Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

bezaz
23. júl 2008

babulky nie je nad to prist v tomto strasnom pocasi domov z prace a caka vas vonavy byt a cerstvy chlieb 😀

andrea78
23. júl 2008

wig, hoď ho na salema, som zvedavá 😀

robila som cukinový chlieb dopadol výborne, no dopracovala som sa k nemu poriadnou obkľukou 😀

cesto som nechla presne podľa receptu miešať, venovala sa malému, mrkla som na to, bolo to husté.....no vedela som, že zredne, že cukina púšťa veľa vody.
skontrolovala som ho po domiesení (trochu som sa zabudla v detskej pri hre s kockami 😅 ) a skoro som spadla na zadok, bolo to riedke, konzistenčne vhodné akurát tak na placky pečené na panvici 😨 , takže som okamžite stopla program, navolila "cesto" dosýpala múku a stála pritom sledovala. po dosiahnutí požadovanej tuhosti som dala "pečenie", mám ho na 1hod - nechala chvíľku nahriať, po cca 3min vypala, nechala podkysnúť asi 10min a keď sa zdvihol, tak som opäť zapala pečenie. potom bolo treba ešte jeden cyklus programu, no tam som vypínala o 15min skôr.......takže nakoniec chleba zachránený, je vizuálne krásny, veľmi ľahučký, chutný a voňavý (večer dám na salema) 😀

wighy
23. júl 2008

andy ty si uz ina expertka 😉

lusil2005
24. júl 2008

mna vcera to pocasie akosi nastartovalo, takze okrem klasiky - spaldoveho chlebika sa piekla aj vianocka, potom smotanovy osuch a KONECNE vlcicke knedliky! jajax, su perfektne. fakt. az na to ze som nemala rozky tak som tam dala tu veku od avusky. ale boli fakt super.

andrea78
24. júl 2008

wig, chcelo to len získať trochu praxe 😅 , už myslím, že si poradím 😀

ešte sa vrátim k tej sekanej, piekli ste to aj zakryté alobalom? program pečenie (logicky asi 😅) a po kontrole prípadne pridať ešte cyklus a sledovať? koľko sa to približne pieklo ? (to informatívne len preto, kedy mám asi začať, či stačí od 9 alebo od 11, aby to bolo na obed)

bezaz
24. júl 2008

babulky, poradite prosim dobry recept na zapekane cestoviny? 😉

vesi
24. júl 2008

čaute babule, teraz nemám velmi čas ani na pečenie, ani na PC 😝
tak som vás prišla len pozdraviť 😉

andy, sekanú robím bez alobalu a pečiem 1 hod 20 min 😉 už ju robila aj moja mama v tesco pekárni, presne tak isto 😉

andrea78
24. júl 2008

vesi, ďakujem za odpveď 😵

bezaz, cestoviny som v pekárni zatiaľ nerobila, no na salemovi sú fotky, inšpiruj sa tam...a recepty som videla tuším na dáme 😉

lusil2005
24. júl 2008

ja robim tie cestoviny tak ze "co spajza dala" 😅

wighy
24. júl 2008

andy tak aka bola sekana??? ja ju tiez robim bez alobalu cca 70-80 min podla mnozstva

beza ,ja som robila zapekane cestoviny, su fajne mnaaam, na salemovi je aj fotka a aj cislo receptu podla ktoreho som robila ale je to podla tvojej chuti co si tam das 😉

andrea78
24. júl 2008

wig ešte som ju nerobila, pravdepodobne zajtra, alebo cez víkend....potom sa samozrejme "pochválim", či sa vydarila a či nám chutila viacej ako pečená v rúre 😉

jajax
24. júl 2008

lusil som rada,ze knedla chutila.super vec je aj to ze s tym nie je robota a nemusis vytahovat ani dosku na miesenie(myslim lopar).u nas sa tomu tak vzdy hovorilo ale neviem ci sa to pouziva este dnes.

citam vas stale len sa mi nechce velmi reagovat ked som mimo diania.len dufam ze nebudem cakat tolko ako wighy ☹ ☹ ☹

wighy
24. júl 2008

jaj ani nevies ako ta chapem ☹

ja som dnes robila pizzovy korpus a koooonecne bol taky aky som chcela tenky,chrumkavy a nie ako kysnuty kolas supeeeeeer

na tie knedle sa chystam aj ja niekedy 😉

bezaz
24. júl 2008

wighy ozaj neskusila si pozriet nejake servisy v prahe? by som ti tam kludne skocila pre tie haky, keby ich mali 😉

wighy
24. júl 2008

beza hojky dnes som pisala do jedneho servisu http://www.mechanika-servis.cz/ ale ece sa mi neozvli ci maju alebo vedia zohnat hak 😉

bezaz
24. júl 2008

ok, tak ak by ich mali, pripadne vedeli objednat tak, aby boli do 9.8. tam, tak ti ich pojdem zobrat 🙂

wighy
25. júl 2008

beza diiiky si zlaa, zatial sa neozvali 😒

dnes som zase robila kopusy na pizzu aj do zasoby do mrazniky,idem pridat foto na salema ak sa mi mala nezobudi 😉

danielala
26. júl 2008

Babulky, nejak to tu viazne, čo je s vamííí?

Ja tiež nemám veľmi čím prispieť: mužovi furt dookola pečiem len pivný, keďže iný nechce a ja som na tých umelých kukuričných popkornových chleboch 😒 a snažím sa moc nevypekať, aby ma to nelákalo. Jediné pozitívne na tejto nedobrovoľnej diéte je, že som konečne schudla na predtehotenskú váhu 😵. Teraz letíme do zahraničia k segre, ale má pekáreň, takže aspoň nevyjdem z cviku 😀 . Ona ju vôbec nepoužíva, tak sa ju budem snažiť nakaziť pekárňomániou. Vzdala to po pár nevydarených pokusoch, ale niet sa čo diviť, keď ich čerpala z priloženého receptára.

Wighy, ten hák keď nasadzuješ, tak sa zacvakáva, alebo je len tak voľne nasunutý? Podľa mňa by ti tam mohol sadnúť akýkoľvek hák, čo má rovnaký otvor. Ten otvor v tvare písmena D, čo tam máš, má akú dlhú tú úsečku medzi oblúkom? 7-8 mm? Podľa mňa by sa ešte dalo, že skočíš do elektra, kde majú vačší výber pekární, zoberieš z domu pečiacu nádobu a poprosíš predavača, či by si nemohla poskúšať, že ktorý ti tam sadne. Si myslím, že je úplne jedno, aký tvar má ten hák, akurát keď je nejaký velikánsky, aby to motor zvládol a aby hák neoškieral steny nádoby, ináč by v tom nemal byť problém, nie?

lusil2005
26. júl 2008

dani ved tie chleby niesu take zle :D
ja som sa ich nevedela dozrat ked som bola tehotna! najviac mi chutili tie organics z tesca - s jogurtovou polevou. tie by som jedla do zblbnutia.
a potom este z hypernovy - znacka hypernova. tiez jogurtove. tie boli uplne bozske! ale tie boli kukuricne tusim 😕

wighy
27. júl 2008

daniela uzite si krasnu dovolenku a kam idete

veru veru len pekne nakaz sestru maniou 😀 😀

dobre vravis ten otvor je do Dcka musim zmerat

ja som vcera robila veku z tu uvedeneho receptu a je super a v mraznicke mam ulozenych 5 korpusov na pizzu pre pripad ze nebudem mat hak 😀 😀

aj ja tie chclebiky lubim ale iba ako na chrumkanie

lusil2005
27. júl 2008

wighy no ani mna velmi nezasytili. ale ja som ich hadzala do seba jeden za druhym. za den aj 4-5 balikov som zjedla a v tych hypernovackych je 6 ks v baliku 😀

wighy
27. júl 2008

😉

anamor
27. júl 2008

ahojte kočky, potrebujem spravit marcipan na tortu, našla som daaaaaaaleko v tejto našej témičke odkaz na toto, ktorý z tých receptov ste robili a ako s nim treba pracovať?

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3934

dakujem mockrat 😉

bezaz
27. júl 2008

babulky, tak som robila tie zapekane cestoviny, vychadzala som z receptu na dame, ale inak som davala kuracie masko, struky a kukuricu.. som si myslela, ze sa mi to hadam ani nemesti do pekarnicky a ono sa to krasne upieklo, muz to chodi vyzierat kazdu chvilku, snad sa mi podari odfotit aj rez, na zaciatku som stihla odfotit len celok po vyklopeni.. fakt super vec, potom pridam fotku na salema 😵

wighy
27. júl 2008

anamor neporadim marcipan som nerobila 😒

bezaz no parada,vsak ake je to chutne??joooj co by som dala za to zeby mi muz jedol cestoviny 😖

bezaz
27. júl 2008

wighy a preco neje cestoviny? 😲 moj cestoviny miluje, takze ked som to dala dokopy, uz nechcel cakat na zapekanie, ze to zje aj take 😀

anamor
27. júl 2008

aj my milujeme cestoviny mnam 😝 musim tusim nieco poriesit v tejnasej pekarnicke, uz len narychlo peciem chlieb, zanedbavam ju 😅 no ale hadam sa to zlepsi

emmy3
27. júl 2008

čaute pekárky, normálne ste ma nakazili a idem si kúpiť pekáreň aj ja. Chcem sa opýtať, či tá Tesco stojí okolo 1200Sk v akcii alebo aj normálne?

anamor
28. júl 2008

emmy vitaj v klube, je to suuuuuuuuper vecička 😉

emmy3
28. júl 2008

ďakujem, práve dnes mi prišiel leták z tesca, a moja krásna je v akcii, tak si pre ňu cez týždeň skočím. Dúfam, že ju budú mať aj v predajni nie iba na papieri 😀