Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lusil2005
13. júl 2008

dani ee. tu len tak light poburkovalo.

zuzanat
13. júl 2008

ahojte, len sa chcem pochvalit, ze som v piatok robila vianocku a bola uplne fantasticka, takze zbohom kupovanym 😀
ja som vacsinou robila cmarovy chlieb alebo kminovy a obidva su velmi dobre 🙂
raz som skusala aj zemle, ale tie sa mi moc nepodarili, neboli take "nadychane"

vesi
14. júl 2008

zuzka, to je super, že sa podarilo, ani ja už nekupujem vianočku 😀

bay, nedávnoste tu spomínali nejaký rýchlochlieb, aký to bol? prosíííím 😅

bezaz
14. júl 2008

babule tak supnite odkazy na ten orechovy chlieb (ten bude tiez asi len pre mna) a knedlu 😉 joj a tu vianocku tiez
mne sa vcera naozaj moc podaril pivny chlieb, muz skonstatoval, ze je zatial najlepsi v mojej kariere pekarky.. ale na moj vkus by som tam dala asi viac cesnaku aj nivy, ako sa pise v recepte.. zvysok cuketoveho sme dojedli dnes na ranajky, na to, ze ma dva dni mu absolutne nic nebolo

wighy
14. júl 2008

dani juuuuj ece ze si si spomenula 😀 😉

zuzka no super ked sa cloveku dari 😉

vesi ja som andy pisala recept na rychlochlebik v piatok lebo chceli grilovat a cenakovy sa jej nevydaril,ja ho mam v navode k pekarni, napisem ti ho sem a druhy co com robila je recept na dame hned idem kuk a foto je na salemovi

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3648

druhy je

rýchly biely chlieb
350ml vlazna voda
1 lyzica oleja
600g hladkej muky
2 lyzice suseneho mlieka/nemala som dala som UM 😀 /
1 lyzicka soli
4 lyzicky cukru /dala som asi 3/
1 cele drozdie

Program: rychleho pecenia u mna 58 minut ale ece 10 min som pridala

chuti trochu inak ale ked clovek potrebuje rychlo chlieb napr pre navstevu tak staci,mozno pridat aj cesnak alebo ingrediencie podla napadu 😉

wighy
14. júl 2008

jaja a zabudla som dolezite je aby tekutiny boli vlazne 😉

vesi
14. júl 2008

wighy, dakujem si poklad, už som si ich uložila, to len pre každý prípad lebo sa mi už pár krát stalo, že sa minul chlieb a potrebovala som ho rýchlo, aby stihol aj vychladnúť 🙂

wighy
14. júl 2008

vesi nie je zac 😉

tami712
14. júl 2008

ahojte pekárky,,
ja som tiež skúšala ten rýchly chlieb z dámy, nakysol pekne, až mi vybiehal z pekárne, ale počas pečenia sa mi prepadol a nebol vôbec dobre prepečený, tak neviem kde som urobila chybu, asi som mala pridať pečenie. Ináč chuťovo bol celkom dobrý. 😉

vesi
14. júl 2008

tami, prepadne sa ked boli suroviny studené, alebo vela droždia... aj mne sa to už stalo, ale na chuti to nič nemení 🙂

orgovanka
14. júl 2008

ja som vcera skusala v pekarnicke babovku s jablkami a tabulkou cokolady,je to dobre,len sa mi zdalo,ze moc oleja tam ide,troska to bolo vidiet,take tuhsie mastnejsie cesto.Vyhoda v tom,ze sa nikto neprejeda,ako zvycajne,ked nieco peciem,dali si po kusku a stacilo,ze je to syte. 😎

andrea78
14. júl 2008

ahojte

práve som dopiekla vianočku, je krásna, narástla tak, že mi skoro vybúrala vrchnák na pekárni, vonia celý dom 😵 😵 😵
piekla som na sladkom programe, mám ho 2,50hod +pridala som pečenie, lebo sa mi nezdala dopečená, asi 20min

po vychladnutí rozkrojím, odfotím a dám na salema foto, aj s tými mojími sľúbenými chlebmi

vesi
14. júl 2008

andrea, to som rada, že sa podarila, aj mne vždy tak narastie 😀 ktorú si robila?

wighy
14. júl 2008

andy no paradickaaaaaaaaaaaa

ja nemam ece stale hnetak, uz zacinam byt poriadne na.rata 😠

dufam ze mi ho svokra zajtra pozicia a napeciem spaldovy chlebik aj oblak a potom uz napisem znovu do tej firmy kde som to objednavala 😠 😒

bezaz
14. júl 2008

adka ten recept na vianocku ktory si robila?

andrea78
14. júl 2008

ten od vesi, str. 65tuším, inak je to dáma 004 - mazanec (len vesi ho nazvala vianočka, takže asi chybne aj ja, ale veď je to jedno)

vesi
14. júl 2008

ja som ešte inú ani nerobila len ten mazanec, vyšiel mi krásne hned prvý krát, odvtedy robím len ten 😀 ale dávam viac cukru ako je v recepte... 🙂

andrea78
14. júl 2008

cukru som dala aj ja o trošinku viacej , no aj som pri miesení dosýpala múku, bolo to riedke, mazľavé... už som sa tuším konečne naučila ustrážiť konzistenciu 😀

malý je so mnou sám doma, celý deň, tak pomáhal, možo je úspech vďaka výdatnej "chlapskej" pomoci 😀 , sledovali sme miesenie, rúčkou som mu dovolila nabrať múku a hodiť ju tam 😀 a plieskal po veku pekárne 😀

vesi
14. júl 2008

andrea, aj ja som ju robila dnes poobede, tiež vždy dosýpam múku, zase som chutnala takto neskoro večer 😠 😀

andrea78
14. júl 2008

vesi, práve som ochutnala, polovica je fuč 😠 , no neodolala som 😅
začala som ju robiť o 17😀

fotky sú na saleme, chleby aj vianočka/mazanec

wighy
15. júl 2008

ahojteeee

ja mam uz depku chcem pieeeeeeeeeeeeeeeeeeect ☹

andy krasne sa ti podarili chlebiky aj vianocka no paraaaaaaaaaaaada

vesi
15. júl 2008

andrea, vyzerá to výborne 😀 ja viem, radšej sa snažím nechutnať, lebo potom je polovica fuč 😀

wighy, to ti ešte stále neprišli tie haky? ako dlho už čakáš?

bianca
15. júl 2008

ahojte
co peciete?Ja momentalne po pol roku maztanec lebo od kedy som tehu tak som vpri peceni chlepa viac casu stravila na WC ako pri pekarni s tych pachov

vesi
15. júl 2008

ahoj bianka 😀 😀 to poznám, ja som nemohla ani moju milovanú kávu, na ktorej som závislá 😀 to boli absťáky 😀

ja robím cesto na parené buchty 😀

wighy
15. júl 2008

vesi ked sa dobre pamatam dnes je to 6 tyzdnov ☹

bianca juuuj viem si predstavit ja som nemohla chodit do obchodu s pecivom lebo mi bolo strasne zle a chlieb som nejedla skoro cele tehu len rozky a vianocku hehe

vesi
15. júl 2008

wighy, tak to je sila a možno ti dnes prídu, to by bolo prekvapko 😀

mne smrdelo všetko mäso a pečeň som nemohla cítiť ešte dlho po pôrode 😝

bianca
15. júl 2008

no ja teraz sedim v kuchyni lebo manzel spi po nocnej a pekaren zatial vo faze kludu tak som zvedava ako tu vydzim ked zacne piest ale snad to bude ok lebo peciem sladke a chut je dufam silnejsia v tomto stadiu ako nevolnost

vesi
15. júl 2008

bianca, to ti ešte býva tak zle aj v 28tt? tak to ti fakt nezávidím...

bezaz
15. júl 2008

bianca tak chleba je asi jedine, co mozem zjest bez ujmy na zdravi... a dokonca mi vonia.. vraciam napr aj z cokolady 😅 takze ja sa z pekarnicky a mojich uspechov moc tesim 😀 taka fajnova cerstva hrianka na ranajky 😵

wighy
15. júl 2008

vesi juuuj bodaj by ta ten hore vypocul 😀 😀 😀

bianka no tak to mas zle ja som o v takomto stadiu uz nemala cast bleeeeeeee 😒
a ece neviete co nocis v brusku????