Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

anamor
10. aug 2008

matica my chvalime kazda svoju, ale sme nazoru, ze je jedno aku mas, kazda ti chlebik upecie a vychytas pripadne muchy, poradis sa s nami a nemusis spekulovat 😉 Kludne kup etu, to je moj nazor. 😉 😉

jeane1
10. aug 2008

matica2 mi máme presne etu siestu a som s nou veľmi veľmi spokojná 😉

lusil2005
10. aug 2008

aj ja mam siestu a tiez som superspokojna 😉

alami
11. aug 2008

lusil, díky, som to poctivo hladala aj našla ten tvoj recept...ale zatiaľ som nepiekla, lebo sme boli preč...ale chystám sa dnes, šunka a syr nakúpené 😉 teším sa...dám vedieť ako to dopadlo

alami
11. aug 2008

inak som minule skúsila z Lidla zmes po prvýkrát , volá sa sedliacky chlieb...ježín, baby, ja som sa ho tak prežrala(s prepáčením)...úžasný bol....odporúčam ktoho ešte nemal....

matica2
11. aug 2008

dakujem za odpovede a za mesiacik az dva si ju kupim. ked budem prestahovana vo svojom. 🙂 ahojte

verusamarusa
12. aug 2008

ahojte,tiez mam domacu pekaren uz nejaky ten cas a kedze vidim,ze sa dost pytate ..."chcem,ale neviem aku..." odpoviem,ze podla toho kolko chcete penazi do nej investovat,inak mozem osobne tvrdit,ze sa lisia len dizajnom a cenou.Vsetci vyrobcovia sa snazia mat aspon tych 10 funkcii,pekaren vam vymiesi cesto,necha nakysnut a aj sama upecie.Da sa v nej robit vsetko co sa cesta tyka,len pozor !!!!!! Smiala som sa ,ked som dostala otazku od znamej ,ci mi upecie aj rozky ci buchty ...hehehe.... vsetko co sa tyka piplania si musite odpracovat a upiect v trube same.... pekaran ma funkciu co sa tyka len pripravy cesta t.j. vymiesi a aj vykysne ,ale buchty si musite urobit a naplnit sameeeee...Ja som uz piekla x y druhov chleba,vyborne recepty mam na babovky,dokonca som raz skusala ryzovy nakyp,a aj dzemik z jahod bol skvely. Vsetky recepty,ktore som videla tu na diskusii su skvele,lebo su uz odskusane,ale je len a len na vas samotnych ,aby ste nasli ten,ktory vam bude chutit a ostanete mu verne,tak ako aj ja mam ten svoj naj....
( zabudla som jednu vec....odporucam pekaren ,ktora ma len jednu metlicku uprostred,ked su dve tak sa zle vyklapa chlebik z formi a este dalsia vec... nech peciete v dom.pek. cokolvek...vsetko ma jeden tvar!takze babovka je kockata ,mazanec je kockaty a aj chlebik,ale na ten tvar sa da zvyknut)

uplne zakladny recept na chlieb do pekarne je...

SUROVINY

300ml vlaznej vody,
2lyzicky cukru,
2lyzicky soli,
1lyzicka kminu,
500g hladkej muky,
1lyzickasuseneho alebo 1/4 cerstveho drozdia

POSTUP

takze tento recept je doporucovany pre zaciatocnikov.Je len z hladkej muky a vdaka nej krasne kysne.Postupne mozeme hladku muku odoberat a menit napriklad za celozrnnu ci grahamovu.Ale zakladne-hladkej musi zostat cca 300g. Je mozne pridat bilinky,na kocky tvrdy syr,salam,klobasu,osmahnutu cibulku...
VZDY SA SUROVINY MUSIA DAVAT DO PEKARNE V SPRAVNOM PORADI !!! ZACINA SA VODOU ,OCHUCOVADLAMI ,MUKOU,A NAKONIEC DROZDIM!

NADSTAVENIE

program 1basik, 700g, dark

wighy
12. aug 2008

ahoj verusamarusa 😉

vedela by si sem hodit ece nejake recepty napr na babovku???

ja som dnes robila slivkovy kolac a pouzila som univ. cesto od crysmile, robila som ho uz 2 x a je naozaj fantasticke, suepr sa s nim pracuje

jajax
12. aug 2008

ja mam pekaren s dvomi hakmi a vobec namam problem s vyklapanim.a paci sa mi ze chlebik je podlhovasty.len keby mi uz prisla z reklamacie ☹

wighy a ty co?

katy2
12. aug 2008

ahojte
aj ja mam s dvoma hakmi... davam si tu namahu, ze ich po poslednom prehneteni vyberam a chlieb je bez dier.... uz som si zvykla a diery by mi v nom uz vadili.... 😉

wighy
12. aug 2008

jaja exe stale ti neprisla???odkedu ju mas reklamovanu???ja stale nic 😔

ale uz mi jedna kamoska vybavuje haky priamo z nemecka tak dufam ze to uz vyjde 😉

anamor
12. aug 2008

formy s dvomi hakmi maju lepsi tvar - podla mna. Ja mam jeden anevyberam.
vy vyberate haky?

jajax
12. aug 2008

katy2 ja tiez vyberam haky po poslednom mieseni.uz som si zvykla a robim to automaticky.

wighy,pokazenu ju mam uz styri tyzdne,ale az pred tromi tyzdnami sme ju isli reklamovat,lebo sme nestihali.zo servisu mi hned napisali ze mi daju novu len momentalne nemaju na sklade a dostanu v priebehu par dni.vypytali si telefonne cislo,ze sa ozvu.styri tyzdne cakam.
v lidli mi minuly tyzden povedali ze zistia co je s nou a behom hodin-dvoch mi zavolaju.dodnes cakam.
preco si vsade pytaju telefonne cislo,ked aj tak nikto nezavola.
drzim palce na vsetkych styroch nech uz ti to konecne vyjde 😀 😀

wighy
12. aug 2008

anamor ja ich nevyberam som leniva a velakrat to aj prepasnem 😀 😀

jaja dakujeeeeem 😉

uff tak to je ale zaobchadzanie, vies ich to netankuje, oni nepotrebuju piect 😠 😠 😠
inak sa to tazko vysvetluje niekomu kto nie je tak zavisly ako my 😒

bezaz
12. aug 2008

baby ja teda haky nevyberam a po peceni nie je vobec problem ich odtial vybrat.. zatial sa nikto nestazoval na diery po nich 😉
inak tie nase sluzby, to je fakt uroven 😝

matica2
12. aug 2008

ahojte
ja tiez chcem pekaren s dvomi hakmy, lebo chlebik je vetsi a my sme styria a myslim si ze dva haky lepsie vymiesia ako jeden. a viac sa mi paci takyto tvar.

wighy
12. aug 2008

matica o vymieenie nejde, 1 hak tak isto perfektne vymiesi aj ja ked k tomu nahodou dojde si kupim taky s 2 hakmi elbo je to vacsi chlebik aj ked zatial na staci aj tento

lusil2005
12. aug 2008

ja tiez nevyberam haky. ani som to nikdy neskusala 🙂 tie diery tam skoro ani nevidno.

tiez mam pekaren s dvomi hakmi a nemam vobec problem s vyberanim chelbika a ani hakov. a tie pekarne sa este lisia velmi dolezitou vecou - velkostou vane. ja by som mensiu nechcela, uz v tejto (na 1350g. chlebik) mi niektore cesta vytlacaju veko ked kysnu 😀

danielala
13. aug 2008

Ahojte babulky, tak aj ja som už spať z dovolenky zdravá a živá, ale v lietadle to bola riadna makačka, udržať malú pripútanú na kolenách a bol to pre nás všetkých prvý let v živote, lebo ja sa strašne lietania bojím, no tentoraz to bol kvôli malej nutný spôsob prepravy. Malá sa na dovolenke naučila konečne štvornožkovať a sama sa posadiť, tak mi tu teraz ťapká po podlahe a konečne to devaťkilové závažie nemusím vláčiť na rukách.

Bola som mrknúť na salema a tam sa to krásne rozráááástlo. Hlavne všetky tie Jajaxine zákusky vyzerajú nádherne. Jajax, by si si ozaj mohla počas materskej privyrábať výrobou napr. tort, máš úžasnú trpezlivosť. Vy už ste tu všetky macherky na marcipán ako pozerám.

Pred odchodom na dovču som napiekla zas psie keksy, aby mal môj oco čím hafanov rozmaznávať, ale niečo som zvrzala, lebo keď som sa vrátila, všetky boli plesnivé 😝 , máme v dome toto leto dosť vlhko a asi som ich nedopiekla celkom dotvrda...

Ja háky pred pečením vyberám hlavne aj preto, lebo sa mi po zapečení v chlebe ťažšie vyberajú ako predtým a tie diery v chlebe sa mi pri vyberaní hákov tak nejak ešte aj potrhajú a rozšíria.

jajax
13. aug 2008

dani,vitaj 😅
ja by som si pecenim nemohla privyrabat lebo ked robim pre druheho davam si strasne zalezat a prave preto sa mi potom nedari 😢 aspon ja mam ten pocit.ked peciem pre nas poviem si ze prinajhorsom to vyhodim.
inac sladke peciem teraz zo zufalstva ze nemam pekaren ☹ 😖

lindulak
13. aug 2008

Ahojte! Mate niekto tuto unoldku? http://www.pelia.sk/tov-domaca-pekaren-unold-68...

Este sice nie je na SR v predaji ale za chvilu bude a je to moja najnovsia favoritka. Hoci kazdy tyzden mam inu 😀 Ale hadam tato uz bude definitivna...

Ze vraj ma hnetacie haky dvoch typov /aj ked na tejto stranke nie su vyobrazene/ - male zahnute a rovne vyssie. Na aky typ cesta sluzia?

lusil2005
15. aug 2008

dani no vitajteeeee! a kde ste boli na dovci?
ja teraz peciem vsetko postarom. sice ostosest - ficia obidve pekarne (nejak mi prirastla k srdcu aj ta druha takze som ju svokre nakoniec nedala hahaha) ale len klasika. odskusane chlebiky, pizza, rozteky zemlicky atd atd.
tento tyzden sa sesternici narodil syn a jej muz robil velku oslavu napocest vysnivaneho syna a mi zavolal ci by som neupiekla styri chlebiky na tu oslavu (teda okrem pozvania 😝 😀 ) lebo vraj su perfeknte! tak som narastla o pol metra od pychy 😀

uz nech je zas chladno uprsano a sychravo nech sa mozeme zas naplno zahryznut do experimentovania s pekarncikami 😝

emmy3
15. aug 2008

Lusil, ty si taká odborníčka, nepiekla si náhodou nejaký cesnakový chlieb? Chcela by som na zajtra niečo dobré ku grilovačke, tak by som nerada experimentovať. ďakujem 🙂

danielala
15. aug 2008

Lusil, neblázni že chladno upršano 😀 , ja som bola u segry v Anglicku a tam popŕchalo stále, nestráááš. Môj otec tu u nás strážil psov 😀 , tak sa za ten čas skamarátil s mojou pekárňou a včera mi volá, že vraj v Tescu či kde zlacnili Etu aj Moulinex a že ktorú má zobrať. Ma to potešilo, ako sa tá nákaza šíri - vyskúšal si na vlastnej koži, aké je to pečenie jednoduché a výsledok bombastický a už aj zháňa vlastnú pekáreň. Z tej zlacnenej Ety sa nakoniec vykľula Eta Vega a ja som mu k nej nevedela povedať ani ťuk. Presne, Lusil, že človek stále robí tie svoje odskúšané vecičky a v podstate my staré vykopávky tu už ani nemáme o čom písať, lebo už vačšinu experimentov máme za sebou 😢 😢 (škoda), no nie? Aj ja som v poslednom čase oceňovaná manželom za chleby, lebo po tých anglických toasťákoch bez chlebovej chuti oceňuje pravý pšenično-ražný rascák a chvíľu to aspoň neberie ako samozrejmosť, že pečiem.

Jéj, teraz mi napadlo, ako si písala o tých chlebíkoch na oslavu, my keď sme robili u segry po krste posedenie, v pekárni sme vyrobili také kysnuté buchtičky (nemala som čas opísať recept 😠 ) a do nich sme pozastrkávali také tie lístočky s dobroprajniami, čo sa ti majú splniť (vlastnoručne vytlačené) a hostia z toho mali veľkú radosť, bolo to veľmi milé a dokonca trefné, takže vrelo odporúčam. Som sa smiala, ako tí ľudia tie predpovede či rady z lístočkov brali vážne (asi preto, že všetky boli naschvál pozitívne 🙂 ).

Jajax a kedy konečne dostaneš pekáreň? A čo Wighine háky? To je fakt, že keď sa človek strašne snaží, tak mu zrazu nevyjde ani stokrát podarený recept. Aj ja si tak vždy hovorím, že keď sa nepodarí, tak to manžel aj tak zje 😀 😀 😀 , a keď ani on nie, tak pes určite, a keď ani ten nie, tak to určite zrecyklujú sliepky do vajíčok a môžem z nich piecť odznova 😀 .

Lindulak, z môjho pohľadu je trošku pridrahá, tiež som chcela pôvodne 6tisicovy Panasonic, ale dnes už sa na vec pozerám inak, hlavne keď porovnávam moju Moulinexku s maminou neznačkovou 800 korunovou pekárňou, nevidím žiaden rozdiel. Dnes to vidím tak, že čo tam po superodolnej nepoškriabateľnej pečiacej nádobe, keď po dvoch rokoch môže odísť aj tá naj pekáreň a za cenu trebárs výmeny motora môžem mať novú neznačkovú, ktorá má rovnaký výkon. Treba si aj rozmyslieť, či tie polovičné nádobky aj využiješ alebo platíš navyše za niečo, čo ti bude zavadzať v skrinke. Ale možno už v tvojej hitparáde dnes vedie už úplne iná pekáreň 😀 .

jajax
16. aug 2008

emmy,vyborny a odskusany cesnakovy chlieb je z damy c.135,potom tam je vyborny s cesnakom,pivom a nivou c.68,vyborny cibulovy 830 a pivny c.20.myslim ze hociktory sa hodi na grilovacku.ale ak je u vas take pocasie ako u nas tak to asi nebudes petrebovat 😖 ☹
keby si robila ten cesnakovy 135,tak rob hned z dvojitej davky a s cesnakom nemusis vobec setrit.

dani dnes je 23-ti den odkedy sme reklamovali a kedze sa nikto neozyva myslim si ze ich nemaju a vratia nam peniaze.neviem ako si budem zvykat na inu pekaren ale bez nej uz urcite nechcem byt.

lusil u nas sa tvoje prianie o pocasi splnilo do bodky.len ta pekaren mi tu chyba 🙄

vesi
16. aug 2008

čaute babulky, prišla som vás pozdraviť, zajtra budem po dlhom čase piecť chlieb, normálne sa na to teším 😀
tie gumené rožky z obchodu mi už idú krkom.
neviem či som vám to písala, ale už pracujem, tak na vypekanie nebol čas 😝 😀

lindulak
16. aug 2008

Diky Danielala za radu 😉 Ved to, ze mas mozno pravdu! Este porozmyslam... Tie unoldky a Panasonic su fakt drahe, ale vraj nalepsie, tak neviem. Tie dve nadoby som chcela vyuzit, kym je krpec maly - ze nam chlebik so semiackami a jej cisty. Ozaj od kedy baby mozu deti take semiacka v chlebiku? Lebo orechy by vraj male cele az po 3. rokoch aby ich nevdychli som citala. Viem, je to trosku od veci, no poradte, co uz mate vacsie deticky 😉

verusamarusa
16. aug 2008

wighy- tieto dve babovky nam najviac chutia.Robim ich v pekarni ,ale nic sa nestane,ked sa bude piect normalne v trube v babovkovej forme takze recept c.1

BABOVKA KOKOSOVA-NA HRNCEKY
1 hrncek mlieka,
1/2hrnceka oleja,
3 vajcie (cele),
1 hrncek kokosu,
1 hrncek cukru krystaloveho,
1 vanilkovy cukor,
1 hrncek hladkej muky ,
1 hrncek polohrubej muky,
1 prasok do peciva,
Vsetko spolu vymiesat alebo supsnut do pekarne a piect bud v trube alebo v dompeci....
ked v dompeci tak si davam len program na vymiesenie cesta,chvilku pockam aby kypriaci prasok nabublinkal a prepnem na pecenie to trva cca 1 hodinu ,ale ak treba tak pridam 10-15 minut.To si uz musite ustriehnut same.

no a recept c. 2

RYCHLA BABOVKA
1 slahackova smotana (250ml),
3 vajcia,
1 hrncek cukru (250ml),
2 hrnceky polohrubej muky,
1/2 prasku do peciva
vanilkovy cukor
zase len vsetko zamiesat bud v dompeci a potom prepnut na pecenie-alebo date do babovkovej formy a peciete v trube zase pecenie trva 1 hodinu ,pichneme spajdlou a ak treba tak 10-15 min. dopiect

ak sa vam este chce a ak mate cokoladu na varenie tak nakoniec babovku polejte cokoladou

wighy
16. aug 2008

juuuuj verus dakujem ti pekne za receptiky, uuuurcite vyskusam 😅

verusamarusa
16. aug 2008

wighy-nie je zaco 😀