Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

bezaz
5. aug 2008

ralanka mne sa tiez lidlacke chlebiky zatial vzdy podarili a davala som suroviny presne podla navodu na obale 😅
pri viaczrnnych davam program celozrnny a na tmavu korku, mam taku pripecenu moc rada

wighy
5. aug 2008

ahojteeee

beza tak odpisali mi z toho servisu ze ich maju objednane ale ze nevedia kedy ich dostanu a ze na slovenko neposielaju 😝 😝 😝

ale neva uz sa mi to riesi priamo cez nemcov tak dufam ze sa vam coskoro pochvalim ze mam haky 😀 😀 😀 drzte palce

bezaz
5. aug 2008

wighy sak ja tam mozem zbehnut, zajtra ideme do prahy 😉

wighy
5. aug 2008

bezaz zbytocne tam nechod ved mi odpisali ze ich zatial nemaju 😒

ides na dovcu??praha je krasna ale uz som tam nebola strraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne davno

anamor
5. aug 2008

ahojte kočky, my sme boli v prahe pred rokom, je to uzasne miesto... mam v albume jednu foto torty z pekarnickoveho marcipanu, pridam aj na salema

bezaz
5. aug 2008

wighy boli sme pred rokom na predsvadobnej ceste, tak ideme si zopaknut.. dufam, ze nebude besne pocasie

jajax
5. aug 2008

anamor,torticka je super 😅 😅
len ju prosim ta daj do albumu torty,zakusky-nech tam nie su len moje vytvory.
to bol vas vlastny napad? 😀 je to ozaj podarene,pri najblizsej prilezitosti pouzijem alebo niekomu poradim 😵 😵
vazne je podarena.

wighy,dufam ze uz to konecne vyjde.mne tiez napisali zo servisu,ze behom par dni a stale nic.som nervozna,tak robim stale sladke 😖 🙂 😀

anamor
5. aug 2008

jajax videla som podobnu niekde na koniku, ale dobre je ze su to vlastne dve okruhle torty, dala som ju na salema, ale asi do albumu ostatne sladke, ak sa to da presunut, tak skusim 😉

wighy
5. aug 2008

anamor no paradna torta supeeeeer 🙂

beza neboj pocasie vam urcite vyjde aspon dufam 🙂

lusil2005
5. aug 2008

anamor kraaasna torta! fakt nadhera.

anamor
6. aug 2008

dakujem za pochvalu torty, robila ju sice moja mama, ale ja som spravila aspon marcipan 😎

lindulak
6. aug 2008

Baby este ake mate pekarnicky okrem Tesco a Moulinex? Ja zvazujem Panasonic alebo Unold - ze su vraj najlepsie. No paci sa mi Panasonic, ze ma ten davkovac na semienka, ze netreba cakat na signal, kedy ich tam vhodit. Je sice najdrahsi, no podla testov vraj jeden z najlepsich a jediny ma tento davkovac na semienka.

A spaldova muka - je neslachtena psenica - zdravsia ako bezna psenica co pouzivame, je aj menej alergenna, ma menej lepku a taku horkejsiu chut - vraj orieskova chut 😀 Dobre je ju na zaciatok riedit s inou mukou, kym si clovek nezvykne.

wighy
6. aug 2008

lindulak ja mam Kenwood pekaren ja som zo zaciatku tiez poskulovala po panasonicu ale ta cena 🙄

peciem cez den takze prihodit semiacka mi nerobi problem 😉 ale pri odlozenom starte sa ten davkovac zide

lusil2005
6. aug 2008

ja mam etu siestu a ked davam piect na odlozeny start tak neni problem ked tam tie semiacka hodim hned na zaciatku. ani to neskriabe nadobu, ani ich to nerozdrti. tiez som pokukala po unolde ale cez internet som nechcela nakupovat kvoli pripadnej reklamacii. treba zvazit aj velkost. nejde ani tak o chlebik, ten vacsinou staci aj mensi. ale ked robite cesta, tak niekedy sa vacsia nadoba zide 😉

segricka
6. aug 2008

pridvam sa k lusil2005, tiez mame doma etu uz 2 roky - bez problemov.
najprv som davala semiacka az po signali, ale teraz to tam vsetko kydnem naraz a hotovo - dobrotka.
inac - aj tak musis pekarni "asistovat", ak chces vybrat haky na miesenie.
myslim, ze je vcelku jedno, aku pekaren kupis, dolezity je dobry osvedceny receptik, aby rodinke chutilo 😉

lindulak
6. aug 2008

Diky baby, este porozmyslam, ze ktoru ale urcite nejaku kupim! Uz sa tesim na vonavy chlebik 😀

anamor
7. aug 2008

ja mam unold a som spokojna, akurat tvar chlebika by som menila za lepsi, moj je kratky a vysoky, takze kvoli tomu by som teraz uz na pekarnicku pozerala inak. Som inak maximalne spokojna. Ja haky nevyberam, peciem s nimi a semienka davam vacsinou uz na zaciatku a nemam poroblem.
inak unoldka je super, nemam s nou najmensi problem. mam tuto http://www.unold-68415.cz/ a kupovala som z nemecka.

lindulak
7. aug 2008

Takze kludne davate semiacka uz na zaciatku? A neposkriabe sa forma? Aky je inak servis pri tych Unoldkach? Keby sa napr. poskriabala forma alebo pokazil hak?

A este som rozmyslala o tom odlozenom starte... Ked dam odlozeny start o niekolko hodin, to nevadi, ze je to tam uz vsekto nasypane? Je ten chlebik rovnaky? Zda sa mi to nejake neuveritelne 🙂

emmy3
7. aug 2008

dievčatá, máte nejaký špeciálny recept na špaldový chlieb, alebo iba miešate do klasických špaldovú múku?

lusil2005
7. aug 2008

emmy tento: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3550

akurat idem piect dva naraz 😅 a obidva na odlozeny start 😀 a so semiackami.

lindulak ja davam odlozeny start aj o 7-8 hodin a chlebik je perfektny. ale treba si recept najprv vyskusat aby si presne vedela kolko coho treba. proste - na odlozeny start len odskusane recepty kedze pri tom nebudes stat a davat pozor na konzistenciu cesta.

anamor
7. aug 2008

ja mam s odlozenym startom velmi dobre skusenosti, teraz v lete tak nerobim akurat chlebiky s mliekom, iba tie co su s vodou a je to ozaj super, rano ta zobudi vona cerstveho chleba. Na slovensku predava unoldy firma pelia - vyhladajna nete, predpokladam, ze oni robia aj servis, lebo su tusim vyhradnym dovozcom.
inak ja nemam absolutne poskriabanu formu na pecenie a peciem naozaj denne, ked nie pre nas, tak pre brata,rodicov a aj obcas znamym. Akurat s cim sa neviem stotoznit je tvar chlebika - takze keby mohla byt forma podlhovastejsia, to by bola uz dokonalost 😉

emmy3
8. aug 2008

Vďaka lusil, ja som si včera v rýchlosti našla nejaký recept, niečo podobné , ale s obyč. mliekom a je celkom fajn. Nabudúce vyskúšam tvoj.

lindulak
8. aug 2008

Anamor a ako dlho ju uz mas? Inak maju aj nahradnu formu na tej pelia.sk - stoji okolo tisicky. Predavaju aj Panasonic, len nahradne formy ani haky nie. Ale mozno by som teda aj Unoldku, ked sa ta forma neskriabe. A cesto pekne vykysne aj ked davas semiacka? A robila si uz aj vianocku s hrozienkami? Dala si hrozienka na zaciatku? Asi vela otazok mam co? 😔 No chcem sa dobre rozhodnut... Dakujem!

alami
9. aug 2008

žienky, stále pečiete? som vás tu dlho nebola pozrieť. Lusil - chystám sa na tie tvoje pizzové rožky, či aké si to mala...dúfam, že ich tu niekde nájdem....

emmy3
9. aug 2008

dievčatá, akej konzistencie má byť cesto na mazanec? moje je nejaké riedke, tak som pridala múku, nechcem mať prvý nepodarok!!! ☹

asiza
9. aug 2008

ahojte, ja pouzivam moulinex bread baguette... som s nou velmi spokojna, aj ked priznam sa, ze tie bagetky na ktore som sa najviac tesila som este nevyskusala ... recepty z tejto stranky, sa vydarili na 100%

http://www.moulinex.sk/udata/files/3808Kucharka...

na tejto stranke je tiez strasne vela dobrych receptikov:

http://domacipekarny.dama.cz/

odporucam tu recept na pudingovu babovku, mnam
🙂 😎

anamor
10. aug 2008

lindulak.
Mam ju od januara.
Ano cesto mi takmer vzdy krasne vykyslo a ak aj nevykyslo krasne chlepik a ine dobroty boli mnam.
Vianocku len cesto v pekarnicke, piekla som v rure, ale vyskusam aj v pekarnicke, a dala by som hrozienka na zaciatok, nech zvlhnu 😉
Kludne sa pytaj.
Mne trosku vadi iba tvar nadoby, inak som spokojna 😉

lusil2005
10. aug 2008

alami ono to boli klasicke rozky ale naplnila som ich sunkou syrom a kecupom. od monikahor. tieto: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2478

bezaz
10. aug 2008

hojte, tak sme spat z dovolenky a hadajte, co som prve spravila po prichode domov? dala piect cheba 😀 po dlhom case som kupila chleba v prahe a na druhy den bol taky hnusny, ze uz som sa nemohla dockat domaceho 😵

matica2
10. aug 2008

ahojte pekarocky
rozmyslam ze si kupim pekaren na chlebik. zbieram informacie aka znacka je dobra ale je to tazke ked si kazda chvalite tu svoju. mne do ocka padla tato a prosim vas o nazor na nu. dakujem.

http://www.elektroexpert.sk/domace-pekarne/eta-...