Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

junovka
3. okt 2008

vdakaaaaaa 😵 😵 😀

junovka
3. okt 2008

uz sa tesim, kedy budem piect...mozno uz cez vikend 😀 😉 Este raz vdaka 🙂

junovka
3. okt 2008

..ty mi citas myslienky 😀 😀

jajax
3. okt 2008

vsetky super recpry hladaj tu http://domacipekarny.dama.cz/
najdes tu aj postupy a rozne dobre rady.uz som to pisala niekolko krat ale toto je naj super stranka 😉

junovka
3. okt 2008

a ty si uz nieco odtial vyskusala?

jajax
3. okt 2008

vela,hlavne chlebov a su vazne dobre.robila som aj pecivo aj sladke,zatial vsetko super.ak chces nieco urcite napis.inac pod kazdym receptom mas aj ohlasy a podla toho sa mozes orientovat.

wighy
3. okt 2008

velmi dobre kysnute cesto je toto supe sa s nim pracuje a je vyborne č. 41
http://www.pekaren.salem.sk/index.php?id=2

lindulak
3. okt 2008

Diky Wighy za receptik - vyskusam 😉

elenita
4. okt 2008

Ahojte, nepozerala som vsetky stranky, ale zaujimalo by ma, skusali ste uz niekto v tom robit marmeladu? Podarilo sa? Hodte nejaky recept, na dame som nenasla 😉

elenita
4. okt 2008

wighy diky 🙂 .
inak mate niekto pekaren Eta maxima? Ste s nou spokojne? Na dame som nasla na nu dost kritik...my sme ju kupili rodicom aj svokrovcom na Vianoce......svokra v nej nerobila este absolutne nic...... 😖
My sme skusali okoli Vianoc 3 chlebiky, ale nic moc, taky priemer.....teraz som ju znova objavila, za dva dni som upiekla vianocku, chlebik aj pudingovu babovcku a je to super 🙂

junovka
4. okt 2008

caute

Tak, dnes som vyskusala robit tie buchty s tvarohom....cesto OK 😎 .....ale potom, po dopeceni v rure...mam poct, ze mi to vobec nepodkyslo ☹ ...preco??,Moze byt to tym, ze som to dlho robila???a preto?Som sklamana 😔

junovka
4. okt 2008

toto som robila:http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2448 ☹

junovka
4. okt 2008

...tam pise, ze rozpustene maslo...ja som dala Heru, porezanu na kocky 😅 Moze to byt tym? 😕

jajax
4. okt 2008

nemalo by to byt tym.neviem ci si si precitala ohlasy pod receptom ale nebola si jedina komu celkom nevysli.
nabuduce skus tento http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3593 je dobre precitat si co pisu ostani o recepte,mozes sa vyvarovat odskusanych chyb 😅

junovka
4. okt 2008

...pise sa, ze zahustovat plnku vanilkovym puding.praskom????ako je to myslene?To mam dosypat normalne puding na varenie? 😕

Jjax, babenky tam pisu len chvaly na ten recept 😒

junovka
4. okt 2008

...ozaj, a ako dlho ich peciete?

jajax
4. okt 2008

tu plnku kludne zahusti pudingovym praskom.ja ho davam do jablkoveho kolaca.
niektore sa ztazuju ze ich mali tazke a nie velmi nadychane.preto aj andy doporucuje tan co som ti dala link.

jajax
4. okt 2008

andy pise ze pecie na 180 stupnov asi 20 minut.

junovka
4. okt 2008

...pudingovy prasok-to je normalny puding na varenie???napr. od Dr.Oetkera? 😅 😕

jajax
4. okt 2008

áno 😉

junovka
4. okt 2008

vdaka 😉 🙂

jajax
5. okt 2008

kocky robila som super dukatove buchty.dama c.300.vyborne sa robili a su dobre mnam 😝

ralanka
5. okt 2008

Ahojte babky chcela by som sa Vás opýtať ak ste niektorá z Martina a okplia či by ste nemali záujem o kúpu chlebovej múky je to z veľkoskladu a treba zobrať 50kg vrece že ak by nás bolo viac tak by sme si to podelili ak máte niekto záujem 😉 prípadný záujem píšte na mail radkapoliak@azet.sk

junovka
5. okt 2008

jajax, a na tie dukatove buchticky , ake maslo si davala?A roztopila si ho najprv, a potom vliala do pekarne?Rozmyslam, ze tento tyzden by som to vyskusala 😒

jajax
5. okt 2008

napisem ti to presne aby si nemusela hladat.

Dukatove buchty.

250ml mlieka,5 PL rozpustene maslo(hera),40g cukru,stipka soli,citronova kora(davam susenu),1 zltko,1 vareny zemiak(miesto zltka a zemiaku som dala 1PL solamylu),500g polohrubej muky,necelu polovicu drozdia(pouzivam cerstve).
vykysnute cesto som rozdelila na 20 dielov,z kazdeho som spravila sulok na sirku pekaca,vlozila do pekaca potrela olejom(kazdy zvlast ako som ich ukladala).namastenou obracackou(moze byt krajac na pizzu-este lepsie)som valceky pokrajala na mensie kusky.nechala som to podkysnut asi desat minut,potrela vrch olejom a dala piect do vyhriatej truby na 180 stupnov asi 20 minut.