Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

orgovanka
9. júl 2008

Ano,Danielala,nesplesnie,dnes som objavila tyzdnovy kusok kukuricneho chleba a ziadna plesen,dokonca aj chutil.Kupovany by uz zarastal plesnou,asi davaju moc chemickych latok.Skusam z ety receptara chlebiky,zatial kazdy chuti,teraz peciem taliansky biely chlebik na program sandwich,yz sa tesime.Aj sa mi zda,ze doma upeceny chlebik je sytejssi,ako kupovany.Prve dni som piekla kazdy den dva chleby,teraz kazdy druhy aj vianocku. 😎

wighy
9. júl 2008

baby a piekli ste uz francuzsky chlieb???

andrea78
9. júl 2008

ahojte, ten recept z tesco pekárne:

celozrnný chlieb so sódou bicarbónou

program extrarýchly 1 (čiže na menší chleba)

1šálka vody izbovej teploty

-150ml bieleho jogurtu (hustý plnotučný)

1čaj. lyž. soli

3 a 1/3 šálky celozrnnej mýky na chlieb

1 čaj. lyž. sódy bicarbóny

1 pol. lyžica prášku do pečiva

-tá ich priložená šálka má 2dcl

cesnakový som zataiľ nepiekla, nemala som doma dosť cesnaku, iba 1hlavu a nechce sa mi ísť do obchodu, ale do konca týždňa vyskúšam určite

danielala
9. júl 2008

Andrea a Vesi, ste zlatíčka 😵 😵 😵 , hneď idem skúšať! Ozy a normálne program základný????

vesi
9. júl 2008

dani, to neviem...musím to lepšie naštudovať, ale ja si myslím, že môže byť aj základný rýchly....na mojej muline je to program 2... 😒

danielala
9. júl 2008

Vesi, veď to 😖 , že kysnúť to vlastne nepotrebuje, čiže 50 minút by to tam lehnilo zbytočne 😅 . Možno program múčnik, len to má nejaké dlhšie pečenie a kratšie miesenie ako základný.

danielala
9. júl 2008

Vesi, mne dnes asi fakt nedoklikava. Však Andrea to tam napísala. Lenže ja mám aj pri superrýchlom kysnutie... 😕

andrea78
9. júl 2008

daniela podaril sa?????

môj sa neprepiekol, dala som ho ešte na program pečenie...no asi skončí nakoniec v koši 😠

program mal byť superrýchly, ja ho mám 58min
v mojom prípade je to posledný recept z tamtej knižky, nič sa mi odtiaľ nevydarilo...no z receptom z dáme nebol absolútne žiaden problém

danielala
9. júl 2008

Andrea, ešte musím nakŕmiť a uložiť krpca a potom spustím pekáreň. Teraz si ho skúšala? Bol aspoň nadýchaný alebo tvrdý ako kameň? Skúsim teda program múčnik...

andrea78
9. júl 2008

neviem, je podivný, nezdvihol sa absolútne, dosypávala som tam počas miesenia múku, lebo to bolo blato, ked do neho pichnem špajdlou, tak je vo vnútri mäkký, ešte 5min toho programu pečenie a vyberiem ho

dokopy sa robí 2hodiny (bez 2min), to som mohla mať aj poriadny normálny chleba zatiaľ....čas som neušetrila

ale tebe možno vyjde........uvidíme a porovnáme
už som rozmýšľala aj nad tým, či náhodou nemám nejakú blbú múku, lebo akonáhle použijam celozrnnú, tak je výsledok na..... 😠

andrea78
9. júl 2008

v najhoršom prípade z neho spravím klasika hrianky, na pavici, tam sa ešte možno prepečie a stane požívateľným 😀

danielala
9. júl 2008

Andrea to ma mrzí. Ja musím piecť nekysnuté... Nie je nad normálny chlebík s kvasnicami. Ber si proste recepty z Dámy a nedávaj viac celozrnnej ako 270 g, potom to určite vyjde. Nesmie lepiť, dovtedy prisýpaj (najlepšie hladkú). Tento nekysnutý asi musí zostať riedke cesto ako bábovka, lebo ani tá sóda bikarbóna nedokáže zázraky.

andrea78
9. júl 2008

daniela, jasné 😉
musím si to poskúšať, človek sa učí na chybách.....inak to v prípade pečenia asi ani nejde 😅

ale mám aspoň jedno pozitívum, malá chcela dneska jablkovú štrúdľa, tak ako správna mamina som jej ju urobila
a tá je vynikajúca 😵

potom daj vedieť, či sa ti chlebík vydaril, som zvedavá 😉

andrea78
9. júl 2008

cesto ako bábovka.......tak tam som zjavne spravila hovadinu, bolo riedke a ja som zahusťovala 😝
chybička, ale už budem vedieť 😀

danielala
9. júl 2008

Andrea, presne aj ja som dosýpala, keď som minule jeden nekysnutý skúšala. Výsledok - otras. Takým gebúzom sa radšej zďaleka vyhni. Proste bez droždia to chlieb ako sa patrí nikdy nebude, aj keby sa človek rozglejil. Ale dúfam, že to bude aspoň požívateľné. Dám vedieť 😉.

Si si sama umiesila lístkové cesto na tú štrúdľu 😲 ? Máš nejaký dobrý recept? Alebo to bol kysnutý závin?

andrea78
9. júl 2008

tentokrát som použila kupované lístkové, mala som v mrazničke

ale robievam takéto, je to ako lístkové, veľmi rýchle, vynikajúco sa s ním pracuje a aj krásne "listuje", používam ho na sladké štrúdle, aj slané tyčinky, robila som do neho už aj také kur. prsia so syrom a zeleninou, mäsové štrúdle....
podľa týchto mojich nepodarkov to vyzerá, že som v kuchyni poriadne poleno 😀 , no nie je to tak 😀 , som veeeeľmi zdatná

tu je to cesto:

1cera, 30dkg hl. múky, štipka soli, 11 PL stud. vody

to je všetko, len rozmiesiť a rozvaľkať 😉

a k chlebu....je to hnus, ide do koša, nedá sa zjesť 😀 , normálne sa hanbím sama pred sebou 😀 😎

danielala
9. júl 2008

Hm, pozerám, že z tohto cesta asi nič dobré nevzíde 😒 . Rozmýšľam, či tam neprihodiť vajcia a ešte viac to rozriediť, táto konzistencia je blivajz 😝 nalepený na háky a steny nádoby.

wighy
9. júl 2008

no baby tak to je teda den,bleeee nepodareny chleba neznasam,andy ale davaj pozor aby si nevyhodila aj haky ako ja 😀 😀 😀 😀

ja si idem prave urobit orientalne cukiny z lacnych receptov 😉
nepeciem lebo nemam hak 😠 😒

danielala
9. júl 2008

Andrea, tak vyšiel mi riadny gebúz. Neviem, ako to slušne pomenovať, ale ani náš všežravý strážny pes to nezožral 😠 . Ťažké, nedopečené, zdola totál pripečené. Som sa rozhodla, že vytvorím vlastný recept, keď na nete nič rozumného neviem nájsť, už som to práve experimentálne nahádzala do pekárne a dala piecť, tak som celá napatá...

andrea78
9. júl 2008

wig, pre istotu som ich vybrala na začiatku pred pečením, lebo som tušila ako to skončí a spomenula som si na teba 😀
inak premýšľala som nad tým, že by som skúsila zistiť výrobcu tej tesco pekárne a preventívne si objednala dopredu náhradný hák.....samozrejme podľa ceny, lebo pri 1200,- pekárni sa veľmi drahý neoplatí, hák by bol pomaly v cene ako pekáreň 😀

a je to definitíne nekonzumovateľné, ani po vychladnutí...tvrý ako kameň a ťažký, že by som ním niekoho zabila 😝

daniela ako dopadol tvoj?

wig robila som to, trochu som si upravila podľa momentálnej domácej surovinovej situácie (bolo to v podstate, to, čo som písalal tuším včera v sept.) a bola to fantastická mňamka

andrea78
9. júl 2008

daniela, tak ak sa vydarí, tak svoj recept zverejni, budeš hviezda 🙂 😵

cairka
9. júl 2008

Ahojte. my teraz nechávame pekáreň oddychovať, lebo máme plnú mrazničku 😎 teda úplne oddychovať ju nenechávam, už mi dnes robila cesto na halušky 😅 a idem skúsiť podvečer keksíky, tak som zvedavá.

tieto: http://www.nanicmama.sk/?q=node/2300

lusil2005
9. júl 2008

ja som vcera robila tu orientalnu cukinu z lacnych receptov zas 😀
je to uplne perfektne!

dani no piiiis ako si dopadla so svojim chlebikom?

wighy
9. júl 2008

lusil aj ja som robila tu cukinu a nebola som s nou moc nadsena a pritom ja zijem skoro len na cukinach ako ich milujem 😕

lusil2005
9. júl 2008

wighy a podusila si ju len tak narychlo? aby bola taka chrumkava? a papala si ju s kys. smotanou?

lusil2005
9. júl 2008

inac aj ten dankyn recept na tie cukinove cestoviny je perfektny!

danielala
9. júl 2008

Tak nekysnutý chlebík hotový, poživateľný, prepečený aj v strede, makkučký, konzistencia fajn, nedrolí sa. Teda nazývať to chlebom je asi príliš drzé, ale celkom fajn. Musela som ho ochutnať 🤐 🤐 ☹ . Treba ho priviesť k dokonalosti, lebo bol silno cítiť vajíčkami a to mu ubralo na chlebovej chuti a pridalo na koláčovej 😅 . Takže budem skúšať ďalej, rozhodne nabudúce o jedno vajce menej a pomenín pomery múk...,

táákže recept bol na prvý raz takýto:

„Chlieb“ bez droždia (pre alergikov, ináč nemá význam túto napodobeninu chleba piecť!!)

1 kyslá smotana (200 ml)
4 žĺtky
70 ml oleja (dala som olivový)
250 g polohrubej múky
100 g celozrnnej pšeničnej
2 lyžičky rasce
1 lyžička soli
1 lyžička cukru
1 lyžička sódy bikarbóny
1 sáčok prášku do pečiva
za hrsť semienok (dala som slnečnicové)

Program múčnik: ušľahať sneh z odložených bielkov (4 ks) a približne v polovici miesenia ho pridať do cesta (u mňa to bolo po 7 minútach). Neskôr by bol asi problém vmiešať sneh, lebo cesto sa stáva dosť hustým. Po vmiešaní snehu je cesto riedke, asi ako na bábovku. Asi v polovici pečenia prikryť pečiacu nádobu alobalom (na mojej pekárni trvá pečenie 1:10 hod), aby sa prepiekla aj vrchná polovica. Pekne to zhnedne aj zhora.

Hodím foto na salema.

lusil2005
9. júl 2008

dani, ja zasnem... ty si proste sikula!!! 🙂

andrea78
9. júl 2008

dani, šikuľka 😵

baby, pred pár dňami sa tu spomínalo tesco sušené droždie a neúspech s ním (myslím že daniela)
ako to nakoniec dokpadlo? pečiete s ním niekto? mám totiž doma už len to a bojím sa ho použiť, po týchto nepodarkoch by som rada spravila aj niečo poriadne

vesi
9. júl 2008

dani, super, nepochybujem, že ty to dovedieš k dokonalosti 😀
andrea, daniele sa zdalo, že pri ňom menej nakysne chlieb, ale dalo sa, ja som ho mala vyskúšať a porovnať, ale ešte som neskúšala. zajtra budem piecť chlieb, tak ho vyskúšam. použi ho na chlebík, ktorý sa ti vydaril, s tým by nemal byť problém 😉