Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

petra1303
30. júl 2011

Ahojte prosim Vas nahodou recept na klasicke rohliky??? videla som tu grahamove no my mame radsej klasicke...byvame v zahranici tak nemame moznost si ich tu kupit tak chcem skusit upiect doma 😀

dannynka
30. júl 2011

@alami mnaaam vyzeraju dobre to chce recept 😉 ja idem akurat robit vencek 😉

ozaj babule ktore ste aj na FB mala by som na Vás prosbu viac cez IP 😉

alami
30. júl 2011

@dannynka už som to tu písala dávnejšie, našla som to a kopírujem zas 😅

PIZZOVÉ ROŽKY
300ml mlieka
25g masla- roztopeného (alebo 1lyžica oleja)
1 lyžička soli
500g hl múky
1/4 droždia (alebo 1kl sušeného)

dáme vymiesiť a nakysnúť na program cesto, rozdelíme na menšie časti, rozvaľkáme každú časť na oválček, potrieme kečupom, môžeme posypať nejakým pizza korením, plátok šunky, plátok syra, zatočíme do tvaru rožka, potrieme vajcom a posypeme sézamom
aby sa neotvárali koniec zatočenia dajte na spodok
pečieme na 220°C (tak je v recepte, ja som dávala isto na slabšie ) pečieme cca 13minút - kým nebudú pekne upečené

teraz som nedávala kečup ale RED PESTO omáčku z tesca, ja ju dávam aj ako základ na pizzu, je to výborné, na to šunka, syr a bonduelle kukurica a pre MM aj slaninka. sú výborné 🙂

dannynka
30. júl 2011

@alami a na kolko ks rozdeluješ?

alami
31. júl 2011

@dannynka vyšlo mi 12ks

martuska75
31. júl 2011

@alami
@reruna No baby vďaka vám sa mi konečne podarilo , ďakujem, ďakujem, ďakujem. Konečne stráviteľný chlebík domácekj výroby. Skúšala som ten Váš recpet a bol super. Vpodstate ste mi sposlali veľmi podobný. A funguje. Zatial som robila len biely chlebík so semienkami ale bol super. Len nejakú chybičku som urobila trochu mi na vrchu napraskol - ale len trošku. Niečo som robila blbo? Môže to byť tým že som mala len klasickú hladkú múku (OO-ku nie tú chlebovú 560) Teraz plánujem pridať celozrnnú múku a uvidíme. Mám kúpenú z Tesca ešte špaldovú hladkú - tú mám davať za hladkú alebo za tú celozrnnú?

kaselka
31. júl 2011

@pifina Ahoj, tak už dávnejšie som skúšala ten Tvoj receptík na chlebík. Celkom nám chutil, no nebolo to asi ešte úplne ono. Možno je to aj múkou lebo som zohnala špaldovú len hladkú a teda bol ten chlieb taký dosť "hutný". Našla som však aj veľmi dobré hotové zmesi bez E-čiek a mlieka je to zn. Küchenmeister viď. tu: http://www.chlebovezmesi.sk/index.php?option=co... a ten špaldový je fakt super. U nás ich majú v Tescu za 0,99 €. Odporúčam 😵 A ešte 1 str. s receptami: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2493

pifina
31. júl 2011

@kaselka fiha, dik za tip, urcite vyskusam 😉

lenulice
31. júl 2011

Holky, nedávno jsem dělala kobliky podle tohoto receptu:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5130

a byly fakt světový!!!!!!!!!!!!, takový jsem ještě nikdy nikde nejedla. Dělala jsem je navrchu s těma důlkama a do nich dávala meruňkovou marmeládu, obalovala v cukru moučka smíchaným se skořicovým cukrem. A ještě druhý den byly úžasný, fakt doporučuju 🙂 🙂 🙂

reruna
1. aug 2011

@martuska75 musíš si kontrolovat při míchání, jestli se ti těsto nelepí, každá mouka si vezme jinak vodu, ta 00 není na chleba moc vhodná, zkus tu T650, nebo mouku z Lidlu, nebo Penam chlebovou mouku a do toho můžeš přimíchat jakoukoli celozrnnou, tak max 150 g.

martuska75
1. aug 2011

@reruna už mi včera manžel kúpil v tescu tú penam chlebovú a celozrnnú ražnú tak budú pokusy. Prasknutie je veľa vody?

reruna
1. aug 2011

@martuska75 většinou jo, ale někdy mi to praskne ani nevím proč...

gabriel01
1. aug 2011

Jé toto je super téma. Moc díky bezvadné tipy. Skáknu na nákup a začnu péct.

cherub
2. aug 2011

Ahoj holky, budu vděčná za jakoukoliv radu nebo poznatek k mému dotázku 😅

Budeme kupovat domácí pekárnu, dceři zjistili celiakii a s pekárnou to bude vše jistě jednodušší. Bohužel ale ze širokého sortimentu nevíme co vybrat. Všimli jsme si, že se prodávají pekárny i s program pro bezlepkové pečení, ale ty jsou minimálně o 800 Kč dražší, než pekárny bez toho programu 😅
Myslíte, že je to nutné mít takový program? včem se liší od klasického programu? nejde spíše jen o reklamní trik, jak z lidí vytáhnout více peněz?

POkud máte někdo nějaké zkušenosti, prosím, házejte odkazy, dejte vědět co a je a co není dobré, co v pekárně je a není nutné 😅 absolutně v tom tápeme 🤐

Díky všem 😎

alami
2. aug 2011

@cherub pri celiakii by som rozhodne kupovala pekáreň s programom na bezlepkový chlieb. Bezlepkové múky sú celkom iné, ako bežné múky, vyžadujú si iný program.
Inak, je tu téma o celiakii, ja by som sa opýtala tam mamičiek, budú ti vedieť poradiť, lebo určite majú takmer všetky pekáreň a majú odskúšaný na nej práve program, ktorý potrebuješ.
veľa síl a pevné nervy pri počiatočnom hľadaní bezlepkových potravín, potom vám to už pôjde, len vydržať ten začiatok 😉

cherub
2. aug 2011

@alami děkuju 😉 já jsem právě netušila, jestli je to až tak jiné, teprve s tím začneme a tak nemám ani minimum zkušeností. A v dnešní době je bohužel možné všechno, obchodníci se snaží vydělat hlavně na dětech a nemocech a tak my jako první přišlo na mysl, jestli bezlepkový program není náhodou zcela zbytečný, protože postup pečení je stejný....

zkusím se poptat i přímo celiaků 😉 Ještě jednou díky 😵

nadhera
2. aug 2011

@lenulice moji bandosi sa cez vikend vratia z prazdnin od babky, tak ich prekvapim. Miluju sisky - lenze tie vie najlepsie urobit len babina. 😉 Zatial.

lenulice
2. aug 2011

@nadhera Tak to je překvapíš 🙂 Fakt jsou suprový, tady si je všichni nemůžou vynachválit, pak dej vědět jak dopadly a jaký byly ohlasy 🙂

kaselka
2. aug 2011

@pifina ešte mi napadlo, že ak by si tie zmesi chcela vyskúšať, tak treba dať cca o 20 ml menej vody, ako je v návode inak sa chlieb prepadne. Možno to však závisí aj od pekárne.

jaja32
3. aug 2011

ahojte, poradite mi nejaky dobry odskusany recept na pizzu? Ja som ju este doma nikdy nepiekla. dakujem 🙂

jaja32
3. aug 2011

@reruna dakujem 🙂

dannynka
3. aug 2011

@jaja32 ten recept na pizzu mám overerený aj ja iný ani nerobím 😉

idem k Vám po rade...ako docielim ked chlebík peciem v rure aby po dopečený ostal chrumkavý teda vrchna korka aby bola taka...lebo teraz teda v poslednej dobe ju mám stale mekku ☹ pocas pecenia potieram bud slaným mliekom alebo vodou aleani to nepomáha... 😖

janette4
3. aug 2011

@dannynka to by zaujímalo aj mňa,lebo tiež mi zmäkne 😒

dannynka
3. aug 2011

@alami vdaka za tip na pizza rožteky robila som poobede a ostali na zajtra až dva 😀 😀 😀 😀

pridavam j fotto dnesneho chlebika 😉

alami
3. aug 2011

@dannynka ty si strašne šikovná, ako to vieš krásne vytvarovať, to fakt radoosť pozrieť.neskutočné robíš tie rožky. a chlebík ako z pekárne 🙂

babky a v čom skladujete ten chlebík. či vám preto nezmäkne kôrka. treba len v utierke, ale ja si zas myslím, že aj na chlebe z obchodu vždy zmäkne. Ja nejak ani neviem, mne sa nezdá, žeby nám kôrka nebola chrumkavá, ale keď my ten domáci vždy tak rýchlo zjeme... 😀 ale na druhé ráno ak deň predtým pečiem je ešte chrumkavý.

dannynka
3. aug 2011

@alami dakujem no sem tam sa zadarí 😀 😀 😀 skladujem ho v igelitovom sáčku myslís ze v tom je chyba?

alami
3. aug 2011

@dannynka určite, v sáčku odmäkne, zabal do 2 kuchynských utierok. nevyschne ani nezmäkne.

a nie že sem tam sa zadarí, ty tie rožky proste umííííííš 🙂

norik1
6. aug 2011

Ahojte, pridavam sa k cerstvym nadsencom pekarne, v kuchyni mi vonia prvy chlebik, tak idem studovat vase recepty a rady 🙂