Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
18. jún 2008

takze cesnakovy chlieb je hotovy a je mnam 😝bohuzial som ho zabudla odfotit ☹ tak nabuduce 😅

lusil2005
18. jún 2008

jezis baby vy ste zas aktivne. ja vas nestiham!!! no idem aspon fotose kuknut. dakujem za zelania, dufam ze bude fajn. urcite podam referencie ked prideme. ideme uplne hore - na krk. zajtra v noci odchadzame tak hadam este nieco popeciem. teraz mi kysne pizza a cukinovy chlebik. este urcite budem robit hambace na cestu a mozno tie dankine rozteky s parkami.

lenocka6
18. jún 2008

ja z vas nemozem baby, preco si neurobite nejaku restauraciu alebo stanok s obcerstvenim a predavajte to 🙂

danielala
18. jún 2008

Lusil, tie s párkami sú výborné len teplé, vychladnuté sú ešte celkom fajn, ale na druhý deň ble 😝 . Ale naposledy som robila s takou tenučkou klobáskou také vačšie rohlíky (skôr bagety 😀 ) a tie boli straaašne dobré aj studené. Hambáče na cestu sú perfektný nápad. Tiež narobím, keď v lete poletíme.

Jajax aj mne moc chutí cesnakový, ten cesnak v chlebe nikdy neuškodí (pokiaľ si naň človek nedá džem).

Idem mrknúť tie vaše nové fotečky 😉 .

vesi
18. jún 2008

lenocka, lebo v papieroch od pekárne je napísané, len pre domáce využitie 😀 😀 😀

danielala
18. jún 2008

Lenocka, my by sme aj rady, len tie vybavovačky s povoleniami od hygienika atď a s bábom sedieť v stánku --- proste treba to domyslieť. Ale s Lusil o tom vážne uvažujeme 😀 . Potom vás všetky pozveme na faaantaaaastické hambáče 😵 .

Teda TAMI! Ty si iná pekárka. Ako to, že máš aj s tekutou plnkou tie knedlíky také guľaté 😠 ? Aj ja chcem!

Vesi, už si skúšala to Tesco-droždie? Ja už ho viac nekúpim. Odkedy ho používam, tak mám všetky chleby nižšie a to používam stále tú istú múku aj recepty. Musím dať do chleba aj dve lyžičky, aby to vykyslo do normálnej výšky 😒 .

tami712
18. jún 2008

danielala, no dík, dávala som tam normálne celú jahodu a potom som ich varila presne podľa receptu a po uvarení poprepichovala vidličkou. Ale neboli všetky také krásne guľaté, ale chutili fakt super 😅
A aj ja používam Tesco droždie a všetky moje chleby boli zatiaľ tiež nižšie, asi budem skúšať z čerstvého droždia.

jajax
18. jún 2008

daniela na Dame jedna pani pisala ze syn si dal na cesnakovy chlieb dzem a v pohode to zjedol 😖 takze aj s dzemom to ide.ja to skusat radsej nebudem 😀

vesi
18. jún 2008

dani, neskúšala, bráško nemá čas ísť do tesca a my tu nemáme. no chystám sa do BA na budúci mesiac, tak jedno vyskúšam.

cairka
18. jún 2008

Ahojte.
Baby, poobede som vás čítala a tak ste mi narobili chuť na perník, že už sa pečie. Ale taký náš domáci recept s orechmi a lekvárom. už sa na neho teším, veru už som ho hádam rok nejedla.

no cesnakový chlieb s džemom musí byť veľmi chutný 😝

wighy
18. jún 2008

vesi tak ako chutil pernik???juuuj skoda ze prepadol 😖
ja som dnes segre piekla semiackovy chlebik a tize mi prepadol asi som dala vela drozdia 😒
ja som zacinala so susenym drozdim mam ho nakukupene na vagon hehe ale pouzivam uz len cerstve zda sa mi lepsie

lusil zelam krasnu dovolenku a cakame potom resume 😀

vesi
19. jún 2008

wighy, chutil výborne, aj ja som išla len ochutnať a potom som zožrala celý krajec 😀 už máme len kúsok, aj deťom veľmi chutil 🙂 možno bol zle premiešaný prášok do pečova, nabudúce ho najskôr zamiešam do múky, ja to nevzdám, lebo chutil výborne 🙂

bezaz
19. jún 2008

ahojte, tak som dnes objednala tu moulinexku XXL aj s nadstavcom na pecenie bagiet, ma prist niekedy buduci tyzden, dam vediet, aka je 😉
a potom sa moc tesim, ze sem budem chodit na rozumy

jajax
19. jún 2008

lusil myslim,ze keby si vedela ze ti na hoteli dovolia pekaren,tak zoberies aj obidve 😀 nech vam dovolenka vyjde a nech mate len dobre pocasie 😎

cesnakovy chlieb som zobrala do roboty,len sa po nom zaprasilo 😝 ze je to najlepsi chlieb aky som doniesla ochutnat.tak teraz robim dalsi,ale uz z dvojitej davky 😀 ak nezabudnem hodim foto 😉

vesi
19. jún 2008

jaja a podľa ktorého receptu si robila?

jajax
19. jún 2008

vesi,dama 135.cesto sa mi zdalo trochu tuhsie tak som chcela priliat mlieko ale mala som po ruke kefir,tak som dala ten.teraz viem ze to bolo trosku viac ako 0,5 dl 😨 z 250g muky je chlebik velmi maly ale na skusku staci a je vypeceny aj z vrchu a je mnam 😝

vesi
19. jún 2008

jajax, dakujem, určite vyskúšam, ja cesnak môžem 😀 ešte ma zaujíma, či si ho najskôr popražila ako je v recepte alebo si to rovno dala do pekárne?

jajax
19. jún 2008

najprv som ho poprazila,presne ako je v recepte 😔 neodolala som a nacala som ten dvojity este teply,je vyborny.dufam ze stihnem odfotit 😲

wighy
19. jún 2008

juuuj vesi to som rada ze chutil 😉

ja tera zrobim tento chlebik lebo vecer pride svokra pre hak tak aby sme mali chclebik
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3648

jaja ten chieb musi byt vyborny uz som si recept aj ulozila a buduci tyzden skusim 🙂

jajax
19. jún 2008

fotka uz je na Salemovi a chlieb uz zase nie je ☹ asi by som ho uz nemala piect 😀

vesi
19. jún 2008

jajax, chlebík vyzerá veľmi chutne. akú múku dávaš, skúšala si aj celozrnnú?

jajax
19. jún 2008

davala som zatial len obycajnu polohrubu.az ked sa ho objeme 😀 budem skusat dalej.

danielala
19. jún 2008

Bezaz, určite hoď potom fotku, som zvedavá, ako ten nástavec na bagety vyzerá, fakt si to neviem predstaviť. Možno sa to bude dať využiť aj na záviny.

Jajax, takú reklamu mu robíš, že musím vyskúšať. Ja som doteraz dávala do cesta len čerstvý cesnak. Do toho chleba ide polohrubá múka????

jajax
19. jún 2008

dani ano a cesnak som len jemne oprazila do zlatista.drzala som sa navodu,len som pridala trosku toho kefiru ale myslim,ze aj obycajne mlieko staci.

jajax
19. jún 2008

zajtra chcem vyskusat cibulovy chlieb 😕 robili ste ho niektora?

wighy
19. jún 2008

jaja take chutky si mi narobila na ten cesnakovy chlebik ale uz nemam hnetak takze az buduci tyzden, ten rychlochlebik je tiez velmi chutny som aj prekvapena 😅

jajax
19. jún 2008

dani ta moulinexka je na dame aj a nastavcom.vyzera to zaujimavo.

wighy,dufam ze sa uz konecne dockas toho haku 😉 nevies kedy by ti mal prist?

wighy
19. jún 2008

jaja ked som ho objednavala tak mi povedali ze 1-6 tyzdnov utorok to boli 2 tak dufam ze buduci tyzden to snad dojde,snad nebudem na nejaky blby hak cakat 6 tyzdnov 😠 😠 😠 😠

cairka
20. jún 2008

ahojte. mne asi odišla pekáreň ☹ včera som piekla v pohode a dnes som tam dala piecť obed a za 20 minút som si uvedomila, že je úplne studená, ani na druhý pokus sa nezapla. dúfam, že ju vymenia v obchode

wighy
20. jún 2008

uff cairka tak to je zle ☹ vobec nereaguje na gombiky???drzim palce aby ti ju v obchode vymenili 😵