Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vesi
18. júl 2008

alebo sa spýtaj v nayke...

vesi
18. júl 2008

alebo vieš čo? napíš mi presneé údaje (presný typ pekárne) do IP a ja tu u nás môžem zistiť v jednom elektre, že či to vedia zohnať a kolko by to stálo. sú tu velmi ochotní a ked niečo potrebujem, tak mi to zoženú a objednajú 😉

bezaz
18. júl 2008

wighy na tvojom mieste zrusim tu objednavku a ja ti ten hak kupim tu v BA 😉

wighy
18. júl 2008

baby vy ste zlate ale problem je v om ze tu kenwood pekaren tu nepredavaju aspon mne ju neboli nikde ochotny objednat a ani nahradne diely ale ak myslite tak skuste sa opytat budem vam veeeeeeeeeeeelmi vdacna

Kenwood BM350
http://www.pixmania.sk/sk/sk/343797/art/kenwood...

😉

vesi
18. júl 2008

wighy, zajtra pošlem muža, nech sa spýta 😉

wighy
18. júl 2008

vesi neblaaazni,ved to nie je take dolezite aby si kvoli tomu muza posielala,ved staci ak budete mat tadial cestuuuuuuuuuu 🙂

jajax
18. júl 2008

wighy,teraz konecne viem ako sa citis a to som bez pekarne len jeden den 😒 😒 😒
muzovi som navrhla ze kupime pekaren z tesca a velmi sa netrepal 😀 😀 😀
asi si uvedomuje ze sme bez pekarne strateni.rozmyslala som ze cesto vymiesim v rukach a necham upiect v pekarni.piect moze,nemoze miesit ☹ ☹ ☹ ☹ som blazon?asi ano 😀

vesi
18. júl 2008

wighy, on to má vždy po ceste a aj zajtra bude mať 😀 je to kúsok od nás, takže v pohode 😉 😀

andrea78
18. júl 2008

baby u vás je také ľahké kúpiť tesco pekáreň? ja som ako blázon chodila x razy do tesca, trnavy aj piešťan a nikdy ich nemali, čakala som na ťu takmer rok...

vesi
18. júl 2008

andrea pokial viem, tak v bratislave nie je, my tam máme známeho čo robí v tescu a dali sme odložiť, ináč ju už nikde nemali....

danielala
18. júl 2008

Jajax, úprimnú sústrasť ☹ . A ešte ju máš v záruke? Jasné, že nie si blázon, to ja si skôr hovorím, že som musela byť blázon, kým som pekáreň nemala a všetky tie pekárenské výrobky kupovala a teraz, keď beháme s nákupným vozíkom po tescu, tak pečivové oddelenie s opovrhnutím obchádzame 😀 😀 😀 , tak si viem predstaviť, aké to pre teba musí byť, siahnuť v obchode po chlebe či rohlíku 😀 😀. A to ešte keď si predstavíš, že tá reklamačka sa ti môže preťahovať kvôli dovolenkám 🙄 , hrozné 😒 .

jajax
19. júl 2008

andrea nechapem,ze si tu pekaren nemohla zohnat.v piestanskom tescu som ju videla minimalne pät krat a nemali iba jednu.zrejme si musela mat velku smolu.aj kolegyna ju tam bola niekolkokrat obzerat,len sa este nevie rozhodnut ci si pekaren kupi alebo nie.

dani mam ju este v zaruke,lebo ju mam este len styri mesiace.dostala som zo servisu velmi pozitivnu odpoved,len sa bojim uverit,ze by to islo tak hladko 😕 😨 takze tesit sa budem az potom 😠

vesi
19. júl 2008

wighy, tak sa MM pýtal na tie háky, nevie to majitel zohnať, jedine ak by našielnejaký autorizovaný servis na slovensku a cez nich, ale to je podla mňa to isté ako čo čakáš ty na dodanie...

ešte možno niečo zistí bezaz, či to nezoženie v BA, nemáš v papieroch od pekárne, servis na slovensku, kde tieto pekárne opravujú?...tam by možno mali....

cairka
19. júl 2008

ahojte.
aj u nás v martine je v tescu kopa pekárni.

baby, som sa chcela spýtať. Keď dávate piecť na odložený štart, tak tiež tá pekáreň tak píska? som dnes chcela dať, nech máme na ráno pochystaný, ale som nemala odvahu, nech nám tu nezačne o piatej pískať. malá sa bojí tmy, takže spíme s otvorenými dverami do kuchyne.

vesi
19. júl 2008

cairka, ja som ešte neskúšala odložený štart, ale vraj píska 😝 😀

cairka
19. júl 2008

tak to je škoda, musím niekedy cez deň skúsiť, čo to urobí 🙄

bezaz
19. júl 2008

ahojte, tak tie haky som seste nezistovala, kedze byvame v samorine, ale cez tyzden v BA urcite skusim 😉
babule, peciem ten mazanec a sa mi zda, ze nejak moc nenakysol.. cesto som sledovala, to mi prislo akurat, len som nedala celych 300ml mlieka

andrea78
19. júl 2008

bezaz, ono to nakysne až po veko 😀 , ale je fantastický a dokonalý 😉

len vydrž a neotváraj

ja dávam celú dávku mlieka, sledujem konzisteciu a dosýpam ešte počas miesenia múku, tak daj potom vedieť, ako je....večer sa mrknem 🙂

jajax, tak tomu ani nemôžem uveriť, že ich mávali......večne som našla ceduľu "prepáčte, tovar vypredaný", ale ja som inak dosť smoliar (no šťastie mi to vynahrádza v iných oblastiach života 😵 )
4kusy boli jedine v ten deň, keď som ju kúpila ja.....nechápala som 😅 , odvtedy som tam nebola, takže neviem

vesi
19. júl 2008

bezaz, ten mazanec narastie najviac pri pečení 🙂

lusil2005
19. júl 2008

baby mierne vas v poslednej dobe nestiham. ktory mazanec?

bezaz
19. júl 2008

lusil tento som robila.. http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2497
baby tak ste mali pravdu, teraz, ako sa mazanec uz pecie, pekne narastol 😀 za chvilu bude.. a pridala som tam okrem hrozienok aj taky starsi marcipan, tak som mooooc zvedava

bezaz
19. júl 2008

mazanec je hotovy, este za horuca ho chutname, myslim, ze je to dalsi uspech aj vdaka vam a vasim doporuceniam 😵 trosku sa mi zda viac opeceny na to, ze sa piekol na nastaveni najslabsej korky.. jaj a dala som tam este trochu rumovej aromy, takze krasne vonia
pekarnicka si trochu oddychne a idem na obed robit langose 😀

wighy
19. júl 2008

vesi diiiiky myslela som si ☹ ale neva co narobim,keby som to objednavala cez BA bolo by to to iste,servis nitra ci BA to je podla mna jedno

ale ako nechapem ten pristup, ako keby som chcela zadarmo tehlku zlata a nie blby hak do pekarne 😠

no co uz

bezaz parada ze sa ti vydaril a ako marcipan nom chuti???

bezaz
19. júl 2008

wighy cele to chuti moc dobre, aj to pekne vonia po tej rumovej esencii
teraz sme dojedli aj langose, fakt parada.. muz je vysmiaty ako slniecko, ze ake dobre jedlo 😀

wighy
19. júl 2008

bezaz to je super ,muz moze byt rad ze ma taku sikovnu zienku

a s receptami treba obcas experimentovat a ake pochutky potom vzniknu 😉

bezaz
19. júl 2008

wighy jednoznacne... muzik bol sice sklamany, lebo som mu mazanec slubila na ranajky, lenze ked som zistila, ze tam ide mlieko a vajce, tak som odlozeny start neriskla a hlavne pre nase mimi nejaku peknu salmonelku..
na oplatku mi spravil suprovu ladovu kavu.. 😀
idem pridat fotky na salema

wighy
19. júl 2008

bezaz mily muzik 🙂

idem kuk fotky

lusil2005
19. júl 2008

heh jajax ty pocuj, ty si taka zakuskarka ze? 😀
medove rezy milujem. tie vzdy na vianoce napeciem ale ja davam aj domaci ribezlovy dzemik do nich 🙂 mnamajz.

lusil2005
19. júl 2008

baby? mne sa stratil langos zo salema 😕 🤐

lusil2005
19. júl 2008

jajax aky je to ten vlcicky knedlik? na salemovi vyzera perfektne!