Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

danielala
28. jún 2008

Ahojte pekárky, tak cesnakový chlebík takmer spapaný (podarilo sa mi vyfotil len dva krajčeky), je veľmi chutný, ale v mojom prípade je spodná a bočná kôrka dosť tvrdá (neviem či v prípade mojej pekárne je základný program najvhodnejší). Už ako sa to miesilo, mi to pripomínalo skôr cesto na rohlíčky. Je to veľmi príjemné cesto, vyvážený pomer múky a tekutín (i keď ja som tam ten cesnak kydla aj s tou troškou oleja, v ktorom sa to smažilo, lebo som nevidela dôvod, prečo mám ten mňamkovný olej odstraňovať), takže v najbližšej dobe z toho cesta urobím žemle.

Lusil, vôbec sa vám nečudujem, to cestovanie také únavné a to počasie ani nehovorím. Nemohla mať malá úpal, chudiatko?

lusil2005
28. jún 2008

dani pochybujem. cez den na slnku skoro vobec nebola. len do 11tej a potom po 4tej. a aj to len v klobuciku a v tieni. a vlastne pri mori sme boli den predtym, cely vecer bola v pohode, aj na druhy den rano, a az na obed ju to chytilo. podla mna to boli zubky. nastastie uz je to ok.

ja si myslim ze tie recepty na drinky mozem dat aj sem, kedze to veeeelmi podporuje pecenie!!! vcera som drinkovala a za vecer som upiekla ten grahamovo - cukinovy chlebik, vianocku a este aj americke zemlicky! 😀
takze mojito je klasika:

1/2 az 3/4 limetky
niekolko listkov maty
2 cl trstinovy cukor
0,4 cl bieleho rumu (davam havanu)
ladova drt
soda

nakrajane limetky, matu a cukor dame do pohara, nejakym pucidlom (ja pouzivam tu "naberacku" na med ale dobra je aj rucka z velkej varechy alebo z tlciku na maso) to cele rozpucime nech z limetiek vyjde stava a zmiesa sa s cukrom, dame ladovu drt, rum, este raz premiesame, zalejeme sodou a na vrch nasypeme este trochu ladovej drte. MNAMAJZ!

sex on the beach (uplne jednoduche)

0,4 cl vodky
0,2 cl broskynoveho likeru alebo peach vodky
0,8 cl ananasoveho dzusu
0,8 cl pomarancoveho dzusu
0,8 cl brusnicoveho dzusu

(ked nemate ananasovy dzus tak dajte len pomarancovy, a ked nemate brusnicovy dzus, dajte viac ananasoveho a pomarancoveho a nakoniec dajte brusnicovy sirup alebo grenadinu)

takze - vsetko spolu zmiesajte, dajte do pohara niekolko kociek ladu a nalejte to na lad.

wighy
28. jún 2008

lusil mnaaaaam no musim pokupit nejake ingediencie a uz shakujem 😀

kde si kupovala grahamovu muku??ja ju nikde neviem dostat 😢

jajax
28. jún 2008

wighy,grahamovu muku dostat v kauflande.

dani,ja som ten cesnak tiez davala aj s olejom.ale vsimla som si na tvojej fotke ten cesnak nie je velmi vidiet a na mojej ano.asi ho moc opekam 😀
robila som citronove rezy a letnu tortu 😝 mozem dat fotky na salema? 🙄

lusil2005
28. jún 2008

jajax priam az musis! 😀

wighy ako pise jajax - v kauflande. tiez sme boli predvcerom na velkom "drinkovom" nakupe a uz shakujeme odusu 😝

jajax
28. jún 2008

tak fotky som uz pridala 😵 ta letna torta sa mi moc nevydarila(nechcelo sa mi uz s nou paprat 😀 ),tak som dala starsiu fotku 😎

wighy
28. jún 2008

fakt v kauflande ja som ju ece nenasla musim lepsie kuknut

jaja tie zakusky a jtorta vyzeraju fantasticky ece ze mi teraz doniesla svokra strudlu som si narobila chutky na sladke 😀 😀

lusil2005
28. jún 2008

wighy presne taky isty obal to ma ako razna vyrazkova muka. ja som najprv chcela zobrat dve tie vyrazkove, potom som zistila ze mam jednu taku a jednu grahamovu. tak som rovno zobrala z kazdej dve 😅

wighy
28. jún 2008

diky lusil buduci tyzden si tam skocim kupit 🙂

danielala
28. jún 2008

Ano, ano, Wighy, taký ten zelený obal, všetky vyzerajú rovnako, len názov je iný. My máme tú grahamovú z Kauflandu, ale chlieb z nej mi moc nechutil, asi preto, že v recepte nebola žiadna ražná múka, bol taký nevýrazný.

Baby, ja mám také hnusné migrény z tohto počasia a malá je ako z divých vajec, takže chuť do pečenia nulová a času minimum, ešteže Jajax to tu drží!! Ja som dnes akurát tak prvý raz varila kottbullar, dodržala som švédsky recept, guľky boli origoš, ale tá omáčka aj tak nebola ako z Ikey. Mám pocit, že oni do nej mixujú aj pečienku alebo čo, keď má takú výraznú chuť.

Lusil, pichni tie recepty radšej rovno na salema, lebo tu ich možno čaká zmizík, tak aby sme o ne neprišli!

Jajax, aj ja obyčajne zvyknem spekať cesnak tak dohneda, ale v recepte bolo "trošku opiecť", tak som to radšej dodržala, no ale bola to sila, už pri smažení toho množstva cesnaku zamorilo vôňou celý dom 😀. Ale to nič, cesnak je suuuupeeeeer, odplašila som na míľu všetkých upírov.

jajax
28. jún 2008

dani,vobec som nevedela co to je kottbullar a veeeelmi nam tochuti 😝 ja pouzivam omacku v prasku z ikei,len gulky si robim podla seba 😅 ak mas recept,daj ho prosim na salema 😵
cesnak sa tiez snazim len trochu opiect,ale väcsinou sa mi to nepodari 😀 😀 raz odbehnem tam,potom inam a tak to potom dopadne 😀

danielala
28. jún 2008

jééé, Jajax, prosím, ak si nájdeš niekedy čas, pošleš mi na IP, čo za ingrediencie sú na tom omáčkovom sáčku napísané? Recept ti pošlem zatiaľ iba na IP, lebo ako hovorím, tá omáčka sa mi nezdala byť to pravé orechové. Do guliek sa dáva rozmočený chlieb. Ináč zmesku na guľky som nechala rozmiešať v pekárni, je na to ako stvorená!!! Program cestoviny, samozrejme.

lusil2005
28. jún 2008

dani ty si mala minule taky napad ze plnit tie americke zemle niecim. skusala si to?

danielala
28. jún 2008

Lusil, veď klasika, myslím, že plníme rovnako (masová placka, tatarka s horčicou, ľadový šalát s jarnou cibuľkou, uhorka). Ale ty asi myslíš niečo iné...?Fákt neviem, od otehotnenia trpím sklerózou a zatiaľ sa to nelepší ☹ . My dve tu ako vždy posledné ponocujeme 😀. Zajtra už naštartuješ pekáreň/pekárne? 😀 😀. Ja sa chystám na "vanilkové jindřišky, či jidášky" z Dámy, či ako sa to volá, má to super hodnotenia. A na Lilikine masové pirôžky.

jajax
29. jún 2008

dani,diky moc.uz sa mizbiehaju sliny 😝 😝

wighy
29. jún 2008

ahojte baby, ja zas nemam hnetak tak nepeciem ale poviem vam ze mi aj inspiracia dola tak hodte nieco zaujimave 😵

lusil2005
29. jún 2008

dani haha tak toto poznam!!! ja som presvedcena ze do materskeho mlieka idu aj mozgove bunky!!! ja som tiez po porode jak vymleta 😀
nieee myslela som plnit ich na sposob monikahorinych roztekov. to by nemuselo byt zle.
inac ja uz tie hamburgre z nich robim zo vsetkeho mozneho. vyprazany syr, rezen, minule som tam dokonca muzovi svacla vyprazany karfiol 😀
vravi ze tieto americke zemle a tie plnene rozky su uplne najperfektnejsia vec aka z tej pekarne vysla 😔 tak neviem ci mam byt rada alebo sa urazit 😀

ja inac tak pomalicky aj vypekam. ale len taku klasiku. tie hambace, vianocku, chlebik... nic nove. akosik nemam naladu skusit nieco nove. sa bojim ze mi to nevyde a to by ma nastvalo 😀
ale mam zalusk na tie frantisky. tieto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3505
uvidim. asi sa dnes odhodlam.

wighy kedy ti ma prist hnetak?

wighy
29. jún 2008

lusil vidis tie hambace vyskusam diiiky 😉

pisala som im tento tyzden a ze ece nedorazil v utorok to bude uz 4 tyzdne 🙄

tie francisk vyzeraju mnamkovsky 😵

lusil2005
29. jún 2008

ved heeeej. ale ked u nas uz ked poviem ze "idem piect ..." tak kym dopoviem ze co idem piect tak uz sa vsetci tak ksichtia ze ma aj prejde chut. 😖

wighy
29. jún 2008

lusil tak ja by som im dala 😀 ty sa znazis robis im dobroty a oni takto????no fajn tak by som 2 tyzdne nepiekla nic kym by nezacali drankat aby som piekla 😀 😀 😀 😀 😀

lusil2005
29. jún 2008

alebo piect budem (nech nemam abstak) a budem to nosit susedom! 😀

wighy
29. jún 2008

😀 😀 😀 este lespie riesenie ale nech vidia ze to odnasas 😝 😀 😀 😀 😀

ja som tiez raz takto bola, kazdy vikend som vypekala nejake kolace,zakusky az to jedneho dna manza prestal ocenovat a sem tam sa aj stalo ze som nieco vyhodila a tak som zatrest prestala piect a potom za mnou chodil so steniatkovskymi ockami nech nieco upeciem 😀 😀 😀 😀

vesi
29. jún 2008

čaute babule, mne už pár dní blbne net, tak vás len čítam, strašne dlho trvá kým mi to otvorí čo potrebujem 😠
tiež robím stále dookola len klasiku, nič nové, v tom teple sa mi nechce, ale ked sa ochladí, tak sa vyšantím 😀

lusil2005
29. jún 2008

ja idem na tie frantisky. idem ich hodit do pekarne nech sa miesa. spravila som novy drink - pinacoladu, tak mam elan 😀
zatial dam recept na salema aspon na tu pinacoladu. 😉

danielala
29. jún 2008

Lusil, super, vidím, že si ani na dovolenke nelenila a prišla s plným kufrom receptov 😀 😀 😀 .

Ja okrem môjho chleba mrkváča dnes nič ☹ .

Vesi, no presne, mne v tom teple ani nechutí a potom sa mi ani nechce piecť. No ale - aspoň schudneme 😀 .

Wighy, ja som minule roznosila fantastický koláč po susedkách a manželovi nechala len jeden kúsok na ochutnanie 😠 😠 , však keď neocení on, ocenia iní. Mala si vidieť ten obrat!

danielala
29. jún 2008

Jajax, tie citrónové rezy vyzerajú bombovo, ako stvorené do tohto počasia, také svieže. Nesmiem zabudnúť kúpiť citróny. A torta - no krása. Keď je akože táto nevydarená, tak potom chcem vidieť ako vyzerá vydarená 😲 😲 😲 !

lusil2005
29. jún 2008

jej som zabudla ten recept tak idem ho tam dat. mnam 🙂

jajax
29. jún 2008

dani,ta fotka to je ta lepsia torta z minula.ta vcerajsia bola odflaknuta ☹

lenocka6
30. jún 2008

baby prosim vas, chcela by som sa na salemovi pozriet na vase recepty, ako sa tam dostanem. Musim sa zregistrovat? Alebo to ide aj nejakou jednoduchsou cestou 🙂

lusil2005
30. jún 2008

lenocka normalne si len daj knihu navstev a tam su vsetky recepty. netreba sa registrovat.