Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

zuzka72
18. mar 2011

Holky prosím myslíte, že tahle je dobrá?? http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=12...

reruna
18. mar 2011

@zuzka72 vypadá dobře, ale nejsou tam napsané, jaké má programy, možná v tom manuálu... najdi si ji tady - jestli tam je http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php

zuzka72
18. mar 2011

@reruna děkuji je tu http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz... jenže já nevím vůbec dle čeho vybírat, jen vím, že tahla velikost, jakoby doboku se mi vejde do kuchyně a to je asi málo pro výběr pekármńy

sofinka18
18. mar 2011

@reruna dakujem za receptik do zbierky :D

zuzkat1
19. mar 2011

@alami upiekla som tie ovsene bochniky a boli super🙂 vyslo mi 10 kusov a boli aj pekne nadychane🙂

reruna
19. mar 2011

@zuzka72 no vypadá hezky, programy má skoro stejné jako moje, asi jako většina pekáren... pode čeho vybírat , no velikost cheba, programy, cena vzhled, to si musíš ty rozhodnout. Já mám třeba jen malou pekárnu, mám buď velikost 750 nebo 900 g, tu menší velikost nepoužívám, peču vše na těch 9OO g, ale příště bych určtě vybrala i větší pekárnu, ty recepty si přepočítáš na ten rozměr, co bude mít ta tvoje. Mě se celkem líbí ta cos vybrala...

zuzka72
19. mar 2011

@reruna dík a zeptám se asi blbě, ale teď jsem kukala v Globusu ne nějakou a měla formu, jakoby čtverec do výšky a já bych chtěla ten obdélník s těmi dvěma háky. Myslíš, že tahle z toho odkazu je ten obdélník se 2mi háky?

reruna
19. mar 2011

@zuzka72 měla by být, jsou tam psané 2 háky

reruna
19. mar 2011

@sofinka18 tak jsem dneska dělala ty hambrugry, ale udělala jse je jako bochánky a nahoru jsem dala salám a sýr, vyšlo mi jich 18 ks. Dávala jsem jen polovičku cukru. Jsou dobré.

sofinka18
19. mar 2011

@reruna waw to su tie mnam, co v bille predavaju 🙂🙂 na veceru rozmyslam ci langose, ci hamburgery 😵

reruna
19. mar 2011

@sofinka18 tak vyzkoušej toto, je to jednoduché, pekárnička ti to vymíchá a pak jen ušlouláš bochánky, překrojíš je nožem do kříže, potřeš vajíčkem a dáš nahoru salám a sýr. Možná by bylo dobré dát pod ten salám ještě kečup. Pečeš tak 20 minut při 180 stupních. Na langoše se taky už dlouho chystám, někdy musím vyzkoušet

sofinka18
19. mar 2011

😎 dakujem 😉

sofinka18
19. mar 2011

@reruna uz veceriame 🙂 mnam 😀

zuzkat1
19. mar 2011

baby iste ste tu uz davali ale nechce sa mi hladat 😅 nejaky dobry recept na vianocku🙂 dakujem

vesi
19. mar 2011

@zuzka72 tá pekárnička vyzerá pekne, má všetky programy, ktoré používam a až na jedno hodnotenie, sú tam samé pozitívne hodnotenia. myslím si, že pri akejkoľvek pekárni sa nájde aj niekto nespokojný, ak sa ti páči a hodí do kuchyne, tak si ju kúp. moja mama má pekáreň z tesca za 800,- sk a stále funguje 🙂

alami
19. mar 2011

@zuzkat1 naša obľúbená http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12078 piekla som už asi 100x 😅 na jednu veľkú vianočku stačí 1/2 dávky cesta, dávam trošku viac cukru + vanilkový a hrozienka
no a samozrejme nahádž si to všetko do pekárne na program cesto a potom rozdel na 3 časti, zapleť 3 spolu do vrkoča a 2 spolu - tie sa položia na vrch tých troch a môžeš spojiť špilkami, nechaj trochu podkysnúť pod utierkou ešte, potri vajíčkom, ja dávam na vrch oriešky a kr.cukor a je to mňam

@reruna
@sofinka18 tie žemle odporúčam naplniť ako hamburgery - rozkrojiť, potrieť zmesou tatarky a horčice, cibulka nadrobno, na to list šalátu, mäso, syr, paradajka, paprika a vrch želmle natretej zase tou tatarkou s horčicou
mäso: bravčové, alebo bravč+hovädzie pomlieť a pridať len soľ, korenie, worčestrovú omáčku, trošku cesnaku a cibuľky,pomúčenými rukami urobiť veľmi tenučké placky veľkosti žemle a vypražiť.
ono to trochu napuchne, preto si ich spravte tenučké.

je to neskutočná bašta, fotky mám v starom pc, tak nedám, ale už som ich tu dávala voľakedy

zuzka72
19. mar 2011

@vesi děkuji 😵

alami
19. mar 2011

našla som to tu vzadu

alami
19. mar 2011

@zuzka72 aj podľa mňa je dobrá, je na 2 háky, tak to budeš mať tú podlhovastú nádobu ako chceš. ak ti náhodou netreba program na bezlepkový chlieb, tak tam máš všetko potrebné. ja mám tiež lacnú pekáreň a dávam jej teda zabrať a je super 😉

zuzka72
19. mar 2011

@alami děkuji a bezlepkový určitě dělat nebudu, takže ten prográmek bych ani nevyužila 😉

reruna
20. mar 2011

@sofinka18 super!
@alami mňam, příště to určitě udělám takhle, jen včera se mi už nechtělo právě dělat to maso a ta obloha k tomu, dělal jsem dort muffiny a ještě toto, tak už nebylo času, ale příště to uričtě udělám jako klasické hambáče, protože to včera nám přišlo trochu suché asi jsem je hodně připekla, že ten sýr nahoře byl takový tvrdý....

vesi
20. mar 2011

@reruna aj tá tvoja verzia hamburgerových žemlí vyzerá výborne, dobrý nápad nabudúce vyskúšam 🙂
@alami my dávame pekárničke zabrať už dosť dlho 😀 a musím sa priznať, že odkedy sem znova chodím, tak každý víkend niečo napečiem 😀 včera som robila zase pudingoše 🙂

adamko05
20. mar 2011

ahojte
@zuzkat1 tu čo dala @alami ta ta je vyborna, aj tie lupaky z toho sa super robia, tu robievam aj ja, odporučam 😉

moc vam neprispieva, nestíham akosi, ale čítam, naberam inšpiráciu, rady, všetko

ja som piatok zasa buchty piekla, to u nas lekvárove či tvrohove každy tyždeň 😝

teraz uvažujem, že idem urobit perník v pekárni, ruru ma obasadenu 😀 večer budem robiť cesnakove kolačiky, do práce chcem vziať, tak ani dnes pekárnička nebude mat voľno 😉

peknu nedeľu, pekárky 😵 😵

sofinka18
20. mar 2011

@reruna 😀

zuzkat1
21. mar 2011

@alami tak ta vianocka je super🙂 ale asi spravim najblizsie 2 male lebo som sice robila polovicnu davku cesta ale vianocka mi hrozne narastla a skoro mi vyteka z plechu😀 takze 1 velka je moc...2 male budu lepsie🙂

alami
21. mar 2011

@zuzkat1 som rada, že chutilo,
z dámy mazanec 13 si ešte niekedy skús, tiež je výborný.

zuzkat1
21. mar 2011

@alami skusim🙂 mozno urobim na velku noc ak budeme doma a nie u nasich🙂 sice aj tam mozem skusit...🙂

zuzkat1
22. mar 2011

iank baby taka otazka🙂 ked peciete kazdy den nestupla vam nejak cena za energie? lebo by som sa nerada nemilo prekvapila ked pride vyuctovanie 😅

zuzkat1
22. mar 2011

@zuzka72 ja mam tiez ecg...sice nie tuto...asi trosku starsi typ mam kedze ta moja ma uz 4 roky.. ale ja som spokojna... ziadny problem s nou nie je.. a ked chces taku klasiku vypekat a nic specialne tak podla mna uplne staci🙂