Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lusil2005
7. júl 2008

nech to neriesi, a ide vymenit!

wighy
7. júl 2008

ahojte baby ukecane 😅

ja som totalne grogy mala ma znicila 😝 😀

andy aj ked mam muz pravdu nech si ju necha pre seba 😀 😀 😀

ja som robila ten jogurtovy a je tiez moc super 😉

lusil2005
7. júl 2008

jo! to som chcela. aj ked ma pravdu, aj tak mu daj facku 😀 😀 😀

vesi
7. júl 2008

alebo mu prestaň vypekať, uvidíš aká budeš zrazu peňho štíhla 😀

wighy
7. júl 2008

no ja by som vypekat neprestala aj keby muz pindal nech mi aspon tu malu zabavku v zivote neberie 😀 😀 😀 😀

vesi
7. júl 2008

whigy 😀 😀 😀 vypekať a rozdať 😀

vesi
7. júl 2008

ja ti tuším stále skomolím meno 😅

lusil2005
7. júl 2008

heh tak! vypekat a rozdat. ja som to tiez vravela.

wighy
7. júl 2008

vesi v poho 😀

hej v najhorsom rozdat ked uz nevladzem do seba dzgat 😝 😀 😀 😀

ale ten opblak bol fakt uzasny, iba ta maslova plnka mi moc nesedela chce to ine grady

andrea78
7. júl 2008

baby ten "kompliment" neriešte vôbec....
po 12 rokoch človek povie otvorene čo vidí, neberie si servítky pred ústa 😀 , ja ho odmeňujem inými komentármi 😀

radše poraďte, aký chlieb mám na zajtra upiecť, taký, čo sa podarí.....noooooooo????????? 😀

wighy
7. júl 2008

and cesnakovy, zemiakovy, jogurtovy hm???vsetky su dobre

wighy
7. júl 2008

cesnakovy tento
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2340

jogurtovy tento
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2492

a zemiakovy je recept na salemovi

andrea78
7. júl 2008

na cesnakový som už pozerala, máš ho odskúšaný, treba sa presne držať toho receptu?

andrea78
7. júl 2008

a asi treba dvojnásobnú dávku do pekárne, že?

vesi
7. júl 2008

andrea, áno, dvojnásobnú a dodrž to presne, robila som ho aj ja, je výborný. my sme tam šupli cesnak aj s tou trochou oleja a bolo to v pohode 🙂 a daj ho tolko ako je v recepte, nie je to veľa aj ked sa zdá 🙂

andrea78
7. júl 2008

super, tak ho skúsim, zajtra dám vedieť ako dopadol 🙂

lusil2005
7. júl 2008

andrea drzim palec 😉

wighy
8. júl 2008

ahojteeee

andy hej tak ako pisala vesi a cesnakom fakt nesetri 😉

vesi
8. júl 2008

čaute, robím zase ten špaldový, ale nemám už špaldovú múku, tak som dala celozrnnú, som zvedavá aký bude 🙂

orgovanka
8. júl 2008

Ja som dnes skusala robit ribezlovy dzem v pekarnicke,parada.Za 30 minut bol dzem hotovy,skor som ukoncila program.Aj spaldovy chlebik sa mi vydaril. 😎

vesi
8. júl 2008

orgovanka, to je super. ten recept na špaldový je dobrý aj s celozrnnou múkou 🙂

orgovanka
8. júl 2008

Ked som povedala znamym,ze peciem doma chlieb,tak pozerali na mna,ako na blazna.U nas este malo ludi vie o pekarnicke,nechcu mi verit,ze je lacnejsi,ako kupeny,a ze nezerie vela el.energie.Ja nedam na pekaren dopustit,nechodim kazdy den do potravin a par korun sa usetri. 😎

wighy
8. júl 2008

orgovanka no super ze sa ti dari 😉
presne tak ako hovoris ved uz len samotny fakt ze nechodis do obchodu kazdy den ti usetri kopec prachov a o lacnejsom chlebe ani nehovorim 😉

lusil2005
8. júl 2008

a zdravsom!!!!!

danielala
9. júl 2008

Lusil, ten arabský nie je nekys ☹ 😢 😢 ☹ ☹ ☹ . Ináč to verím, že pri ete máš dobrý receptár, veď ho robili Češky, tak tam nemôžu byť zlé recepty 😉 , a ani to nemusel (našťastie) prekladať nejaký veci neznalý študák 😀.

Orgovanka, a hlavne ho máš vždy naozaj čerstvý. Mne sa ešte nikdy nestalo, že by mi chlieb z pekárne splesnel, aj keď je trebárs týždeň v sáčku a chlebníku (lebo aj také sa u nás stáva, keď napečiem čerstvý a kúsok starého nikto nevyhodí 😅 ), no a ten kupovaný vždy rýchlo splesnel. Ktovieprečo?

danielala
9. júl 2008

Lusil, ja som ale bl.., však na predošlej stránke toho linku je nekysnutý. Dííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííík (teraz som chcela dať smajlíka poselajúceho pusinku, ale neni ho).

bezaz
9. júl 2008

ahojte, chcela som sa opytat, ten cuketovy chlebik sa da robit aj na odlozenom starte? ci to radsej nemam riskovat, co z toho bude 😅
dani inak presne ako pises, akurat dnes muz skonstatoval, ze na to, ze chleba ma dva dni je chutny ako cerstvy 😵

wighy
9. júl 2008

ahojteee

bezaz na odlozeny start by sa mali robit chleby bez veci ktore sa mozu skazit ale zalezi o kolko si odlozis star,ked chces na rano cuketovy to by som moc neodporucala lebo cukate by bola celu noc vonku a ona aj pusta dost vody tak to cesto treba ustrihnut ale obycajny chleb je bez problemov na odlozeny start

vesi
9. júl 2008

čaute, dani, v receptoch z tesco pekárne je jeden recept na chlieb s práškom do pečiva, zabudla som to zobrať od mamy, ale ked tam pôjdem, tak ho opíšem, alebo ak bude mať čas tuším andrea (teraz si nie som istá či ona má tú tesco 😅 ), tak by ti hosem mohla hodiť 😉