Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

papuka
23. feb 2012

@svetlankat dakujem, a kysnúté cesto si robís presne také ako ked robíš ručne? to znamená svoj recept povedzme na šišky, potom recept na knedľu .... len s tým že na spodok dáš vždy tekuté veci? a množstvo rovnako?pýtam sa ako blbá ale prepáč. a máš nejaký receptík aj na taký pšenično ražný teda konzmunmy ako je v obchode 🙂

gianni
23. feb 2012

@ada21 no ja mám pekárničku Eta harmony,ale myslím že pri vyberaní chleba to je jedno,mne niekedy vypadne hned a niekedy ide tažšie ale postupujem rovnako,proste silnejšie tú nádobu obúcham o podložku a on aj tak nakoniec vypadne,aj trošku pokrútim tie šroby z opačnej strany(vonkajšej)aby sa tie háky uvolnili
háky sa môžu vyberať a to pred tretím kysnutím ,potom už nie,ja to mám popísané na všetky programy čo a kedy sa robí v tej pekárničke po minútach ale na každej to bude asi iné,ja tie háky ale nevyberám lebo nemám čas sledovať kedy ich mám presne vybrať

svetlankat
23. feb 2012

@papuka ano robievam to tak ale s tym ze cesto robim o malinku riedsie, receptik na taky chlebik nemam, robim stale ten isty akurat obmienam muku a semienka, cize raz dam spaldovu, raz celozrnnu, raz bielu, inokedy mix, semienka lanove, slnecnicu, ine som zatial neskusala, zvyknem davam sem tam aj zemiak, cize ako keby zemiakovy chlebik

papuka
23. feb 2012

@svetlankat tak, tento mesiac mi to rozpočet už nedovolí 😒 ale hned ako mi pridu peniažky nabudúci mesiac, kupujem DP, vyskúšam kysnuté cesto a potom sa podelím o to ako to dopadlo, zatial ti dakujem

gianni
23. feb 2012

ja tiež väčšinou robím chlebík podla jedného receptu s mliekom a obmienam len múku a semienka
@svetlankat aj tekvicové semienka sú dobré

svetlankat
23. feb 2012

@papuka nemas za co, nech sa dari, potom daj urcite vediet
@gianni dakujem vyskusam, davas ich priamo do cesta ci len navrch?

gianni
23. feb 2012

@svetlankat všetky semiačka dávam po pípnutí do cesta a ty?

svetlankat
23. feb 2012

@gianni ja davam hned, ked trosku premiesi cesto tak to tam supnem, ale niektore receptiky su ze len posypat vrch tak preto som chcela vediet

tygrous
24. feb 2012

Ahoj, jdu k vam na radu trochu mimo tema receptu, ale pekarny se to tyka. mam etu siesta a ted se uvolnily ty hroty, na ktere se nasazuji hnetaci haky...a vubec to v te forme nedrzi☹, takze se neda pect ani michat... Posilala jsem dotaz do servisu, kde mi uz jednou pekarnu opravovali, ale ten chlapek je tam nejaky divny, tvrdi mi, ze je to vyrova china-korea a oni tuhle znacku uz neservisuji...proste vunec mi neni schopen odpovedet na otazku, koliks toji oprava a kolik stoji nova forma... Z autorizovaneho servisu ety mi neodpovedel vubec nikdo...ted jeste cekam na odpoved primo z ety...
Stalo se vam to nekomu?

adamko05
24. feb 2012

@tygrous sa ti akoby "vyhrakli" tie hroty, kde sa dávajú háky a ti to vlastne vypadáva a tým padom aj vyteká tekutina?? tak isto mne "odišla" prvá nádoba do pekárne... len ja už teraz neviem odkiaľ som ju obednala novú, to musí presne podľa značky, aby ti sedela tá "rozteč" dier... a moja stála tuším 12 eur, alebo tak nejak, skúsim kuk v maile, či nemám ešte nejaký kontakť

adamko05
24. feb 2012

@tygrous skús napísať a popýtať sa na tvoju... tu som zohnala ja svoju pečiace nádoby kúpite tu:
Hauser Elektro
tel: 035/6401286
obchod@hauserelektro.sk

tygrous
25. feb 2012

@adamko05 Děkuji😉 jojo, presne tak, vypadly mi ty hroty...no uvidim, co mi napisou presne z ety... na netu jsem nasla nahradni formu za 800,-, coz mi prijde desne moc, to si uz pomalu muzu koupit novou pekarnu...

eliskaka
25. feb 2012

Hezký večer.Děvčata,prosim na které straně je recept na sádlové a majolkvé houstičky?Děkuji

raa2
26. feb 2012

Ahojte zienky, kde kupujete tekvicove semiacka? neviem nikde zohnat..

lukalu
26. feb 2012

@tygrous
@adamko05
- mám úplně stejný problém - vlastním pekárnu ETA již 3roky a také mi začaly vypadávat hroty, háky se sice točily, ale vždy se trochu tekutiny dostalo ven z pečící nádoby do vnitřku pekárny 🙄 a teď se to tam zapeklo a dnes už se hák ani nepohnul 😨 😠 Musím se přiznat, že se mi nechce vrážet 800kč do nové nádoby, pouhlédnu se spíše po nové pekárně, ale ETA to již určitě nebude 🙄 Pozáruční servis je dost mizerný a technik velmi neochotný, bylo mi řečeno, že věci denní potřeby mají životnost tak max.2,5roku. Tak co prý chci 😨

adamko05
26. feb 2012

@lukalu ved skús inú nádobu pozrieť iba.. ja mám ECG a spravila mi to nádoba po roku a pol... a mne sa nechcelo baliť a reklamovať, keďže som kúpila cez net, tak som kupila novú nádobu... ale je fakt, že keď som bola na MD, pekárnička šla aj dvakrát za deň občas... 😝

tygrous
26. feb 2012

@lukalu No ja bych asi taky sla do nove pekarny a asi i jine znacky, i kdyz jsem s touhle byla max. spokojena... Ale konecne mi odpovedeli z ety - eta pry ted meni majitele, maji tam reorganizaci, tak mam ten svuj dotaz zaslat nejdriv v pulce brezna 😅 Jinak dnes se mi povedlo chelba upect, manza to tam nejak nasadil...ale je fakt, ze trochu taky vyteklo...no tak asi brzo dopadneme jako ty... Jeste me ted napadlo koupit tu nadobu ecg - maji na prvni pohled naprosto totoznou pekarnu, tak kdyby to slo do sebe...

svetlankat
26. feb 2012

@raa2 u nas maju aj v tescu, ked nie su vylozene medzi racio vecami tak potom na zelenine medzi tymi susenymi blbostami

raa2
26. feb 2012

@svetlankat dneska sme tam boli a tam ma teda nenapadlo sa kuknut, nabuduce pozrem tam. dik 😉

svetlankat
26. feb 2012

@raa2 nemas zac, ja stale zhanam pseno a neviem ho zohnat 😀

raa2
26. feb 2012

@svetlankat ja som videla v ZA v takom bio obchode psenovu kasu, ale to nie je pseno. jaja vravela ze v jednote zohnala, tak skus kuknut tam 🙂

kacena85
26. feb 2012

Ahojte mozte mi poradit recept na nejaky super chlebik?co mi dala znama recept tak bol zvnutra taky ako keby neupeceny mokry....a ked som z neho aj zjedla strasne tazky zaludok som mala
A este mam recept na vianocku ten je super,robite aj ine pecivo sladke?

reruna
27. feb 2012

Ahoj, dnes dělám buchtičky s krémem podle tohoto receptu http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3683
@kacena85 super chlebík od alami na str 200

eliskaka
27. feb 2012

@reruna Ahoj,prosím o radu.Na které straně je recept na majolkové a sádlové houstičky?Nebo jestli jsou recepty na Co dnes vaříte ,na jaké straně?Děkuji moc

vvia
27. feb 2012

ja chcem receptik na vianocku, pls kto ma. lebo mam doma pekaren, ktoru vobec nevyuzivam ked bola zapnuta 3-4xkrat tak az vela a to som sa tak tesila. jedine co mi odtial chuti je vianocka, ale to som kupovala taku muku hotovu a teraz to neviem najst.

reruna
27. feb 2012

@eliskaka ahoj, majolkové dělám podle tohoto receptu http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=44483 ale sádlové jsem ještě nedělala...

reruna
27. feb 2012

@vvia já dělám toto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505 nebo briošku od erikasadek na str. 204 tady a ještě mám recept na vánočku odtud, zkusím pohledat na které straně....

reruna
27. feb 2012

Tak vánočky se řešily na straně 262, je tam více receptů

ja.nu.la
27. feb 2012

baby vy ste super, doteraz som piekla iba rôzne druhy chleba. A tu že recept na vianočku a všeličo iné. Hneď idem vyskúšať. 🙂 super, Ďakujem

ja.nu.la
27. feb 2012

@reruna akurát prezerám tú stránku a tu milión receptov. No super. Ďakujem