Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jessica2225
11. okt 2013

@alami dakujem pojdem nakúpit múky

zuzub
14. okt 2013

kočky, máte niektorá pekáreň z Lidli? ako ste spokojné? pomer cena-kvalita? prípadne viete odporúčať aj inú ? ďakujem.

hasleerka
14. okt 2013

@zuzub ja som si ju kúpila teraz naposledy čo bola a som spokojná ... občas upečiem nejaký mazanec ale skôr ju využívam na miesenie ... také mám ušetrené ručičky

zuzub
14. okt 2013

@hasleerka a chlebík v nej nepečieš? ja chcem viacmenej na pečenie chleba.

hasleerka
14. okt 2013

@zuzub aj som piekla, len sa mi moc ten tvar nepáči, radšej si chcem kúpiť ošatku ... ale ten mazanec nám chutí

alami
14. okt 2013

@zuzub pokojne si ju kúp. V pekárňach nie sú nejaké obrovské rozdiely. Ak sa ti pečenie zapáči, investuješ do druhej v poradí 😉 😅 určite ti dobre bude slúžiť aj táto z Lídla 🙂

martina_81
14. okt 2013

@zuzub ahoj, pekárnu z Lidlu máme už přes rok a maximální spokojenost. 😀 Využíváme ji téměř na všechno, na chleba, mazance, těsto na buchty i na knedlíky, na marmeládu a zkoušela jsem v ní i rýžovou kaši.

katjuscha123
23. okt 2013

baby,chcem sa spytat mam pekarnicku na 2 velkosti chlebika max 1300g chcem sa spytat nejaka pomocka ako si upravit mnozstva surovin ?? ked vacsinou je pisana na chlbik mensi

alami
23. okt 2013

@katjuscha123 a akú máš tú menšiu gramáž? 1000g? Alebo 900? nie? na tom môžeš pokojne piecť chlebík z 500g múky. Ak by nie, tak si peč z 1 a pol dávky.

katjuscha123
24. okt 2013

@alami mensia je 900g

alami
24. okt 2013

@katjuscha123 tak nastav 900g a peč aj chlebík z 500g múky. To je v pohode.

trudka4
25. okt 2013

Domácí dalamánky částečně celozrnné, lepší než kupované

Těsto připravuji v domácí pekárně, ale jistě je možné je zpracovat i v míse.

Suroviny:
3 dcl vody
1/2 balíčku kvasnic
1 ČL hnědého cukru
2 ČL soli
2 ČL celého kmínu
1 PL octa
2 PL oleje
30 dkg hladké mouky
20 dkg celozrnné pšeničné mouky
1 bílek na potření

Postup :
Všechny suroviny kromě bílku dám do pekárny a zapnu na program Příprava těsta.
Když mi těsto vykyne, rozdělím si ho na 9 stejných kousků /těsto si podsypavám hl. moukou/. Z kousků těsta vytvaruju dalamánky, dám na plech s pečícím papírem a nechám aspoň 20 minut ještě kynout. Pak potřu bílkem a posypu hrubozrnnou mořskou solí a celým kmínem.
Dám do předehřáté trouby na 180 stupňů a peču zhruba 25 minut. Po upečení hned sundám z plechu na mřížku k vychladnutí.

jessica2225
27. okt 2013

@alami ahoj robila som knedlu podla tvojho receptu, čo si dala ale dve strany do zadu, a nejako sa mi nevydarila, cesto som robila v pekárničke, najprv cesto bolo moc tvrdé asi málo vody tak som doliala potom ešte vodu, ale vo vnútry bola akási moc tuhá, no neviem to opísat, nevieš kde som urobila chybu, prosím porad mi , lebo ešte v utorok by som spravila druhý pokus, dakujem ti velmi pekne

alami
28. okt 2013

@jessica2225
ja sa stráááášne ospravedlňujem, ja tam mám preklep, 250ml vody treba. Naozaj mi je to ľúto, píšem teda ešte raz

KNEDLA (bezmliečna)
250ml vody
1 vajce
350g polohrubej múky
100g hrubej múky
1kl cukru
1kl soli
1/2kocky droždia, alebo 1,5kl sušeného
Po vykysnutí rozdelím na 2 časti, vytvarujem knedle, nechám ešte podkysnúť pod utierkou a parím v parnom hrnci 20minút

ak môžete mlieko, tak miesto vody mlieko použi

jessica2225
28. okt 2013

@alami jej dakujem ti velmi pekne, ináč to som robila prvý krát v mojom živote, ešte moja dcérka mi hovorí mami a kúpila si aj knedlu keby sa náhodou nevydarila? a ja jej hovorím, že nie, ved načo, ked sa kažej babulke podarí tak hádam aj mne. No zajra teda vyskúšam ešte raz lebo idem varit segedínsky, tak ti potom napíšem, ako sa mi darilo, ešte raz ti velmi pekne dakujem a prajem pekný večer

hasleerka
29. okt 2013

no musím povedať tá pekáreň je úžasná vec .. komu sa naozaj nechce miesiť tak ako mne ... už mám urobené makové záviny, o chvíľu idú do trúby...

alami
29. okt 2013

@jessica2225 daj vedieť, či sa ti dnes vydarila, chybu v tom recepte som dala opraviť, tak už je to tam ok, aby si niekedy niekto zas zle nezamiesil 😒

jessica2225
29. okt 2013

@alami ahoj no dnes sa mi vydarila super, aj cesto bolo fajn, a knedlík najsamlepší, hned som si aj receptík zapísala do knižky, vyšli mi dve knedličky, od teraz budem len podla teba robit, dakujem ti velmi pekne Zuzana

alami
29. okt 2013

@jessica2225 super, teším sa 🙂

hasleerka
5. nov 2013

dievčence aké múky kupujete na pečenie ... hodte seme fotky nejakých celozrnných múk, nech viem aké máte osvedčené...

alami
5. nov 2013

@hasleerka ja najradšej z týchto, zn Biomila http://www.bioland.sk/biopotraviny/170-psenicna... táto pšeničná, ražná - býva v obale so zeleným a hnedou označená špaldová
a túto grahamovú (dlhý link 😅

http://www.google.sk/imgres?biw=1280&bih=564&tb...

hasleerka
5. nov 2013

@alami a kde ich dostať, či to objednávaš cez net???

alami
5. nov 2013

@hasleerka v Kauflande ich majú

hasleerka
5. nov 2013

tak to si na to musím ešte počkať, my tu nemáme, ale idú fámy že sa má rušiť hypernova a bude tu kaufland ... tak snád budem môcť kupovať

fifi284
7. nov 2013

ahojte pekárky 🙂 práve zvažujem, že by sme kúpili našu prvú pekárničku, len sa akosi neviem v ponuke zorientovať a úprimne ani toľko času nemám, aby som prezerala každú jednu pekáreň. Chcela by som vás poprosiť, či by ste mi vedeli nejakú poradiť, čo by splnila tieto kritériá: čo najtichšia, pre pečenie v noci, odložený štart, chlebík, alebo výsledný produkt sa z nej ľahko vyberá, trvanie programov prijateľnej dĺžky. Neviem, či je výhodou alebo nevýhodou zvuková signalizácia na pridanie surovín. Je pekáreň, ktorá túto signalizádiu má a dá sa vypnúť? No a ak by mala miesto, kde tie dodatočné suroviny dám a ona si ich automaticky dávkuje Bolo by fain, keby mala sklopné háky, aby v chlebíku neostávali diery. Asi toľko. Predpokladám, že takáto pekáreň neexistuje, ale niečo podobné vás napadá? Ďakujem za každú radu 🙂

alami
7. nov 2013

@fifi284 skús pozrieť pekárne zn. Panasonic
http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=list... máš tam k tomu aj skpsenosti pekárok
@hasleerka tak vyber niečo z hypernovy, čo budú mať 😉

fifi284
7. nov 2013

@alami áno, túto stránku som pozerala, len som nevedela, na ktorú značku sa zamerať. Ďakujem, pozriem panasonic ;)

hasleerka
7. nov 2013

@alami videla som v hypernove s označením albert ale nemám skúsenosti, preto som prosila rady, kto má aké odskúšané

fifi284
7. nov 2013

@alami hm, takže z Panasonic-ov som vybrala túto http://www.mall.sk/domace-pekarne/panasonic-sd-.... Teraz ale rozmýšľam, či by si mi vedela poradiť, akú značku by som mala kukať, ak by som netrvala na dávkovači surovín. Ďakujem. 😉

alami
8. nov 2013

@fifi284 podľa mňa nie je potrebný dávkovač, ja pečiem v noci často a všetko dám naraz, s tým nie je žiadny problém. Podľa celého tvojho opisu mi z toho vyšlo, že chceš piecť v noci a nechceš, aby ťa to rušilo, spíte v miestnosti spojenej s kuchyňou? Ak nie, tak to vôbec nerieš. Pekárne sú pomerne tiché, do druhej izby ťa to rušiť nebude.
Neviem, ako je to s pípaním, či sa dá niekde vypnúť, ešte som o tom nepočula, ale možno áno. Inak mám ja, po zrelej úvahe mojej 😀 😀 😀 😀 a rokoch pečenia, kúpenú Moulinexku. Ale je hlučnejšia ako čo som mala pred tým lacnú tescovú. To ma prekvapilo. Inak je super.
Programy sú inak všade cca rovnaké.