Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
13. jún 2008

lusil na 38 strane si davala recept na zemiakovy chlieb.pisala si 1/2 drozdia ale susene alebo cerstve?

vesi
13. jún 2008

jajax, ty si tuším písala, že robíš langoče vo fritéze. aj ju zavrieš, ked tam dáš robiť langoš? a nakoľko stupňov a ako dlho?

jajax
13. jún 2008

vyberiem kosik dam langos a zavriem.asi po minute 😨 (neviem to presne odhadnut) langos otocim,zavriem,potom vytiahnem,necham trosku odkvapkat,polozim na tanier a kym vlozim dalsi do fritezy,tak ten hotovy zmizne 😀
davam fritezu na 190 stupnov,ide to rychlejsie a nenapije sa tolko oleja.

vesi
13. jún 2008

díky, určite vyskúšam vo fritéze, len ešte neviem kedy 🙂

jajax
13. jún 2008

vesi daj vediet ako to islo 😅

vesi
13. jún 2008

jasné, podla mňa to bude v pohode, len ccem robiť toľko vecí, že sa neviem rozhodnúť čo skôr, šišky, mimochodom tiež by som vyskúšala fo fritéze, ale s košíkom, langoše, tie rožky plnené mletým mäskom atd. 😅

jajax
13. jún 2008

vesi ja by som tiez chcela robit vsetko mozne a neviem co skor 😵 pozri na IP.

jajax
13. jún 2008

kocky robili ste uz niektora chlieb babicky evy 009 z damy?ma velmi dobre ohlasy,ale na vas nazor dam viac 😀

danielala
13. jún 2008

Jajax, ja som ho robila a pravdupovediac, úplný obyč, tiež som ho robila práve pre to dobré hodnotenie a nakoniec mi vyšiel chuťovo priemerný chlebík.

danielala
13. jún 2008

Vesi, vidíš to, aké dvojzmyselné správy píšeš 😀 , aj som sa divila, že svoj nástup do práce oznamuješ len tak akoby o nič nešlo 😀 . To ten rodičovský chodí ešte neskôr ako materský 😖 ? Dobre vedieť, lebo mne teraz pošlú prvú várku...

Lusil, ja ten mrkvový robím normálne z môjho obľúbeného chleba, akurát tam nastrúham navyše 4 veľké mrkvy a pridám trochu viac droždia.

lusil2005
13. jún 2008

jajax 1/2 cerstveho. cize cele susene. ale kedze robis z polovicnej davky tak len 1/4 suseneho.

inac ja som robila tie langose neprikryte. a uplne stacilo langosu tak 30 sekund z kazdej strany. ale ved to uvidis. jajax, uplne ta zboznujem za ten napad robit langose vo friteze 😀

danielala
13. jún 2008

Jajax, ale tým nechcem povedať, že by to nebol dobrý chlieb, je fajn, len nám vydrží chlieb aj 3 dni, kým ho zjeme a tento bol na konci druhého dňa taký drolivejší a suchší, ale určite je hodný vyskúšania a dosť závisí chuť aj od použitej múky a druhu mlieka, ja som s tým sójovým ešte neskúšala.

Lusil, každá značka sušeného droždia má inú gramáž v tom vrecúšku, to nie je ako u prášku do pečiva 😀, a teraz som zistila, že aj kvalita droždia je iná. Lebo normálne som dávala trebárs SAF-ka do chleba 1 lyžičku a teraz z toho TESCO musím dávať 1,5 lyžičky, aby mi pekne vykysol.

lusil2005
13. jún 2008

dani ja viem. myslela som dr.oetker lebo ja pouzivam ten. ten ma 7g

jajax
14. jún 2008

dakujem vam obom 😵 podla vasich rad som uz piekla viac veci,takze na vas urcie dam 😎
dnes na obed robim jahodove knedliky a poobede cuketovy chlieb.ak tovyjde tak sa pochvalim-dufam,ze budem mat cim 😀

vesi
14. jún 2008

dani, ešte mám 8 mesiacov rodičovskej, takže budte v klude 😀 mne chodí rodičovský poštou, ale ked to posielajúna účet je to vraj skôr 🙂 ja som taká rada, že vás mám, 🙂 bez vás by som sa neodvážila vyskúšať napr. tie plnené rožky a vôbec také zložitejšie recepty 😝 😀

wighy
14. jún 2008

ahojteeeee

juuuj vy ste sikovne pekarky, ani nevete co z tolkych moznosti skor upiect 😀 😉

jatera znemam har,vratila som ho svokre ale vcera som upiekla zemiakovy chlebik ale v rure a je straasen mnaaaam

tato stranka je inak super lebo si davame super inspiracie a aj ja som smelsia v pokusoch 😀 😵

jajax
14. jún 2008

lusil,alebo hociktora ktora ste piekli cukinovy chlieb-naozaj tam ma ist na 500g muky len 50ml vody?prave sa miesi a aj ked viem ze cukina ma stavu zda sa mi to suche.ale bojim sa pridat vodu aby z toho nebola brecka.

jajax
14. jún 2008

dala som na salema fotku jahodovych knedlikov,ale boli fotene skor nez som ich stihla posypat cukrom a poliat maslom 😠 teraz uz je neskoro,ziadne nemame 😀

vesi
14. jún 2008

jajax, vyzerajú výborne 😀 ja som dala minule môjmu otcovi na ochutnávku 3 jahodové knedlíky, doma si zobral jeden, že len ochutná a nakoniec zjedol všetky, že sú výborné 😀

dnes sme robili langoše (cesto robil MM z 1kg múky, takže bez pekárne), ale robila som ich vo fritéze a musím povedať, že sú chutnejšie ako v hrnci. aj ked vo friťáku to trvalo dlhšie a ko ked robím v hrnci, neviem prečo friťák má max 190 st. majú vaše viac?

danielala
14. jún 2008

Jajax, máš krásne okrúhle tie knedlíky 😉 . To si dávala celú jahodu dovnútra? To je super nápad, nato by som si hádam aj trúfla, keď netreba dávať tekutú plnku. Lenže nie je to potom kyslé?

Jajax, ten tvoj receptík na salemovi: tá omáčka z lučiny atď sa vyleje za studena na maso alebo sa primieša k zemiakom či ako?

Lusil, pridám tvoj receptík na bylinkovú ciabattu na salema, ok?

Vesi, ja vôbec netuším, aké majú tí naši kuchynskí pomocníci teploty pečenia, prečo to výrobcovia neuvádzajú 😠 ?

danielala
14. jún 2008

Wighy po chvíli rozmýšľania som vylúštila ten tvoj rébus (jatera znemam har): čiže si zas bez háku, chúďatko 😢 ?

wighy
14. jún 2008

danielka juuuj som sa narehotala aku hovadinu som napisala hehehehehe, ale sikulka pochopila si to, svokra mi ho zase v pondelok pozicia ona cez tyzden nestiha piect tak sa zas dam do niecoho fajnoveho

jaja tak ako ten chlebik???ja som sa tiez bala ze je to suche a ja koza som tam baliala asi 80 ml vody a nakoniec ta cukina pri mieseni fakt pustila vodu tak som musela dosypabvat muku 😀 😀 😀

juuuj baby bola som dnes na kajaku je tu u nas velka cena a poviem vam juuuj ci su ty chlapci fesny, moj brasulo sutazi tak som ho bola podporit ale toooolko vyrysovanych tiel pod tesnymi trickami 😀 😀 😀 😀 😀

jajax
14. jún 2008

vesi mne langose trvaju dlhsie v hrnci preto som zacala pouzivat fritezu 🙂

daniela,davala som celu jahodu,nebolo to vobec kysle,ale mnam 😝 ta omacka sa vyleje na horuce zemiaky tesne pred podavanim.cloveka nenapadne vsetko napisat,ked to pozna a berie to ako samozrejmost 😅 takze zemiaky,vedla mäso so stavou a omacka na zemiaky-ale je to super papa 😵

wighy,vydrzala som to psychicky a nic som nepridala.chlebik chladne a vyzera dobre 😉 ak bude aj vo vnutri pekny dam foto.

cairka
14. jún 2008

Ahojte. mne sa nejak nedarí, preto ani foto nepridávam žiadne. Jedine tie jahodové knedle sa mi podarili,ale som ich nestihla odfotiť, lebo zmizli, ani neviem ako 😀 sme mali návštevu, tak len sa po nich zaprášilo.
Dnes sme akurát robili bábovku, ale je strááááááášne rozmrvená, chlebík spľasol a koláč v týždni sa pripálil 😅

rozmýšľam čo na zajtra 😉 ale určite sa tu niečím inšpirujem 😝

danielala
14. jún 2008

Cairka, nešťastie nechodí samo, to poznám. Buď sa darí všetko alebo nič ☹ .

Jajax, díííík, ja by som to určite praštila na to maso 😀.

Wighy, tak teraz ti už len zostáva dúfať, že manžel ťa sem nechodí čítať 😅, ja tak toho môjho provokujem, keď pozerá šport, že "jééj, tamten má ale super zadok", aby som ho donútila prepnúť 😀.

wighy
14. jún 2008

ja sikulka vidis ja som to nezvladla a bachla som tam hned vodu 😀 😀 😀

dani dobra taktika na muza 🙂 😉 neboj aj som mu povedla ze som fesi chlapcov videla 😀 😀 😀 ale kto by uuz o mna zakopol ved som mala celu catu okolo seba /myslim rodinu/ + malu 😀 😀 tak som bola neatraktivna 😝 😀 😀 😀

cairka neboj mozno mas len "zle" obdobie, bude sa ti darit nebooooj 😵

wighy
14. jún 2008

jaaaaaaaaaj a svokra mi tera zdoniesla hak, tak co mam zajtra piect?? 😀 😀 😀

jajax
14. jún 2008

cukinovy chlebik velmi chutny 😝 foto som uz dala,len som ho rozkrojila este trochu teply-uz som nevydrzala 😀

vesi
14. jún 2008

dani, teplotu mám napísanú na tom koliesku s ktorým si ju nastavujem, tiež som myslela, že to bude rýchlejšie ako v hrnci, ale nevadí, aj ked tobolo dlhšie, rozhodne oveľa chutnejšie 🙂

danielala
14. jún 2008

Wighy, číslujme tie recepty na salemovi, aby sa to ľahšie hľadalo, o.k.? Išla som príkladom a ďalší očíslovala.

Vesi, na mojej fritéze pre analfabetov čísla nehrozia.

Baby, ja neviem, čo na tých zapekaných cestovinách máte. Možno to závisí od surovín, ale tie moje chutili ako obyčajné vajcáky, ešteže uhorka tomu dodala chuť. Pekne to vyzerá, ale ja už radšej klasicky - cestovinky zvlášť a nejakú fajnú omáčku nato.

Lusil, bylinková ciabatta mňamkovná. Nabudúce ju skúsim s bolonézskou plnkou a olivami.