Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

tami712
28. máj 2008

lusil, ďakujem, tááke chute si mi narobila, zajtra vyskúšam 😀

lusil2005
28. máj 2008

ty kokoz! baby!!! priznam sa ze sekanu som robila prvy krat v zivote... doteraz som vzdy len fasirky robila. no ale tato z pekarne... TO JE TAK SVINSKY DOBRE! 😀 dala som dovnutra aj dve uvarene vajicka na tvrdo a klobasku. no mnamajz proste. uz davam fotku na forum 😀

vesi
28. máj 2008

lusil, že je vynikajúca 😀 😀 aj deťom strašne chutila, v nedeľu ju idem robiť zase 😀
zajtra idem robiť dukátové buchtičky, potom odfotím a dnes som fotila grahamový chlieb, zajtra dám fotky do fora 🙂

lusil2005
28. máj 2008

ja som ju este neodfotila, zajtra to zmaknem. idem skusit upiect tu veku.

danielala
29. máj 2008

Jej, Lusil, ty si tu z náš všetkých asi najaktívnejšia. Raz darmo, Váhy=najvačší gurmáni, veď už len pozri takého Jamieho Olivera, aké vie narobiť ľuďom chúťky. Tá sekaná v pekárni je super nápad, aspoň sa nerozlieza ako v rúre. My sme sa minulý rok sekanej dosť prejedli, som stále robila takú taliansku s olivami, petržlenovou vňaťou a poliatu paradajkovou omáčkou, ale robíte jej s Vesi takú reklamu, že musím vyskúšať.A kde je tá fotečka?!

Wighy, to som prekvapená, že ty máš Kenwood, ja som ju u nás v obchodoch ani nikde nevidela a stráášne som ju chcela objednať cez Pixmániu, kde je dostať v super cene. Potom som to vzdala, lebo to chodí až niekde z Talianska či odkiaľ a obávala som sa, že bude vysoké poštovné, keď pôjde trebárs na reklamáciu. Si spokojná? To je podľa mňa tá najkrajšia pekáreň.

danielala
29. máj 2008

Anamóór, už si domka z pôrodnice? Môžme gratulovať? 😵 😵

wighy
29. máj 2008

aj ja som dnes myslela na anamor snad t ma uz za sebou 😉

daniela ja som ju tiez objednala cez pix a poslali mi ju z nemecka a postovne boli necele 3 stovky 😉 som s nou veeeelmi spokojna tak budem len dufat ze sa mi nepokazi a ked hej tak v nitre ci kde je servis ale zatial to nebudem riesit aby som nezakrikla 😀 😀 😀

ja som tiez velmi chcela kenwood a tu u nas nikde neboli schopny ani ochotny objednat ju 😝

wighy
29. máj 2008

ta sekana je aky recept???by som urobila 😉

vesi
29. máj 2008

wighy tento
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2845

pridala som do albumu fotky grahamového chleba a dukátových buchtičiek 😀

lusil2005
29. máj 2008

idem uploadnut fotecky

inac - prave som dodzemovala. dzem je uplne mnam! 😀

ozik aj ta veka je perfektna. budem ju robit castejsie. inac dnes som nevedela tej sekanej odolat, tak ju jem s pohankou a paradajkou, nech nemam az take vycitky svedomia 😀

ok. dnes sa chystam na jajaxine pagaciky 😅

lusil2005
29. máj 2008

ok. sekana aj veka je na salemovi :D

crysmile
29. máj 2008

ahojte, ja som piekla vcera tu veku a zabudla som ju odfotit, lebo sme sa na nu hned vrhli 😀 ale styri odrezane kusky som si dala zamrazit na horsie casy..
musim sa aj ja prihlasit aby som mohla pridavat fotky, aj ked nie som taka aktivna ako vy..

jajax
29. máj 2008

ta veka vyzera velmi dobre.musim ju vyskusat.opekali ste ju aj v toasteri?

lusil2005
29. máj 2008

jajax nie lebo zatial je strasne makucka a dobra. skoda ju opiect 😀
inac - dobre ze ta vidim. robim tie pagace. no a - rozvalkala som, natrela, prelozila napoly, zas natrela, ale kedze boli pomlete skvarky hrozne tvrde, dala som ich rozpustit do mikrovlnky a trosku som to prehnala takze potom zas boli riedke, takze takto natrete a prelozene som to dala kysnut do chladnicky, nech tie skvarky trosku stuhnu. nevadi to? a ked to pojdem znova valkat, zas to mam natierat, ci uz len prekladat a znovu nechat podkysnut? a ked pojdem vykrajovat, na aku hrubku to mam rozvalkat?

dakujem 😅

katia7
29. máj 2008

jee ahojte tak dnes sa mi uz aj ten zemiakovy chlebik podaril pekny napuchnuty 😀 pocujte nepribrali ste velmi sak to mam doma tri dni a urobila som styri chleby a dve vianocky 😀 😝
kedze nam ukradli fotak nemozem sa pridat 😠 ale inak super napad uz sa tesim ked naskrabeme na novy jak budem tie chlebiska fotit 😎 😀

jajax
29. máj 2008

myslim,ze by to nemalo vadit.cesto natieras len dva krat na zaciatku,potom len prekladas.pred vykrajovanim to rozvalkaj asi na 1-1.5 cm.ony v trube este pekne podkysnu.dufam ze to dopadne dobre,daj vediet.

lusil2005
29. máj 2008

juj no dufam aj ja 😀 idem valkat a prekladat. potom to mam este raz dat po prelozeni podkysnut?

vesi
29. máj 2008

tak ja od pondelka vypekám len pre rodinku, lebo som sa dala ku chudnúcim konikárkam.takže na tie pagáče si počkajú, lebo tie milujem a určite by som neodolala 😀

lusil2005
29. máj 2008

no dala som to este podkysnut, ale zas sa mi tie oskvarky uz tlacia cez vrstvy. toto mi robi vzdy! aj pri croissantoch! nikdy to nemam ze vrstva/plnka/vrstva/plnka. vzdy mi ta plnka zacne prekukat cez cesto. 🙄

jajax
29. máj 2008

lusil,to sa stava aj mne.ale nikdy to nevadilo.

daniela,to s tou strankou bol super napad.dik.

lusil2005
29. máj 2008

jajax uz su povykrajovane. ako dlho ich mam nechat podkysnut kym ich dam do truby? 😀 ja viem... moc otazok. ale ja uz sa radsej opytam na kazdy detail, lebo ked sa mi teraz nepodaria, uz ich nerobim!

lusil2005
29. máj 2008

no... oni akosi nepodrastli uz v tej rure... 😒 teda - cesto vylistkovane je! a pekne. len... asi som to nemala valkat tak natenko ked som to prekladala. nabuduce to budem valkat na hrubsie, aby ostali hrubsie vrstvy cesta medzi tymi skvarkami, a teda aby malo co kysnut 😅 ale chutovo su perfektne! len trosku chrumkave no 😅

wighy
30. máj 2008

daniela super napad s tou strankou tooolko elanu mam z tych fotiek zeeeee

lusil si sikulka uplne ma pohltili recepty 😅 😅 😉

lusil2005
30. máj 2008

nesom. ☹ pagace su sice fajn, ale vobec nesu jak maju byt. som pagacove nemehlo 🙄

jajax
30. máj 2008

lusil,nie si ziadne pagacove nemehlo.asi preto neboli uplne take ake mali byt,lebo si tam mala tie zohriate skvarky a musela si cakat.medzitym cesto stale kyslo a bolo asi uz prekysnute.ale uz vies ako na to a nabuduce to bude urcite dobre.mne sa tiez kroazany na prvy krat nepodarili,ale boli dobre a zjedli sa tak budem skusat dalej.
nesmies to vzdat.pokial sa to da jest tak je dobre.

wighy
30. máj 2008

ahojte baby,idem sa vam postazovat ☹ ☹ ☹

prave som chcela ist upiect chlebik pre sestru na vikend a prisla som na to ze som vyhodila omylom hnetaci hak, v utorok som piekla chlieb ktory mi nevysiel a ja som ho vyhodila a az dnes mi doslo ze aj s tym hakom no ide ma roztrhnut ako som hlupa 😠 ☹ ☹ ☹ takze som dopiekla

skusim ist napisat tam odkial som kupila pekaren ale velku sancu tomu nedavam ☹ ☹ ☹ ☹

jajax
30. máj 2008

wighy to je teda ozaj smola.tie haky sa urcite daju kupit,ja mam v knihe s navodom dokonca objednavkovy list.dva pary hakov tam stoja 380;.drzim palce.

crysmile
30. máj 2008

wighy, to ma mrzi, juuj ☹
ty mas tu specialnu tazko zohnatelnu pekarnicku, ze?

cairka
30. máj 2008

wighy, to je škoda 😖 hádam sa bude dať doobjednať.
ja som len minule skoro nožík na tom zlomila, ked som si nevšimla, že mi ostal v chlebíku 😒
idem teraz skúsť ten mazanec, keď ho tak chválite. robila som aj bábovku s ovocím a bola mňam, ĺen som ešte nemala nabité baterky do foťáku a kým sa nabili nebolo čo fotiť 😅

palma13
30. máj 2008

wighy: určite sa pozri aj na stranku ebay.at, často tam dražia hnetáky na rôzne druhy pekárničiek, ľahko možné, že budú mať aj pre tú tvoju 😉 Držím palce. Akurát sa tam treba zaregistrovať, ak to chceš kúpiť.