Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vesi
3. jún 2008

ja síce dávam hrozienka, ale moje deti sú ako popolušky, vyberajú si to von, tak si viete predstaviť tú dvojročnú ako vyzerá ked doje 😀

danielala
3. jún 2008

Jajax, môže byť, že som netrpezlivá a vyklápam ju ešte vlažnú a nie úúúplne studenú. Možno je maková preto mastnejšia, lebo ten mlynček na mak vytláča zo zŕn olej a mlynček na orechy len strúha, čiže vačšina oleja zostane v tých kúskoch orechov. Je to úžasný recept, ja teda nemám rada sladké, ale obe verzie bábovky sú asi najlepšie, aké som kedy jedla a pojedám ju aj teraz. Asi to robí tá celá Hera a nechcem ani vedieť, koľko to má kalórií 😀 .

Lusil, určite vyskúšam ten tvoj chlebík, keď budem mať náhodou uvarené zemiaky (napr. na majonézový šalát), ináč som lenivá variť ich len kvôli chlebu. A pečieš ho v rúre? Ja som piekla v rúre chlieb len raz a rozliezol sa mi 😒 . Ináč ten tvoj závin v bábovkovej forme je skvelý, aj ja ho tak nabudúce upečiem, už ma minule napadlo, že ho strčím do srnčieho chrbáta, aby nebol taký rozlezený ako štrúdla.

Wighy, a čo keby si tam miesto hrozienok dala tie malé kocky kandizovaného ovocia (čo sa dáva do štóly), ja ho kupujem v Tete, tam ho majú v dobrej cene.

wighy
3. jún 2008

dani eeeee muz nelubi nic z toho hehehe 😝

ten zemiakovy chlebik skusim aj ja a babovku tieeeez mnaaaaaaaaaaam

jajax
3. jún 2008

vesi,asi budem vadna lebo mne nevadi ked je pri peceni viac roboty(ale rada si ju ulahcim).jedine co som neznasala 🙄 slahat nieco nad parou,lebo to trvalo strasne dlho.ale kolegyna ma presvedcila ze sa to da aj s mixerom za zlomok povodneho casu a uz mi nevadi ani to. 😀

jajax
3. jún 2008

ozaj pletenky su zase super 🙂 ten recept nema chybu.zobrala som do roboty na kostovku a vsetci chvalili 😵

wighy
3. jún 2008

jaja a ktory recept na pletenky si robila????

anamor
3. jún 2008

ahojte pekarky, vsetkym samozrejme dakujem 😵
pozerala som na tu nasu stranku a pekna veru je, akurat ja velmi svoje vytvory nefotim, ale zopar ich mam tak pridam fotos, len neviem kedy... aspon pekarnicku som pridala.

lusil2005
3. jún 2008

jajax ma chces nastvat s tymi pagacmi????????? 😠 😀

jajax
3. jún 2008

nechcem ta nastvat,len som ich dlhsie nerobila tak som si odskusala ci som to napisala spravne. 😅 na tvoje rozky aj tak nemam 😠

wighy,robila som recept z damy 31 od monikahor,len som dala 350 ml mlieka-myslim ze mi to poradila lusil.navod na pletenie som odkukala tiez tam 😎

jajax
3. jún 2008

anamor tiez gratulujem .pred par dnami som pozerala ze patris medzi prve decembrove pekarky.prave v tom case som bojovala s muzom proti tomu aby sme si kupili pekaren.keby som vedela aka som hlupa.dnes ma musi krotit aby som tolko nepiekla.

jajax
3. jún 2008

lusil ak su tie knedliky take dobre ako vyzeraju daj prosim recept.akurat som dostala jahody.ak ich nestihnu zjest urobila by som knedliky.mnam 😝

lusil2005
3. jún 2008

knedliky su (boli) super! az tak ze som sa vykaslala na dietu a zbodla som svoje a este aj muzove 😅
recept je tuto: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2420

robila som aj na pare aj vo vode. ale z vody mi chutia viac. su take stavnatejsie. idem dnes upiect znova ten zemiakovy chlebik (kedze ten co som upiekla vcera v noci uz nieje) ale urobim ho v trube. pekaren spravi len cesto. tak hadam bude fajn. tento krat ho snad stihnem aj odfotit 😝

xena22
3. jún 2008

Ste mi nerovili chute s tymy babovkami,ale nemam formu a najradsej by som bola,keby sa dala upiect v pekarnicke 😀 ani by mi nevadilo,ze je hrananta....nemate pekarnickovy recept?

Ja pekavam v pekarnicke len chlieb na vsetky sposoby,zvycajne od oka...raz som skusila mazanec,ale mne to bolo malo sladke a nakoniec som z toho urobila zemlovku mnam...

vesi
3. jún 2008

xena, kým som nemala formu na bábovku, tak som ju piekla v tortovej forme 😉

lusil2005
3. jún 2008

xena ved babovka sa v pekarnicke piect da 😕 aspon niektore urcite 😅
inac aj moj jeden mazancovy pokus bol malo sladky. odvtedy som nerobila. aj ked - mozno by stacilo pridat trosku cukru 😀

ale ta jablkova kysnuta buchta, ta bola fajn.

danielala
3. jún 2008

Anamor, to je fajn, že si nájdeš čas aj navštíviť nás. 🙂 Ako sa vám s malinkou darí?

Jajax, zajtra čakám návštevu, tak som si znovu pripravila to tvoje cesto na orechovú bábovku 😀 😀 , upiekla na plechu a po vychladnutí som na to hodila plnku z rozmixovaných banánov, nátierkových másiel, šľahačky a cukru (podobné ako na tiramisu) a dala do chladničky vytuhnúť. Sú z toho fantastické koláčiky. Ten tvoj recept je proste perfektným univerzálnym základom pre každý koláč či tortu 😵 , ešte raz dik za receptík.

Baby, ja mám dnes nejaký nízky ten svoj chlieb - prvýkrát som použila to nové sušené droždie Tesco, máte s ním niektorá skúsenosť? Ináč ten hrozienkáč v albume vyzerá super 😵 , hneď zajtra tiež odskúšam. Kočky, mňa tie vaše fotky ešte viac ako k pečeniu inšpirujú k prežieraniu 😒

lusil2005
3. jún 2008

😀 😀 😀 dani ja si tiez strasne trenujem svoje sebaovladanie. inac prave peciem ten zemiakovy chlebik v trube tak potom hodim foto. zatial vyzera fajn.

wighy
3. jún 2008

baby potrebujem poradit, svokra mi zajtra zase pozicia hnetac, chcem sa spytat ci je mozne ze ak by som si urobila cesto do zasoby ci je mozne ho nejak uskladnit a upiect podla potreby 😨 😨 😨

lusil2005
3. jún 2008

no pri nejakom recepte na kysnute cesto som citala ze sa da zamrazit. tak neviem ci to plati pre vsetky. myslim ze ano. akurat - niesom si ista receptami kde je vajce lebo to sa moc s mrazakom nema rado. ale aspon na par dni to mozes riesit aj chladnickou.

wighy
3. jún 2008

lusil fakt zmrazit???hmmmmm to znie dobre 😉 no asi to skusim a dam vediet 😎

vesi
3. jún 2008

čaute babulky, ešte nespíte?
to by aj mňa zaujímalo, či bude z mrazáku cesto dobré...

na tie jahodové knedlíky ste ma tak navnadili...na tej fotke vyzerajú úžasne...asi ich zajtra spravím, aj ked ja nemôžem kvôli diete, ale rodinka by sa potešila 😀

jajax
3. jún 2008

lusil,muz prisiel teraz z roboty a hned isiel pozriet fotky,zbadal knedliky a uz ma na ne chut.

jajax
3. jún 2008

wighy,ja davam bezne cesto na langose do mrazaku a su tam aj vajcia.ked ho rozmrazim je uplne v poho.

wighy
3. jún 2008

jaja fakt??s tym cestom sa da normalne pracovat???

lusil2005
3. jún 2008

to je inac super vec. ze zmrazit cesto.
baby, ten chlebik je uplne krasny!!! v zivote som ho nemala taky nafuknuty ako teraz, ked mi cesto spravila pekaren. ALE, dosli baterky na fotaku 😠 no nevadi. aj tak ho nejdem takyto horuci krajat. zajtra odfotim 😅

jajax
4. jún 2008

s tym cestom sa da normalne robit ako s cerstvym,len si ho musis dostatocne dopredu vybrat.

kocky neviem si spomenut ktora ste robili jahodovy dzem.napiste mi postup a ci ste ho sterilizovali.dnes mam dostat jahody.dik.

lusil2005
4. jún 2008

ja som ho robila. nesterilizovala som. robila som z kila jahod. polovicu som nakrajala, polovicu rozmixovala rucnym mixerom. a robila som s gelfixom. nie so zelirovacim cukrom (dovtedy som ani nevedela ze nieco take existuje 😅 )
takze: pripravila som si 350 g cukru (mala som gelfix 3:1 cize trebalo menej cukru)
dala som do pekarne jahody, nechala zovriet, dala tam gelfix zmiesany s dvomi lyzicami cukru, a cca 35 minut pred koncom (poslednych 20 minut uz mi pekaren nehreje, to uz je len cyklus odlezania) som tam dala zvysok cukru. po skonceni programu som dzem naliala do cistych poharov, zavrela a na 10-15 minut otocila hore dnom.
hotovo. ako to chladlo, chytali viecka.

s tym zelirovacim cukrom by to bolo mozno jednoduchsie, mozes tam vsetko slahnut nazaciatku a mas pokoj, ale ten tazko dostat 3:1. vacsinou len 2:1 a tam treba viac cukru. uz toto sa mi zdalo riadne sladke ale nedavala som kys. citronovu. chcela som aby to bolo co "najovocnejsie" 😀

jajax
4. jún 2008

jahodove knedliky boli super-uz nie su.
dzem robit nebudem,ked sme spocitali naklady,zistili sme ze sa to neoplati.v lidli kupujem v akcii za 35; a je dobry.ine by bolo keby sme mali jahody z vlastnej zahradky bez chemie,ale tieto z plantaze bez chemie urcite nie su.takze si narobime dren do mrazaku a mozeme sa cele leto chladit.

vesi
4. jún 2008

ja mrazím aj celé jahody. umyjem ich, nechám vyschnúť a potom dám do kelímka od zmrzliny a zamrazím. v zime ich máme do koláčov a do koktailu 🙂

danielala
4. jún 2008

Ahoj pekáročky, používate niektorá to Tesco sušené droždie? Lebo ja neviem, či mám smolné dni, alebo je k ničomu, doteraz sa mi to nikdy nestalo - včera nízky chlieb a dnes zle vykyslo cesto na pizzu 😠 .

Je to fakt neskutočné, čo sa za tie jahody pýta na trhu. My sme mali našťastie v záhrade tak veľa, že som z toho urobila jahodovú dreň a dala zmraziť do formičiek na nanuky (majú ich teraz v Ikey hned pri pokladniach a sú perfišné).