• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poraďte recepty pre domácu pekáreň

1. augusta 2017 
dani ee. tu len tak light poburkovalo.
13. júl 2008 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, len sa chcem pochvalit, ze som v piatok robila vianocku a bola uplne fantasticka, takze zbohom kupovanym :grinning:
ja som vacsinou robila cmarovy chlieb alebo kminovy a obidva su velmi dobre :slight_smile:
raz som skusala aj zemle, ale tie sa mi moc nepodarili, neboli take "nadychane"
13. júl 2008 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka, to je super, že sa podarilo, ani ja už nekupujem vianočku :grinning:

bay, nedávnoste tu spomínali nejaký rýchlochlieb, aký to bol? prosíííím :sweat_smile:
14. júl 2008 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule tak supnite odkazy na ten orechovy chlieb (ten bude tiez asi len pre mna) a knedlu :wink: joj a tu vianocku tiez
mne sa vcera naozaj moc podaril pivny chlieb, muz skonstatoval, ze je zatial najlepsi v mojej kariere pekarky.. ale na moj vkus by som tam dala asi viac cesnaku aj nivy, ako sa pise v recepte.. zvysok cuketoveho sme dojedli dnes na ranajky, na to, ze ma dva dni mu absolutne nic nebolo
14. júl 2008 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dani juuuuj ece ze si si spomenula :grinning: :wink:

zuzka no super ked sa cloveku dari :wink:

vesi ja som andy pisala recept na rychlochlebik v piatok lebo chceli grilovat a cenakovy sa jej nevydaril,ja ho mam v navode k pekarni, napisem ti ho sem a druhy co com robila je recept na dame hned idem kuk a foto je na salemovi

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3648

druhy je

rýchly biely chlieb
350ml vlazna voda
1 lyzica oleja
600g hladkej muky
2 lyzice suseneho mlieka/nemala som dala som UM :grinning: /
1 lyzicka soli
4 lyzicky cukru /dala som asi 3/
1 cele drozdie

Program: rychleho pecenia u mna 58 minut ale ece 10 min som pridala

chuti trochu inak ale ked clovek potrebuje rychlo chlieb napr pre navstevu tak staci,mozno pridat aj cesnak alebo ingrediencie podla napadu :wink:
jaja a zabudla som dolezite je aby tekutiny boli vlazne :wink:
wighy, dakujem si poklad, už som si ich uložila, to len pre každý prípad lebo sa mi už pár krát stalo, že sa minul chlieb a potrebovala som ho rýchlo, aby stihol aj vychladnúť :slight_smile:
14. júl 2008 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vesi nie je zac :wink:
14. júl 2008 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte pekárky,,
ja som tiež skúšala ten rýchly chlieb z dámy, nakysol pekne, až mi vybiehal z pekárne, ale počas pečenia sa mi prepadol a nebol vôbec dobre prepečený, tak neviem kde som urobila chybu, asi som mala pridať pečenie. Ináč chuťovo bol celkom dobrý. :wink:
14. júl 2008 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tami, prepadne sa ked boli suroviny studené, alebo vela droždia... aj mne sa to už stalo, ale na chuti to nič nemení :slight_smile:
14. júl 2008 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som vcera skusala v pekarnicke babovku s jablkami a tabulkou cokolady,je to dobre,len sa mi zdalo,ze moc oleja tam ide,troska to bolo vidiet,take tuhsie mastnejsie cesto.Vyhoda v tom,ze sa nikto neprejeda,ako zvycajne,ked nieco peciem,dali si po kusku a stacilo,ze je to syte. :sunglasses:
14. júl 2008 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

práve som dopiekla vianočku, je krásna, narástla tak, že mi skoro vybúrala vrchnák na pekárni, vonia celý dom :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
piekla som na sladkom programe, mám ho 2,50hod +pridala som pečenie, lebo sa mi nezdala dopečená, asi 20min

po vychladnutí rozkrojím, odfotím a dám na salema foto, aj s tými mojími sľúbenými chlebmi
14. júl 2008 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andrea, to som rada, že sa podarila, aj mne vždy tak narastie :grinning: ktorú si robila?
14. júl 2008 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andy no paradickaaaaaaaaaaaa

ja nemam ece stale hnetak, uz zacinam byt poriadne na.rata :angry:

dufam ze mi ho svokra zajtra pozicia a napeciem spaldovy chlebik aj oblak a potom uz napisem znovu do tej firmy kde som to objednavala :angry: :unamused:
14. júl 2008 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adka ten recept na vianocku ktory si robila?
14. júl 2008 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ten od vesi, str. 65tuším, inak je to dáma 004 - mazanec (len vesi ho nazvala vianočka, takže asi chybne aj ja, ale veď je to jedno)
14. júl 2008 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som ešte inú ani nerobila len ten mazanec, vyšiel mi krásne hned prvý krát, odvtedy robím len ten :grinning: ale dávam viac cukru ako je v recepte... :slight_smile:
14. júl 2008 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cukru som dala aj ja o trošinku viacej , no aj som pri miesení dosýpala múku, bolo to riedke, mazľavé... už som sa tuším konečne naučila ustrážiť konzistenciu :grinning:

malý je so mnou sám doma, celý deň, tak pomáhal, možo je úspech vďaka výdatnej "chlapskej" pomoci :grinning: , sledovali sme miesenie, rúčkou som mu dovolila nabrať múku a hodiť ju tam :grinning: a plieskal po veku pekárne :grinning:
14. júl 2008 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andrea, aj ja som ju robila dnes poobede, tiež vždy dosýpam múku, zase som chutnala takto neskoro večer :angry: :grinning:
14. júl 2008 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vesi, práve som ochutnala, polovica je fuč :angry: , no neodolala som :sweat_smile:
začala som ju robiť o 17:grinning:

fotky sú na saleme, chleby aj vianočka/mazanec
14. júl 2008 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojteeee

ja mam uz depku chcem pieeeeeeeeeeeeeeeeeeect :frowning2:

andy krasne sa ti podarili chlebiky aj vianocka no paraaaaaaaaaaaada
15. júl 2008 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andrea, vyzerá to výborne :grinning: ja viem, radšej sa snažím nechutnať, lebo potom je polovica fuč :grinning:

wighy, to ti ešte stále neprišli tie haky? ako dlho už čakáš?
15. júl 2008 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
co peciete?Ja momentalne po pol roku maztanec lebo od kedy som tehu tak som vpri peceni chlepa viac casu stravila na WC ako pri pekarni s tych pachov
15. júl 2008 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj bianka :grinning: :grinning: to poznám, ja som nemohla ani moju milovanú kávu, na ktorej som závislá :grinning: to boli absťáky :grinning:

ja robím cesto na parené buchty :grinning:
15. júl 2008 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vesi ked sa dobre pamatam dnes je to 6 tyzdnov :frowning2:

bianca juuuj viem si predstavit ja som nemohla chodit do obchodu s pecivom lebo mi bolo strasne zle a chlieb som nejedla skoro cele tehu len rozky a vianocku hehe
15. júl 2008 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wighy, tak to je sila a možno ti dnes prídu, to by bolo prekvapko :grinning:

mne smrdelo všetko mäso a pečeň som nemohla cítiť ešte dlho po pôrode :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. júl 2008 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja teraz sedim v kuchyni lebo manzel spi po nocnej a pekaren zatial vo faze kludu tak som zvedava ako tu vydzim ked zacne piest ale snad to bude ok lebo peciem sladke a chut je dufam silnejsia v tomto stadiu ako nevolnost
15. júl 2008 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca, to ti ešte býva tak zle aj v 28tt? tak to ti fakt nezávidím...
15. júl 2008 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca tak chleba je asi jedine, co mozem zjest bez ujmy na zdravi... a dokonca mi vonia.. vraciam napr aj z cokolady :sweat_smile: takze ja sa z pekarnicky a mojich uspechov moc tesim :grinning: taka fajnova cerstva hrianka na ranajky :dizzy_face:
15. júl 2008 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vesi juuuj bodaj by ta ten hore vypocul :grinning: :grinning: :grinning:

bianka no tak to mas zle ja som o v takomto stadiu uz nemala cast bleeeeeeee :unamused:
a ece neviete co nocis v brusku????
15. júl 2008 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok