Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vesi
7. júl 2008

ja som poslala muža 😀 ešteže ide robiť až o 12-tej 😀

wighy
7. júl 2008

vesi hehe tak mas vyhodu hehe ja sa musim vybrat sama juuuj musim sa nakopnuuuut 😝 😀 😀

asi idem pokukat damu a inspirovat sa

vesi
7. júl 2008

wihy, neblázni, ja pri vás nikdy neschudnem 😠 😀 😀

wighy
7. júl 2008

vesi o chudnuti mi ani nehovor bleeee vcera som mala taku zravku ze som nechapala bleeeeeee ece ze dosla baterka na vahe 😀 😀 😀 😀

vesi
7. júl 2008

wighy, dobrú váhu máš, aj ja chcem! 😀 😀
my sme boli včera na oslave osemnástky, tak si vieš predstaviť ako som sa tam doslova nažrala 😅 😀

wighy
7. júl 2008

mnaaan tak to museli byt dobrotyyyyyyyyyyy ale ja hovorim ze jedine kto mi nikto nevezme je zradlo co som zozrala akeby som mala zajtra umriet tak som sa aspon nazrala 😀 😀 😀 😀

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2492 aj tento vyzera dobre

vesi
7. júl 2008

presne ako píšeš 😀
ten chlieb vyzerá dobre, už som si ho skopčila 😀

wighy
7. júl 2008

vesi hehe to je inspiracia co????? 😀

vesi
7. júl 2008

to teda je...mne sa tak nič nechce 😝
ale musím ísť aspoň kuchyňu upratať, tak sa zatial lúčim. ahoj 🙂

wighy
7. júl 2008

oki papa idem aj ja musim si namalovat nejaku podobizem na tvar 😀 😀 😀

danielala
7. júl 2008

Andrea, jediná chyba, ktorú si spravila, je tá, že si použila knižku receptov priloženú k pekárni. Tú je fakt najlepšie hodiť do smetia 🤐 🤐 🤐 .

Wighy 😀 😀 😀 , to sa ti ani nedivím, že sa ti nechce do obchodu, keď musíš nahodiť masku. Mňa najviac otravuje tú podobizeň večer z tváre stierať...

Lusil, ja som včera nacvičovala do budúcnosti jeden nekysnutý chlieb (jediný, čo som našla na nete) so zeleným čajom a bol to hnus - teda ochutnával len manžel, ale otras už na omak. Šla tam aj sóda bikarbóna aj prášok do pečiva. Zjedol len jeden krajec a bolo mu z toho v noci zle. Prosím ťa, odkiaľ máš recept na ten arabský chlieb?

danielala
7. júl 2008

Ozy, Lusil, nemáš ho náhodou nafotený? To je len taká placka, alebo normál, pečený v pekárni?

vesi
7. júl 2008

dani, presne aj ja som najviac lenivá si to dať večer z tváre dole 😝

predstavte si, že muž dostal v jednote normálne tú kyšku, tak sa vytešujem, idem dať spraviť chlieb 😀

vesi
7. júl 2008

dani, kuk sem, tu sa píše, že dávajú namiesto droždia prášok do pečiva
http://www.celiakia.sk/modules.php?op=modload&n...

vesi
7. júl 2008

roluj, dole na odpovede

wighy
7. júl 2008

no ja idem piect ten jogurtovy chlebik som zvedava aky bol

vesi fakt kysku??,to som v zivote nevidela ja som kupila len acidko lebo ine nemali 😝

u nas je tak brutus dusno ze som vonku skoro skapala bleeeee

vesi
7. júl 2008

wighy, tiež som pozerala ako myši z múky 😀
hlavne, že som sa vytešovala z kyšky a potom som zistila, že mám málo špaldovej múky, tak som tam dosypala obyčajnú celozrnnú, tak to hádam nebude vadiť 😝

cairka
7. júl 2008

Ahojte.
Tak mne sa ten zemiakový chlieb moc nepodaril. Ako vyrástol pekne, aj sa pekne upiekol, ale sa mi zdá, že tam moc cítiť tie zemiaky, nie je to ono 😒 skúsim ho nabudúce v rúre upiecť, čo to spraví.

vesi
7. júl 2008

baby, ten špaldový je výborný, mňam 😀

andrea78
7. júl 2008

chválite ho všetky, skúsim tento týždeň aj ja 😀

ranný chlebík (základný, rascový biely) bol vynikajúci, dokonalý, super.........zjeme ho celý na posedenie
takže da držím už len vás a vašich osvedčených receptíkov

poobede mi muž povedal, že by som sa mala v tom "žraní" (to sa inak nazvať fakt nedá) krotiť, že som nejako pribrala 😲 😝 (ale za to môže pekáreň 😀 ), takže moja jarná neúplná 90 dňovka vyšla nazmar 😠 , pýtala som sa, či je to vidno a on že hlavne na rukách😀
ale to asi postihlo každú na začiatku domáceho pečenia a skúšania výrobkov, ja sa neviem dojesť, navyše som robila domáce džemy (marhuľový s kúskami ovocia a banánmi, ríbezľovo-jostový) a s tým čerstvým chlebíkom to bolo super

lusil2005
7. júl 2008

dani naaahdoou ja co mam navod k ete, tak recepty z neho su super. teda zatial kazdy co som skusila. aj ten moj cuketovy mam odtial. aj slnecnicovy, a aj croissanty som raz odtial robila. nebolo to take nadychane, ale rozhodne lepsie ako tie nepodarene pokusy z toho nasho receptu 😀 ja na tie recepty z navodu z ety nedam dopustit.
inac ten arabsky chlieb - to su klasika placky. dostat to aj v obchode. v pekarni to necham len zamiesit chvilku. recept mam odtialto: http://www.mimisk.sk/index.php?cPath=23_42&osCs...,
najblizsie odfotim.

andrea, daj muzovi facku a kludne papaj dalej 😎 😀

este k tomu jogurtovemu chlebu - co je to tykev??? 😕

andrea78
7. júl 2008

lusil to nieeeeeee, on má totiž pravdu 😀 😀 😀 , ja som si to všimla sama dneska ráno 😀

tykev je tekvica (môžeš nahradiť aj cukinou)

andrea78
7. júl 2008

ale ten link na tie placky nie je nejaký divný??? 😕 😀

jajax
7. júl 2008

kocky neviete,kto reklamoval pekaren lebo nepiekla a napisala error?nechce sa mi to hladat dozadu.

jajax
7. júl 2008

aj ja rozmyslam pod ktorym matracom je ten recept schovany 😀 😀 😀

andrea78
7. júl 2008

😀 😀 😀

vesi
7. júl 2008

😀 😀 😀

jaja, ja si už nepamätám kto to bol, prečo sa pýtaš?

kočky ten špaldový chlebík chutil aj mojej saške, dobre sa napchala, čo som prekvapená, lebo ona od malička nie je veľmi chlebová 🙂

ale mne sa zdá, že ho cítiť trochu za octom, má to tak byť? ešte som nerobila chlieb kam sa dával ocot, preto sa pýtam...

a ja tiež používam recepty od pekárne, len dávam menej vody ako píšu 😀

lusil2005
7. júl 2008

ops, sorry. nejde mi to sem dat spravny link. nechapem. normalne v receptoch je tema "arabsky chlieb". hned prvy prispevok je recept.

jajax
7. júl 2008

vesi,lebo kolegyni co si kupila pekaren v sobotu sa to dnes stalo.a zda sa mi ze o tom uz na konikovi bola rec.idem to hladat.

jajax
7. júl 2008

uz som to objavila stalo sa to naty.a tiez to bola moulinexka ☹ niekto ma proste smolu 😢