Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
2. júl 2008

robila som kroazany a zase vyzeraju hrozne 😠 😖 napadlo ma ci to nie je tym,ze davame vsetko maslo na vrch 😨 mozno preto sa tak zle robia 😢 ale chutia fantasticky 😝 😅 dva vyzeraju trosku k svetu,tak moznodam aj fotku 😀 😀

lusil2005
2. júl 2008

wighy je uplne lahky. akurat som mala dilemu, ci ho mam rozrezat po dlzke alebo proste na dve mensie rolady. lebo v recepte je napisane len "rozrezat na dve casti a dat do pekarne rezmy nahor."
nakoniec som vydedukovala ze normalne rozrezat na dve mensie rolady a ten "oblacikovy efekt" navrchu je vlastne z toho ze tam vykysol ten rez. ono to vlastne postavis ako dva sulce vedla seba do pekarne.

jajax
2. júl 2008

tak som dala tie kroazany na salema 🙄 neviem ci to bol dobry napadjavascript:addEmoticon('☹','vBody')
javascript:addEmoticon('☹','vBody')

jajax
2. júl 2008

viete niektora ako sa mi to podarilo?to cumim 😨

wighy
2. júl 2008

lusil take chutky si mi narobila s tym oblakom zeeeeee fakt si zajtra nakupim suroviny a upeciem hehe

jaja nahodou tie dva croissanty vyzeraju super,juuuj baby ci sa vam chcelo hrajkat v takomto teple 😀 ja sa toho tera zdost bojim lebo mala ma obdobie ze sa na mna lepi ako samolepka ked sa na nu nedivam ked sa na nu kukam tak sa zahra aj sama 😀 😀 😀 😀 😀

lusil2005
2. júl 2008

jajax ty tu javascritujes 😀 😀 😀

mozno je to tym maslom. ale ja som ten prvy krat davala to maslo fakt len navrch. tazko povedat. ja uz som nad tym zalomila palicu.
inac na tej dovolenke na ranajky v ramci svedskych stolov - take perfektne croissanty tam mali!!!!! uplne makucke chrumkave malicke lahucke... no uplne ma nasrali. som mala chut ist za kucharom a kukat mu na ruky 😀

wighy to aj moja mala... ale vacsinou ked peciem tak tu chvilku sa zabavi vytahovanim veci z mojej kabelky, vypratavanim botnika alebo nejakeho suflika... 😠

vesi
2. júl 2008

jaja, nič si z toho nerob, moje vyzerajú rovnako ked ich robím, ale chutia výborne, tak mi ten vzhľad ani nevadí. neviem čím to môže byť, ale ked dám to maslo do cesta, povalkám a poprekladám, tak sa mi rozpleskne tak nerovnomerne, že ked ich potom robím, tak sú tam hrudky masla... ale niekde som čítala, že to nemá byť dokonalo zapracované v ceste lebo potom sa neurobia tie vrstvy, alebo ako to mám nazvať... neviem či si pochopila, som taká unavená, že nevládzem ani rozmýšľať, nenapadá ma lepšia slovná zásoba 😅

lusil, ten obláčik 😀 vyzerá byť dosť veľký, ked ho budem skúšať, tak dám asi polovičnú dávku, ty máš tuším väčšiu pekáreň ako ja... 🙂

jajax
2. júl 2008

lusil,nevies ako sa mi to podarilo?myslim to javascritovanie 😀

dakujem za podporu,ale fakt je ze to ostatne vobec nevyzeralo ako kroazany 😠 ale nevadi na chuti to neubera 😝

wighy
2. júl 2008

lusil som sa zasmiala hehe ktovie ako bx sa tvaril 😀 😀

lusil2005
2. júl 2008

vesi ja mam na 1350 g. no a fakt som tu slahacku uz nemala kam dat... tak je bez slahacky 😀 v recepte odporucaju robit z 3/4 davky. ale mozno by aj 1/2 stacilo.

jajax netusim 😀 si skryty talent 😝

wighy by som tam zavitala ze som zo zvazu pekarnicok modreho konika a ani otcovi sa nam nedaria croissanty!!!! nech poradi ked je macher 😝
a on by na mna ocapil nejaky taliansky polotovar 😀

wighy
3. júl 2008

lusil 😀 😀 😀 ved pravee podla mna ani sajnu nemal ako sa to robi ece ty by si ho mohla zaucat 😀 😀 😀

co peciete dnes???

lusil2005
3. júl 2008

ja dnes idem robit tie papriky jajaxyne. no a k nim asi nejaky dobry chlebik upeciem. asi spaldovy 🙂

vesi
3. júl 2008

lusil 😀 😀 to si píš, že ich celé sám nerobil, z čoho vyplýva, že na nás nemá 😀
wighy, ja dnes nepečiem nič, chlieb ešte máme a nechce sa mi nič vymýšľať, lebo som celé doobedie varila, väčšinou pečiem ked mám navarené a nemusím okrem pečenia nič iné robiť 🙂

wighy
3. júl 2008

lusil tak ako oblak chutil???dnes ho urobim ked dopeciem chlebik ale dam viac cukru a skusim z polovicnej davky 😉

lusil2005
3. júl 2008

wighy chutil ako taka super vianocka 😀 tym ze je v tom vlastne zavinute maslo a cele je to take vanilkove, tak je trosku s tavnatejsi. no mnam proste.

wighy
3. júl 2008

taaaak uz mam oblacik hotovy len som ho dopiekla v trube vyzera fantasticky a mne dosli baterky na fotaku tak som ho odfotila mobilom len to musim stiahnut do pc, cakam kedy to len vychladne hehhe

jaaaj a tiez som nedala slahacku ale posypala som skoricovym cukrom

cairka
3. júl 2008

ahojte pekárky.
pozerám, že aj v tých horúčavách vypekáte mňamky. my teraz len základ, jednak nie sme doma a keď aj sme, tak sa mi nechce 😅 teraz robím ten cesnakoý chlebík, už sa na neho teším. len neviem, či som to neprehnala s cesnakom

jajax
3. júl 2008

cairka,mam dojem ze s cesnakom to ani nemozes prehnat 😀 😀 😀

cairka
3. júl 2008

no uvidím. ale keď som otvorila pekáreň a išla pozrieť ako mieša,tak mi až oči začli slziť 😝

A ozaj, ja som až teraz s novou pekárňou zistila, že tamtá prvá nebola OK od začiatku 😠

vesi
3. júl 2008

jaja, presne tak 😀 ja sa chystám robiť cesnakvý ku grilovačke, mňam 😀

wighy
3. júl 2008

baby ten oblacik je naozaj oblacik mnaaaaaaaam fantasticky,nabuduce namiesto malsovej plnky dam vanikovy puding 😉

vesi
3. júl 2008

wighy a nevyschne ten puding pri pečení?

lusil2005
3. júl 2008

ja som dnes mala od pecenia volno. pekaren mi akurat vymiesila cesto na arabsky chlebik k jajaxinym paprikam. su perfektne!!!

jajax
3. júl 2008

piekla som cukinovy chlieb a zistila som,ze z mladej cukiny je ovela chutnejsi 😎 zda sa mi to alebo ma niekto ten isty nazor 😨

wighy
3. júl 2008

vesi vo vnutri urcite nie mozno navrchu trochu ale je to jedna moznost variacie 😉

vesi
3. júl 2008

wighy, dobre, potom podaj hlásenie 😀

andrea78
4. júl 2008

ahojte kočky

od včera som aj ja majiteľkou pekárne, trochu som vás tu sledovala a "musela" som si ju kúpiť 😀

dneska sa chystám na prvý chlebík, len potrebujem poradiť....

treba pekáreň pred 1. pečením aj "vypáliť"??? robili ste to, alebo ste len umyli a rovno piekli? ak ano, ako? asi bez tej nádoby a na aký program?
vopred ďakujem 😉

čítam vás od začiatku, prvej starny, som okolo 20. a túto info som zataiľ nenašla 😒

wighy
4. júl 2008

andy moja ahooooooooooooj no parada takze predsa si kupila??hehe

na som ju len umyla a nevypalovala,tak to bolo v navode

ktoru pekaren mas???

drzim palce nech si taka ista maniacka ako my 😀 😀 😀 3

vesi jasnackaaaa podam hlasenie o chvilu dam fotku na salema toho oblaku hehe

andrea78
4. júl 2008

wig, čau 😀

kúpila som tesco, bola lacná....zatiaľ stačí (muž má nedôverčivé poznámky, že ďaľšia rároha v dome, ale to istotne poznáte, za začiatku to asi komentoval každý 😀)

pozrela som si to video z dámy, ako na to a skúsim teda ten chlieb, čo doporučujú (vraj sa nedá pokaziť 😅), tak uvidíme...

maniačka budem naisto, len to schytá moja váha 😎

pozerala som aj na salema, sú tam aj nejaké recepty? lebo ma to nikam nechce pustiť, asi sa treba zaregistrovať (dokonca mi v noci nenačítavalo fotky, ani sa to nikam nechcelo pohnúť 😠 )

wighy
4. júl 2008

andy neboj nebude to dalsia raroha hehe manzel bude chvlait uvidiiis

recepty si precitas tak ze ide do knihy navstev a tam su nejake 4 strany uz popisane

a fotiek je tam uz nejakych 87 dobra inspiracia 😀