Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

danielala
1. jún 2008

Lusil, ty si proste nezničiteľná! Aj ja tlstnem už len z pozerania tvojich výtvorov (a to doslova, lebo sa mi zbiehajú sliny a hned si idem zobrať dačo zjesť). Baby ja sa ospravedlňujem, že kazím album takými nezaostrenými fotkami - mám len taký lacný foťák so slabým rozlíšením ☹ ,čo už.

Orgovanka, nalistuj si dozadu, ja som robila rozpočet. V každom prípade el.energia za pečenie jedného chleba ťa vyjde cca 2,50 Sk, u šetrných pekární aj o 50 hal.menej a kilový chlebík aj so všetkými surovinami aj energiou okolo 15 Sk.

orgovanka
1. jún 2008

Ďakujem,Danielala,pozriem to,som ešte nováčik na tejto stránke,no,tak to sa oplatí,investovať peniažky do pekárne. 😎

jajax
1. jún 2008

orgovanka,ja som si pisala kolko nas to stoji a za dva mesiace sme usetrili vyse 800; a za pekaren sme dali 1500;.ako som uz pisala my sme chlebovi.my na nu nedame dopustit.

lusil nemam na teba slov.muz sa pytal ci to nosis po susedoch.vsak ty stale nieco pecies.ale len tak dalej.

dani,ja fotim s mobilom,lebo fotak je stale odsuvany kvoli inym dolezitejsim veciam.

jajax
1. jún 2008

dani zabudla som napisat,ze rozteky vyzeraju super.manzel na ne hned dostal chut.nastastie nemame doma parky,lebo by som asi musela ist piect.

danielala
1. jún 2008

Tááákže, jajax, tvoja bábovka experimentálne dopečená v pekárni. Chuťovo úplne fantastická. ALE: absolútne neodporúčam piecť v pekárni! Na Dáme som sa dočítala, že s týmito nekysnutými cestami je problém a teraz som si to zažila na vlastnej koži. Za tých 15 minút krásne vymiešalo, vybrala som háky, sneh vmiešala drevenou vareškou a spustila pečenie na 50 minút. Po ubehnutí programu bola zhora ešte v tekutom stave. Pridala som 30 minút a prikryla alobalom (ten som mala dať hneď na začiatku). Po 30 minútach bola zhora ešte príliš makká, ale vôňa napovedala, že sa to zdola pripeká 😒 , pridala som ešte 10 minút pečenia a vybrala ju. Čiže dohromady ju bolo treba piecť 90 minút. Výsledkom je, že kôrka z bokov a spodku tvrdá a pripečená, bolo ju treba orezať. Po orezaní kôrky zostala nadýchaná, chuťovo bezkonkurenčná bábovka. Fotku som hodila (aj s tou tmavou kôrkou).

Určite ju budem často piecť, ale už len v rúre. Baby, neviete poradiť, ja mám problém s pečením bábovky v silikónovej forme a síce, nikdy mi odtiaľ nejde vykydnúť, zostáva mi to prilepené na tej forme. Čo je lepšie: vysypať tú silikónovú formu múkou alebo vymastiť?

danielala
1. jún 2008

Jajax, vďaka za pochvalu, ale kde sa ja hrabem s mojimi rožkami na tie Lusiline 😅 . To si potom posielaš fotky MMS-kou? Nevyjde ťa to príliš draho?

jajax
1. jún 2008

tie fotky idu do pocitaca cez USB kabel.tvoj muz to bude urcite vediet.

formu treba vymastit,aspon kamoska to tak robi a je velmi spokojna.

som velmi rada ze babovka chutila,skoda ze sa v pekarni neda piect.ale to by sme chceli uz asi vela.muz sa ma pokusal poslat do obchodu kupit parky.

danielala
1. jún 2008

Jajax, len sa nedaj 😀 . Mne to s tou formou robí, aj keď vymastím. Neviem, možno je chyba v tom silikóne, bol to taký akciový tovar z Lidla. Ale niekde som dačo čítala, že to treba po upečení ešte vo forme niečím prekryť a počkať, tuším vlhkou handrou 😨 ?

jajax
1. jún 2008

ak nezabudnem,zajtra sa opytam a dam ti vediet.a nedala som sa 😅.aj zajtra je den.

lusil2005
1. jún 2008

orgovanka doteraz som kupila dve zmesy z lidlu - boli fajn, ale je to podla mna zbytocne. ved nahadzat zopar surovin do pekarne je to najmenej. a robila som aj marmeladu. akurat tento tyzden. jahodovu. je perfektna!

hehe dani dakujem za pochvalu. baby nechvalte ma tolkoooo! 😅 no neee ja. to pekaren 😵

jajax no tlacim to do mamy, brata a manzela. a to tlacim myslim doslova. chudence ked vidia ze nieco ladujem do pekarne, uz mrncia ze "jezis co zas?!?" 😀

inac dani - ja mam tiez taku lacnu tesco formu, a tiez ju len pomastim a neprichytava sa to. ale mna stve aj to ze to vobec musim mastit 😀

lusil2005
1. jún 2008

dani jak ze kde sa tvoje rozteky hrabu na moje??? ved su perfektne! no nabuduce spravim parkove 😅

inac - ten prazdny album "vianocky, mazance" ma vytaca... zajtra zbucham tu vianocku zo strany 14 v rure! som sa rozhodla ^^
nechce prist niekto na vianocku? asi zacnem aj po sesterniciach nosit 😀

jajax
1. jún 2008

ked som bola este decko mali sme taku susedu.strasne rada varila a aby sa toho zbavila,tak krmila decka od susedov.jedina podmienka bola vlastna miska a lyzica.u tebe netreba ani to.

jajax
1. jún 2008

dani,ked robis zapekane cestoviny,zakryvas ich pri peceni alobalom?ja som sa bala,zakryla som ich az po vybrati nadoby a boli trochu oschnute.

lusil2005
1. jún 2008

ja som ich neprikryvala. len 10 minut pred dopecenim som naukladala na platky nakrajany syr navrch. ale nakoniec po vyklopeni sme mali aj tak ten vrch vlatne ako spodok 😀

lusil2005
1. jún 2008

JA UZ VIEM CO PECIEM ZAJTRA!!!!

toto: http://foto.dama.cz/foto.php?f=262921 ale plnene s nutelou! MUAHHAHA a vecer idem cvicit aby som sa mohla obzrat 😀

wighy
2. jún 2008

ahojte babubulky

svokra mi pozicala hak do pekrne a tak sa dnes nezastavim, teraz robim chlieb potom cesto na a tycinky a nakoniec vianocku lebo po robote sa zastavi pre hak aby mohla aj ona piect 😀 😀 😀

baby otazka nemam doma dost mlieka na vianocku co teraz????a do obchodu teraz neviem ist lebo nam prerabaju balkony a mam tu robosov tak nechcem odist

danielala
2. jún 2008

Wighy, kľudne si namiešaj mlieko zo sušeného, prípadne dojčenského (len nie H.A. alebo A.R.!), a nie také husté, ako dávaš dcérke. Alebo sa dá samozrejme dať aj zriedená šľahačka či smotana na veranie a ja som raz dokonca dala do buchiet zriedenú kyslú smotanu a neuškodila im. A čo ti odpísali z toho servisu kvôli háku?

Jajax, ja som tie cestoviny ešte nerobila, ale raz som dačo prekrývala už od začiatku a malo to dobrý efekt. Ináč super nápad, Lusil, hned to otočiť opačne. Jajax, ináč namerala som, koľko je 3/4 prášku do pečiva, čo je v recepte na tú bábovku a vychádza to presne na 3 lyžičky (v 12 gramovom sáčku je presne na 4 lyžičky prášku). .

Lusil, už ti vrátili druhú pekáreň? Ináč, ja si myslím, že ty ju ani nemusíš dávať svokre, veď ti pobežia dve naraz 😀 😀 😀 . Ja dnes maximálne chlieb, lebo nestíham variť!

wighy
2. jún 2008

takze chlebik upeceny, cesto na tycicky krasne vykyslo a pomaly upeciem aj vianocku ktovie kedy pekaren pustim znovu hehe

dani zo servisu mi odpisali ze hak stoji cca 600sk dobra palka co??no ale co narobim ece cakam na odpoved z pixmanie a uvidi sa

lusil2005
2. jún 2008

no tak ja idem na ten zavin. vecer ak stihnem, tak tu vianocku 😉

cairka
2. jún 2008

ahojte.
ak stihnem posťahovať fotky, tak prihodím aj ja niečo - a mám aj mazanec odfotený, aby nebol prázdny album 😎
Odporúčam toto: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3136 - je úplne skvelý, nadýchaný a už mám objednávku na ďalší pre sestru a švagrina sa rozhodla, že kúpia pekáreň 😀

lusil2005
2. jún 2008

mmmm ten receptik vyzera fajn

wighy
2. jún 2008

to cesto na tycinke je bohovske, myslela som ze sa to bude lepit a pracovalo sa s tym super 😉

uz kysne aj vianocka hehe uff som utahana jak kon a je mi teploooooooo

jajax
2. jún 2008

daniela,prosim ta mohla by si mi napisat ako si piekla tie psie kekse.myslim teplotu a tak.hovorila som to kolegini sice nema pekaren,ale pre psa to kludne vymiesi aj rucne.

s tou silikonovou formou kamoska nerobi nic,len necha vychladnut a vyklopi.

jajax
2. jún 2008

daniela,este otazka.vlocky si davala ovesne,ze?

lusil2005
2. jún 2008

no mne sa uz pecie nutelovy zavin v babovkovej forme 😅 som zvedava co z toho vznikne...

na vianocku sa chystam az vecer aj ked - neviem. mozno spravim chlebik, a s vianockou pockam kym sa zje ten zavin.

lusil2005
2. jún 2008

no hotovo. zavin vysiel super. fotka je uz na fore. neroztiekol sa, nepraskol, no toto sa mi nestalo ani s kakaovym ani s tvarohovym...

wighy
2. jún 2008

lusil no parada ten zavin vyzera uzasne

ja mam pofoteny z dneska chlebik, tycinky aj vianocku a fotak svina sa vybil 😝 😀 😀 😀

vesi
2. jún 2008

čaute kočky, celý deň mi nešiel net a teraz vás nestíham čítať, tak neskôr, ale pridala som do albumu fotky sekanej a mazanca 004 🙂

anamor
2. jún 2008

ahojte pekarky, takze my sme uz obe od soboty doma 😉
Natalka sa narodila 27.5. s mierami 52cm a 3500g 😵

dnes uz aj chlebik peciem, kym aspon trosku stiham. Vidim, ze nielen peciete, ale aj pisete o sto-sest, tak vas hadam niekedy preluskam aj spatne 😉

wighy
2. jún 2008

anamor jeeeej prave dnes som na teba myslela gratulujemeeeeeee k natalke
ty si ale sikulka