Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

cairka
20. jún 2008

wighy, no normálne sa dá nastaviť program, aj časovač odrátava, len nepečie - teda ani nehreje. Dávala som len program pečenie, ešte chcem skúsiť normálny podvečer, lebo aj tak chlieb nemáme, tak či aspoň vymieša som zvedavá 😒

wighy
20. jún 2008

cairka juuuj dufam ze sa ti pekarnicka rozbehne ze sa umudri 😉

jajax
20. jún 2008

cairka,to bude asi vazne problem 😖 dufam ze ti ju vymenia-ved co budes bez nej robit 😢

danielala
20. jún 2008

Hm, Cairka, to už asi pôjde na reklamáciu, ak ju máš dlhšie ako desať dní, ti ju len tak nevymenia za novú. Možno je to len nejaká vypálená poistka alebo ti budú vymieňať celé to topné teleso, ale v každom prípade ti asi odíde na dovolenku do servisu ☹ .

Babule aj ste piekli dnes niečo okrem chleba?

jajax
21. jún 2008

ten cibulovy chlieb bol celkom fajn 🙂 urcite ho nebudem robit pravidelne ale obcas ho upeciem.cesnakovy bol rozhodne ovela,ovela chutnejsi 😝

cairka
21. jún 2008

Ahojte.
No pekáreň ani nemiesi, pritom program "normálne beží" - odčítavajú sa minúty 😒 začiatkom týždňa uvidím, ako sa k tomu v obchode postavia.
Ináč už som taká naučená, že som ani chlieb, ani pečivo nekúpila a až teraz ma to napadlo 🙄 takže mi kysne cesto na rožky, ale ručne miesené -strááááááášne mi chýbala pekárnička pri robení 😅

womenne
21. jún 2008

Ahoj rozmyšlam o domacej pekarničke,aku značku mi odporučite,a v akych cenach sa pohybuju?a čo všetko sa da v tom piect?dikes

jajax
21. jún 2008

co vsetko sa da v pekarni robit zistis najlepsie na stranke dama.cz .je tam pisane aj o väcsine pekarni.na znacke velmi nezalezi,dolezita je velkost chleba,pripadne ci potrebujes aj bezlepkovy program.väcsina pekarni ma 10-14 programov.tak si nalistuj stranku a pust sa do citania.a potom sa pridaj,radi privitame novu pekarku.

danielala
22. jún 2008

Babulky spíííííte, alebo ste niekde pri vode???

Jajax, presne, ten cibuľový chlebík sa dá, ale fakt nie každý deň. Ja skladujem chlieb v sáčku a na druhý deň, ako som ten cibuľový vytiahla, tak nevoňal práve vábne, no bol dobručký. Najbližšie sa chystám na ten tvoj cesnakový, mňamky.

Cairka, ako sa ti podarili rohlíky bez pekárne? Vykysli pekne?

danielala
22. jún 2008

Womenne, pohybujú sa v cenách od 1000 Sk (neznačkové) do 6000 Sk (panasonic). Ono ani nejde o to, čo sa v nej dá piecť ( v zásade chlieb, vianočka, mazanec, veka, toasťák...), ale vypracuje a vykysne ti fantastické cesto na čokoľvek, čo si potom môžeš upečieš v rúre. Robí dokonalé cesto na knedle, pizzu, langoše, plnené knedlíky, proste čokolvek od výmyslu sveta. Takže je dobré kúpiť pekáreň s vačšou pečiacou nádobou, lebo po čase ju určite využiješ nielen na chlieb.

wighy
22. jún 2008

ahojteeeeee no mne sa uz pecie ten cesnakovy chlebiiik mnaaaam uz som straaasne hladnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀

jajax
22. jún 2008

ja som dneska piekla len zakusok tak nemam o com pisat-aj ked...je super 😝

vesi
22. jún 2008

ja som piekla len obyčajný biely chlieb... 😅

jajax
22. jún 2008

wighy,cakam co povies na ten cesnakovy chlieb,ale neozivas sa.esta sa nim krmis 😀 ?

cairka
22. jún 2008

Ahojte.
Rohlíky boli fajn, teda žemličky -guličky, lebo sa mi už nechcelo hrať s rožkami 😅 Boli trocha tuhšie ako naposledy, ale minule som robila rožky, tak neviem, či aj preto nie, že boli ináč "spracované".Ináč mám misu rýchlokysku s tuppervare, tak s vykysnutím problém nie je, len so zamiesením 😝

aj ja som sa chystala na ten cesnakový, ale nechám ho na pekáreň. Aj ja, aj malá cesnak môžme, takže nemám obavy, že by nechutil 😀

wighy
22. jún 2008

jaja chlebik je vyborny ale nabuduce dam viac cesnaku 😀 😀 😀 dala som len tych 10 strucikov a robila som dvojitu davku cize z 500g muky takze nabuduce pridam v poho dalsi strucik 😉

jajax
22. jún 2008

ja som davala na dvojitu davku 20 dost velkych strucikov a bolo to akurat 😉 nabuduce nestri 😀 ale som velmi rada,ze chlebik chuti 😅

jajax
22. jún 2008

chcela som napisat,ze nemas setrit 😀 😅 😀

avuska19
23. jún 2008

ahojte 🙂
spätne dakujem za všetky gratulácie!
prosím, pošlite mi link na ten cesnakový chlebík čo tak ospevujete, chcem ho urobiť, my máme
cesnak moc radi

jajax
23. jún 2008

avuska,recept najdes na dame a je to c.135.ak naozaj mate radi cesnak tak rob z dvojitej davky a na jednu davku pridaj asi 0,5dl tekutin.ja som pridala kefir,ale myslim ze to je jedno.hlavne nestri cesnakom.nie je ho tam vela 😝 😀 😅

danielala
23. jún 2008

Jajax, teraz keď odišla Lusil dovolenkovať, tak tu tuším nemáme žiadneho ťahúňa 😅 . Ja som strašne lenivá z tej horúčavy. Ale našla som nejaký recept na keksy: http://www.biospotrebitel.sk/recepty/recept/7/n..., tak hodím suroviny do pekárne a som zvedavá na výsledok. Budem referovať a doložím na salema. Asi tam prihodím aj trochu kakaa, lebo sme tu všetci takí čokoládoví.

Avuš, ak ešte nemáš dámu v obľúbených položkách, tak sa tam dostaneš nasledovne: www.dama.cz, potom tuším ikonka Varenie a potom ikonka Domace pekarne a tam ikonka recepty. Aj by som hodila link, ale damu mi to neskutočne dlho otvara, ak vôbec otvorí 😒 .

Cairka, ako s pekarnou???
Wighy, co hák??

wighy
23. jún 2008

ahojte no to je poriadna palava vonku,chuda moje je totalne hotove

hak ece nist zajtra im napisem emaila ze co sa deje

vesi
23. jún 2008

čaute, aj ja som lenivá z tej horúčavy 😝 robím len obyčajnýchlieb a našu sašku to tiež ničí, minule mi vonku zahlásila odme domov, teplo 😀

jajax
23. jún 2008

avuska tu mas link na damu
http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php
odloz si ho,urcite sa ti zide 😉 su tam same super veci.

dani s tou lusil mas asi pravdu ☹ aj ked ciastocne je to aj horucavou.mne to teda vobec nemysli(nehovorim ze predtym mi to myslelo 😀 )
daj vediet ako si dopadla s tymi keksami.kolegyna robila tie tycinky co lusil,ale dala aj udeny syr a je to velky rozdiel.boli ovela chutnejsie.

avuska19
23. jún 2008

baby ďakujem, vyzerá to super, idem na to 🙂

danielala
23. jún 2008

hmmm, počúvam, že to je cesnakúúú a cesnakúúú 😀 . Toľko asi ani nemám doma 😖 .

Babulky, dúfam že sa nenahneváte, urobila som pre drobné pečivo zvlášť album a presunula tam všetok drobizg. Škoda, že sa tým albumom nedá zmeniť poradie - alebo dá?

Keksíky sa podarili, sú mňam. Cesto sa mi zdalo na sušienky veľmi mastné, ale teraz po upečení je to tak akurát. Recept som si dosť prispôsobila a hodila do Knihy návštev.

Jajax, tiež si myslím, že u syru neplatí príslovie "menej je viac". Podľa mňa čím viac syru, tým je akékoľvek jedlo lepšie. Len keby nebol taký drahý!

jajax
24. jún 2008

daniela,paci sa mi ze si spravila novy album 🙂 ,len som bola zvyknuta ze prve boli pekarne a trochu ma to poplietlo.ale zvykneme si.
keksiky vyzeraju super.urcite ich v dohladnej dobe skusim
😉
s tym syrom je to ozaj hrozne.my mame obrovsku spotrebu a ked je uplne cerstvy,tak stihne zmiznut skor ako ho dam do chladnicky 😀 😀

robila som uzasne citronove rezy.ak niektora chcete poslem recept IP 😝

danielala
24. jún 2008

Jajax, jasné, ja sa hlásim na recept! Nedáš fotky? Dnes sa mi tie sušienky zdajú na môj vkus dosť sladké. Trochu menej cukru alebo úplne vypustiť ten med by určite neuškodilo. Ale základ receptu je fajn, hlavne tie pomery tuku-múky-tekutiny sedia a dá sa z toho vychádzať. Napadlo mi, že ich vyskúšam naslano a miesto kokosu dám strúhaný syr alebo parmezán a som zvedavá, čo z toho vznikne. Už som písala na salemovi adminovi, že či sa to poradie albumov nedá zmeniť.

Avuška, no len si rýchlo užívaj dobrôtky, kým ti nezačnú nevoľnosti 😀. Ja som bola prvé tri mesiace len na piškótach a šunkových rohlíkoch (ostatné šlo zo mňa okamžite von), tak ti želám, aby si patrila k tým šťastnejším tehulkám, ktoré to obíde 😵.

wighy
24. jún 2008

idem kuk albuuuum

dnes robim zase cesnakovy chlebk a dam veeeela veeeeeeeela cesnaku

dani ja podobne do 18tt som jedla len piskoty,vianocku a rohlik so syrom ostatne zo mna fest vyletelo 😝 😀 😀 😀

vesi
24. jún 2008

ahojte 😀
dani s tým albumom si to dobre urobila, tie sušienky vyzerajú mňam 😀 ja budem dnes robiť zase tie plnené rožky so syrom a šunkou, pre muža do roboty 😀

ináč ja so bola až do 4. mesiaca len na šunke a rohlikoch a ešte čipsy, tie som teda mohla 😀