Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
10. sep 2008

wighy tak drzim palce aby to uz konecne vyslo 😵 😅

lindulak
10. sep 2008

Baby robite niektora zemiakovy chlebik? Hodte nejaky dobry recept. No bez mlieka a masla - malej este tieto veci nedavam. Prave sa mi pecie cuketovy chlieb, tak som zvedava, co z toho bude... A kde chodite nakupovat muky? V tych mojich receptoch sa pisu muky T550 a T1050 a take u nas v BS ani nemaju 😀 Inak sa mi s pecenim zatial moc nedari - bud mi prepadne alebo tak nakysne, ze sa mi az prilepi o vrch pekarne - proste skusam a ucim sa 😀 Chce to asi overeny recept. Pozerala som na tejto schranke http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php?kat=48 - no je to tam dost neprehladne. Neporadite mi este nejaku stranku s receptami, kde by sa dali vyhladavat podla nazvu - napr. zemiakovy chlieb?

anamor
11. sep 2008

lindulak ja vobec nepeciem podla receptov co boli pri unolde... su tam muky co dostat v nemecku.
recepty su este tu : http://www.pekarny.unas.cz/
ja mam zemiakovy ale len s mliekom...

matica2
11. sep 2008

ahojte. manzel mi vcera kupil pekaren professor dp-04 ma ju niektora? je to ceska znacka ale este som taku nevidela.
http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz...

jajax
13. sep 2008

lindulak,ja mam recept na kvaskovy chlieb so zemiakmi.je velmi dobry tak ked chces skus.


Recept na kvaskovy chleba.

Suroviny:270-280ml čierneho piva

1 lyžica jablčneho octu

2lyžičky sušeneho kvasku

150g varenych nastruhanych zemiakov

400ghladkej muky T650

50g žitnej celozrnej muky

50g pšeničnej celozrnej muky

1lyžička cukru

1.5 lyžičky soli

2 lyžičky kminu

2 lyžičky sušeneho alebo menšia polka čerstveho droždia

program normalny chleba alebo taky kde je čas asi 3hod 30min.

Prajem Vam pri priprave uspech a dobru chuť!

fak je ze tie recepty na dame su teraz dost neprehladne(neviem preco to zmenili) ale su väcsinou ozaj dobre odskusane.napisem ti veci co som odtial robila aj s cislom receptu.
Croissanty-290,Pecivo od monikahor-31,Jahodove knedliky-95,Cukinovy chlieb-289,Cesnakovy chlieb-135,Cibulovy chlieb-830,Hamburgerove zemle-212,Špaldovy chlieb-165,Pivny chlieb-20,Orechovy chlieb-50,Pivny s nivou a cesnakom-68,Koblihy-769.

jajax
13. sep 2008

neviem preco mi ten recept tak roztiahlo.prepacte.

bezaz
13. sep 2008

jaja a aky rozdiel je medzi kvaskom a kvasnicami? 😲

jajax
13. sep 2008

kvasok si musis zarobit sama-rozne navody su na dame.ale ja som dala len kvasnice a miesto jablcneho octu davam normalny a vobec to nevadi.neuvedomila som si ze som skopirovala povodny recept.pivo som dala uz aj svetle a muku tiez kombinujem podla toho aku mam doma.treba dodrziavat len mnozstva,ostatne veci si mozes obmenit podla potreby.

misicka455
13. sep 2008

Holky já doporučuji tuhle knedlu
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3468

jinou už neděláme 😉

misicka455
13. sep 2008

Tohle mám taky odzkoušené a chutnají výborně 🙂

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3468

smrza
13. sep 2008

ahojte!!! som tu nová a od včera mám novú pekárničku a preto som vás tu našla
🙂

ralanka
13. sep 2008

ahoj smrza a vitaj v klube 🙂 akú máš pekárničku?prajem príjemne prevoňaný byt čerstvým a hlavne domácim chlebíkom a inými dobrotami 🙂

matica2
13. sep 2008

ahojte tak ja som vcera upiekla prvi chlebik a bol vyborny. znama chcela aby som jej ho odfotila ale akosi som nestihla tak sa po nom zaprasilo 🙂 dnes som babovku a tiez chutila 🙂

misicka455
13. sep 2008

Holky já na pekárnu nedám dopustit 😵

lusil2005
14. sep 2008

cafte babizne! aj ja sa hlasim po dlhej dobe. pocujte, tie muky - 550 je hladka a 1050 je nejaka hladka svetla. tu som este nikdy nepouzila. vsade davam hladku special alebo t-650. rozdiel moc nebadam 😅

bezaz
14. sep 2008

hojte, som po dlhom case skusila nieco nove, lebo nejako nebol cas na experimenty, robila som ten jogurtovy chlieb, je super 😀
lusil ja kupujem obycajnu hladku muku a miesam s hocicim aj detskou krupicou 🙂 a chlieb sa vzdy vydaril 😉

ralanka
14. sep 2008

http://www.mlyn-zrno.sk/page2.htm tu sú popísané druhy múky lusil možno ti to pomôže 😉

gurti
15. sep 2008

dievcence, mate niektora pekarnicku Moulinex??? poradte, prve dva chlebiky sa nam celkom pekne podarili, no ale posledne pokusy dopadli velmi zle...a to sme sa striktne pridrzali receptu v navode...myslite, ze to moze byt mukou?

petal
16. sep 2008

caute baby. neviete mi niektora poradit recept na dobry celozrnny chlieb alebo chlieb z grahamovej muky, ale taky, co by obsahoval aspon 70% celozrnnej muky. Nemam cas vas citat cele, mozno ste uz o tom pisali. diky

jajax
16. sep 2008

petal nemam taky recept ale myslim si ten chlieb by bol akoby zbity a tazky na zaludok,lebo celozrnnej muky nema byt viac ako 50%.

bezaz
16. sep 2008

gurti ja mam moulinexku.. a vsetky chleby doteraz mi vysli.. takze mozno ani nie tak mukou ako kvasnicami 😉 ako vyzera ten konecny vyrobok?

wighy
17. sep 2008

babulky ahojteeeeeeeeeeee

hadajte co maaaaaaaaaaaaaam noveeeeeeee??????????????????

matica2
17. sep 2008

prisli haky do pekarne

jajax
17. sep 2008

wighy,konecne si sa dockala 😀 😅 😵 😀 😅 😵
uz si stihla aj nieco upiect? 😀 😀 😀

wighy
17. sep 2008

bingooooooooooooooooooooooooo 😀 😀 😀

prisiel mi ten hak zo servisu z nitry a dalsie 2 mam objednane z nemecka takze budem mat tri haky 😀 😀 😀 😀

neeeee nepiekla som mame ece chleba a akosi ma inspiracia opustila musime to tu rozpruuuuuuuuuuudit

deni84
17. sep 2008

ahojte 🙂 tak už aj aj mám prvé pokusy za sebou, len by som chcela poradiť...

...keď pečiem chlebík z návodu, tak sa vždy podarí (mám PANASONIC 255) ale keď som piekla nejaký recept z netu, tak sa nikdy nepodaril... :( má niektorá zaručené recepty pre túto pekáreň?

bezaz
18. sep 2008

wighy nevazmozna 😲 😀 😀 😀 prijemne zhavenie pekarnicky 😵
deni podla mna nezalezi na pekarni, skor postupe pripadne surovinach 😉

veronkaj
18. sep 2008

ahojte

už dlho rozmýšlam nad pekárničkou

milujeme čerstvý chlieb hlavne zemiakový a čerstvé pečivo ale aj kysnuté veci

len neviem aká je pre nás vhodná ked som čítala tak na každú je aj dobre aj zle a tak mi prosím poradte čo máte doma a ako ste s ňou spokojná.

čo sa dá všetko v tej pekárničke piecť - len chlieb a na ostatné sa tam len zarába cesto???

wighy
18. sep 2008

beza dakujeeeem ale nejak mi dosla inspiracia 😕 😀

veronka opdla mna na zancke pekarnicky moc nezalezi skor na velkosti chleba niektore su do 1 kg a niektore 1,5kg jedna ma 1 hnetaci hak dalsia zas 2

v pekarni moze upiect aj kolac,vianocku, babovku, sekanu, marmeladu vymiesat
kukni tuto stranku su tam popisy pekarnicie a aj kopec vybornych receptov
http://domacipekarny.dama.cz/

bezaz
18. sep 2008

wighy viem si predstavit, aj ja som mala utlmove obdobie, ale uz som od piatku doma, tak peciem a peciem.. sice len chlebik, koli cukrovke, ale aspon viem, co v tom je 😉
veronka uz som to tu niekde pisala, fakt je len na tebe, kolko chces do toho investovat, kolko vas doma je, teda ci chces vacsiu alebo mensiu, jednohakovu, dvojhakovu, niektore maju ako sucast jednu velku formu a dve male.. nadstavec na bagety a pod...