa mu nestane a máte rýchlu pizzu zas na druhý deň

zuzkat1
17. mar 2011

@alami dakujem🙂 vyskusam... vsetky ste to tam vychvalili tak su urcite super🙂

vinka
17. mar 2011

Ahojte pekárky.Pána no tu som už nenormálne dlho nebola. 😝 Ale sa polepším.Dnes som robila zaziky rožky tak potom vám podám info ako chutili.Vyzerajú nenormálne dobre 😀 😀 😀 😀 No a majonézove aby bolo pečivo ak sa tie zaziky nebudú dať jesť 😀 😀 😀 😀

sofinka18
17. mar 2011

@zuzkat1bola super! 🙂 uz budem robit len v pekarnicke... som dala kecup s oreganom 🙂 lebo paradajkove pyre som nemala🙂 dala som aj cibulku na kolieska 🙂 a navrch vajko 😀
@alamio skusim pozriet to pesto v tescu a vyskusam 🙂 v ktorom oddeleni su prosim mexicke omacky ? 😵

junovka
17. mar 2011

Ahojte!
Vie mi niekto dat receptik na tekvicovy chlebik?Mam na mysli taky tmavy s velkymi tekvicovymi semienkami 🙂 😉

dorotka66
17. mar 2011

@junovka junovka ja ho mám tento recept, práve sa pečie a je super - recept je pre moulinex pekárne prog. 10

370 ml vlažnej vody
pol pol. lyžice oleja
1 pol. lyžicu hnedého cukru
1 malú lyžičku čerstvého droždia
1,5 pol. lyžice sušeného soj. mlieka
180 gr. hladkej špaldovej múky
340 gr. jemnej celozrnej špaldovej múky
- urobím dierku a pridám 1,5 lyžičky morskej soli.

Po zapípnutí pridávam semienka a striedam slnečnicu a tekvicové semienka. Múku občas striedam a dávam kombinácie pšeničná + špaldová.

alami
17. mar 2011

@sofinka18 je to kdesi pri cestovinách a konzervách - kukurica, hrach...

sofinka18
17. mar 2011

@alami dakujem 😀

zuzka72
17. mar 2011

Ahoj děvčata ráda bych se zeptala, v akčním letáku je pekárna Sencor SBR 93OSS nemáte prosím někdo zkušenost?

zuzkat1
18. mar 2011

@sofinka18 vidis 🙂 super🙂...cesto z pekarne je uplne ine ako rucne robene... ja som uz aj langose robila, zemle, rohliky, dokonca ja tam robim aj cesto na smotanovy posuch🙂 uplne kazde kysnute cesto robim v pekarnicke🙂

reruna
18. mar 2011

@vinka tak jaké byly ty rohlíky tzaziky? já dneska dělala dukátové buchtičky, mňam a zítra zkusím ty hamburgry asi...
@sofinka18 taky dělám všechna kynutá těsta jen v pekárně, předtím jsem nikdy kynuté nedělala, měla jsem z toho ručního hnětení strach

vinka
18. mar 2011

@reruna fantastické.Budem ich robiť aj na budúce. 😉 Vôbec nemusíš tam nič dávať.len zaziky korenie a rožok je nenormálne fantastický 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
18. mar 2011

@zuzkat1 ja aj cesto na pirohy robím v pekárničke.alebo len si dám vymiešať cesto na perník na koláč.Knedlík už nekupujeme a deti mi tak čistú knedlu bez omáčky bez všetkého jedia. 😀 😀 😀 😀 😀 A ešte sa bijú ked ostane posledny kúsok kto ho zje 😀 😀 😀 😀 Mám už síce druhý lebo prvý už v reklamácii dodýchal.Ale aj druhý asi končí. 😀 😀 😀 😀 trepe jak stará škatula vrzga a to išiel po tichu.A ked píšem po tichu tak to je naozaj.Najtichší pekárnik niekedy bol. 😀 😀 😀 😀 😀

reruna
18. mar 2011

@vinka a dělalas teda podle svého osvědčenéoh recpetu na rohlíky a do toho jen to koření? já dělám na rohlíky těsto od zuchy

vinka
18. mar 2011

hej môžeš podla svojho receptu len dáš jednu alebo dve č.lyžičky korenia.Ved aj ja čo som našla recept tak tam malo ísť pizzové korenie.Lenže ja som toto nemala.Tak som to zamenila a dobre som urobila. 😀

sofinka18
18. mar 2011

@zuzkat1 ano bolo uplne makkucke, som rozmyslala ze langose urobim cez vikend 🙂

zuzkat1
18. mar 2011

@vinka no moja ma asi 4 roky ale zatial OK je pravda ze tak intenzivnejsie ju pouzivam rok🙂ale ked dodycha tak iste kupim novu,ale zas nejaku lacnu... kamoska kupila nejaku drahu s milion funkciami a poriadne s nou nevie robit ..este nic sa jej nevydarilo z nej... nehovorim ze drahe su zle,ale ja som spokojna aj s tou mojou za par korun🙂

sofinka18
18. mar 2011

@zuzkat1 ked robi langose, tak pouzivas tie iste ingrediencie v rovnakom pomere ako pri ceste na pizzu??

sofinka18
18. mar 2011

@reruna ty si robis cesto na hamburgery? na tom istom programe ako na pizzu? posles prosim suroviny co pouzivas? urobis z toho zemlicky a v trube na kolko stupnov pecies? dakujem 😎

zuzkat1
18. mar 2011

http://www.mimibazar.sk/recepty.php?user=0
ja som robila z pol kila muky...teda vsetko na polovicu ...drozdie som dala susene...jeden sacok mala som teraz uz neviem presne ale cca 13 langosov

alure
18. mar 2011

ahojte ja viem že úplne od cesty...ale náhodou dobrý tip na varenie v parnom hrnci? dostala som od mm parný hrniec TEFAL a chcela by som nielen pre nášho drobca ale aj nám niečo variť,tak by to hlavne mm chutilo,ktorý je zvyknutý na mäso 😉

zuzkat1
18. mar 2011

@alure ja tam robim napr. kura... mam trojposchodovy... dole maso normalne nakorenim ako zvyknem... do stredu ryzu v takej nadobe na ryzu aj s vodou a hore zeleninu ...mrkva kel atd... nesolim nekorenim - myslim zeleninu... ale najcastejsie tam robim buchty🙂

alure
18. mar 2011

@zuzkat1 ďakujem 🙂 aj ja mám taký s 3 nádobkami a v jednom je niečo také ako na ryžu....skúsim zajtra na obed niečo vymyslieť...