Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

katka888
11. nov 2011

@svetlankat
sveti mas pekarnicku? mas nejaky recept z normalnej muky? mne uz idu na nervy tie muky z liedlu, polotovar, vobec sa mi to uz nechce upiect ☹

katka888
11. nov 2011

baby, nemate niektora dobry recept na chleba do pekarnicky, ale chleba z normalnej muky co kupime aj na obycajne pecenie, varenie / hladka, polohruba, hruba.../ nemyslim nejake tie speci muky....
dakujem

alami
11. nov 2011

@katka888 polohrubá, hrubá múka nie sú vhodné na pečenie chleba, z hladkej môžeš upiecť, ale lepšia je hladká chlebová, teda tá čo píše hladká T650 alebo hladká polosvetlá, alebo hladká chlebová.
najsamlepší recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098
najlepší je ak dáš 300g hladkej múky a 200g celozrnnej pšeničmej, alebo grahamovej, alebo ražnej, alebo špaldovej, alebo ich zmes. Vždy musí zostať aspoň 300 hladkej, aby pekne kysol a spolu musí byť múky 500g.
nech sa ti vydarí 😉

janette4
13. nov 2011

ahojte.
Baby nemáte náhodou nejaký osvedčený recept na sendvič do pekárne?
Ja som po dlhej dobe robila pudingoš a bol ako vždy fantastický 😀

reruna
14. nov 2011

@katka888 můžeš použít jakoukoli hladkou mouku, nejlepší chleba bude z typu T650, nebo i hladká mouka 53O castello z Lidlu je dobrá, dále Penam hladká chlebová, když nemám jinou tak dám klidně i normální hlakdou OO, ale tu používám hlavně na vánočky a bílé pečivo. Hladkou mouku můžeš smíchat s jakoukoli celozrrnou - žitnou, pšeničnou, špaldovou
Recept na super chlebík z mmb - upravený podle mě, vždy vyjde a je mňam - 150 ml mléka, 200 ml vlažné vody, 2 lžičky soli, 1 lžička drceného kmínu, 2 lžičky olivového oleje, 1 lžička octa, 150 g celozrnné mouky, 350 g hladké mouky chlebové, 1 lžička sušeného droždí nahoru, program základní, 1 kg, střední kůrka

svetlankat
14. nov 2011

@reruna presne tvoj receptik som Katke davala, ja uz iny ani nerobim, sem tam ho obmenim pomerom muk alebo pridam ovsene vlocky. Je vyborny.

matja
15. nov 2011

@reruna - olej a ocot dávaš na lyžičky alebo lyžice?

henka76
15. nov 2011

@svetlankat -chcem sa spýtať...cukor nedávaš?...ja čo mám základné recepty,v každom je aj cukor..ale rada vyskúšam aj bez 🙂

svetlankat
15. nov 2011

@henka76 ked mi davala reruna recept, tak tiez ma to trosku prekvapilo, ale nie nedavam, vobec netreba, olej a ocot na lyzicky @matja

henka76
15. nov 2011

@svetlankat -dakujem,zajtra vyskúšam tak 😉

svetlankat
15. nov 2011

@henka76 je naozaj dobry, mne sa zatial vzdy tento vydaril, nech som dala akykolvek pomer muk, stale bol vyborny. Ja prave teraz skusam nejaky zemiakovy tak som zvedava, len tam islo nejak moc drozdia tak uvidime

tinuskaha
18. nov 2011

ahojte tak uz aj ja som vlastnickou pekarnicky 😉 v stredu som upiekla svoj prvy chlebik a bol mnamkovyyyyyy🙂
zajtra by som chcela urobit mazanec.Nejaky dobry mnamkovy recept na mazanec sa nenajde???mozte aj do IP dakujem kraaasne 😉

luly13
18. nov 2011

Ahojte,k vianociam si ideme kupit pekarnicku. Poprosila by som vas o rady, na co si dat pozor, aby mala, co je uuplne zbytocne, ci treba investovat do znacky a pod. Pripadne tip na konkretny typ 🙂 Budem prevelmi vdacna 😉

gerlinda
18. nov 2011

@tinuskaha ja robievam tento http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=15273 da sa upiect v rure ale ja ho robim cely v pekarnicke. Nie je prilis sladky, chuti to ako vianocka 🙂 a je pekne nadychany.

@janette4 nech sa paci vyborny recept na sendvic, vydrzi byt jedly aj par dni, ak zostane 🙂 http://www.mimibazar.cz/recept.php?strana=2&id=... a miesto citronovej stavy pridavam ocot- cesto robim v pekarnicke, potom ho delim a este nechavam dokysnut na plechu- peciem v rure. Je ako z pekarne.

Tieto recepty mam odskusane, mazanec aj sendvic robim dost casto, je velmi dobry na chlebicky.

kkomtesa
20. nov 2011

@pifina Ahoj, podařil se Ti kvásek? Já jsem zkoušela péct koláč s kváskem, a je výborný.
Koláč z kváskového těsta:
11/2 čajového hrnku celozrnné mouky (pšenice dvouzrnka u nás)
11/2 hrnku polohrubé a hladké mouky
11/2 hrnku kvásku z pšenice /nemám to vyzkoušené s menším množstvím, možná by šlo dát i míň/
1 vanilkový cukr nebo vanilkový prášek od Sunfoodu a trochu rýžového sladu/sirupu, agave sirupu/
1 vejce a 1 žloutek nebo místo vajec se dá dát Hraška vanilka
1/2 másla nebo místo něj olej, 3 lžíce oleje
1 lžička citronové kůry (nebo od Justa jedna kapka extraktu, já si dávám bio citrony po vymačkání kůru do mrazáku a pak strouhám z mrazáku)
špetka soli
lžíce rumu

Náplň:
mák, rozinky
nebo tvaroh (5-6 tvarohů á 250g - já dávám dva tučné ve vaničce a k tomu čtyři na pečení jihočeské), 1(2) žloutek, vanilkový cukr nebo prášek, rozinky, rýžový slad (nebo sirup nebo agave sirup /nebo cukr/) - nemám spočtené množství, ochutnávám.

jablka, broskvový kompot
strouhanka

Postup:
smíchám suroviny na těsto a dám do pekárny na cca 27stC na pět hodin kynout, když to nestihnu hned, a kyne ještě o hodinu déle, tak se nic nestane
dám těsto na dva plechy, posypu strouhankou, pak dám náplň a na ní event. skořici, a jablka nebo jablka a broskvový kompot.
Peče se na 200stC - cca 20-25minut.

kkomtesa
20. nov 2011

@luly13 Eta Duplica Vital, Ota Reiss ji prodává s nerez doplňky a krycími skly, takže peče v páře, má program na dvojstupňové kvašení kváskového chleba a lze v ní dělat také jogurt, amasaké, tempehy (nejen ze soji, ale i z obilí a luštěnin). Pekárna stojí u Oty 4,000Kč, pokud si koupíš nerezové doplňky, tak velká nerez nádoba za 1,390Kč a dvě nerez lopatky za 590 Kč, a krycí sklíčka stojí 240 Kč. O. Reiss, 33026 Tlučná 579, tel.: 608361678, reiss@tiscali.cz, www.minipekarny.cz, www.sweb.cz/otareiss. Opravdu doporučuju - tahle pekárna je bezkonkurenční, a Ota stále pracuje na zlepšování pekáren, takže když vymyslí nějaký nový doplněk, tak se dá pak k pekárně přikoupit.

pifina
20. nov 2011

@kkomtesa som za k nemu este nedostala, sa hanbim 😝 ale mojmu drobcovi nechuti domaci chlieb, tak som teraz bola par tyzdnov na kupovanom, ale uz tie nevolnosti ustupuje, takze verim, ze sa k tomu coskoro dostanem, dufam, ze nebude protestovat 😅

cobhan
20. nov 2011

mne sa najlepsie osvedcili recepty odtialto: www.domacipekarny.dama.cz

reruna
21. nov 2011

@tinuskaha mazanec dělám nejčastěji tento - ale dávám 5 lžic cukru a celý vanilkový http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505

tinuskaha
21. nov 2011

@reruna ano tento som v sobotu robila😨)mnamkovy len som piekla na programe sladky🙂

svetlankat
21. nov 2011

@reruna tento robievam aj ja, je dobry.
Ja som vcera robila vianocku, je dobrucka

petlangerova
22. nov 2011

skúsila som váš recept na chleba a je vynikajúca

lukava
29. nov 2011

holky, neznáte nějaký ozkoušený recept na žitný chléb v pekárně, resp. nějaký bez pšenice, držím kvůli kojení atopika eliminační dietu... i bez pšenice ☹ včera jsem zkoušela a asi jsem udělala něco blbě, těsto se dostatečně nepromíchalo, pak jsem to musela propracovat růčo

reruna
29. nov 2011

@lukava já vždycky míchám s bílou moukou, takže neporadím, ale určitě musíš dát program na celozrnný chleba -zkus pohledat tady http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php?kat=48 nebo vyzkoušej nějaký bezlepkový chleba

matja
29. nov 2011

dievčatá, máte nejaký osvedčený recept na zemiakový chlieb?

reruna
29. nov 2011

@matja ten super chlebík z mmb - dávala jsem tu recpet - je na téhle stránce - ze 14. 11. se dá udělat i se 2 nastrouhanými vařenými bramborami - dej pak méně vody

matja
29. nov 2011

@reruna - ďakujem, aj som myslela, že urobím tento chlebík. Zemiaky mám asi uvariť v šupke, však?

reruna
29. nov 2011

@matja můžeš, ale já dávala i normálně oloupané, co mi zbyly od oběda 🙂

ronja27
2. dec 2011

ahoj pekařinky, nemáte některá návod na to jak motat čertíky ? myslím tím ty panáčky sypané mákem co prodávají v obchodech vždy kolem vánoc 🙂 receptík na briošky už mám odtud je vynikající a dneska bych chtěla vyzkoušet ty čertíky z toho vyrobit 🙂

reruna
2. dec 2011

@ronja27 třeba ti pomůže tohle - uděláš tam ještě malé rohy a je to http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=254